زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربه من در زبان ارشد

ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۶ ق.ظ
تجربه من در زبان ارشد
سلام دوستان.دیدم جدیدا چند تاپیک درمورد زبان ارشد بحث میشه گفتم تجربیات و راهی که رفته بودم رو در اختیار بقیه بذارم شاید مفید باشه.و شاید افراد دیگه ای هم باشن با تجربه تر ازمن و اونها هم بذارند.

۱۰ تا تست اول (که بیشتر مربوط به معنی کلمات است) معمولا خیلی سخت اند و فقط در صورتی که زبانتون در حد خیلی خوب باشه میتونید بزنید(یعنی اونهایی که خیلی متون انگلیسی مطالعه میکنند) - من که نقطه قوتم زبان هست تا بحال به ندرت پیش اومده بتونم از اینها بزنمExclamation Big Grin ، نه اینکه هیچی بلد نباشم ولی خیلی وقتا بین دو کلمه شک کردم و نزدم Huh. در کل اگر سئوالات چند سال رو مرور کنید دستتون میاد که سطح این ۱۰ سئوال اول چیه و چقدر باید بخونید که بتونید بزنید Smile !

۵ تا تست بعدی (تست ۱۱ تا ۱۵) که سئوالات گرامری هستند و هرسال مشابهشون تکرار میشه و با یادگرفتن اون نکات گرامری راحت میشه صحیح زد.خیلی حیفه اگه نتونید از اینها بزنید چون چیزی در حد دبیرستان و دانشگاهه نه بیشتر و حدس زدنشون یه قاعده و روش مشخصی داره. من که با مرور تستهای سالهای قبل و با تکیه بر اطلاعاتی که تو زبانکده یاد گرفته بودم(درحدمتوسط)تابحال اغلبشون رو صحیح زدم.

۱۵ تست باقیمانده هم مربوط به درک مطلبه.سطح سختی کلماتش از ۱۰ تای اول بهتره و لی از ۵ تای دوم سخت تره Exclamation
زدن این تستها مهارت سریع خوندن میخواد.نباید بشینید یه متن رو از اول تا آخر بخونید بعد برید سراغ سئوالات.چون دوباره مجبورید برای جواب باز هم از اول متن رو بگردید.و اینطور وقتتون هدر میره.شما باید از هر پاراگراف جمله اولش رو بخونید.یا یک نگاه سریع بهش بندازید
روش من تو حل سئوالات این بوده:
اول یه دور خیلی سریع و خلاصه متن رو بخونید و دستتون بیاد که کلا راجع به چیه؟ (مثلا راجع به زبانها و آتاماتای منظم هست؟ یا درمورد امنیت شبکه؟یا... )اصلا ممکنه هم نتونید حدس بزنید راجع به چیه! اگر نتونستید حدس بزنید که به خودتون فشار نیارید و ناراحت نشید چون بسیار وقتتون رو میگیره! مطمئن باشید خیلیای دیگه هم متوجه نمیشن.برید سراغ بقیه آسونها.
بعد از اون تست رو بخونید و بفهمید که چی ازتون میخواد.بعد گزینه هاش رو بخونید(و کلمات کلیدی و مهم رو تو ذهنتون ثبت کنید).
در آخرتوی متن دنبال اون واژه های کلیدی بگردید.

به نظر من که این سریعترین روشه.من که مثلا زبانم خوب بود توی کنکورهاحدودا ۳۰% میزدم!

درضمن زبان علوم کامپیوتر همیشه آسونتر از مهندسی بوده و من همیشه بالاتر میزدم.

سطح سختی سئوالات همه دروس از جمله زبان هرساله متغیره.یه سال همه میگن چقدر آسون بود و درصدشون خوب میشه.یه سال دیگه خیلی سخته.پس باتوجه به پایه زبانتون و یک برنامه ریزی خوب برای پوشش دادن بیشتر دروس ارشد جلو برید.

برای سئوالات گرامری و درک مطلب (تست ۱۱ الی آخر)خوندن سئوالات سالهای پیش هم خیلی بهتون کمک میکنه.

اگر شما هم زبانتون پایه اش قویه ، قوی ترش بکنید ولی اگر ضعیف بودید ، الان(موقع خوندن برا ارشد) و سر جلسه کنکور وقتتون رو هدر میده.بهتره که وقتتون رو برای تستهای ضریب بالا بزارید.

سر جلسه هم زبان رو آخر بذارید و مدیریت وقت داشته باشید.چون فکر کردن به تستهای زبان ذهنتون رو خسته میکنه و نمیتونید سئوالای فکری که نیاز به تعمق و تمرکز داره رو خوب بزنید.

امیدوارم که موفق باشید.
۱۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴ , arefeh.hp , pooyaa , sp.sadeghi@yahoo.com , آرمانا , masoud67 , hnarghani , bahman2000 , anonetumer , nazanin2020 , baran , software94 , mohammadrezagolparast , gunnersregister , sdb_i , faezehtt , chaka , mrsh1372 , RASPINA , - rasool - , farzad rostamzade , abji22 , alagh , sand , ریحان , Ms. Saba , sparrow7000 , hun73r.9h0s7
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۲ ب.ظ
تجربه من در زبان ارشد
بسیار ممنون.
۱
۰
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۳۵ ب.ظ، توسط mahsa *.)
RE: تجربه من در زبان ارشد
(۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.دیدم جدیدا چند تاپیک درمورد زبان ارشد بحث میشه گفتم تجربیات و راهی که رفته بودم رو در اختیار بقیه بذارم شاید مفید باشه.و شاید افراد دیگه ای هم باشن با تجربه تر ازمن و اونها هم بذارند.

۱۰ تا تست اول (که بیشتر مربوط به معنی کلمات است) معمولا خیلی سخت اند و فقط در صورتی که زبانتون در حد خیلی خوب باشه میتونید بزنید(یعنی اونهایی که خیلی متون انگلیسی مطالعه میکنند) - من که نقطه قوتم زبان هست تا بحال به ندرت پیش اومده بتونم از اینها بزنمExclamation Big Grin ، نه اینکه هیچی بلد نباشم ولی خیلی وقتا بین دو کلمه شک کردم و نزدم Huh. در کل اگر سئوالات چند سال رو مرور کنید دستتون میاد که سطح این ۱۰ سئوال اول چیه و چقدر باید بخونید که بتونید بزنید Smile !

۵ تا تست بعدی (تست ۱۱ تا ۱۵) که سئوالات گرامری هستند و هرسال مشابهشون تکرار میشه و با یادگرفتن اون نکات گرامری راحت میشه صحیح زد.خیلی حیفه اگه نتونید از اینها بزنید چون چیزی در حد دبیرستان و دانشگاهه نه بیشتر و حدس زدنشون یه قاعده و روش مشخصی داره. من که با مرور تستهای سالهای قبل و با تکیه بر اطلاعاتی که تو زبانکده یاد گرفته بودم(درحدمتوسط)تابحال اغلبشون رو صحیح زدم.

۱۵ تست باقیمانده هم مربوط به درک مطلبه.سطح سختی کلماتش از ۱۰ تای اول بهتره و لی از ۵ تای دوم سخت تره Exclamation
زدن این تستها مهارت سریع خوندن میخواد.نباید بشینید یه متن رو از اول تا آخر بخونید بعد برید سراغ سئوالات.چون دوباره مجبورید برای جواب باز هم از اول متن رو بگردید.و اینطور وقتتون هدر میره.شما باید از هر پاراگراف جمله اولش رو بخونید.یا یک نگاه سریع بهش بندازید
روش من تو حل سئوالات این بوده:
اول یه دور خیلی سریع و خلاصه متن رو بخونید و دستتون بیاد که کلا راجع به چیه؟ (مثلا راجع به زبانها و آتاماتای منظم هست؟ یا درمورد امنیت شبکه؟یا... )اصلا ممکنه هم نتونید حدس بزنید راجع به چیه! اگر نتونستید حدس بزنید که به خودتون فشار نیارید و ناراحت نشید چون بسیار وقتتون رو میگیره! مطمئن باشید خیلیای دیگه هم متوجه نمیشن.برید سراغ بقیه آسونها.
بعد از اون تست رو بخونید و بفهمید که چی ازتون میخواد.بعد گزینه هاش رو بخونید(و کلمات کلیدی و مهم رو تو ذهنتون ثبت کنید).
در آخرتوی متن دنبال اون واژه های کلیدی بگردید.

به نظر من که این سریعترین روشه.من که مثلا زبانم خوب بود توی کنکورهاحدودا ۳۰% میزدم!

درضمن زبان علوم کامپیوتر همیشه آسونتر از مهندسی بوده و من همیشه بالاتر میزدم.

سطح سختی سئوالات همه دروس از جمله زبان هرساله متغیره.یه سال همه میگن چقدر آسون بود و درصدشون خوب میشه.یه سال دیگه خیلی سخته.پس باتوجه به پایه زبانتون و یک برنامه ریزی خوب برای پوشش دادن بیشتر دروس ارشد جلو برید.

برای سئوالات گرامری و درک مطلب (تست ۱۱ الی آخر)خوندن سئوالات سالهای پیش هم خیلی بهتون کمک میکنه.

اگر شما هم زبانتون پایه اش قویه ، قوی ترش بکنید ولی اگر ضعیف بودید ، الان(موقع خوندن برا ارشد) و سر جلسه کنکور وقتتون رو هدر میده.بهتره که وقتتون رو برای تستهای ضریب بالا بزارید.

سر جلسه هم زبان رو آخر بذارید و مدیریت وقت داشته باشید.چون فکر کردن به تستهای زبان ذهنتون رو خسته میکنه و نمیتونید سئوالای فکری که نیاز به تعمق و تمرکز داره رو خوب بزنید.

امیدوارم که موفق باشید.

سلام..ممنون که تجربیات خودتون را برای بچه های مانشتی هم گذاشتی...میخاستم بدونم به این روش عمل کردی زبان رو چند درصد زدی؟ دیدم تو آزمایشی ها ۳۰ درصد..اگه اصلی رو هم دادید چند شده...
۰
۰
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۴ ب.ظ
تجربه من در زبان ارشد
ممنون ، من همیشه درمورد گرامر و سطحشون نگران بودم.
۰
۰
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۴ ب.ظ
منم کتاب زبان تخصصی پارسه رو خوندم اونم ناقص ،وبا اینکه زبانم ضعیف بود تونستم ۲۳ درصد بزنم به نظرم کتاب خیلی خوبیه ،البته لغتای ۵۰۴ رو هم با jMemorize خوندم ،تو آزمونای آزمایشی هم زبان رو بین ۲۰ تا ۳۰میزدم .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abji22
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۲۸ ب.ظ
آره درست میگی با این حرفت باید تو خوندن زبان یه بازنگری کنمUndecided
۰
۰
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۵۲ ب.ظ
تجربه من در زبان ارشد
منم دو سال کنکور دادم
دفعه اول ۶۰ زدم(رتبه ۲۲۰ و خورده ای) و دفعه دوم حدودای ۲۰ درصد (رتبه ۴۹)
یه توصیه کلی بهتون بکنم (مخصوصا تو کنکور مهندسی کامپیوتر) اینکه زبان مهم هست ولی ریاضی و دروس مشترک مهم تره. اگر خیلی هم برای زبان زحمت کشیدید ولی سر جلسه فکر میکنید سخته و دارید زمان رو از دست میدید بی خیال زحمت کشیده بشید و به اون دو درس دیگه برسید. بعد اگر زمان داشتید برگردید. زبان مهمه ولی اونقدری ارزش نداره که نتیجتون رو فدا کنید به نظر من یه زمانی براش در نظر بگیرید و هر اتفاقی هم سر جلسه افتاد بیشتر از اون بهش زمان ندید. ازش رد بشید و اگر شد برگردید

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , IT.girll
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۴:۲۷ ب.ظ
تجربه من در زبان ارشد
دوستان منم نظر خودمو بر حسب تجربه میگم
سالی که کنور ارشد میدادم یادمه بیشتر از ۱۰۰۰ لغت بصورت فلش کارت که خودم درست می کردم حفظ کردم ولی اشتباه بزرگم همین بود چون اصلا توو جمله ندیدمشون واسه همین سر جلسه وقتی رو تستای لغت که اون همه براش زحمت کشیده بودم گیر کردم استرس همه وجودمو گرفت... فقط تونستم ۴ یا ۵ تا تست لغت با شک اونم توو زمان زیاد حدود ۲۰ دقیقه بزنم... بعد وقتی ساعتو دیدم استرسم نذاشت ادامه بدم و امتیازآورترین قسمتا که گرامر و متن ها بودو از دست دادم و رفتم ادامه سوالات... به خاطر گندی که توو زبان زدم باقی تستا روحیم ناجور بهم ریخت... توو آزمایشای سنجش زبان رو زیر ۴۰ نمیزدم ولی سر کنکور ... فکر کنم ۱ درصد شد اینارو گفتم درس عبرتمو بگم:
۱- لغات حتما توو متون و جملات خونده بشه...اگه فلش کارت میخونید حتما با جمله باشه
۲- هرچقدرم که دایره لغاتت بالا باشه باید آمادگی داشته باشی که تستای لغت رو نزنی
۳- واسه کسی که زبان رو وقت گذاشته و خونده تستای ریدینگ بسیار امتیازآورتر هستن
۴- از اینکه لغت بخونید و فکر کنید نمیتونید تست لغت بزنید اصلا ناراحت نباشین... این زحمتتون توو خوندن متون خیلی به دردتون میخوره
۵- آخرین نتیجه اینکه شما حتی اگه کنکور هم قبول نشین این زبان خیلی به دردتون میخوره... و اگه قبولم بشین از نون شبم واجبتره..پس حتما سعی کنید زبان رو وقت بذارید و بخونید
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , pezhman.m-AI , alagh , sand , arefeh.hp , نارین , ریحان , Happiness.72 , hun73r.9h0s7
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۰۸ ب.ظ
تجربه من در زبان ارشد
برای زبان تخصصی رشته کامپیوتر بنظرتون چیکار کنیم
من واسه عمومی ۵۰۴میخونم کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ب.ظ
تجربه من در زبان ارشد
(۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۳۴ ب.ظ)mahsa * نوشته شده توسط:  میخاستم بدونم به این روش عمل کردی زبان رو چند درصد زدی؟ دیدم تو آزمایشی ها ۳۰ درصد..اگه اصلی رو هم دادید چند شده...
من همیشه بین ۲۰ تا ۳۰ میزدم.تو اصلی هم همینطور.البته با این توضیح که همیشه اولویت رو میدادم به تستهای "مشترک و تخصصی" و وقت کمی برا زبان میذاشتم.

(۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۵۴ ب.ظ)الام نوشته شده توسط:  من همیشه درمورد گرامر و سطحشون نگران بودم.
گرامر ارشد زیاد سخت نیست.بعضی تستهاش که روش ثابتی داره برای جواب دادن یعنی اگر قاعدۀگرامر رو بدونی درست خواهی زد.ولی خب باید یکم تمرین کرد و وقت گذاشت.اگر هم کلا از پایه تو گرامر ضعیف بودید میتونید وقتش رو بذارید برای تستای مهم تر.

(۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ)ghaderZ نوشته شده توسط:  منم کتاب زبان تخصصی پارسه رو خوندم اونم ناقص ،وبا اینکه زبانم ضعیف بود تونستم ۲۳ درصد بزنم
کتاب پارسه رو شنیدم خوبه ولی خودم نخوندمش
(۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۲۷ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  - لغات حتما توو متون و جملات خونده بشه...اگه فلش کارت میخونید حتما با جمله باشه
۱۰۰% موافقم.یادگیری لغات فقط در جمله و متن.
(۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۵۲ ب.ظ)matt2007 نوشته شده توسط:  زبان مهم هست ولی ریاضی و دروس مشترک مهم تره. اگر خیلی هم برای زبان زحمت کشیدید ولی سر جلسه فکر میکنید سخته و دارید زمان رو از دست میدید بی خیال زحمت کشیده بشید و به اون دو درس دیگه برسید.
کاملا درسته
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۲۲ ق.ظ، توسط fatima1537.)
تجربه من در زبان ارشد
(۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۵۶ ب.ظ)الام نوشته شده توسط:  گسسته کنکورو چیکار باید بکنیم؟
بهتره سئوالات مربوط به گسسته رو در این بخش بپرسید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۸ ب.ظ)sepideh1373 نوشته شده توسط:  برای زبان تخصصی رشته کامپیوتر بنظرتون چیکار کنیم
من واسه عمومی ۵۰۴میخونم کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه برای عمومی ۵۰۴ اصلا کافی نیست(هرچند ممکنه خوندنش خوب باشه) ۵۰۴ یه مجموعه لغات پر کاربرده ولی خب لغات خیلی بیشتر از ایناست! درکل باید دایره لغاتتون رو بالا ببرید و اونهایی که از یادتون رفته رو دوباره مرور کنید .برای تخصصی بهتره متون کامپیوتری بیشتری بخونید که توی تاپیکهای دیگه معرفی شده بود.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۲
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ ب.ظ
تجربه من در زبان ارشد
اولا ممنونم دنبال همچین پستی بودم
دوما ی سوال دارم من امسال بین دروس ضریب ۱(زبان و معماری) میخوام یکیشو بخونم هردو هم سطحم ضعیفه
حالا خودم چندروزیه زبان رو شروع کردم از ۵۰۴،بنظر شما میتونم ی درصدی بزنم چون معماریم صفرمیمونه زبانم باید تقریبا ی ۳۰درصدی بزنم
حالا وقت گزاشتم روش جواب میگیرم تو این مدت؟

به مصلحتم نبود
۱
۰
ارسال: #۱۳
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط fatima1537.)
تجربه من در زبان ارشد
سلام.من از سطح سئوالات معماری آی تی خبر ندارم.اگر مثل مهندسیه که بهتره زبان رو بچسبید.اگر هم آسونتره که دیگه بستگی به پایه تون تو هر درس داره.هر کدوم رو بهتر بلدید اون رو انتخاب کنید.در کل خودتون بهترین تصمیم گیرنده هستید ، یه نگاهی به پایه تون تو هر درس بکنید.بعد هم تستهای چهار پنج سال گذشته رو مرور کنید و سطحش رو بسنجید.بعد یه درس رو که براتون آسونتره انتخاب کنید و شروع کنید به برنامه ریزی برا ارشد.اصلا شاید رسیدید هر دو رو هم بخونید.معماری بیشتر حل کردنیه و هر مسئله اش برای فهمیدن وقت میگیره.ولی زبان حفظیه و یادگیری اولیه اش زحمت کمی داره اما نیاز به مرور داره.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۳۸ ب.ظ
سلام
برای اون ۵ تا سوال گرامر که میاد به نظرتون چه منبعی خوبه که اون سوالات رو پوشش بده؟؟
ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۳۵ ق.ظ، توسط fatima1537.)
تجربه من در زبان ارشد
شنیدم که پارسه خوبه.توی تاپیکهای دیگه هم بچه ها پارسه رو معرفی کردن.برای گرامر من از روی تستهای سالهای قبل و مرور نکات اونها و هم چنین با توجه به اطلاعات قبلی که تو زبانکده یاد گرفته بودم زدم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  فروش کتاب زبان ارشد دکتر خلیلی somaye1372 ۰ ۱,۶۹۶ ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: somaye1372
Lightbulb تجربه نگاری از مصاحبه دکتری آی تی ۹۷ uniquegirl ۱۶ ۱۳,۰۲۶ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  حل تشریحی ارشد نظریه زبان ها و ماشین ها ۹۴ تا ۹۷ Sanazzz ۰ ۳,۳۸۱ ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  نیاز به راهنمایی و تجربه دوستان (ضروری) امیر ای تی ۷ ۵,۲۵۴ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi
  بزرگترین تجربه زندگی mengan ۱۱ ۸,۵۳۱ ۱۱ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: csun
  تجربه شخصی در دانشگاه آزاد H-Arshad ۳ ۳,۸۹۰ ۰۸ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  اولین تجربه کاری من! وقتی پروژه‌ای رو قبول کردم که توش صفر بودم! Milestone ۶۹ ۴۲,۵۳۰ ۰۸ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  تجربه های شخصی رتبه ۳ هوش از کنکور ۹۶ marjan_m ۲۰ ۳۲,۱۱۲ ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: dashyasin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close