زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

"برنامه ریزی برای ارشد ۹۴"اگه شما این شرایط رو داشته باشین چطور برنامه ریزی میکنید ؟

ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۵۰ ب.ظ
Question "برنامه ریزی برای ارشد ۹۴"اگه شما این شرایط رو داشته باشین چطور برنامه ریزی میکنید ؟
سلام
دوستان من از ۹ صبح تا ۱ ظهر و از ۲ ظهر تا ۸/۱۵ شب و بعضی از شب ها از ۹ شب تا ۱۲ شب و بعضی از شب ها هم فقط ۱۱ تا ۱۲ رو میتونم درس بخونم....
اینم بگم که من هر روز توی خونه تنهام و هیچ جایی هم نمیرم ! خوب حالا میخوام یه برنامه ریزی داشته باشم تا بتونم ارشد هوش مصنوعی با یه رتبه ی خیلی خوب "روزانه ترجیحا" قبول بشم ....
خوب من از شما میخوام فکر کنید این ساعات بیکاری خودتونه ! اگه شما جی من بودین چه جوری برنامه ریزی میکردین ؟ من مشکلم اینه که نمیدونم کدوم درس رو برای چه زمانی در نظر بگیرم .... هر جوری هم برنامه ریزی میکنم باز پشیمون میشم و این شده که با این شرایط خیلی خوبی که دارم برای درس خوندن اما ۱ سال بیهوده گذشته ! میخوام امسالم رو از دست ندم.

خلاصه ممنونتون میشم اگر بگید که شما با این شرایط چه برنامه ریزی میکنید .......
" تمام تاپیک های برنامه ریزی رو خوندم ، همه رو، اما باز هم مشکل دارم،پس فقط بی زحمت بگید که چکار میکنید"

منتظر پاسخ هاتون هستم BlushRolleyesShySleepy
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹ ب.ظ
"برنامه ریزی برای ارشد ۹۴"اگه شما این شرایط رو داشته باشین چطور برنامه ریزی میکنید ؟
متاسفانه هیچ کس نباید و نمیتونه برای شما برنامه ریزی کنه. تنها چیزی که مهمه اینه که شما اصل و کلیات برنامه ریزی را از همین مانشت پیدا کنید و خودتون با توجه به شرایط و توانایی هاتون و بر اساس دروسی که میخواهید بخونید (درسهایی که تسلط دارید و یا ندارید) باید بودجه بندی زمانی انجام بدید.
توصیه میکنم مشاوره های آقای جهانی را بخونید

اما چند نکته را با توجه به متنی که نوشتید لازم دونستم بهتون بگم

مورد اول : اینطور که من متوجه شدم شما تا لنگ ظهر میخوابی و ساعت ۸ به بعد بیدار میشی. اگر درست گفتم پس سعی کنید حتما ساعت ۶ یا ۶ ونیم بیدار بشید. دلیلش هم اینه که روز کنکور شما باید ساعت ۶و نیم بیدار باشید و برید سر جلسه و اگر بدن و ذهن شما به این موضوع عادت نکرده باشه، به احتمال زیاد دچار مشکل میشید و اینکه سعی کنید بدنتون را به خوابیدن در ساعت ۱۱ شب و حتی زودتر عادت بدید. چون اگه شبها دیر بخوابید، شب قبل از آزمون هم دیر خواهید خوابید مخصوصا اون شب که استرس زیادی وجود داره

مورد دوم : طبق ساعات ذکر شده، شما میتونید در روز ۱۰ ساعت درس بخونید. ولی مهم تعداد ساعت نیست، بلکه مهم ساعت مفید هست. من خودم روزانه ۶ ساعت در روز درس میخوندم که حدود ۵ ونیم ساعتش مفید بود چون بینش استراحت و موارد دیگه را لحاظ میکردم.
پیشنهاد من اینه که برای شروع کار روزی ۶ ساعت بیشتر نخونید چون زود از درس خوندن زده میشید. روزی ۱۰ ساعت خوندن هم فایده ای نداره چون مغز آدم تا یه جایی راندمان خوبی داره ، و از یه جایی به بعد دیگه وقت تلف کردنه

مورد سوم: از غروب به اونطرف قید درس را بزنید و خودتون را آزاد کنید. میتونید در ساعات ۸ تا ۱۰ یا ۱۱ لایتنر بخونید و فرمول مرور کنید و یا اینکه زبان بخونید. چون این کارها برای ذهنی که در طول روز درس خونده و خسته شده، سخت نخواهد بود

مورد چهارم: بین ساعات خوندن صبح و عصر فاصله بذارید. مثلا میتونید بین دو تا سه ساعت تایم آزاد برای خودتون بذارید. نماز بخونید، نهار بخورید و حدود ۴۵ دقیقه هم چرت بزنید و کمی با خانواده صحبت کنید و یا دقایقی توی حیاط و یا بیرون خونه قدم بزنید که اکسیژن به مغزتون برسه.

مورد پنجم: ساعت های خوندنتون را سعی کنید ۴۵ دقیقه ای برنامه ریزی کنید و بین هر کدومش ۱۰ دقیقه مرور و ۱۰ دقیقه استراحت بذارید

New LifeHeart
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , nazi takpar , donyajoon24 , sand , Engineer , Elena_71 , sajad69_ilam , ashena1 , phontom
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۱۰ ق.ظ
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  متاسفانه هیچ کس نباید و نمیتونه برای شما برنامه ریزی کنه. تنها چیزی که مهمه اینه که شما اصل و کلیات برنامه ریزی را از همین مانشت پیدا کنید و خودتون با توجه به شرایط و توانایی هاتون و بر اساس دروسی که میخواهید بخونید (درسهایی که تسلط دارید و یا ندارید) باید بودجه بندی زمانی انجام بدید.
توصیه میکنم مشاوره های آقای جهانی را بخونید

اما چند نکته را با توجه به متنی که نوشتید لازم دونستم بهتون بگم

مورد اول : اینطور که من متوجه شدم شما تا لنگ ظهر میخوابی و ساعت ۸ به بعد بیدار میشی. اگر درست گفتم پس سعی کنید حتما ساعت ۶ یا ۶ ونیم بیدار بشید. دلیلش هم اینه که روز کنکور شما باید ساعت ۶و نیم بیدار باشید و برید سر جلسه و اگر بدن و ذهن شما به این موضوع عادت نکرده باشه، به احتمال زیاد دچار مشکل میشید و اینکه سعی کنید بدنتون را به خوابیدن در ساعت ۱۱ شب و حتی زودتر عادت بدید. چون اگه شبها دیر بخوابید، شب قبل از آزمون هم دیر خواهید خوابید مخصوصا اون شب که استرس زیادی وجود داره

مورد دوم : طبق ساعات ذکر شده، شما میتونید در روز ۱۰ ساعت درس بخونید. ولی مهم تعداد ساعت نیست، بلکه مهم ساعت مفید هست. من خودم روزانه ۶ ساعت در روز درس میخوندم که حدود ۵ ونیم ساعتش مفید بود چون بینش استراحت و موارد دیگه را لحاظ میکردم.
پیشنهاد من اینه که برای شروع کار روزی ۶ ساعت بیشتر نخونید چون زود از درس خوندن زده میشید. روزی ۱۰ ساعت خوندن هم فایده ای نداره چون مغز آدم تا یه جایی راندمان خوبی داره ، و از یه جایی به بعد دیگه وقت تلف کردنه

مورد سوم: از غروب به اونطرف قید درس را بزنید و خودتون را آزاد کنید. میتونید در ساعات ۸ تا ۱۰ یا ۱۱ لایتنر بخونید و فرمول مرور کنید و یا اینکه زبان بخونید. چون این کارها برای ذهنی که در طول روز درس خونده و خسته شده، سخت نخواهد بود

مورد چهارم: بین ساعات خوندن صبح و عصر فاصله بذارید. مثلا میتونید بین دو تا سه ساعت تایم آزاد برای خودتون بذارید. نماز بخونید، نهار بخورید و حدود ۴۵ دقیقه هم چرت بزنید و کمی با خانواده صحبت کنید و یا دقایقی توی حیاط و یا بیرون خونه قدم بزنید که اکسیژن به مغزتون برسه.

مورد پنجم: ساعت های خوندنتون را سعی کنید ۴۵ دقیقه ای برنامه ریزی کنید و بین هر کدومش ۱۰ دقیقه مرور و ۱۰ دقیقه استراحت بذارید
با تشکر بسیار از شما ، اما من میخوام بدونم بچه ها درساشون رو چطوری برنامه ریزی کردن ، صد در صد کسی نمیتونه برای دیگری برنامه ریزی کنه . باز هم مرسی ، توضیحاته خوبی دادین...
۰
۰
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۴۳ ق.ظ، توسط Mohammad-A.)
دوستان هر کاری می‌کنید این چند نکته رو فراموش نکنید:

۱/ در بازه‌ی خواندن برای کنکور شاداب باشید. حالا یکی با ورزش کردن یا یکی با موسیقی گوش دادن میتونه این کار رو بکنه. خودتون رو با رتبه‌ی عالی فرض کنید.
۲/ سعی کنید منابع اصلی رو بشناسید و از قدرت خودتون برای حدس منابع کنکور سال بعد استفاده کنید.

مورد دوم خیلی مهمه و ۱۰۰% در کنار اینکه شما همه چیز رو میخوانید به شما اعتماد به نفس میده. مثلاً برای طراحی الگوریتم اگر کتاب ۶۰۰ مسئله قدسی رو خواندید و احساس می‌کنید که کافی نیست، برید یه سر میان‌ترم‌های دانشگاه‌های خارجی مثل همین MIT که در سایت هست، بخوانید. کمکتون میکنه

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: donyajoon24 , ashena1
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط Samy.)
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۴۲ ق.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  مورد دوم خیلی مهمه و ۱۰۰% در کنار اینکه شما همه چیز رو میخوانید به شما اعتماد به نفس میده. مثلاً برای طراحی الگوریتم اگر کتاب ۶۰۰ مسئله قدسی رو خواندید و احساس می‌کنید که کافی نیست، برید یه سر میان‌ترم‌های دانشگاه‌های خارجی مثل همین MIT که در سایت هست، بخوانید. کمکتون میکنه

یه لینک از کتاب قدسی میتونی بدی؟ این منابع خارجی رو از کجا تهیه کنیم!؟

اسرار سنجش را نه تو دانی و نه من
وین حل معما نه تو خوانی و نه من
هست از پس پرده درصدهای من و تو
چون کلیدها برافتد نه تو مانی و نه من

(حکیم عمرخیام پس از کنکور اخترشناسی) Idea
۰
۰
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۳۳ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۴۰ ب.ظ)Samy نوشته شده توسط:  یه لینک از کتاب قدسی میتونی بدی؟ این منابع خارجی رو از کجا تهیه کنیم!؟
میان‌ترم‌های دانشگاه MIT در مانشت هستند. توسط آقای فیضی گذاشته شدند.
مشخصات کتاب دکتر قدسی رو هم میتوانید در سایت انتشارات فاطمی ببینید.

البته سال پیش این دو عنوانی که گفتم، در کنکور علوم کامپیوتر خیلی کارا بود. اما در کنکور آی‌تی هم کمک میکرد.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: phontom

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۷۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۰۰۵ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۱۶۷ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۳۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۲۰ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close