زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ابزارهای مفید برای پشت کنکوری ها

ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ق.ظ، توسط pouya47.)
Brick ابزارهای مفید برای پشت کنکوری ها
لطفا دوستان اگه نرم افزارهای مفیدی می شناسن که می تونه برا مطالعه ارشدمفید باشه اطلاع رسانی کنند.

برا شروع:
من خودم موقع مطالعه برا ارشد از نرم افزارهای کرنومتر استفاده می کردم تا زمان مفید مطالعه ام رو اندازه بگیرم
پای کامپیوتر از نرم افزار زیر (دستپخت خودم)Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

روی گوشی اندرویدی از نرم افزار زیر

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم یه بازی ساده برای مواقع استراحت و رفع خستگیBig Grin

موفق باشید

تنبلی دزد آرزوهاست ...
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , ahrmb , reyman
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۹ ق.ظ، توسط ahrmb.)
RE: ابزارهای مفید برای پشت کنکوری ها
دوستانی که تمایل به مطالعه با استفاده از جعبه لایتنر یا جی۵ یا در کل بوسیله فلش کارت رو دارند به شدت بهشون پروژه اوپن سورس
رو پیشنهاد می کنم.

یه خورده اولش فهمیدنش سخته ولی به شدت کاربردی و انعطاف پذیره. اینجا یه لیستی از ویژگی هاش رو میارم:
  1. مولتی پلتفرم بودن (ویندوز مک لینوکس اندروید ios وب و...)
  2. همگام سازی در پلتفرم های مختلف یعنی مثلا روی گوشیتون مرور که بکنید می تونید به راحتی نتایج رو آپلود کنید و روی سیستم کامپیوترتون وارد کنید.
  3. امکان پشتیبانی latex video picture sound و هر چیزی که توسط html ساپورت میشه. حتی امکان تعریف stylesheet برای کارت ها وجود داره
  4. امکان export و import کردن. مثلا شما می تونید ۵۰۴ رو که یه نفر دیگه کارت هاش رو وارد کرده توی اینترنت پیدا کنید و بر روی سیستم خودتون وارد کنید.
  5. کاملا رایگان ( البته به جز ios )
  6. با زبان python نوشته شده اگه دوست داشته باشی می تونی توی پروژه مشارکت داشته باشی
خیلی ویژگی های دیگه داره که با توجه به سلیقه خودتون می تونید تنظیم کنید.
من با توجه به استفاده های زیادی که از انکی کردم وظیفه خودم می دونستم که این برنامه رایگان و اوپن سورس رو به شما هم معرفی کنم.

کسایی که با سیستم Pomodoro علاقه به مطالعه دارند می تونند از برنامه های زیادی که نوشته شده استفاده کنند.

مثلا

Pomodoro سیستم مطالعاتی هست که استقبال خوبی شده . شاید برای شما هم مفید باشه.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: pouya47
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۱۰ ق.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵ ق.ظ)ahrmb نوشته شده توسط:  دوستانی که تمایل به مطالعه با استفاده از جعبه لایتنر یا جی۵ یا در کل بوسیله فلش کارت رو دارند به شدت بهشون پروژه اوپن سورس
رو پیشنهاد می کنم.

یه خورده اولش فهمیدنش سخته ولی به شدت کاربردی و انعطاف پذیره. اینجا یه لیستی از ویژگی هاش رو میارم:
  1. مولتی پلتفرم بودن (ویندوز مک لینوکس اندروید ios وب و...)
  2. همگام سازی در پلتفرم های مختلف یعنی مثلا روی گوشیتون مرور که بکنید می تونید به راحتی نتایج رو آپلود کنید و روی سیستم کامپیوترتون وارد کنید.
  3. امکان پشتیبانی latex video picture sound و هر چیزی که توسط html ساپورت میشه. حتی امکان تعریف stylesheet برای کارت ها وجود داره
  4. امکان export و import کردن. مثلا شما می تونید ۵۰۴ رو که یه نفر دیگه کارت هاش رو وارد کرده توی اینترنت پیدا کنید و بر روی سیستم خودتون وارد کنید.
  5. کاملا رایگان ( البته به جز ios )
  6. با زبان python نوشته شده اگه دوست داشته باشی می تونی توی پروژه مشارکت داشته باشی
خیلی ویژگی های دیگه داره که با توجه به سلیقه خودتون می تونید تنظیم کنید.
من با توجه به استفاده های زیادی که از انکی کردم وظیفه خودم می دونستم که این برنامه رایگان و اوپن سورس رو به شما هم معرفی کنم.

کسایی که با سیستم Pomodoro علاقه به مطالعه دارند می تونند از برنامه های زیادی که نوشته شده استفاده کنند.

مثلا

Pomodoro سیستم مطالعاتی هست که استقبال خوبی شده . شاید برای شما هم مفید باشه.

این Anki خیلی عالیه من ازش خیلی استفاده کردم و می کنم
نسخه اندروید و ویندوزی هم داره و با هم سازگارند
۵۰۴ و ۱۱۰۰ و لغات Toffel هم تو اینترنت با ترجمه فارسی هست.
به شدت توصیه میشهCool

تنبلی دزد آرزوهاست ...
۱
۰
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ب.ظ
من از نرم افزار ذهن برتر استفاده کردم محیطش فارسیه و علاوه بر امکاناتی که برای مرور به روش لایتنر داره می توان در ساخت کارت ها به کرات ها عکس اضافه کرد که من در ۹۰% کارت ها از این ویژگی استفاده می کردم چون نوشتن فرمول ها و عبارات دروس برام سخت بود و اونا رو روی تخته وایت برد می نوشتم و ازش عکس می گرفتم یعنی به جای نوشتن سوال و جواب عکساشو می ذاشتم . و دیگه اینکه در صفحه اول هر دسته بهت تعداد کارت های اون درس در خانه های مختلف لایتنر و نشون می ده و به کارت های حفظ شده(در آمده شده از جعبه لایتنر) دسترسی داره و می توان اون ها را یه بار دیگه به لایتنر برگردوند و قابلیت جستجو در کارت ها رو داره علاوه بر این اطلاعات مربوط به هر کارت اعم از اینکه این کارت و کی ایجاد کردی چند بار تا الان مروز کدی و آخرین مرورت کی بوده رو نشون می ده صفحه ی اول هر درس هم تعداد کارت هایی که اون شب باید مرور کنی رو بهت می گه و نشون می ده که چه تعداد از این کارت های قابل مرور مال خونه یکه چه تعداد مال خونه دومه و... . قابلیت تنظیم آلارم برای یادآوری مرور دارهو متد ها مرور لمبتنی بر لایتنر مرور دوهفته ای و مرور یک هفته ای برای مرور های سریع هم داره.
و کار کردن باهاش به دلیل محیط فارسی و دوست داشتنی ای که داره فوق العاده راحته. و فلش کارت های رایج مثل ۵۰۴ و لغات toffel و ... هم سازگار با این نرم افزار در اینترنت موجود و آماده هستند.

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pouya47
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ ب.ظ
یه برنامه خوب و کم حجم برای لغات ۵۰۴ هست میتونید طوری تنظیمش کنید که یه سری کلمات مثلا هر دو دیقه در System tray ویندوز بالا بیاد. از برنامه Idictionary v7.7 استفاده شده و کلمات ۵۰۴ و یه سری کلمات دیگه توش قرار داده شدن. معنی کلمات رو به فارسی بیان کرده و برای مرور خیلی کمک میکنه. از یکی دو لینک میتونید دانلودش کنید:

اما من پیشنهادم اینه فقط برید دنبال کتاب.Smile تمرکزی که رو کتاب هست هیچوقت نمیشه رو برنامه موبایل یا کامپیوترم داشت.

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh69 , vosoghi , raha_ce , pouya47
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۵۹ ق.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  یه برنامه خوب و کم حجم برای لغات ۵۰۴ هست میتونید طوری تنظیمش کنید که یه سری کلمات مثلا هر دو دیقه در System tray ویندوز بالا بیاد. از برنامه Idictionary v7.7 استفاده شده و کلمات ۵۰۴ و یه سری کلمات دیگه توش قرار داده شدن. معنی کلمات رو به فارسی بیان کرده و برای مرور خیلی کمک میکنه. از یکی دو لینک میتونید دانلودش کنید:

اما من پیشنهادم اینه فقط برید دنبال کتاب.Smile تمرکزی که رو کتاب هست هیچوقت نمیشه رو برنامه موبایل یا کامپیوترم داشت.

شاید تمرکز با کتاب بیشتر باشه
اما موبایل رو تو ایستگاه اتوبوس، تاکسی، صف نانوایی، صف آش نذری، آرایشگاه و ... Big Grin همراهته برا مرور عالیه!!

تنبلی دزد آرزوهاست ...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۹۸ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۵ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۲,۳۵۹ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  معرفی وب‌سایت‌های مفید و خوبی که می‌شناسیم! Milestone ۱۶ ۱۱,۹۰۳ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  فروش بیش از ۳۰ جلد کتاب مرجع و تستی کنکوری ارشد کامپیوتر- توافقی goldenratio ۲ ۳,۰۳۶ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  فروش کتاب های کنکوری ارشد h@3!n ۰ ۱,۸۱۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: h@3!n
  فروش کتاب های کنکوری ارشد h@3!n ۲ ۲,۸۲۵ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: RoRo_kahani
  فروش تعدادی کتاب کنکوری و دانشگاهی festival ۰ ۱,۵۶۹ ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: festival
  تصاویر کنکوری (زحماتی که کشیدیم :( موج ۱۹۲ ۱۲۱,۵۸۹ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: NP-Cσмρℓєтє
  فروش کتاب های کنکوری m.hush97 ۰ ۱,۷۹۱ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.hush97

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close