زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۲۳۲۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲ ب.ظ، توسط salam5.)
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
چطوری میشه به یه پست منفی داد؟
بعضی حرفا رو میشنوی میخوای سرتو بزنی تو دیوار

"یارب نظر تو برنگردد"
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , همیلا
ارسال: #۲۳۲۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۵۶ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  چطوری میشه به یه پست منفی داد؟
بعضی حرفا رو میشنوی میخوای سرتو بزنی تو دیوار
سر خودمونو چرا؟Smile)
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , همیلا
ارسال: #۲۳۲۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۶, ۰۲:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ق.ظ، توسط Amir V.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  چند همسری اختصاص به اسلام نداره. اسلام در گام اول، بر تک همسری تأکید کرده است. قرآن می فرماید: «و ان خفتم الا تعدلوا فواحدة؛(۹) اگر خوف آن دارید که میان همسران عدالت را مراعات نکنید، به یک زن بسنده کنید»، ولی در مورد سایر بانوان (غیر یتیم) اگر حکمت و ضرورت فردی و اجتماعی ایجاب کند و تمکین مالی دارید، می توانید تا چهار زن انتخاب نمایید.

اما این جمله "مخ زدن دختر جوون تر و خوشگلتر و غیره حق ماست" و نحوه ی بیانش بنظرم رسم عشق بازی مستهجن و مخالف طبیعت را رواج میده، چون در عرصه شهوت رانی هر میلی که از حدود معیّن خارج بشه باعث کارهای بی قاعده دیگه میشهBlush
اگه از عبارت "مخ زنی" که من به مزاح گفتم بگذریم، همین ضرورت فردی و اجتماعی که شما فرمودید، برای شهوت رانی و غیره کافیه!
علاوه بر این، تمامی این ضرورت هایی که گفتید به نظرم بی قاعده است. اگر زنی نیاز به کمک مالی داره، میشه بدون صیغه کردنش بهش کمک مالی کرد!! حتما نباید به قصد کمک های مختلف با کسی بری زیر یک سقف! این تفکر لجن باریه که از n سال پیش باقی مونده، مثل خیلی از قوانین مسخره ی دیگه.

به نظر من انسانی که انسان باشه هر چقدر هم ضرورت فردی و اجتماعی و تمکن مالی که داشته باشه نباید حاضر شه چند تا زن/شوهر داشته باشه. اگر نیاز خاصی هست که همسرت نمیتونه برآورده کنه، میشه باهاش صحبت کرد و مشکل رو حل کرد، یا در بدترین حالت متارکه کرد و با کسی دیگه ازدواج کنی. یا اگر کسی هر گونه کمکی میخواد، میشه بدون افکار کمر به پایین(ببخشید!) بهش کمک کرد.

به هر حال شما هم اگر عقیده تون همونه که گفتید، موفق باشید باهاش. Smile

(۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  ینی دهن عجقمو باید طلا گرفت HeartBig Grin [تصویر:  452557_キラキラ_m.gif]
اگه اینقدر خوشت میاد از این قانون پر حکمت، امیدوارم شوهرت به خاطر ضرورت های فردی و اجتماعی ۳ تا زن دیگه کنارت بگیره! Smile

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: همیلا , RangiRangi
ارسال: #۲۳۲۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۱۵ ق.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  اگه اینقدر خوشت میاد از این قانون پر حکمت، امیدوارم شوهرت به خاطر ضرورت های فردی و اجتماعی ۳ تا زن دیگه کنارت بگیره! Smile
من از شخص حمایت کردم نه قانون Smile ولو اینکه معشوقه خودم خیلی بی قانونه Big GrinTongue

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: همیلا
ارسال: #۲۳۳۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۶, ۰۵:۴۶ ب.ظ
بگذاریم عشق در زندگی ما اتفاق بیافتد،
عاشق شدن و معشوق بودن
کمی جرات میخواهد،
باید شجاع بود!

- علیرضا اسفندیارى

هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۲۳۳۱
۱۰ اسفند ۱۳۹۶, ۰۳:۰۸ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  
اگه از عبارت "مخ زنی" که من به مزاح گفتم بگذریم، همین ضرورت فردی و اجتماعی که شما فرمودید، برای شهوت رانی و غیره کافیه!
علاوه بر این، تمامی این ضرورت هایی که گفتید به نظرم بی قاعده است. اگر زنی نیاز به کمک مالی داره، میشه بدون صیغه کردنش بهش کمک مالی کرد!! حتما نباید به قصد کمک های مختلف با کسی بری زیر یک سقف! این تفکر لجن باریه که از n سال پیش باقی مونده، مثل خیلی از قوانین مسخره ی دیگه.

به نظر من انسانی که انسان باشه هر چقدر هم ضرورت فردی و اجتماعی و تمکن مالی که داشته باشه نباید حاضر شه چند تا زن/شوهر داشته باشه. اگر نیاز خاصی هست که همسرت نمیتونه برآورده کنه، میشه باهاش صحبت کرد و مشکل رو حل کرد، یا در بدترین حالت متارکه کرد و با کسی دیگه ازدواج کنی. یا اگر کسی هر گونه کمکی میخواد، میشه بدون افکار کمر به پایین(ببخشید!) بهش کمک کرد.

به هر حال شما هم اگر عقیده تون همونه که گفتید، موفق باشید باهاش. Smile

(۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  ینی دهن عجقمو باید طلا گرفت HeartBig Grin [تصویر:  452557_キラキラ_m.gif]
اگه اینقدر خوشت میاد از این قانون پر حکمت، امیدوارم شوهرت به خاطر ضرورت های فردی و اجتماعی ۳ تا زن دیگه کنارت بگیره! Smile

اگر زنی نیاز به کمک مالی داره، میشه بدون صیغه کردنش بهش کمک مالی کرد!! حتما نباید به قصد کمک های مختلف با کسی بری زیر یک سقف! این تفکر لجن باریه که از n سال پیش باقی مونده، مثل خیلی از قوانین مسخره ی دیگه.

به نظر من انسانی که انسان باشه هر چقدر هم ضرورت فردی و اجتماعی و تمکن مالی که داشته باشه نباید حاضر شه چند تا زن/شوهر داشته باشه.

آفرین دکترجانRolleyes میخواستم خودتون این رو بگید که گفتیدBlushShy
عقیده ی من این نیست که الا و بلا به بهانه ی کمک بره زن دوم و سوم رو بگیره ..
وگرنه توی این مورد هم با شما موافقم . البته به جز اون تیکه مزاحBig GrinBig Grin

و این هم بگم که وقتی دو نفر عاشق هم باشند و همدیگه رو به معنای واقعی کلمه دوست داشته باشند حاضر نیستن محبتشونو به کسی غیر از خودشون دو نفر تقسیم کنند. ولو به بهانه های مختلف

من فقط یک تکه از قانون چندهمسری بیان شده در اسلام رو گفتمUndecided
که همونطور که میدونید قبل از اسلام بانوان هم حق چندهمسری داشتن. یعنی یه زن میتونست با چند تا مرد ازدواج کنه. یعنی اوج تفکر و رسوم مسخره ی اعراب اون موقع بوده.در حالی که همان زمان در ایران این رسم رو غلط میدونستن. و یک زن تنها با یک مرد حق ازدواج داشته. از یک طرف کشورهای اروپایی در آن زمان قبل از نبوت محمد(ص)، یک مرد آزاد بوده که با چندنفر رابطه داشته باشه (همسر اختیار کنه) ، اما مسیحیت اون موقع میگفته که این نیاز غلط است و مردان و زنان نباید در رابطه با کسی باشند (همون قوانین راهب و راهبه های کلیسا)
اسلام دین مساوات و عدالته، واسه همین اومد یه چیزی ما بین اینها انتخاب کرد و به عنوان قانون برای مردم اون موقع حکم کرد که مثلا از هرج و مرج جلوگیری بشه.

من خودم به شخصه با تعدد زوجات مخالفم چون با این کار به نظرم اون آرامشی رو که دنبالش هستیم رو از دست میدیم. ولی با اینکه یک شخص مجرد باید صبر کنه تا بتونه ازدواج دایم کنه و ازدواج موقت نداشته باشه هم مخالفم. ما ها اومدیم حلال خدا رو به خودمون بد جلوه میدیم.اگه ازدواج موقت برای یه شخص مجرد کلی منفعت و یه سری ضرر داره صبر کردن همین شخص تا ازدواج دایم کلی ضرر و یه سری شاید منفعت داشته باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۲۳۳۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۲۱ ب.ظ
‎تا سن و سالتون بالا نرفته یه نفرُ واسه خودتون نگه دارین، با هم کنار بیاین،
هر چی سن میره بالاتر هم جای خالی بزرگتر میشه هم حساسیت‌ها بیشتر...

هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۲۳۳۳
۱۹ اسفند ۱۳۹۶, ۰۹:۴۴ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  کسیو نتونسم برا خودم نگه دارم خو Sad هههه..عوضش سر خودمو به چیزی بجز ازدواج گرم میکنم. توی این کشور به تنها چیزی که نباید فکر کرد ازدواجه :|
همه از دم پول پرست و ظاهر بینن..
عزیززززمHeart طرف صحبت نویسنده پسرا بوده با اون اخلاقای بعضا سه نقطشونBlushHeart ،شما با همین خانمی و متانت(و هنرهای دیگه که میدونم و نمیگم) ۰-۴ از بقیه جلوویی عجقم HeartHeartHeart

هراسی ندارند!
ارسال: #۲۳۳۴
۲۹ اسفند ۱۳۹۶, ۱۲:۲۱ ق.ظ
یه سوالی هست نمیدونم از کجا بپرسم.. پسری که سربازی نرفته یا نخواد بره چه مشکلاتی ممکنه برای بعد ازدواجش پیش بیاد؟ و کلا شروع زندگی بدون سربازی آیا اشتباهه و بعدا ممکنه چه دردسرایی ایجاد کنه؟ کسی میدونه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال: #۲۳۳۵
۱۷ فروردین ۱۳۹۷, ۱۱:۵۹ ب.ظ
‏واقعا آدم لذت میبره میبینه زوج های عاشق وسط خیابون یهو دعواشون میشه ShyBig Grin
روانیم خودتونین ConfusedTongue

هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۲۳۳۶
۱۸ فروردین ۱۳۹۷, ۰۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۲۲ ق.ظ، توسط nlp@2015.)
(۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  کسیو نتونسم برا خودم نگه دارم خو Sad هههه..عوضش سر خودمو به چیزی بجز ازدواج گرم میکنم. توی این کشور به تنها چیزی که نباید فکر کرد ازدواجه :|
............................

ارسال: #۲۳۳۷
۱۸ فروردین ۱۳۹۷, ۰۳:۱۸ ب.ظ
(۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۵۶ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
(19 اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  کسیو نتونسم برا خودم نگه دارم خو Sad هههه..عوضش سر خودمو به چیزی بجز ازدواج گرم میکنم. توی این کشور به تنها چیزی که نباید فکر کرد ازدواجه :|
مشکل اینجاست که تو ایران اطرافیان آدم رو راحت نمیذارن Dodgy بعضیا خودشون با اولین موردی که بوده ازدواج میکنن بعد فکر میکنن اگر کسی ازدواج نکرده کلا موردی براش نبوده یا مثلا هی میخوان دلداری بدن انگار که طرف چه مشکلی دارهSmile

به نظرم تو مراحل مختلف زندگی نباید به حرف دیگران اهمیت داد. هرکس معیار و عقاید خودشو داره و نمیشه صرفا بخاطر دیر یا زود ازدواج کردن برچسبی به اون شخص زد.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۳۳۸
۲۷ فروردین ۱۳۹۷, ۱۰:۳۰ ب.ظ
[تصویر:  454188_jluh_photo_2018-04-16_22-27-12.jpg]

خطاب به دوستانی که در این رابطه مشاوره خواسته بودند...

هراسی ندارند!
ارسال: #۲۳۳۹
۲۸ فروردین ۱۳۹۷, ۱۰:۱۸ ق.ظ
سلام
به نظرتون درسته شخصی که متاهله عاشق یکی دیگه بشه
برای من اصلا قابل فهم نیست

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
ارسال: #۲۳۴۰
۲۸ فروردین ۱۳۹۷, ۰۷:۰۹ ب.ظ
از دواج با یه دختر پولدار خوشگل سفید مو طلایی
فکرش بکن!
چی میشه مدرک کارشناسی ارشد با من پول با اون
هرچی بدی با من خوشگلی با اون
باباشم پولدار باشه کارخونه دار من بشم نماینده مدیرعامل
خودشم خوشگل باشه ه هه وای نگوووووووو
بعد هی بگه مهرررررررررررداد جان دلم غش بره براش...
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۶۶,۶۹۲ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۸۳۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۹۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۹۲ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۳ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close