زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۳۹و ۴۲ ساختمان داده (it سال ۹۲)

ارسال:

*afsoon* پرسیده:

سوال ۳۹و ۴۲ ساختمان داده (it سال ۹۲)

سلام
سوال ۳۹و۴۲ ساختمان داده اشکال دارم Huh
کسی میتونه برام توضیح بده ؟Smile

[attachment=14792]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۴
ارسال:

Riemann پاسخ داده:

RE: سوال ۳۹و ۴۲ ساختمان داده (it سال ۹۲)

(۳۰ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  سلام

سوال ۴۲
واسه s1 ما میخواهایم k عنصر اول رو بدست میاریم یه راه حلش اینه که ما عنصر k ام رو توی O n بدست میاریم و بعد آرایه رو حول اون عنصر پارتیشن میکنیم و بعد سمت راست اون عنصر k ام رو مرت میکنیم که مرتبه کلش میشه [tex]O(n k\lg k)[/tex]
واسه s2 ما میتونیم اول ما عنصر میانه رو توی n بدست میاریم حالا حول این عنصر پارتیشن میکنیم سایز حالا توی سمت چپ این عنصر دوباره همین کار رو میکنیم و توی n/2 میانه این رو که میشه عنصر n/4 و یا چارک اول رو بدست میاریم و داریم کل هزینه برابر با:[tex]n \frac{n}{2} \frac{n}{4} \frac{n}{8} \dots = n[/tex]
سری هندسی.

ارسال:

*afsoon* پاسخ داده:

(۳۰ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  سلام

سوال ۴۲
واسه s1 ما میخواهایم k عنصر اول رو بدست میاریم یه راه حلش اینه که ما عنصر k ام رو توی O n بدست میاریم و بعد آرایه رو حول اون عنصر پارتیشن میکنیم و بعد سمت راست اون عنصر k ام رو مرت میکنیم که مرتبه کلش میشه [tex]O(n k\lg k)[/tex]
واسه s2 ما میتونیم اول ما عنصر میانه رو توی n بدست میاریم حالا حول این عنصر پارتیشن میکنیم سایز حالا توی سمت چپ این عنصر دوباره همین کار رو میکنیم و توی n/2 میانه این رو که میشه عنصر n/4 و یا چارک اول رو بدست میاریم و داریم کل هزینه برابر با:[tex]n \frac{n}{2} \frac{n}{4} \frac{n}{8} \dots = n[/tex]
سری هندسی.

مرسی
ولی من منظورتونو از پارتیشن متوجه نمیشم!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Riemann پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ق.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  سلام

سوال ۴۲
سری هندسی.
مرسی
ولی من منظورتونو از پارتیشن متوجه نمیشم!!!

این روال کار الگوریتم هستش که یه عنصر رو انتخاب میکنه و بعدش اونایی که از اون بزرگتر هستن رو میزاره سمت راستش و اونایی که از اون کوچیک تر هستن رو میزاره سمت چپش. و به همین ترتیب بازگشتی ادامه پیدا میکنه. این در واقع الگوریتم select هستش که مثه مرتب سازی سریع کار میکنه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۵۶ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۰۳ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۵۱ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۲۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۴۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۵۹۰ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۹۰ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۴۹ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
Question فرادرس برای ساختمان داده marvelous ۷ ۵,۷۸۰ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ
  معرفی منبع خوب برای ساختمان داده alireza9819 ۴ ۵,۲۱۳ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۸ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close