زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)

ارسال: #۱۲۱
۰۹ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۳۸ ب.ظ
من نتونستم دانلود کنم!لینک مستقیمشو میشه بزارید؟

سایت تبیان در صورتی که مشخصات کامل مقاله رو براشون ارسال کنیم ,کل مقاله رو برامون میفرستن.حتی اگه همین دیروز جایی چاپ شده باشه.البته تاحالا امتحان نکردم.
حالا جایی هست که بشه لیست مقالات رو گیرآورد؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet
ارسال: #۱۲۲
۰۹ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ ب.ظ
RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)
سلام به همه دوستان طالب علم و دوستار نوشتن مقاله
راستش چند وقت پیش یه workshop در مورد مقاله نویسی از طرف دانشگاه با همکاری انتشارات springer توی دانشگاه برگزار شد که ۳ نفر از این انتشارات واسه صحبت اومده بودند.اسلایدهایی که در این کارگروه توضیح داده شد،بصورت یه فابل pdf واسمون ارسال کردند که من ضمیمه می کنم.ان شالله که بدردتون بخوره.

فایل‌(های) پیوست شده
How_to_write_a_manuscript_Get_your_paper_accepted.pdf
اندازه فایل: ۸۸۸/۷۹ KB

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , Potential , summer_66 , baran , reyhaneh64 , never , eliazad , hanif , LORD0098 , ف.ش , banafshehjooon , sepidsal , sasan-ata , elham joon , Dr.Cnet , miss_mx , jafarir , mhr.ash , StudentSE , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , salomeh_001
ارسال: #۱۲۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ق.ظ
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما...
من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران هستم. و تجربه زیادی توی برنامه نویسی ندارم. البته به جز matlab که خیلی زیاد باهاش کار کردم. حالا دارم یه مقاله می نویسم واسه ژورنال engiineering structures‌، این ژورنال هم فقط برای latex قالب نوشتاری گذاشته و میگه که اگه شما با word هم بفرستید مشکلی نداره ولی بهتره با latex بفرستید. نمیدونم حالا منظورشون از قالب نوشتاری چیه... آیا همون چیزیه که توی word هست یا یه چیز دیگه است ... مثلاً من اگه latex رو نصب کنم فقط باید توش بنویسم و دیگه نیازی به تنظیم صفحه و فونت و ... نیست؟من کتاب های آموزشی که شما برای latex معرفی کرده بودین رو مطالعه کردم. ولی از اونجایی که وقت کمی دارم نمی تونم همش رو بخونم و کمی آدم گیج میشه ...
دوست عزیز میشه راجع به latex یه کمی راحت توضیح بدین و اینکه به نظر شما من دنبال template word برای این ژورنال الزیویر بگردم یا اینکه بالاخره برم دنبال یادگیری latex و کارکردن با template های ارائه شده توسط ژورنال....

باز هم از شما برای مطالب مفیدتون ممنون....
۰
۰
ارسال: #۱۲۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۰, ۰۶:۱۶ ق.ظ
جواب شمارودر پ.خ دادم
موفق باشید
۱
۰
ارسال: #۱۲۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۱۷ ق.ظ
RE: فکر کردی مقاله دادن سخته !! بیا توو
(۲۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  
اولین گام نوشت هر مقاله چیست؟

اولین گام نوشتن هر مقاله علمی وپژوهشی پیدار کردن حوزه ای(حوزه بهترین واژه انتخابی هست دلیلشو میگم) هست که میخوایم در او رابطه تحقیق کنیم حالا این حوزه می تونه وسیع باشه یا حتی حوزه کوچیکتری داشته باشه این حوزه می تونه خیلی به روز باشه یا این که مدتی باشه که راکد هست منظور اینه که ممکن خیلی از افراد محقق و حتی آزمایشگاه های دانشگاه توی اون حوزه دارن کار میکنن و مقاله می دن و به اصطلا میگن اون حوزه (HOT) هستش و یا ین که در اونزمینه افراد خیلی کمی هستن که در اون حوزه دارن کار میکنن و میشه گفت راکد هستش.
حالا تفاوت این دو در این زمینه هست که حوزه ای که توش مقاله بیشتری داده میشه و دارن روش کار میکنن بهتر میشه در این زمینه مقاله داد و استقبال بهتر و بیشتری از این این نو ع مقاله‌ها میشه وچون حوزه ای که داره هنوز جای کار داره و میشه مقاله داد پس بهتره روی این زمینه‌ها تحقیق کردو مقاله داد اما توی حوزه های راکد به نظر میاد که توی اون حوزه خیلی مقاله داده شده و دیگه خیلی سخت میشه مقاله داد و از مقاله شما هم استقبال بشه به همین دلیل‌ها که گفته شد باید تلاش کرد که در حوزه هایی که هنوز جای کار داره مقاله داد و اونجاست که میشه گفت آدم حرفی برای گفتن داره حتی شما دوست عزیز
حالا اینجا بحث علاقه هم مطرح میشه که به نظر من آدم توی زمینه ای که علاقه داره بهتر می تونه مانور بده و مقالات بهتری بده اما چیزی که مهمه اینه که یه نفر ممکنه به یه موضوع علاقه داره و نمیدونه کهHOT هست یا نه چاره این کارش رو هم میگیم دانلود کن فایل ضمیمه رو
منتظر نظرات دوستان هستیم

...این سایت در حوزه کلمات اطلاعات جالبی به من داده مثلاً کلمه اینترنت رو توی اون سرچ کنید و

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , baran , LORD0098 , Hera , Dr.Cnet , ف.ش
ارسال: #۱۲۶
۳۰ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۱۸ ق.ظ
RE: فکر کردی مقاله دادن سخته !! بیا توو
(۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ق.ظ)shine نوشته شده توسط:  ...این سایت در حوزه کلمات اطلاعات جالبی به من داده مثلاً کلمه اینترنت رو توی اون سرچ کنید و

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این سایت همه کار میکنه از انتگرال گرفتن تا توضیح راجع به چیزای مختلف تا ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera , Dr.Cnet
ارسال: #۱۲۷
۳۰ بهمن ۱۳۹۰, ۰۶:۴۹ ب.ظ
این سایت اصلا عالیه! اسم دارو ها رو مثلا سرچ کنید. واقعا فوق العاده است.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera , Dr.Cnet
ارسال: #۱۲۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۰, ۰۷:۵۹ ب.ظ
سلام دوستان
منم به جمع مقاله نویسان اضافه کنید Smile
راستش من یه مقاله دارم آماده میکنم. یه مقاله علمی پژوهشی که با پرسشنامه و تحلیل آماری اون و... شروع شده و الان در مراحل نهاییشه
موضوع کارم راجع به "مطالعه رفتارهای اطلاع یابی در وب برای ارایه راهکار جهت ارتقای مهارتهای جستجو" هستش
استادم گفته قبل ازینکه اونو توی یه کنفرانس ارائه بدم، بهتره توی یه ژورنال معتبر داخلی چاپ کنم، اونوقت بفرستم کنفرانس
میخواستم بدونم ژورنال های معتبر تخصصی مرتبط با رشته ما (آی تی و کامپیوتر)، سراغ دارید؟
میشه اسمشونو بگید؟
و اینکه چطور باید براشون، درخواستمو بفرستم
پیشاپیش، از کمکتون تشکر میکنم

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
۰
۰
ارسال: #۱۲۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۵۶ ب.ظ، توسط f.b.)
سلام
مقالات وژورنالهای داخلی میتونه به زبان فارسی باشه یا همه مقالات باید به زبان انگلیسی باشه
و سوال دوم به نظر شما چه موضوعاتی الان برای انتخاب موضوع مقاله بهتره؟
ممنون

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
۰
۰
ارسال: #۱۳۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط ژنیک.)
سلام دوستان
راجع به نحوه نوشتن مقالات صحبت شد از این بابت ممنون
اما اگر مقاله نوشته شد چطور باید اون رو ارسال کرد و چطور باید ژورنال مرتبط با مقاله رو پیدا کرد؟
راستش من مقاله ای رو نوشتم در رابطه با آموزش الکترونیک و آموزش مجازی و ... اما هنوز موفق به ارسال اون نشدم چون نمیدونم چه طور و به کجا باید اون رو ارسال کنم ؟
میتونید در این رابطه کمک کنید؟
(۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۵۹ ب.ظ)uniquegirl نوشته شده توسط:  سلام دوستان
منم به جمع مقاله نویسان اضافه کنید Smile
راستش من یه مقاله دارم آماده میکنم. یه مقاله علمی پژوهشی که با پرسشنامه و تحلیل آماری اون و... شروع شده و الان در مراحل نهاییشه
موضوع کارم راجع به "مطالعه رفتارهای اطلاع یابی در وب برای ارایه راهکار جهت ارتقای مهارتهای جستجو" هستش
استادم گفته قبل ازینکه اونو توی یه کنفرانس ارائه بدم، بهتره توی یه ژورنال معتبر داخلی چاپ کنم، اونوقت بفرستم کنفرانس
میخواستم بدونم ژورنال های معتبر تخصصی مرتبط با رشته ما (آی تی و کامپیوتر)، سراغ دارید؟
میشه اسمشونو بگید؟
و اینکه چطور باید براشون، درخواستمو بفرستم
پیشاپیش، از کمکتون تشکر میکنم

منم همین مشکل رو دارم نمیدونم چه طور باید ژورنال معتبر و مرتبط با رشته های آی تی و کامپیوتر رو پیدا کنم و مقاله رو چه طور باید براشون ارسال کنم ؟HuhHuhConfused
منتظر پاسخ شما دوستان هستیم...

امشب وجودم خسته است از سردی دلهای سرد
آیا تو هم در یاد ما هستی در این شبهای سرد!؟؟!
۱
۰
ارسال: #۱۳۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط Msccom.)
چقدر اینجا هم مثل اکثر بخشهای مانشت بی رونق شده.شور و شوق آقای Br2012 رو یادم نمیره وقتی این تاپیک رو شروع کرده بود.منتظر حضور دوباره شون هستیم

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
ارسال: #۱۳۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط Br2012.)
(۰۲ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۵۱ ب.ظ)f.b نوشته شده توسط:  سلام
مقالات وژورنالهای داخلی میتونه به زبان فارسی باشه یا همه مقالات باید به زبان انگلیسی باشه
و سوال دوم به نظر شما چه موضوعاتی الان برای انتخاب موضوع مقاله بهتره؟
ممنون

سلام

من به شخصه ندیدم کنفرانس داخلی مقالات رو به صورت انگلیسی بگیره
این که چه موضوعی خوبه به این سادگی که شما فکر میکنید نیست به خیلی چیزا بستگی داره از جمله(به صورت خلاصه):
۱-علاقه شما به چه موضوعی هست
۲-پیدا کردن چالش های موجود در اون زمینه که مورد علاقه شما هست
۳-پیدا کردن راه حل برای اون چالش ها(که میشه همون مقاله شما)
و...

(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ)ژنیک نوشته شده توسط:  سلام دوستان
راجع به نحوه نوشتن مقالات صحبت شد از این بابت ممنون
اما اگر مقاله نوشته شد چطور باید اون رو ارسال کرد و چطور باید ژورنال مرتبط با مقاله رو پیدا کرد؟
راستش من مقاله ای رو نوشتم در رابطه با آموزش الکترونیک و آموزش مجازی و ... اما هنوز موفق به ارسال اون نشدم چون نمیدونم چه طور و به کجا باید اون رو ارسال کنم ؟
میتونید در این رابطه کمک کنید؟

منم همین مشکل رو دارم نمیدونم چه طور باید ژورنال معتبر و مرتبط با رشته های آی تی و کامپیوتر رو پیدا کنم و مقاله رو چه طور باید براشون ارسال کنم ؟HuhHuhConfused
منتظر پاسخ شما دوستان هستیم...

در مورد این مسله هایی که بیان کردید به اندازه کافی مطلب هست:
مثلا
میتونی اطلاعات مفیدی در مورد کنفرانس ها کسب کنی
یا اینجا برای

(۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۰۷ ب.ظ)NoOne نوشته شده توسط:  چقدر اینجا هم مثل اکثر بخشهای مانشت بی رونق شده.شور و شوق آقای Br2012 رو یادم نمیره وقتی این تاپیک رو شروع کرده بود.منتظر حضور دوباره شون هستیم

حضور ما هست،اما کسی پی علم و پژوهش نمیرهSmile که اینجا هم رونق بگیره آخه...(مزاح)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ژنیک , Dr.Cnet
ارسال: #۱۳۳
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۳۶ ق.ظ، توسط baran.)
(۰۹ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۳۸ ب.ظ)fahime_A_2007 نوشته شده توسط:  من نتونستم دانلود کنم!لینک مستقیمشو میشه بزارید؟

سایت تبیان در صورتی که مشخصات کامل مقاله رو براشون ارسال کنیم ,کل مقاله رو برامون میفرستن.حتی اگه همین دیروز جایی چاپ شده باشه.البته تاحالا امتحان نکردم.
حالا جایی هست که بشه لیست مقالات رو گیرآورد؟

من حدود یک سال پیش دو سه تا مقاله از این تبیان درخواست کردم برام فرستادن

از همه دوستان متشکرم به خصوص آقای br2012 من که خیلی استفاده کردم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Hera , Dr.Cnet
ارسال: #۱۳۴
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ، توسط unique_as14.)
(۲۲ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۳ ق.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  تو این تاپیک سعی دارم با کمک دوستانی که تجربه دارن در این زمینه روی مسائلی که ممکنه برای دوستانی که میخوان مقاله برای کنفرانس‌ها ارسال کنن یا ژورنال به اسم خودشون ثبت کنن تا حدی که بتونیم کمک کنیم.

من یه سری فایل می خوام آپلود کنم(قدم به قدم) که می تونه در فرایند تهیه مقاله واقعا کمک کنه چه به کسایی که در این راه قدم هایی برداشتن(مثل خودم) و چه کسایی که اصلا تو این وادی‌ها قدم نذاشتن و دوستان می تونن بعد از خوندن اونها هر گونه سوالی که به ذهنشون میرسه بپرسن و بنده نهایت تلاشمو میکنم که جواب سوالشونو حتما بدم:

در ضمن هدف بالا بردن سطح مانشت در زمینه ارائه مقالست و بچه های مانشتی باید تو این زمینه‌ها هم قدم بردارن مخصوصا دوستایی که از مهر میرن سر کلاسای ارشد از جمله خودم

یا علی

آقای Br2012 واقعا ممنونم / خیلی ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Dr.Cnet
ارسال: #۱۳۵
۰۷ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۴۰ ق.ظ
عالیه...ممنون...
خیلی دنبال این مطالب بودم.خیلی جمع و جور و تمیز دارین پیش میرین...
موفق ترین باشین دوست عزیز...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Dr.Cnet

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۱ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۸۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۶۰۰,۹۹۰ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۱۸ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۳۴,۱۷۰ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۴۸ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۸۰ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close