زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حقوق یه فوق لیسانس آی تی

ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵ ب.ظ، توسط someone.)
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
سلام به همه دوستان. من بهمن ماه پارسال دفاع کردم. مدتیه دنبال کار می گردم. من فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای معتبر تهران تو رشته آی تی و معدل ۱۷ و خورده ای هستم. برنامه نویسی تحت وب رو تا حدی بلدم. دیتا بیس هم تا حدی. حرفه ای نیستم. تحلیل هم تا حد خوبی بلدم و با تمام نمودارهای uml آشنا ام. من سابقه کار ندارم به جز کارآموزی ولی یه پروژه برنامه نویسی تحت وب رو انجام دادم. می خام نظرات دوستان رو در مورد حقوق استخدام بدونم.
من چند تا شرکت خصوصی واسه مصاحبه رفتم. از پسش هم بر اومدم ولی حقوق پیشنهادیه کارفرما ششصد و خورده ای هست. که من هیچ کدوم رو قبول نکردم. این آخری که رفتم تو آگهیش زده بود فقط فارغ التحصیلان ممتاز دانشکاههاب معتبر. ما هم رفتیم مصاحبه. واسه شغل برنامه نویسی اون آقا مصاحبه کرد. یه شرکت خیلی کوجولو وسط شهر حقوق هم گفت پایه حقوق همون ششصد و خورده ای. من گفتم ببخشید شما به این اقای خدماتتون که چای اورد هم طبق وزارت کار میدید؟ گفت بله .چطور؟ گفتم من با فوق لیسانس مهندسی یعنی حقوقم با ایشون یکیه؟ دیگه جواب نداد. نمیدونم واقعا این انصافه؟ خب فرق بین لیسانس و فوق چیه؟ متاسفم به خاطر عمر و وقتی که واسه فوق گذاشتم بهتر بود بعد سربازی می رفتم سر کار تا اینکه ادامه تحصیل بدم. کارهایی هم که هست هموناییه که تو لیسانس هم می تونستم انجام بدم. واقعا یعنی حقوق فوق لیسانس بدون سابقه اندازه به خدماتیه ؟ کسانی که تو بازار کار هستن میشه در مورد حقوق یکم توضیح بدن؟ شاید من زیادی دلم خوشه!
۱۸
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: S - Is , hosshah , AmiriManesh , MShariati , farnaz.sad , Asemaneabi , mohsen@profex.ir , Parisa-SH , shozdeh , پرهوده , maryam* , n268 , zahra_ce87 , baran , سجاد۶۷ , fatima.sr68 , mahyamk , kambiz
ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۴۳ ب.ظ
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
دوست عزیز پیک موتوری ۱/۵ میگیره بعد ما ۶۰۰!!! اون روز داشتم نیازمندی ها رو نگاه میکردم دیدم نگهبان زده ۱ تومن بعد برنامه نویس با ۱۰ تا تخصص ۶۰۰!!! اینجوریه که مملکت داره درجا میزنه حقوق مهندس ها از نگهبان ها کمتر این درد جامعه ماست شما الان داری می بینی ما چند سال قبل تر از شما.

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۹
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , diligent , shishabori , someone , gogooli , nina69 , S - Is , nlp@2015 , hosshah , AmiriManesh , n_amiry70@yahoo.com , MShariati , farnaz.sad , fateme_asra , سجاد۶۷ , kambiz
ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۱۱ ب.ظ
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
ضمن تایید حرفای yasemi باید بگم اون مدرکتون برای ورود فقط خوبه و حقوق رو شاید خودتون بعد از ورود به کار و کمی دقت و شناخت نیازهای مجموعه و در کل بیشتر پول تو جیب کارفرما کردن تعیین کنید .
کارفرما فقط میخواد از شما بیشتر سود ببره فرقی نداره کی هستین و چه مدرکی . اینم که زده دانشگاههای معتبر چون احتمال میده فارغ التحصیلای این دانشگاهها متعهد تر هستن

موفق باشید
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: someone , bibi22 , diligent , k_111 , MShariati , Parisa-SH
ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط it866.)
RE: حقوق یه فوق لیسانس آی تی
اتفاقا من امروز داشتم به بازار کار خوب ای تی فکر میکردم و با چند تا از بچه های برق شریف و امیرکبیر حرف میزدم اونا هم تایید میکردن الان ای تی بازارش از برق هم بهتره...ایتجور که شما گفتید آدم ناامید میشه!Angel
۱
۰
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴ ق.ظ
مدرک به درد کارفرما نمی خوره کسی که از کارشناسی می گذره یعنی قبول کرده نونش رو از طریق کار تحقیق ،تدریس،تالیف کتاب و... در می یاره اگه بتونه که خوش بحالش اگه نتونه باید از صفر شروع کنه یعنی باید با حقوق ۶۰۰ تومان شروع کنه، چرا ۶۰۰ تومان، چون بازار اینو می گه برای شروع اینه می خوای بیا نمی خوای برو به سلامت حالا چرا پایه حقوقی این قدر پایینه چون بازار کار،از تو کار می خواد بلد باشی کارنداره معدلت چنده از کدوم دانشگاهی ،برنامه نویس دیدم دیپلم فنی داشت با سابقه ی کار ۳ ساله ماهی ۲ میلیون حقوقش بود از طرفی فوق لیسانس یکی از دانشگاه هایی که ارزوی خیلی هاست درش تحصیل کنن ۹۰۰ تومان می گرفت اونم ۲ سال سابقه داشت پس انتظار حقوق بالا بدلیل مدرک نداشته باشید یا با ۶۰۰ تومان حقوق شروع کنید یا یک دوره ۳ماه یا ۶ ماه مطالعه کنید برنامه نویسی کنید برا خودتون پروژه تعریف کنید اونوقت دنبال کاربگردید وقتی چندتا پروژه خوب وکاربردی در دست داشتید اون موقع می تونید بگید منم سابقه کاردارم وبجای حقوق ۶۰۰ تومان با ۱ میلیون شروع کنید البته روش اول بهتره هم حقوق می گیرید هم کار یاد می گیریدوهم سابقه کار
منظورم شخص شما نیست چون من از وضعیت شما از لحاظ فنی اشنایی ندارم ولی معمولا دوستان بسیاری رو دیدم که فکر می کنند برنامه نویسی بلدن ،طراح پایگاه داده اند و... ولی وقتی تو کار میان می بینند مهم ترین چیز یعنی تجربه کار ندارن فرق علم تئوری با عملی کارکردن خیلی زیاده امیدوارم شما هم کار خوبی پیدا کنید سعی کنید جایی کار کنید که چیزی یاد بگیرید حتی اگه حقوق کمتری بگیرید اگه خودت رو نشون بدی خود بخود حقوقت می ره بالا موفق باشید

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
۱۸
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: someone , S - Is , helena , mohsen@profex.ir , k_111 , hosshah , AmiriManesh , tabassom93 , neda.h , mrmasoud , Lantern , bahman2000 , sadafak7 , Amoojan , n_amiry70@yahoo.com , tayebe68 , MShariati , farnaz.sad , maryam* , zahra_ce87 , سجاد۶۷ , fatima.sr68 , mahyamk
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۵ ق.ظ
دوست عزیز شما الان نباید دنبال کار بگردی
باید کارآفرین باشی
اولش پول توش نیست خیلیم سخته ولی آیندش بهتر از کارمند شرکت خصوصی بودن هست..
اگه تخصصت کافی نیست بنظرم ارزش داره یک سال کار کنی با هر حقوقی به شرطی که متخصص بشی تو اون فیلد ، بعدشم واسه خودت ایده بدی و کار شروع کنی

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk
۱۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: someone , Riemann , diligent , Mohammad-A , gogooli , helena , AmiriManesh , tayebe68 , MShariati , shozdeh
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ ق.ظ
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  اتفاقا من امروز داشتم به بازار کار خوب ای تی فکر میکردم و با چند تا از بچه های برق شریف و امیرکبیر حرف میزدم اونا هم تایید میکردن الان ای تی بازارش از برق هم بهتره...ایتجور که شما گفتید آدم ناامید میشه!Angel
اگه پول داشته باشید آره اما اگه نداشته باشید فقط از تخصص شما می خوان استفاده کنند و پولی در کار نیست

قدر لحظه ها را بدان!
۰
۱
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۰۳ ق.ظ، توسط omid.n1990.)
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
واسه ورود پول زیادی نخواهید حله! دوستم با ششصد و بیمه شروع به کار کرد با یک قرارداد شش ماهه، بعد شش ماه حقوقی که الان میگیره، یک میلیون شده اضافه کاری هم انجام میده بیش از این میشه، میدونه هم که واسه قرار داد بعدی اش بالای یک و نیم میتونه بگیره. ولی آدم باید از یک جا شروع کنه، وقتی جا افتادی میدونن که شما بهتر میتونه به دادشون برسd تا کسی که تازه کاره اونوقت حقوق رو میکشی بالاتر
اول واسه یک مدت با حقوق کم شروع کنی همه چی میاد دست ات
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , someone , hosshah , AmiriManesh , Lantern , sadafak7 , tayebe68 , byb
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۸ ق.ظ، توسط agh42778.)
Information RE: حقوق یه فوق لیسانس آی تی
دوست عزیز بنده یه تجربه نه چندان زیادی (بیش از ۴ سال) در زمینه نرم افزار دارم، شاید مطالب زیر کمک تون کنه:

حقوق و مزایا به عوامل زیادی از قبیل تخصص، مسئولیت در پروژه، مقطع دانشگاه، وضعیت تاهل، سابقه کار، محل کار بستگی داره. (دنبال گفتن یه عدد خاص X تومن در این جا نیستم) اما بدونید که پروژه های زیادی هست که نیرویی با تخصص بالا نیاز دارند و برای راضی نگه داشتن این شخص، سر حقوق و مزایا کم و بیش کنار می آن. در ضمن در حال حاضر در کشور ما حتی از رشته های دیگر (مانند ریاضی، فیزیک، سایر مهندسی ها به خصوص برق و...) به طرف بازار کار کامپیوتر می آن. (فعلا کاری به خوب و بدی این قضیه ندارم)

اگر بخواهید کار مرتبط با رشته تون رو شروع کنید، سه رویکرد به ذهنم می رسه: (فرض می کنم به برنامه نویسی علاقمند باشید)
۱- از همین اول دنبال استخدام در اداره ها و ارگان های دولتی باشید که با یه حقوق توافقی شروع به کار کنید. لازم به ذکر است که معمولا جاهای خوب دولتی (مثل شرکت های انفورماتیک بانک ها) در موقعیت های شغلی senior programmer می خوان نه junior programmer و معمولا می نویسن برنامه نویس با پنج سال سابقه کار در زمینه ....

۲- شما وارد یه شرکت خصوصی نسبتا معتبر بشید که پروژه های دولتی و خصوصی دستش هست و شما از این طریق هم کار رو یاد بگیرید و هم در بین کارفرماها شهرت پیدا کنید و این قضیه سکوی پرتابی بشه که بعد از مدت کمتر از دو سال در همون شرکت و یا شرکت معتبرتری (از جهت پروژه های انجام شده) با حقوق و مزایای واقعی تر شروع به کار کنید. اگر تصمیم گرفته باشید که زود کار رو یاد بگیرید، حدود چهار سال در چنین شرکت هایی کافیه که مدیر فنی پروژه های در scale متوسط و بزرگ بشید و یا به قول معروف مستقل بشید. (در این حالت در یکی دو سال اول کار، با گرفتن حقوق کمتر هزینه یادگیری و بالا بردن تجربه تون رو خواهید پرداخت)

۳- راه حل دیگری هم وجود داره که البته همیشه جواب نمی ده، اینکه شما سرمایه ای داشته باشی و اشخاص با سابقه رو جمع کنی و یه تیم تشکیل بدید. ولی این طوری شما سرپرست تیم می شید از لحاظ مالی و نه فنی!

تجربه این چند سال کار به بنده نشون داده که شرکت های دولتی در پروژه های نرم افزاری خودشون استارت یه پروژه رو نمی زنن (ریسک بالایی داره) و برای یه پروژه می آن از یه شرکت خصوصی مشاوره می گیرن و یا حتی core یه شرکت خصوصی سر زنده رو می خرن و شروع می کنن روی این core سیستم شون رو بنا می کنند. حالا اگر شما در این شرکت های خصوصی بوده باشید، به فرض اینکه حتی در بدو ورود دانش خاصی هم در پروژه ها نداشته باشید، در کمتر از ۶ ماه به کلیات معماری نرم افزار سازمانی اون شرکت (که معمولا pattern های سازمانی استاندارد شده در نرم افزار هستند) و تکنولوژی های وابسته آشنا می شید و ممکنه وقتی شرکت به سازمان خاصی مشاوره می ده و یا core نرم افزاریش رو می فروشه، شما رو بعد از مدتی به عنوان نیروی مقیم در اون سازمان دولتی بفرسته. اگر هم این اتفاق نیفته، در مدت حدود ۱ سال و نیم شما در یکی دو پروژه حضور داشته اید و کم کم با تکنولوژی های مختلف آشنا شدید.

مثلا در یه پروژه Back Office Software یکی از بانک ها که اکنون با تکنولوژی Java در حال پیاده سازی است، اشخاص developer این پروژه با تکنولوژی های زیر کار می کنند:
Java SE, Java EE, Google Web Toolkit, Spring, Hibernate, Maven, BPMN & work flow engine, Test (JUnit, DBUnit, Mockito, Jenkins), Web Service ، Birt Report
و بحث های دیگری مانند Oracle DB ,Design Pattern، Agile Methodologies و ....

می بینید که از لحاظ فنی، ابعاد چنین پروژه هایی وسیع تر از آن است که با یک سال کار بتوان روی این همه بحث ها حتی تسلط نسبی پیدا کرد، لذا کمی باید صبور بود...

موفق باشید
۲۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , S - Is , Riemann , nlp@2015 , نارین , Mojde# , killerphp , mohsen@profex.ir , someone , بنفشه , AmiriManesh , maneshty , ana9940 , neda.h , sadafak7 , Amoojan , n_amiry70@yahoo.com , tayebe68 , MeysamPH , MShariati , farnaz.sad , elham89 , احسان مومنی , maryam* , سجاد۶۷ , niloofar_68 , mahyamk , newsoftware11 , judi
ارسال: #۱۰
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ق.ظ
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
سوال من از شما اینه که: چرا شما که در یک دانشگاه معتبر تهران تحصیل میکردید به فکر مهاجرت از طریق مقاله ISI نبودید ؟

متاسفانه در ایران برای پول در آوردن از طریق امور تحقیقاتی باید در نهادهای خاصی با شرایط خاص تری فعالیت کنید که برای همه امکان پذیر نیست، اما خارج از ایران این مقوله برای همه در دسترسه
۴
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: someone , Amoojan
ارسال: #۱۱
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۳۴ ق.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۲ ب.ظ)someone نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان. من بهمن ماه پارسال دفاع کردم. مدتیه دنبال کار می گردم. من فارغ التحصیل یکی از دانشگاههای معتبر تهران تو رشته آی تی و معدل ۱۷ و خورده ای هستم. برنامه نویسی تحت وب رو تا حدی بلدم. دیتا بیس هم تا حدی. حرفه ای نیستم. تحلیل هم تا حد خوبی بلدم و با تمام نمودارهای uml آشنا ام. من سابقه کار ندارم به جز کارآموزی ولی یه پروژه برنامه نویسی تحت وب رو انجام دادم. می خام نظرات دوستان رو در مورد حقوق استخدام بدونم.
من چند تا شرکت خصوصی واسه مصاحبه رفتم. از پسش هم بر اومدم ولی حقوق پیشنهادیه کارفرما ششصد و خورده ای هست. که من هیچ کدوم رو قبول نکردم. این آخری که رفتم تو آگهیش زده بود فقط فارغ التحصیلان ممتاز دانشکاههاب معتبر. ما هم رفتیم مصاحبه. واسه شغل برنامه نویسی اون آقا مصاحبه کرد. یه شرکت خیلی کوجولو وسط شهر حقوق هم گفت پایه حقوق همون ششصد و خورده ای. من گفتم ببخشید شما به این اقای خدماتتون که چای اورد هم طبق وزارت کار میدید؟ گفت بله .چطور؟ گفتم من با فوق لیسانس مهندسی یعنی حقوقم با ایشون یکیه؟ دیگه جواب نداد. نمیدونم واقعا این انصافه؟ خب فرق بین لیسانس و فوق چیه؟ متاسفم به خاطر عمر و وقتی که واسه فوق گذاشتم بهتر بود بعد سربازی می رفتم سر کار تا اینکه ادامه تحصیل بدم. کارهایی هم که هست هموناییه که تو لیسانس هم می تونستم انجام بدم. واقعا یعنی حقوق فوق لیسانس بدون سابقه اندازه به خدماتیه ؟ کسانی که تو بازار کار هستن میشه در مورد حقوق یکم توضیح بدن؟ شاید من زیادی دلم خوشه!

به نظر من اگر توی یکی از شاخه ها پیش می رفتید و مسلط می شدید الان اصلا نیاز نبود به این شرکت های خصوصی روی بیارید و این اونا بودن که باید به دنبال شما میومدن. چیزی که شما نیاز دارید تخصص توی یکی از مباحث هستش.
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: someone
ارسال: #۱۲
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۳۵ ق.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
سلام دوست عزیز
در بازار کار، بهترین و اصولی ترین حالت برای پرداخت حقوق، فرمولی به شکل حدودی زیر است.
دستمزد = (سطح تحصیلات + تجربه کاری) * ضریبی برای سطح تخصصی کاری که در یک شرکت انجام می دهید.
به پاراگراف زیر دقت کنید :
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۲ ب.ظ)someone نوشته شده توسط:  برنامه نویسی تحت وب رو تا حدی بلدم. دیتا بیس هم تا حدی. حرفه ای نیستم. تحلیل هم تا حد خوبی بلدم و با تمام نمودارهای uml آشنا ام. من سابقه کار ندارم به جز کارآموزی ولی یه پروژه برنامه نویسی تحت وب رو انجام دادم. می خام نظرات دوستان رو در مورد حقوق استخدام بدونم.
این پاراگراف یعنی شما هیچی بلد نیستی تجربه کاری نداری و کارفرما نمی تواند تا مدتها روی شما حساب کند و مسولیت کاری را به شما بسپارد که از مشتری بابت پول می گیرد چون شما تجربه نداری!
ولی با توجه به پایه های آکادمیک قوی شما اگر چند سالی تجربه کسب کنید و خودتان را در کار نشان بدهید، خواهید توانست به جاهای خوبی برسید هم در حالتیکه در شرکت های کوچک و بزرگ کار کنید و هم این امکان را دارید که پس از کسب تجربه کافی!!! به فرک راه اندازی کسب و کار پر رونقی برای خودتان باشید که خستگی همه این سالها از تنتان بدر آید

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  دوست عزیز پیک موتوری ۱/۵ میگیره بعد ما ۶۰۰!!! اون روز داشتم نیازمندی ها رو نگاه میکردم دیدم نگهبان زده ۱ تومن بعد برنامه نویس با ۱۰ تا تخصص ۶۰۰!!! اینجوریه که مملکت داره درجا میزنه حقوق مهندس ها از نگهبان ها کمتر این درد جامعه ماست شما الان داری می بینی ما چند سال قبل تر از شما.
دوست عزیز نگهبان باید ۱ تومان بگیرید چون کارش پر مسئولیت است. پیک موتوری هم هر روز داره با جونش روی موتور بازی می کنه!
کی گفته یک برنامه نویس با ۱۰ تا تخصص ۶۰۰ می گیره! شما اصلا می دونی تخصص چیه؟ می دونی برنامه نویس چیه؟ می دونی بازار کار چیه؟ الان به یک برنامه نویس جاوا که یک سال تجربه برنامه نویسی داشته باشه حدود یک تومن می دهند اگر کسی تجربه طراحی و معماری داشته باشه بگو بیاد تو شرکت ما ۲/۵ میلیون بگیره!
مملکت ما برای این داره درجا می زنه که دانشگاه ما مدرسه است یعنی دانشجو هر چیزی که آقا معلمشون بگه یاد می گیره آقا معلم هم فقط از چیزهایی که گفته امتحان می گیره و یک نمره خوب میاد تو کارنامه حالا شما فکر می کنی با این چندتا نمره می توانی چه ارزش افزوده ای برای مشتری یک شرکت نرم افزاری ایجاد کنی که صاحب شرکت بابت پول خوبی از مشتری بگیره! و پول خوبی هم به تو بده! شما می توانی مسئولیت تست یک نرم افزار را به عهده بگیری که مشتری هر روز با یک باگ مواجه نشه! شما می توانی طوری نرم افزار را Design کنی که برای تغییرات بعدی مجبور از نو نوشتن همه نرم افزار نباشه! شما می توانی نیاز مندی های مشتری را خوب مستند کنی! آخه چی می گی شما!!! کجای دنیا الکی به کسی پول می دهند!!! اما یک پیک موتوری خوب می تواند بسته شما را با سرعت بالا تو این ترافیک تهران بهت تحویل بده کارشم درسته نوش جونش! نگهبان خوب هم باعث می شه شما خیالت از امنیت جایی که بهش سپردی راحت باشه پس ارزش پولش را دارد!!!
ببخشید من یکم عصبانی شدم آخه شما یک استدلال غلط می کنی سریع هم خودت را از آدم و عالم طلبکار می کنی که یک مهندس با ۱۰ تا تخصص از پیک موتوری کمتر می گیره!
اگر مهندسی از یک پیک موتوری کمتر می گیره حتما حقش است اگر عرضه داشته تخصصی را در بازار نیاز است یاد می گرفت تا ۱۰ برابر پیک موتوری حقوق و مزایای بگیرد یا نیاز بازار را درک می کرد و یک محصول می ساخت که هر نمونه اش را به قیمت ۱۰ برابر حقوق پیک موتوری بفروشد!!!

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۲۴
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: sand , someone , javad94 , k_111 , diligent , sss , AI. , AmiriManesh , ana9940 , neda.h , sadafak7 , Amoojan , tayebe68 , Bahar_HS , MeysamPH , hamedit89 , farnaz.sad , niyayesh.r , ماه بانو , احسان مومنی , nasa62 , maryam* , n268 , baran , honey4
ارسال: #۱۳
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط someone.)
ممنون از همه دوستان. واقعا دید درست و واقع بینانه ای به من دادید. از همه ممنونم

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۲۵ ق.ظ)Brueder نوشته شده توسط:  سوال من از شما اینه که: چرا شما که در یک دانشگاه معتبر تهران تحصیل میکردید به فکر مهاجرت از طریق مقاله ISI نبودید ؟

متاسفانه در ایران برای پول در آوردن از طریق امور تحقیقاتی باید در نهادهای خاصی با شرایط خاص تری فعالیت کنید که برای همه امکان پذیر نیست، اما خارج از ایران این مقوله برای همه در دسترسه

من ازنظر پژوهشی رزومه قوی دارم ۲ تا علمی پژوهشی چاپ شده و آی اس ای هم تحت داوریه و ... اما شرایط رفتن و یا ادامه تحصیل چه اینجا و چه خارج رو ندارم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Brueder
ارسال: #۱۴
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۵۷ ب.ظ
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
خب باید از یه جایی شروع کنیم. دانشگاه دولتی تهران یا پیام نور و آزاد هممون نشستیم سی ال ار اس و اینا خوندیم . فوقش چند تا پروژه بیشتر از جاهای دیگه انجام داده باشیم . در آخر ما تجربه کاری نداریم. پس برای اولین حقوقی که میخواهیم بگیریم نمیتونیم توقع بالا داشته باشیم. زمانی که در یه زمینه کاری متخصص شدیم اونوقت میشه انتظار حقوق بالا داشت . تاکید اونا روی دانشگاه خوب اینه که اهل درس خوندن و یاد گرفتن باشی و بتونی زود کارای لازم و یاد بگیری وگرنه نقش دیگه ای نداره. خیلی از آدمایی که حتی تحصیلات دانشگاهی هم ندارن دارن کار وب میکنن . جدی به تجربه هست. همه از یه جای پایین شروع کردن. و از حقوق پایین. کم کم خودشونو کشیدن بالا. اگه توقعمون بالا باشه هیچ وقت کار پیدا نمیکنیم.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: someone , baran
ارسال: #۱۵
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۰۸ ب.ظ، توسط yasemi.)
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  دوست عزیز نگهبان باید ۱ تومان بگیرید چون کارش پر مسئولیت است. پیک موتوری هم هر روز داره با جونش روی موتور بازی می کنه!
کی گفته یک برنامه نویس با ۱۰ تا تخصص ۶۰۰ می گیره! شما اصلا می دونی تخصص چیه؟ می دونی برنامه نویس چیه؟ می دونی بازار کار چیه؟ الان به یک برنامه نویس جاوا که یک سال تجربه برنامه نویسی داشته باشه حدود یک تومن می دهند اگر کسی تجربه طراحی و معماری داشته باشه بگو بیاد تو شرکت ما ۲/۵ میلیون بگیره!
مملکت ما برای این داره درجا می زنه که دانشگاه ما مدرسه است یعنی دانشجو هر چیزی که آقا معلمشون بگه یاد می گیره آقا معلم هم فقط از چیزهایی که گفته امتحان می گیره و یک نمره خوب میاد تو کارنامه حالا شما فکر می کنی با این چندتا نمره می توانی چه ارزش افزوده ای برای مشتری یک شرکت نرم افزاری ایجاد کنی که صاحب شرکت بابت پول خوبی از مشتری بگیره! و پول خوبی هم به تو بده! شما می توانی مسئولیت تست یک نرم افزار را به عهده بگیری که مشتری هر روز با یک باگ مواجه نشه! شما می توانی طوری نرم افزار را Design کنی که برای تغییرات بعدی مجبور از نو نوشتن همه نرم افزار نباشه! شما می توانی نیاز مندی های مشتری را خوب مستند کنی! آخه چی می گی شما!!! کجای دنیا الکی به کسی پول می دهند!!! اما یک پیک موتوری خوب می تواند بسته شما را با سرعت بالا تو این ترافیک تهران بهت تحویل بده کارشم درسته نوش جونش! نگهبان خوب هم باعث می شه شما خیالت از امنیت جایی که بهش سپردی راحت باشه پس ارزش پولش را دارد!!!
ببخشید من یکم عصبانی شدم آخه شما یک استدلال غلط می کنی سریع هم خودت را از آدم و عالم طلبکار می کنی که یک مهندس با ۱۰ تا تخصص از پیک موتوری کمتر می گیره!
اگر مهندسی از یک پیک موتوری کمتر می گیره حتما حقش است اگر عرضه داشته تخصصی را در بازار نیاز است یاد می گرفت تا ۱۰ برابر پیک موتوری حقوق و مزایای بگیرد یا نیاز بازار را درک می کرد و یک محصول می ساخت که هر نمونه اش را به قیمت ۱۰ برابر حقوق پیک موتوری بفروشد!!!
دوست عزیز فقط شما متخصص نیستی که اینجوری با دیگران صحبت می کنی !!! جای تاسف داره حرف زدن شما! دیگه عزیز برای کارهای مثل پیک و نگهبانی شما کاسه داغ تر از آش و دایه بهتر از مادر نشو همه ما می دونیم کسی که میره پیک میشه یا نگهبان هیچ تخصصی نداره که این کاره شده البته بگم همین جا که این شغل ها شغل بد به حساب نمیان و من برای این افراد احترام قائلم این حرف های هم که شما میزنی خودتونم دارید به اون جواب می دید میدونید که برنامه نویس مسلط به جاوا تازه ۱ تومن میدن تازه اگه در یک شرکت درست و حسابی باشه! در تمام دنیا و همین خود شما هم از اول که این کاره نبودید (البته الانشم بعید می دونم باشید افراد پر مدعا معمولا فقط حرف هستند) در تمام شرکت ها اول کسی رو وارد گروه می کنند و بعد با توجه به سیاست های اون گروه کاری و شرکت با هم هماهنگ شده و ادامه کار میدن در تجربه خوب قطعا دخیل هست و این حرف شما درسته اما واقعیت اینکه وقتی در ایران اگه در شرکتی که کار می کنید شریک نباشید سود آنچنانی به شما نمیرسه. اینم در نظر داشته باش آقای تخصص که کسی که داره عدس و لوبیا میفروشه هم حداقل ماهی ۲ تا ۳ تومن داره! پس شما هم به یه آدم کاملا حرفه ای در جاوا پول آنچنانی نمیدی! حالا یه حرفه ای در برنامه نویسی کجا و یه عدس فروش کجا! تازه این ها همه مال تهران بود در شهرهای دیگه که دیگه بدتر. کمی واقع بین باشید در ایران شناس و رانت و رابطه حرف اول رو میزنه خود شما اگه این کاره باشید میدونید که چقدر پروژه وجود داره که به هر کسی اون ها رو نمیدن و اونا دارن با رانتی که دارن درآمد های کلان به دست میارن حرف من در کل این که هرتازه کاری بالاخره یه روز با تجربه و حرفه ای میشه حتی کمتر از یک سال این شدنی هست اما وقتی کسی میاد و می بینه که حقوق آنچنانی درش نیست دیگه به اون سمت نمیره

قدر لحظه ها را بدان!
۴
۷
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH , baran

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۶۱ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  تکنولوژی و مزایای تین کلاینت maral00 ۰ ۱,۷۶۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: maral00
  با خصوصیات تین کلاینت آشنا شوید zohreeee ۰ ۱,۶۶۰ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreeee
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۰۳۷ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  شهریه فوق نجومی شبانه بهشتی! harry ۱۴ ۹,۹۶۴ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mehRUN
  تقسیم افراد به دو تیم ss311 ۲ ۱,۶۳۵ ۱۲ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  دوره آنلاین #Visual C (پروژه محور با هدف کسب مهارت های برنامه نویسی تیمی) nazi takpar ۴ ۳,۴۲۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nazi takpar
  فروش هر کتابی (کاملا نو) از پارسه که بخوای! (پیشنهاد تخفیفات فوق العاده جدید) lili36 ۵۱ ۲۵,۹۱۱ ۰۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: lili36
  حقوق ماهیانه برای رشته‌های روزانه shirin_sh ۲ ۲,۴۵۱ ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  تغییرات تیم مدیریت انجمن Bache Mosbat ۷ ۹,۴۷۴ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: noyasystem

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close