زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارشناسی ناپیوسته نرم افزار یا کارشناسی پیوسته آی تی؟

نظرسنجی: کدوم یکی را پیشنهاد میکنید؟
کارشناسی ناپیوسته نرم افزار
کارشناسی پیوسته فناوری اطلاعات
کارشناسی پیوسته نرم افزار
[نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۴ ق.ظ
سلام، بستگی به علاقه تون داره و اینکه ببینید آینده تون میخواید چی باشه! اگه به هوش علاقه دارید و میتونید از پس دروس ریاضی بر بیاید، تامل لازم نیست. نرم افزار بخونید. اما هدفتون از هوش خوندن چیه> اطلاعات کافی در موردش دارید؟ دروس ارشدش رو نگاه کردید؟ همون طور که دوستان گفتند، توی کارشناسی زیاد فرقی نمی کنند اما در مقاطع تکمیل هرچی جلو تر برید تخصصی تر می شن!
من جای شما بودم اینطور اولویت بندی می کردم:
۱- علاقه
۲- هدف
۳- توانایی
۴- امکان ادامه تحصیل
۵- شرایط کاری

من خودم وقتی کارشناسی انتخاب رشته کردم، میخواستم مکانیک بخونم. ولی الان خیلی به IT و شبکه علاقه دارم. منظورم اینه فقط الانتون رو نگاه نکنید. اول کامل اطلاعات به دست بیارید بعد انتخاب کنید!
موفق باشید!

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAG , mhd3 , neda_Network , good-wishes , tarane1992
ارسال: #۱۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۸ ق.ظ
چارت کارشناسی آی تی خیلی از درساش مثل نرم افزار بود. ولی برای کارشناسی ارشد که تخصصی تر میشه علاقه ای به مباحث آی تی ندارم ! و بیشتر گرایشم به سمت نرم افزار و هوش مصنوعی هست .

برای همین مرددم چی بخونم. چون تو دوره ی کارشناسی از لحاظ درسی برام فرق نمیکنه ولی اگه بخوام ارشد بخونم، به سمت نرم افزار و هوش میرم.
ارسال: #۱۸
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۰۸ ق.ظ
به نظرم نرم افزار دروسش به گرایش هوش در ارشد نزدیکتر هستش . من برخلاف نظر دوستمون میگم که ریاضی و آمار و این درسا برای کنکور ارشد هوش خیلی کاربردی و تعیین کننده هستش . درسته که هیچ جا طبق سرفصل درس نمیدن و آخر سر باید خودتون بخونیدش ولی اینکه از صفر بخواید شروع کنید با اینکه یه چیزایی بدونید ازش و حداقل به گوشتون آشنا باشه خیلی تفاوت داره . مدیریت و شبکه هم که واسه ارشد هوش اصلا به کارتون نمیادش .. من جای شما باشم نرم افزار میخونم .

[تصویر:  2hpj6v9.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAG
ارسال: #۱۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۱ ق.ظ
سلام
اینکه من بیام با قاطعیت تمام بگم شما برو رشته نرم افزار یا نه برو ای تی به نظرم هیچ کمکی به شما نمی کنه! چون هر کس از دید خودش این دو تا رو مقایسه میکنه و نتیجه میگیره! پس بهتره جنبه هایی از دو رشته رو ببینید و نتیجه گیری نهایی رو خودتون انجام بدین.
به نظر من :
خب it رشته جدیدتریه و هنوز به مراتب مثل نرم افزار اشباع نشده مخصوصا افراد دارای مدرک ارشد و دکتراش زیاد نشده اند.
هر دو رشته جا برای توسعه و کار دارند چه علمی پژوهشی و چه در جنبه های دیگه. اما از نظر بازار کار فنی به نظرم نرم افزار جای بیشتری داره.
اما علاقه! یه زمانی من خودم احساس می کردم علاقه ی اول کار به رشته تحصیلی چندان مهم نیست. اما الان به این اعتقاد دارم که علاقه مهم ترین عامل واسه پیشرفت توی کارهامه! من خودم رشته کامپیوتر- نرم افزار رو بدون هیچ شناختی توی کنکور انتخاب کردم و خیلی بعدها از این موضوع رنج بردم...البته الان دوستش دارم ولی خب اگه از اول این علاقه بود مطمئنم که شاگرد اول کلاس می شدم و خیلی موفق تر از الان! پس این موضوع رو هم بهش توجه کنید.
من خودم کارشناسی پیوسته خوندم و در مورد نظر یکی از دوستان که گفته بودن ناپیوسته خوب نیست باید بگم من با ایشون مخالفم....به مراتب دیدم که بچه های ناپیوسته سواد خیلی بیشتری نسبت به ما دارند مخصوصا توی انجام پروژه های عملی!
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.

چشم نابیناست

با دل باید جستجو کرد ...
ارسال: #۲۰
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ق.ظ
RE: کارشناسی ناپیوسته نرم افزار یا کارشناسی پیوسته آی تی؟
سلام
من اگه جات بودم به حرف علاقه ام گوش میدادم و محکم تا آخرش می رفتم
موفق باشی
ارسال: #۲۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ ق.ظ
(۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ب.ظ)MAG نوشته شده توسط:  لطفا راهنمایی کنید.

برای انتخاب وقت زیادی ندارم.

به نظره من برو دنباله علاقت هر کدومو که خودت میپسندی
اگه بری آی تی بعد ارشد که میخوای هوش بخونی شبکه که به درد هوش نمی خوره
ببین اینجا هر کسی از تجربه خودش میگه یکی از درسا متنفره یکی دوست داره ببین خودت چی میپسندی
موفق باشین
ارسال: #۲۲
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۵ ق.ظ
شما میگید به نرم علاقه دارید، بعدم میخواید هوش بخونید واسه ارشد. خوب پس آی تی دیگه چی میگه این وسط؟؟ Big Grin
برید همون نرم افزار رو بخونید.
اما من خودم به شخصه عاشق آی تی ام.
به نظر من هم علم محض آی تی و هم مباحث کاربردی و عملی آی تی(چه شبکه و چه مدیریت آی تی و...) خیلی جذاب تره.
شما تو رشته آی تی تقریبا ۴ تا درس اصلی اصلی میخونید که هر کدومش میتونه علاقه شما رو به سمت خودش بکشه:
شبکه ۲ (جدای از دروس اختیاری ای که میتونید بگیرید مثل WSN یا ماهواره)
تجارت
آی تی ۲
و مدیریت استراتژیک آی تی
هر کدومش درسته شاید یک ترم بیشتر نباشه اما
واقعا حضور در کلاس استادی که هم باسواده و هم عاشق درسی که خونده میتونه علاقه شما رو ۱۸۰ درجه تغییر بده. مثلا من هیچ وقت از دروس حفظی خوشم نمیومد و نمیاد اما وقتی درس آی تی ۲ رو گرفتم تازه فهمیدم چقد به این مبحث علاقه دارم و چقد میتونم موفق باشم در این زمینه. در صورتی که تا قبل از اینکه برم سر این کلاس همش میگفتم چطوری این درس حفظی رو پاس کنم؟!!
میخوام بگم به اینجور مسائل هم فکر کنید. یه موقع دیدید اصلا این هوش اون چیزی نبود که من میخواستم. یا یه مبحثی که اصلا فکرشو نمیکنید به درد بخوره وقتی میرید کلاسش میبینید چقد عالیه اگه بتونم تو ارشد اینو ادامه بدم. چقد به این مبحث علاقه دارم خودم نمیدونستم...
منظورم اینه که یه موقع در مسیر اشتباه قرار نگیرید...
ارسال: #۲۳
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ق.ظ
سلام دوستان توضیحاتشون کامله ولی من برمبنای گرایشی که علاقه دارین و مهم تر ازون هدفی که دارین که ارشد هوش مصنوعیه بهتون نرم افزارو پیشنهاد میدم ولی باتوجه به هدفتون حتما به درس مدار توجه کنینSmile

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) : هر مومنی بمیرد و یک ورق کاغذ از او بماند که دانشی بر آن باشد آن ورقه روز قیامت میان او و دوزخ حائل و مانع شود و خدای تبارک و تعالی به هرحرفی که در آن کاغذ نوشته شهری در بهشت به او دهد که هفت برابر دنیا باشد. امالی صدوق صفحه ۳۷
ارسال: #۲۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ق.ظ
سلام
احتمالا اگر هم پیوسته برید میتونین یه سری واحد هارو معادل کنین...بستگی به حوصلتون هم داره که ۴ سال باید دانشگاه بخونین با توجه به اینکه قبلا ۲ هم خوندین.
اما بین نرم افزار و آی تی چون هوش مصنوعی برای میخواید به نظرم نرم افزار خوندن بهتره...

خنک آن قماربازی که بباخت هرچه بودش / بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر ...
ارسال: #۲۵
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ ق.ظ
به نظر من اگه واقعا هدف ارشدتون هوش مصنوعی هست، بهتره نرم افزار بخونید. چون دروس ریاضی و درسی مثل مدار الکتریکی مهم هستن. به خصوص مدار که ضریبش ۴ شده برای هوش، و درس ساده ای نیست اصلا. بازم بستگی به خودتون و توانایی هاتون داره. اگه میتونید دروسی مثل ریاضی مهندسی و مدار رو خودتون بخونید که با هر کدوم راحت ترین همونو انتخاب کنبد
از نظر بازار کار هر دو رشته تقریبا در یک سطح هستن.
ولی آی تی برای هوش ،دروس غیرمرتبط داره و دروس هوش رو پوشش نمیده. بنابراین فکر کنم این وسط یه چیزایی میخونید که به دردتون نخواهد خورد و یه چیزایی نمیخونید که به دردتون خواهد خورد!

موفق باشید

یک چشم من از روز جدائی بگریست / چشم دگرم گفت چرا گریه ز چیست؟

چون روز وصال شد فرازش کردم / گفتم نگریستی نباید نگریست .........
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , MAG
ارسال: #۲۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ق.ظ
مبنا علاقتون هست اگه نرم افزار بخونید بهتره تا آیتی بعد ارشد هوش بنظرم دروس باید پیوستگی داشته باشن نه همش این شاخه اون شاخه بشه اونایی که میرن ارشد سمت دیگه میدونن تا تهش هدفشون همونه اما شما الان نرم افزار خوندی بعد دوباره کارشناسی آیتی بعد ارشد هوش بعد دکترا باز یچی دیگه زیاد جالب نیست درستونا هدفمند کنید مثل عامل مبتنی بر سودمندی که تو هوش مصنوعی میگه بین چند تا هدف بهترین هدف را انتخاب کنید (مثالم منو کشتهBig Grin)موفق باشید
ارسال: #۲۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ب.ظ
به نظرم کامپیوتر بهتر باشه!

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال: #۲۸
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
خب .
من نظرات دوستان رو تقریبا خوندم تا حرف تکراری نزنم . بیشتر چیزها رو گفتن و اکثرا مورد تایید هم هست
اما اونچه که مهم هست و جا داره دوباره تکرار بشه اینه که هدف شما از ادامه تحصیل چیه ؟ باید ببینید بعد از گرفتن این مدارک چکار میخواهید باهاش بکنید .
و اینکه این شرایطی که امروز آخرین مهلتش هست شما رو به اشتباه نیاندازه تا به طمع ورود بدون آزمون به دانشگاه ، انتخاب نادرست انجام بدید .

اینم همیشه یادتون باشه : تا وقتی ندونی کجا قراره بری ، هیچ فرقی نمیکنه از چه راهی بری.

امیدوارم بهترین انتخاب رو بکنید : )
یا علی
good-wishes، در تاریخ ۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

ضمن اینکه ظاهرا شما این تاپیکتون رو هم فراموش کردید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Cool

ارسال: #۲۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۰۴ ب.ظ
(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۱ ب.ظ)MAG نوشته شده توسط:  سلام.

من مدرک کاردانی فناوری اطلاعات دارم.

برای ترم بهمن میخوام سر کلاس کارشناسی برم.

ار اونجایی که دانشگاه آزاد شهر ما رشته فناوری اطلاعات را در مقطع کارشناسی پیوسته داره. و رشته نرم افزار هم پیوسته و هم ناپیوسته هست شما کدوم راه را به من پیشنهاد میکنید؟

سوالی که همین امروز باید به جوابش برسم:

نرم افزار یا آی تی؟

اگه بخوام طبق علاقه بررسی کنم نرم افزار در اولویت هست. ناپیوسته نرم افزار را بخونم؟

این ملاک ها را هم در نظر بگیرید:

برای ارشد میخوام هوش مصنوعی بخونم.

مدرک مهندسی برام مهمه، واسه همین سمت رشته علوم کامپیوتر و.. نرفتم.

سلام . اگه نظر شخصی من رو بخواید من نظرم روی نرم افزار هستش . منتها نرم افزاری که شما بتونید یه چیزی یاد بگیرید . اگه واقعا علاقه به برنامه نویسی دارید برید سمت نرم افزار . و در آینده میخواید که یه برنامه نویس یا طراح سایت بشید به نظرم نرم افزار میتونه انتخاب خوبی باشه .
در مورد فناوری هم اطلاع زیادی ندارم . ولی من خودم فارغ التحصیل نرم افزار هستم و البته یه نکته دیگه رو هم در نظر بگیرید که شما کاردانی فناوری رو دارید و شاید کارشناس شدن در فناوری برای شما آسون تر هم باشه . چون یه پیش زمینه ای از این رشته دارید .
به نظرم بیشتر علاقه هستش. و البته نظر شخصی خودتون . چون شما مدرک کاردانی فناوری رو دارید .
موفق باشید
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۰
۰۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط MAG.)
کاردانی فناوری اطلاعات با نرم افزار درساشون یکیه . توی کارشناسی تغییر میکنه. اینجا بیشتر عنوان مدرک مدنظر من هست.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۱۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۱۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۳۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۳۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۲۵۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۲۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۰۹ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۱۲۰ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۷۸۸ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close