زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در گرایش هوش مصنوعی : دانشگاه اصفهان یا صنعتی اصفهان ؟؟؟

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۳۷ ب.ظ
سلام

در گرایش هوش مصنوعی , دانشگاه اصفهان بهتر است یا صنعتی اصفهان ؟؟؟

از لحاظ :
رنکینگ
اساتید
خود دانشگاه
خوابگاه
و ...
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackcode
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۴۷ ب.ظ
SadSadSad
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackcode
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۰۴ ب.ظ
صد در صد از نظر رنکینگ صنعتی اصفهان
من از اساتید هوش اصفهان شناخت زیادی ندارم ولی در کل گروه کامپیوتر اصفهان زیاد تعریفی نداره. البته در این مورد اگه خود دانشجوهای هوش نظر بدن خیلی بهتره
از نظر خوابگاهی هم صنعتی تا حدودی بهتره

و ندایی که به من می گوید گرچه شب تاریک است
دل قوی دار سحر نزدیک است...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , ana9940 , blackcode , Good!
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۲۷ ب.ظ
RE: در گرایش هوش مصنوعی : دانشگاه اصفهان یا صنعتی اصفهان ؟؟؟
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴ ب.ظ)nazibahar نوشته شده توسط:  صد در صد از نظر رنکینگ صنعتی اصفهان
من از اساتید هوش اصفهان شناخت زیادی ندارم ولی در کل گروه کامپیوتر اصفهان زیاد تعریفی نداره. البته در این مورد اگه خود دانشجوهای هوش نظر بدن خیلی بهتره
از نظر خوابگاهی هم صنعتی تا حدودی بهتره

البته در نرم افزار اصفهان خیلی بهتر از صنعتی اصفهانه! اما توی هوش فکر نمیکنم اصفهان عالی باشه، چون یه استاد خوب هوش هست تو اصفهان. فکر کنم هوش صنعتی قوی تر باشه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , Good!
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴ ب.ظ، توسط Falcon.)
خود دانشگاه اصفهان از نظر امکانات رفاهی، زیبایی و غذا و .. قابل مقایسه با صنعتی نیست. دانشگاه صنعتی اصفهان در واقع دانشگاه صنعتی خمینی شهر هست و نه اصفهان. چون با اصفهان یه نیم ساعت فاصله داره. و اگه از صنعتی بخواهی بیایی زاینده رود حداقل ۲ ساعت تو راهی. درواقع خوابگاهیهای صنعتی تویه محیط ایزوله زندگی میکنن و هیچ ارتباطی با شهر اصفهان ندارند یا خیلی کم ( به دلیل مسافت زیاد ).

وسط بیابوووون و هیچ ، چند نفرو میشناختم تو خوابگاهای صنعتی، ترمای اول خودکشی میزد به سرشون Big Grin

ولی درب شمالی دانشگاه اصفهان ابتدای چهارباغ بالاست که تا سی و سه پل هم ۱۰ دقیقه راه. از نظر زیبایی هم قطعا زیبا تر از دانشگاه صنعتی هست( فضای سبز بسیار زیاد و زیبا )، ترمینال مسافر بری هم نزدیک دانشگاه هست. خوابگاه ها هم در بالاترین نقطه دانشگاه قرار گرفته که شهر روی زیر پای شما میزاره Smile

از نظر سخت گیری هردو دانشگاه ( مخصوصا به دلیل رقابت ) سخت گیری بیش از اندازه دارن و کلا اینجا باید بیخیال نمره شید !

از نظر امکانات تخصصی ، صنعتی بالاتره .
از نظر اساتید هم هردو دانشگاه اساتید خوبی داره، بیشتر اساتیدشون تحصیل کرده خارج اند.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , blackcode , Good! , Jooybari , AI.
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۲۰ ب.ظ
رضا خان ممنون بابت تاپیک مفیدتون...بنده هم با اجازتون برای چندتا از دانشجویان این دو دانشگاه پیغام زدم و درخواست کردم بیان اینجا و نظرشون را اعلام کنند...انشالله هر چه زودتر تکلیف مشخص میشه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , Good!
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴ ق.ظ، توسط irisadaf.)
چند تا از دوستان هم اومدن پرسیدن از من...
واقعیتش اینکه چرا پارسال خودم با رتبه ۷۶ تهران نزدم یه بحث شخصی بود که اگه اون بحث پیش نمیومد حتما تهران را میزدم الان! ولی اینکه چرا اصفهان را بالاتر از صنعتی زدم دلیلش اینه که سال پیش اساتید دانشگاه قبلیم تاکیدشون روی اصفهان بود ولی الان که خودم هستم میخوام بگم واقعا تفاوت زیادی ندارن.. صنعتی اصفهان توی مباحث پردازش تصویر و سیگنال قویتره و اصفهان توی شبکه عصبی و یادگیری... توی مباحث داده کاوی یا سیستم خبره یا فازی هم هیچکدوم استاد خوبی ندارن متاسفانه.... از لحاظ رنکینگ هم که صنعتی اصفهان بالاتره ولی در کل پیشنهادم به دوستان اینه که شبانه دانشگاههای تهران را هم به شهرستان ها ارجحیت بدین... تهران با بقیه شهرستانها چه اصفهان چه شیراز چه مشهد قابل قیاس نیست..........
بحث نمره را هم دوستمون خوب گفتن... جفت این دانشگاهها درست درس نمیدن و امتحان هم نمره بد میگیرن و معدلها همه افتضاحه.....
این همه از تهران تعریف کردیم باید بگم با اینکه تهران خیلی خیلی بهتر اصفهانه ولی از دوستام خبر دارم شریف هم همچین خبری نیست.. بذارین ان شاالله قبول بشین ارشد تا متوجه بشین چی میگم... کلا تحصیلات تکمیلی تو کشور ما خیلی ضعیفه.. اینکه شما بتونین برای ادامه برین یه دانشگاه بهتر مثل خود دانشگاه تهران تا بتونین راحت تر اپلای بگیرین شاید بهترین دلیل برای ارجحیت دادن شبانه تهران به روزانه های شهرهای دیگه است ....

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackcode , The BesT , nazibahar , Good!
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  چند تا از دوستان هم اومدن پرسیدن از من...
واقعیتش اینکه چرا پارسال خودم با رتبه ۷۶ تهران نزدم یه بحث شخصی بود که اگه اون بحث پیش نمیومد حتما تهران را میزدم الان! ولی اینکه چرا اصفهان را بالاتر از صنعتی زدم دلیلش اینه که سال پیش اساتید دانشگاه قبلیم تاکیدشون روی اصفهان بود ولی الان که خودم هستم میخوام بگم واقعا تفاوت زیادی ندارن.. صنعتی اصفهان توی مباحث پردازش تصویر و سیگنال قویتره و اصفهان توی شبکه عصبی و یادگیری... توی مباحث داده کاوی یا سیستم خبره یا فازی هم هیچکدوم استاد خوبی ندارن متاسفانه.... از لحاظ رنکینگ هم که صنعتی اصفهان بالاتره ولی در کل پیشنهادم به دوستان اینه که شبانه دانشگاههای تهران را هم به شهرستان ها ارجحیت بدین... تهران با بقیه شهرستانها چه اصفهان چه شیراز چه مشهد قابل قیاس نیست..........
بحث نمره را هم دوستمون خوب گفتن... جفت این دانشگاهها درست درس نمیدن و امتحان هم نمره بد میگیرن و معدلها همه افتضاحه.....
این همه از تهران تعریف کردیم باید بگم با اینکه تهران خیلی خیلی بهتر اصفهانه ولی از دوستام خبر دارم شریف هم همچین خبری نیست.. بذارین ان شاالله قبول بشین ارشد تا متوجه بشین چی میگم... کلا تحصیلات تکمیلی تو کشور ما خیلی ضعیفه.. اینکه شما بتونین برای ادامه برین یه دانشگاه بهتر مثل خود دانشگاه تهران تا بتونین راحت تر اپلای بگیرین شاید بهترین دلیل برای ارجحیت دادن شبانه تهران به روزانه های شهرهای دیگه است ....
دستت درد نکنه...توصیه های شما دوستان خیلی به ما کمک می کنه...انشالله فرصتی پیش بیاد تا بتونم جبران کنم
در مورد دانشگاه ها هم،بنده دوره کارشناسیم را در دانشگاه کاشان بودم که یک فاجعه به تمام معنا بود(از لحاظ سطح علمی اساتید،نوع رفتارشون،میزان فعالیت و...)و تنها دلیلی که تونستم دوام بیارم جو خیلی خوب دانشجویان کامپیوترش بود که سال بالایی ها خیلی به سال پایینی ها کمک می کردند و همه با هم دوست بودن...فکر نکنم هیچ کدام از این دانشگاه ها به اون بدی بوده باشن و من به راحتی میتونم تحمل کنم
فقط یک سوال...شما از تعداد اساتید هیئت علمی حاضر در دانشگاه اصفهان و صنعتی خبر دارید؟
۰
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ق.ظ، توسط reza6966.)
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  چند تا از دوستان هم اومدن پرسیدن از من...

ممنون از توضیحاتتون در مورد دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان
فکر کنم با این توضیحات شما , همه به راحتی بتونند , بین این دو دانشگاه تصمیم گیری کنند

اما در مورد دانشگاه های تهران , فکر نمیکنم منظور شما شهید بهشتی یا خواجه نصیر باشه
چون در گرایش هوش , دانشگاه های شیراز و اصفهان بالاتر از این دو دانشگاه میباشند (البته دانشگاه فردوسی مشهد هم خیلی از دوستان گفتند اما من به شخصه نمیدونم )

بهر حال ممنونم از شما بخاطر پاسخ دقیق شما
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۵ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۰۲ ب.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  خود دانشگاه اصفهان از نظر امکانات رفاهی، زیبایی و غذا و .. قابل مقایسه با صنعتی نیست. دانشگاه صنعتی اصفهان در واقع دانشگاه صنعتی خمینی شهر هست و نه اصفهان. چون با اصفهان یه نیم ساعت فاصله داره. و اگه از صنعتی بخواهی بیایی زاینده رود حداقل ۲ ساعت تو راهی. درواقع خوابگاهیهای صنعتی تویه محیط ایزوله زندگی میکنن و هیچ ارتباطی با شهر اصفهان ندارند یا خیلی کم ( به دلیل مسافت زیاد ).

وسط بیابوووون و هیچ ، چند نفرو میشناختم تو خوابگاهای صنعتی، ترمای اول خودکشی میزد به سرشون Big Grin

ولی درب شمالی دانشگاه اصفهان ابتدای چهارباغ بالاست که تا سی و سه پل هم ۱۰ دقیقه راه. از نظر زیبایی هم قطعا زیبا تر از دانشگاه صنعتی هست( فضای سبز بسیار زیاد و زیبا )، ترمینال مسافر بری هم نزدیک دانشگاه هست. خوابگاه ها هم در بالاترین نقطه دانشگاه قرار گرفته که شهر روی زیر پای شما میزاره Smile

از نظر سخت گیری هردو دانشگاه ( مخصوصا به دلیل رقابت ) سخت گیری بیش از اندازه دارن و کلا اینجا باید بیخیال نمره شید !

از نظر امکانات تخصصی ، صنعتی بالاتره .
از نظر اساتید هم هردو دانشگاه اساتید خوبی داره، بیشتر اساتیدشون تحصیل کرده خارج اند.

نمره رو خوب گفتید. کلا سلیقه ای و تبعیض آمیز! نمره میدن. حالا هدفشون بماند...

و ندایی که به من می گوید گرچه شب تاریک است
دل قوی دار سحر نزدیک است...
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۳۲ ق.ظ
به نظر من خیلی روی قوی بودن استادا تمرکز نکنید، جو شهرستان با تهران خیلی فرق میکنه ، حتی اگه استادا ضعیف باشن. خواجه رو بالاتر بزن شک نکن.
۲
۳
ارسال: #۱۲
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۰۷ ب.ظ
من اگه بودم بین صنعتی و اصفهان، اصفهان رو انتخاب میکردم به دلایل زیر:
۱. داخل خود شهره دانشگاه و اصلا به نظر من نمیصرفه این همه آدم از شهر دور بشه و برگرده اگه خوابگاهی هم باشی شبا باید مواظب باشی دیر نری خوابگاه که اتوبوس از اصفهان دیگه سخت گیر میاد (این ها مهمه اگه میخوای در دوران تحصیلت کار هم بکنی چون قرار نیس توی خوابگاه کار کنی Wink )
۲. اساتید کامپیوتر خوبی داره در ضمینه نرم افزار و هوش خوبن سخت افزار رو خبر ندارم.
در کل باید ببینی چه ضمینه هوش میخوای کار کنی و آیا دانشگاه مورد نظرت استاد با گرایش مورد نظرت رو داره؟
میدونم استاد در ضمینه داده کاوی و ماشین لرنینگ و پردازش تصویر و پردازش زبان طبیعی رو دانشگاه اصفهان داره
دانشگاه صنعتی هم دوستان هوش خوندند میگفتن بیشتر استادای کامپیوترش سمت گرایش برق هستند.

موفق باشید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , Jooybari
ارسال: #۱۳
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۲۱ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)blackcode نوشته شده توسط:  در مورد دانشگاه ها هم،بنده دوره کارشناسیم را در دانشگاه کاشان بودم که یک فاجعه به تمام معنا بود(از لحاظ سطح علمی اساتید،نوع رفتارشون،میزان فعالیت و...)و تنها دلیلی که تونستم دوام بیارم جو خیلی خوب دانشجویان کامپیوترش بود که سال بالایی ها خیلی به سال پایینی ها کمک می کردند و همه با هم دوست بودن...فکر نکنم هیچ کدام از این دانشگاه ها به اون بدی بوده باشن و من به راحتی میتونم تحمل کنم
پس قدر منو بدون که اینجور کمکت کردم وگرنه الان یه سرباز فراری بودی Big Grin
در کل سیستم دانشگاه کاشان مخصوصا کامپیوترش در دوره ما خیلی افتضاح بود و الان هم طبق شنیده ها همونه. در حدی که بعد از دو سال از ورود ما ارشد گرفتند و دو سال بعد دکتری هم گرفتن که نمیدونستم با کدوم استاد دارن ارشد و دکتری میگیرن. دو تا دکتر بیشتر نداشتم و بقیه اساتید یا فوق بودن و یا مدعو (پیرمردهای بالای ۷۰ سال که از آمریکا دکترا داشتند)

در مورد موضوع تاپیک بگم که محیط صنعتی خیلی علمی تر از اصفهانه. حتی سطح اساتید صنعتی هم بالاتره. دوستای من ک ارشد نرم آزاد نجف آباد میخونن ، از سطح علمی و انتقال اطلاعات بهتره دانشگاه صنعتی میگفتند. در همه زمینه ها و همه گرایش های کامپیوتر چه شبکه و چه نرم و هوش

اما اگه میخواهید از دوران ارشد لذت ببرید، دانشگاه اصفهان ایده آل هست. ولی اگه فقط میخواهید درس بخونید صنعتی ایده آل تره.

در همین حد

New LifeHeart
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , maryam.raz , AI.
ارسال: #۱۴
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۴۱ ب.ظ، توسط berkeley.)
دانشگاه صنعتی اصفهان در حوره هوش مصنوعی قوی تره
سال ۹۱ دانشگاه اصفهان فقط ۷ دانشجو با کنکور گرفت که دانشجوها انتخاب کمی روی تعیین موضوع و استاد داشتن
اما دانشگاه صنعتی اصفهان پارسال(امسال رو نمی دونم) حدود۱۳-۱۴ دانشجو گرفت که از لحاظ استاد و انتخاب موضوع تنوع بینشون داشت.

تو هوش با شناختی که من دارم و ارتباطی که با دانشجوهای هردو دانشگاه دارم دانشگاه صنعتی اصفهان بهتره.
(در صورت نیاز پیام خصوصی بدین تا با دانشجوهای هر دو دانشگاه کانکتتون کنم و از اوضاع هردو مطلع بشید.)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , Good! , zahra2012 , zahra 67
ارسال: #۱۵
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۳۹ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴ ب.ظ)nazibahar نوشته شده توسط:  من از اساتید هوش اصفهان شناخت زیادی ندارم ولی در کل گروه کامپیوتر اصفهان زیاد تعریفی نداره. البته در این مورد اگه خود دانشجوهای هوش نظر بدن خیلی بهتره

سلام. گروه کامپیوتر اصفهان تعریفی نداره؟
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تا اونجا که یادمه از سال ۸۳ هم پذیرش دکتری داشته. بازم نمیدونم چرا لیست کامل نیست! دکتر قاسم آقایی هم استاد تمام گروه هستن.
اینطور که شنیدم اصفهان پارسال مشکل خوابگاه نداشت. ولی سالهای قبلش مشکل داشت و ورودی های سال اول رو به خوابگاه بیرون میفرستاد. پارسال یکی از خوابگاه های دخترانه رو به پسرا دادن و به سال پنجمی های کارشناسی هم خوابگاه داخل رسید.
محیط دانشگاه هم که صنعتی با اصفهان قابل مقایسه نیست. دانشگاه اصفهان در جنوب اصفهان قرار داره. کل شهر رو هم دود بگیره هوای دانشگاه عالیه. دانشگاه اصفهان از نظر فضای سبز و محیط دانشگاهی خیلی سرتره.
از نظر اعتبار مدرک صنعتی اصفهان بالاتره. از نظر سخت گیری هم صنعتی سخت گیریش بیشتره. پیش اومده که موقع فارغ التحصیلی یک سری مشکلاتی برای دانشجوهای دانشگاه اصفهان پیش میاد.
گروه کامپیوتر اصفهان با وجود قدمتش، خوب شناخته شده نیست. توی دانشگاه های تهران هم صنعتی رو خیلی بیشتر از اصفهان قبول دارن.

اگه قراره بین اصفهان و صنعتی یکی رو انتخاب کنم باز هم اصفهان رو انتخاب میکردم.
موفق باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , Good! , Amoojan , AI.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۲۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۸۱ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۶۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۸۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۴۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۸ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  دانشگاه صنعتی شاهرود Distance ۳ ۳,۹۹۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۴۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close