زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نکاتی در باب ازمون ازمایشی سوم

ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۵۹ ب.ظ
سلام من پارسال برای ازمون پنجاه درصد توصیه هایی کردم فقط چند تا نکته به اون اضافه میکنم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱- فارغ از این که چه دسته ای هستی تو ازمون پنجاه درصد بیشتر وقتت باید برای تست زنی و بروز رسانی بانک تستت صرف بشود.
۲- مطالعه بخشهایی که نخواندی از اولویت بسیار بالایی برخوردار هست. به خصوص اگر بخشها جز بخشهای مهم بوده. اما اگر جز حذفیات بودند که بدیهی هست مورد مطالعه قرار نمیدی اونارو.
۳- زدن تستهایی که در ازمون ازمایشی ۱ و ۲ غلط زدید و یا حلش رو بلد بودید ولی نتونستید حل کنید نسبت به تستهایی که کلا راه حلش رو بلد نبودید از اولویت بیشتری برخوردارهست. همچنین مرور ازمون ازمایشی ۱ و ۲ میتونه خیلی کمکتون کنهSmile برای اونهایی که تستهای کنکور رو زدند و تقریبا حفظ شدند توصیه میشه از ازمونهای ازمایشی موسسات دیگر استفاده نمایند. سوالات انها نیز میتواند مرجع مناسبی برای شما باشد.
۴- خیلی دنبال چرایی رتبه هاتون در ازمون ازمایشی یک و دو نباشید. همان طور که گفتم این ازمونها صرفا جهت امادگی ما برای کنکور میبانشد و رتبه های ما ملاک نیستند. احتمالا در ازمون سوم رتبه شما دچار تغییر زیاد بشود چون رقابت در ازمون سوم معمولا به همان پیچیدگی ازمون اول هست و چه بسا پیچیده تر. تو ازمون دوم به دلیل فرصت کم دو هفته ای خیلی ها نرسیدند درسها روتمام کنند برای همین میانگین درصدها معمولا پایین بود. اما تو ازمون سوم احتمالا میانگین درصدها بالاتر باشد. پس فکر نکنید اگر همان درصدها را تکرار کنید رتبه درخشانی خواهید اورد باز...
۵- مواظب باشید ذهنتات شرطی نشود. روال ازمونها کم کم در حال مشخص شدن هست. از انجا که طراح سوالات هر درس در ازمونها معمولا یک نفر میباشد لذا ممکن است به ادبیات، سبک سوال و حتی سختی یا اسونی سوال عادت کنید و همین سبب بشود که ذهنتان شرطی بشود برای جلوگیری از این کار ازمونهای موسسات دیگر را لاقال یک نگاه بندازید تا بفهمید همیشه سوالا به اون سبکی که دیدید نمی باشد.
۶- هر چه زودتر بتونید به مرحله خلاصه برداری برسید جلوتر خواهیدبود. برای این کار دو روش پیشنهادمیکنم. روش اول که زمان بر تر و موثر هست اینه که اول سرفصلها رو از رو سرفصلهای ازمون ازمایشی نگاه کنید. بعد سعی کنید تمامی اطلاعاتی که راجع به سرفصلها به ذهنتات میرسد را در قالب نمودار درختی و سلسله مراتبی روی کاغذ بیاورید. سپس به سراغ منابع مطالعاتیتان بروید وبا توجه به چیزهایی که خوندید ، سعی کنید خلاصه هاتون رو با یه رنگ دیگه کاملتر کنید. ادرس مطالب فراموشتان نشود.
در روش دوم اینه که کلا بیخیال حافظه تون بشید و کتابی که خوندید رو باز کنید و مطالب رو دسته بندی کنید.
یادتان باشد دارید خلاصه مینویسید و نباید همه مطالب رو کپی کنید.... خلاصه هر چی موجزتر بهتر....
۷- هنوز وسط ابان هست و تا کنکور خیلی مونده... پس ناامید نباشید. و نیز مغرور هم نشید... جوجه رو همتونم میدونید اخر پاییز میشمارند... به قول قلعه نوعی به تیمی که نیم فصل قهرمان بشه کاپ نمیدن... پس یادتون باشه تازه خیلی زور زده باشید نصفراه رو رفتید... امیدوار باشید....
شرمنده بیست دقیقه زمان داشتم بعدش باید برم چمدان را ببندم برم مشهد... نایب الزیاره خواهم بود ان اللهSmile گفتم قبل سفر دینی که رو گردنم هست رو بهتون ادا کنم و به قولم راجع به ازمون پنجاه درصد عمل کرده باشم...
خوش باشید

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , aniss , Doctorwho , Morris , zimenswall , Riemann , m..ch , ماه بانو , m450ud , kadoos , Good! , marisa , elynn66 , atenaa , zeinab , Amoojan , Nolan , Mänu , inmahdi , alagh , itmanesh , s.mahmood , mohammad.ardeshiri , tohidi4503 , mr_asadi , msalehi1991 , Pegasus , El@he , mohammad8 , maneshty , soada , h4cker , hamedit89 , mahtab69 , tinafanavari , deadly_s2 , Nazanin_kheradmand , ican , Mohammad.K , سارا رجب زاده , amin750 , Mojde# , mahdiazadbar
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۲۴ ب.ظ
RE: نکاتی در باب ازمون ازمایشی سوم
سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
مثل همیشه دلگرم کننده
التماس دعا

خداوندا
هدایتم کن
تا به این باور برسم
که جواب برخی از دعاهایم
«صبر» و «انتظار» است
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ب.ظ
مرسی فقط من کاش پست قبلیتون رو زودتر میدم این چند روز خیلی بهم ریخته جلو رفتم و نمیدونستم چیکار باید بکنم!!
اوضاع من ترکیبی از دسته اول و سوم هست!
یعنی ۳ تا درس یک مقدارشون مونده!
بقیه دروس رو خوندم فکر میکردم تسلطم خوبه و حتی بیشتر دروسم رو خلاصه کرده بودم تویه ۲۵% اول و دوم ولی تست ها رو تسلط نداشتم!!!
حالا نمیدونم این مباحثی رو که نتونستم سر جلسه تست بزنم بشینم مجدد مطالعه کنم یا نه فقط تست بزنم هر جا رو فراموش کرده بودم یا متوجه نشدم نحوه ی حلشو، برگردم به خلاصه هام یا منبعم!!!؟؟؟؟
اگه یک راهنمایی کنید ممنون میشم
۱
۰
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ
RE: نکاتی در باب ازمون ازمایشی سوم
عالی بود آقای جهانی

یکی از دلایل موفقیت و انگیزه من تا اینجا صحبت های شما بوده
۱
۰
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۲۸ ق.ظ
تست زنی بخشی از فرایند یادگیریه شماست. مشکل بچه ها اینه که به تست زدن به چشم کنکور نگاه میکنند درحالیکه تست زدن باعث میشه یادگیریه شما کاملتر بشه... بنابراین سعی کنید ضعفهای یادگیریتون رو در این مرحله تا حد امکان با تست زنی پوشش بدهید

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , ماه بانو , Good! , rahayi , elynn66 , atenaa , AMMehr , d_felfelak
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۳:۰۸ ق.ظ
ممنونم از توصیه هاتون من تو ازمون اول عالی بودم و تو ازمون دوم چون به دوره و تست نرسیدم رتبه م متوسط شدو بکل روحیه ام و ازدست دادم امیدوارم با دوره و تست تو ۵۰% بازم عالی باشم

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
۱
۰
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۱۲ ق.ظ
ببخشید من دوتا سوال داشتم
ازمون اول و دوم مطالب رو خوندم ولی تست نزدم
بعد از آزمون ۲ دارم خلاصه برداری می کنم
اگه این ازمون فقط خلاصه برداری کنم و ازمون ۴ و ۵ فقط بخونم و آزمون ۶ خلاصه برداری نیمه ی دوم رو انجام بدم
و دو تا آزمون آخر فقط مرور خلاصه ها و تست باشه و نکته برداری از تست ها باشه ممکنه به مشکلی برخورد کنم؟
سوال دومم هم اینه که خلاصه برداری که می کنم تمام نکات رو یادداشت می کنم و به همین دلیل حجم(مثلا هر ۸ صفحه کتاب یک برگ نکته میشه) خلاصه برداریم زیاد میشه
این کار می تونه برام مشکل درست کنه؟
وضع آزمون هام هم خوب بودن

Big Grin
۰
۰
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ ب.ظ
خلاصه برداری باید در حدی باشه که حداکثر هر فصل در یک صفحه خلاصه بشه
نکته بعدی این که دو هفته زمان زیادیه برای خلاصه برداری نن به این دلیل گفتم خلاصه برداری بعد تست زنی باشه چون فهمیدی چیا مهمتر هست و کجاها بیشتر تست داره و کجاها اصلا مهم نیست و حتی تو خلاصه ها نباید باشه
نن بازم تاکید میکنم تست زنی و مثال حل کردن مهمترین مرحله یادگیری هست

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , ghasem.n , d_felfelak
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۱۰ ب.ظ
(۲۲ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۲۸ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  نن بازم تاکید میکنم تست زنی و مثال حل کردن مهمترین مرحله یادگیری هست
به نکته کاملا کلیدی اشاره کردید!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty
ارسال: #۱۰
۲۳ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
سلام آقای جهانی
بازم مثل همیشه نکات مهم و البته حرف های روحیه دهندتون. خیلی ممنون
من به غیر از مدیریت که با شما کلاس دارم و لای کتاب رو باز نکردم و درس ساختمان گسسته، ۵۰% اول بقیه درس ها رو تموم کردم و البته تو خلاصه برداری خیلی مشکل دارم. الان باید چیکار کنم؟برم جلو یا فقط تست؟ می تونم اگر تست های یه درس رو کامل زدم وقت اون درس رو به درس دیگری بدم؟

آنقدر شکست می‌خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱
۲۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۳:۲۸ ب.ظ
ممنون از شما جناب جهانی مثله همیشه کلی روحیه دادین
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۹ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ ب.ظ
سلام جناب جهانی من در سه آزمون پارسه در هر آزمون پیشرفت حدود ۵۰ الی ۷۰ رتبه ای داشتم و از رتبه ۲۵۰ رسیدم به ۱۰۷///
اما ترس این رو دارم که این پیشرفت ها تو یه آزمون به پسرفت تبدیل شه و من نا امید بشم.
چونکه به هرحال رتبه هم هیچوقت حالت صعودی نخواهد داشت.
به نظر شما تلاش باید بر این باشه که من درسهارو بخونم و به رتبه فکر نکنم یا نه این قضیه پیشرفت رتبه باید واسم اولویت باشه؟

نه اینکه تو نمی دونی ولی این درد بی رحمه
یه چیزایی رو تو دنیا فقط یک مرد می فهمه
تمام روز می خندم تمام شب یکی دیگم
من از حالم به این مردم دروغای بدی می گم

روزبه بمانی
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۸۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۲۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۶۲۴ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۷۹۰ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۱۱۴ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۸۴۷ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
  لینک دانلود نسخه ازمایشی ترجمه کتاب یادگیری ماشین میشل انرژی مثبت ۲ ۱۲,۸۱۷ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: forooghfp7078
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۶۳ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close