زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارشناسی ناپیوسته نرم افزار یا کارشناسی پیوسته آی تی؟

نظرسنجی: کدوم یکی را پیشنهاد میکنید؟
کارشناسی ناپیوسته نرم افزار
کارشناسی پیوسته فناوری اطلاعات
کارشناسی پیوسته نرم افزار
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط MAG.)
سلام.

.

از اونجایی که قبلا کارشناسی ناپیوسته آی تی تو ایران نبود و فقط ۲ساله که اومده، اونایی که کاردانی آی تی داشتن میرفتن سمت رشته نرم افزار، لطفا دوستانی که از آی تی به نرم افزار رفتن تجربیاتشونو بگن.

نرم افزار انتخاب شد. مدرک ناپیوسته با پیوسته چقدر فرقشه؟

چارت رشته آی تی تو دانشگاه های مختلف را که داشتم نگاه میکردم دیدم علمی کاربردی تو مقطع کارشناسی ناپیوسته حدود ۲۰ واحد از دانشگاه های دیگه کم تر داره ! ولی دانشگاه های دیگه درس ریاضی مهندسی را برای آی تی ندارن علمی کاربردی داره . رشته شاخه شاخه شده بود . لطفا اگه اطلاعاتی هم در این مورد دارید که چرا انقدر تفاوت زیاده بین ارائه این رشته تو دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه های دیگه بنویسید.

Huh

برای سوالات زیر به جواب رسیدم ، الان برای سوالاتی که در بالا مطرح کردم نیاز به راهنمایی دارم.

من مدرک کاردانی فناوری اطلاعات دارم
برای ترم بهمن میخوام سر کلاس کارشناسی برم.

ار اونجایی که دانشگاه آزاد شهر ما رشته فناوری اطلاعات را در مقطع کارشناسی پیوسته داره. و رشته نرم افزار هم پیوسته و هم ناپیوسته هست شما کدوم راه را به من پیشنهاد میکنید؟

اگه بخوام طبق علاقه بررسی کنم نرم افزار در اولویت هست. ناپیوسته نرم افزار را بخونم؟

این ملاک ها را هم در نظر بگیرید:

برای ارشد میخوام هوش مصنوعی بخونم.

مدرک مهندسی برام مهمه، واسه همین سمت رشته علوم کامپیوتر و.. نرفتم.

۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ
لطفا راهنمایی کنید.

برای انتخاب وقت زیادی ندارم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ ب.ظ
سلام.

در مقطع کارشناسی زیاد تفاوتی باهم ندارند این گرایش هایی که فرمودید. میتونید چارت درسی هردو رشته رو دانلود کنید، ببینید که اختلاف انچنانی ندارند. شما در صورت قبول کردن دانشگاه میتونید واحدهایی رو که کاردانی پاس کردید رو تطبیق بدید برای دوره اموزشی آینده تون. بسته به علاقه شماست.

در مورد پیوسته و ناپیوسته بودم هم زیاد باهم تفاوتی ندارند، مثلا برای پیوسته ها واحدهای تدریس میشه که برای ناپیوسته گاها وجود نداره(مانند ریزپردازنده، محاسبات، کامپایلرها (در برخی دانشگاه ها).

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAG , mohammad.ardeshiri , neda_Network , mahyamk , Mänu
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۳ ب.ظ، توسط explorer.)
منم با آقای احمدی موافقم
زیاد فرق نداره
به نظر من بهتره هر کدوم رو که میشه زودتر تموم کرد ، شروع کنی
بعدا تو ارشد میتونی تغییر رشته بدی

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAG
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۸ ب.ظ
منم دقیقا" حرف های آقای احمدی رو تایید می کنم و دیگه ایشون حرف هایی رو که باید گفته میشد رو گفتند.

در کل همه چیز بستگی به شما داره و صد البته به علاقتون ...
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۴۳ ب.ظ
من بر حسب علاقه شخصی خودم نرم افزار رو پیشنهاد میکنم.
شما خودتون ببینید به چه مواردی علاقه دارید ، اگر به شبکه و سخت افزار و امنیت و . . . علاقمندید وارد IT بشید.
اگر به برنامه نویسی و نرم افزار و . . . وارد نرم افزار بشید.
اینکه دوستان میگن تفاوتی هم نداره ، درسته ولی حالا که توان انتخاب بین هر دو را دارید بهتره که همونی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در اون رو دارید انتخاب کنید. چه کاریه یه چیزی بخونید بعد بخواید چیز دیگه ای رو بررسی کنید. هر چقدر هم شباهتشون زیاد باشه.

گر نگهدار من آن است که من می دانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAG , mah5
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۳ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
کارشناسی فناوری و کامپیوتر تفاوت محسوسی نداره جز چندتا درس مثل مدیریت و... که انگشت شماره
به نظره من باید بیبینی کجا برات اولویت داره از لحاظ نزدیکی راحتی....

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAG , neda_Network
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۱ ب.ظ
RE: کارشناسی ناپیوسته نرم افزار یا کارشناسی پیوسته آی تی؟
سلام
من نرم افزار رو پیشنهاد میکنم چون دروسش فشرده تر هستن نسبت به IT به این معنی که بیشتر به مباحث تخصصی می پردازن و کمتر حاشیه میرن.
در ضمن من دیدم که یکی از عزیران رشته نرم افزار رو محدود به نرم افزار و برنامه نویسی و ... میدونستن که به نظرم کاملا اشتباهه. درسته گرایش های امنیت و شبکه مخصوصه ارشد IT هست اما این دلیل نمیشه که از کامپیوتر جدا باشه و این دسته بندی صرفا به دلیل اینه که آقایان مسئول شاید میخواستن گرایش های ارشد مثلا به نسبت توزیع بشه.
و این رو هم میبینید که همه شرکت ها بخش IT دارند اما بخش کامپیوتر ندارن هم به دلیل عدم آگاهی و صرفا تقلید از نمونه های خارجی هستش. شاید اگر از خودشون هم بپرسین آگاهی نداشته باشن. خلاصه در ایران مرز بین رشته ها واقعا بی معنیه اما در کل نرم افزار رو بهتون پیشنهاد می کنم
موفق باشین
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۱ ب.ظ
زیاد فرق نداره
ارسال: #۱۰
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۵ ب.ظ
(۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۱ ب.ظ)Talnetir نوشته شده توسط:  زیاد فرق نداره

آره چارت درسارو دیدم زیاد تفاوتی ندارن از لحاظ درسی.

از نظر مدرک و... میخوام بدونم.
ارسال: #۱۱
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۷ ب.ظ، توسط elham_sh219.)
سلام
به نظر من چون تصمیم دارید برای ارشد، رشته هوش مصنوعی رو انتخاب کنید بهتره که رشته نرم افزار رو انتخاب کنید.
چون یه سری از درسای آتی مدیریتیه و خیلی ارتباطی با هوش نداره!

من کسی رو می شناسم که کارشناسی آتی بوده و الان که اومده ارشد نرم افزار یه سری مطالب رو نمیدونه و اذیت میشه!
هوش که دیگه با آتی فاصله اش بیشتره! اما بازم کس دیگه ای رو میشناسم که کارشناسی آتی بوده و الان داره ارشد هوش میخونه!

بازم بستگی به علاقه شخصیتون داره!
هر رشته ای رو بیشتر علاقه دارید بیشتر توش موفق میشید.

" وَ عَسَی أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَ هُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَ عَسَی أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَ هُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَ اللّهُ یَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ "

" و چه بسا چیزی را خوش نمی دارید، حال آنکه خیر شما در آن است، و چه بسا چیزی را دوست می دارید حال آنکه شر شما در آن است،و خدا می داند و شما نمی دانید. " بقره، ۲۱۶
ارسال: #۱۲
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۸ ب.ظ
الان تو نظر سنجی کارشناسی پیوسته نرم افزار بیشترین رای را اورده. لطفا اونایی که رای میدن دلیلشونم بگن.
ارسال: #۱۳
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۱ ب.ظ
به نظر من فکر ناپیوسته رو نکن اصلا، بر اساس تجربه و چیزایی که از اساتیدمون دیدمو شنیدم میگم، مدرک کارشناسی ناپیوسته رو به مراتب پایین تر از کارشناسی پیوسته میدونن ( با فرض دانشگاه یکسان میگم البته! ) هرچند نظر شخص خودم واقعا این نیست! بین نرم افزار و آی تی هم چون میخوای هوش مصنوعی بخونی قطعا نرم افزار تخصصی تر و مرتبط تر هست به هوش مصنوعی تا رشته ای مثل آی تی که توش درسای مدیریتی هست و به شبکه توجه ویژه تری میشه نسبت به درسای الگوریتمی! اما از همه اینا گذشته به نظر من از الان به گرایش ارشدت فکر نکن، به قولی میگن یه سیبو بندازی بالا هزارتا چرخ میخوره تا بیاد پایین، شماام راه زیادی تا ارشد داری. من خودم تا ترم ۶ کارشناسی فکر میکردم به هوش علاقه بیشتری دارم اما درسایی که توی مقطع ارشد برای هوش ارایه میشه فقط الگوریتمای تکاملی و پردازش تصویر و رباتیک و ... نیست. حتی همیناام در ظاهر و در سطح مقدماتی و عملی جذابن اما وقتی عمیق و به صورتی ریاضی و تئوری ببینیشون شاید دیگه اون جذابیتو واست نداشته باشن. در کل نظر من الان نرم افزاره واست.
ارسال: #۱۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ب.ظ، توسط eh3an2010.)
من خودم نرم خوندم ولی اصلا نرم نرو ای تی بهتره چون ریاضی مهندسی و امار ۲ و چن تا درس چرت و پرت دیگه رو نداره بجاش شبکه و مدیریت رو بهتر کار میکنین کلا هم اسونتره هم بهتره تو ارشد هم رشته های شبکه و امنیت واسه کامپوترن ولی تو ایران زیر مجموعه ای تی هستن که باز واسه کسایی که علاقه ای به برنامه نویسی ندارن خیلی بهتر از نرم و معماری هیت که تو ایران عمرا پیشرفت داشته باشن!!
رو رای گیریم چون تعداد رای ها کم هست زیاد حساب باز نکن اگه ۵۰ نفر رای دادن واست مهم باشه چون تنوعش بیشتر میشه به واقعیت نزدیکتر!

ارسال: #۱۵
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ب.ظ
ناپیوسته نه!
به ما که میگفتن بیشتر یاد میگیری تو ناپیوسته ولی الان که برای ارشد میخوام بخونم میبینم که چن تا درس رو باید خودم بخونم چون توی دانشگاه درس ندادن.
خواهرم آی تی خوندن الان میگن میخوام برای ارشد نرم افزار بخونم.
باز هم به توانایی خودتون بستگی داره.
موفق باشید.

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۵۶۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۲۵ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۴۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۴۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۵۱۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۲۷ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۳۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۱۶ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۱۵۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۸۱۱ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close