زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نکاتی از همایش مشاوره مدرسان شریف ویژه کنکور ۹۳ در یزد

ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۹۲, ۰۴:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ق.ظ، توسط Soodabezare.)
Smile نکاتی از همایش مشاوره مدرسان شریف ویژه کنکور ۹۳ در یزد
سلام به همه کنکوری های ۹۳

چند وقت پیش توی شهر ما یک همایش مشاوره از طرف مدرسان برگزار شد که من هم که از داوطلبهای مدرسان هستم اونجا حضور داشتم و از نکات مفیدی که گفته شد نکته برداری کردم و به نظرم اومد که با دوستانم توی مانشت در میون بذارم

مباحث به این صورت مطرح شد که :
۱- قبل از هرچیز هدف باید از مقطع ارشد مشخص باشه و هر هدفی میتونه ارزشمند باشه برای اون شخص
۲- موقع مطالعه برای ارشد باید به تفاوت های کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد توجه داشته باشیم که شامل :
الف- تعدد منابع در ارشد
ب - به اینکه پایه علمی یک لازمه هست و لی کافی نیست
دقت داشته باشیم
۳-تکنیک شکارچی : ما سر جلسه کنکور باید شکارچی باشیم یعنی سوالاتی رو که واقعا تاثیر گذار هست رو از بین سوالات تشخیص بدیم و به اونها پاسخ بدیم ، پاسخ به همه سوالات دلیل قبولی نیست و اینکه فراموش نکنیم سالانه با سوالاتی توی کنکور مواجه میشیم که به گوش هیچ کس نخورده ، اگر چنین سوالاتی رو دیدیم هل نکنیم این طبیعت کنکور ارشده .

"نکته بعدی که می خوام بگم برای من خیلی جالب بود و منو امیدوار کرد قبلا نمی دونستم شاید شما هم ندونید یا یادتون رفته باشه "
شایدم بدونید Smile

۴- میانگین رشته که خیلی توجه بهش توی درست قدم برداشتن در مسیر بهمون کمک می کنه ، میانگین رشته میشه گفت میانگین درصدی هست که ما باید در کنکور به دست بیاریم ، قطعا ملاک ما رتبه یک رقمی هست ، این مقدار از رابطه زیر به دست میاد

مجموع کل دروس (درصد هردرس * ضریب هر درس ) / مجموع ضرایب
دوتا نمونه : رتبه یک معماری کامپیوتر -> 48 درصد ----- رتبه ۱۷ فناوری اطلاعات -> 40.49

۵ - در مورد این قضیه که یک یا دوتا تست چقدر توی رتبه می تونه تاثیر گذار باشه و اون رو بالا پایین کنه ، پس نزدن و یا زدن یه تست توی یه درس می تونه سرنوشت مارو تعیین کنه مثال می زنم (البته مثال جناب قاسمی بود)

دز یک سال تفاوت تراز رتبه ۵ با رتبه یک ۴۹۴ ، اما تفاوت رتبه ۶۰۰ با رتبه ۵ ، ۲۹۳
به نظرتون چی باعثش شده ، بهش فکر کنید

۶- سندرم نیگارا : باید مواظب باشیم در بین راه دچارش نشیم
حالا چی هست : قایق رانی داره به طرف مقصد حرکت میکنه برای رسیدن زودتر هی پارو میزنه با تمام قدرت ، بعد از مدتی خسته میشه و رهاش میکنه میگه بذار هر جا آب منو برد منم برم و میخوابه بیدار که میشه خودشو نزدیک آبشار میبینه ، از هول اینکه بلایی سرش نیاد در خلاف جهت آبشار پارو میرنه اما دیگه فایده نداره (رهرو آن نیست که گه تندو گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود) یادمون باشه

اینها نکاتی بودند که به نظرم مفید بودند ، شاید همه میدونستیم اما من بیشتر قصدم یادآوری بود
آرزوی موفقیت برای همه ی دوستام Smile شاد باشید

E=mc2
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: unicornux , pooyaa , hamid88 , elynn66 , ican , Morris , haghighi_mahmood , tarane1992 , hasan_azad , misagh01 , kaviresabz , Doctorwho
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۹۲, ۰۴:۲۳ ق.ظ
RE: همایش مشاوره مدرسان شریف ویژه کنکور ۹۳ در یزد (جناب آقای قاسمی)
(۲۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ ق.ظ)Soodabezare نوشته شده توسط:  سلام به همه کنکوری های ۹۳

چند وقت پیش توی شهر ما یک همایش مشاوره از طرف مدرسان برگزار شد که من هم که از داوطلبهای مدرسان هستم اونجا حضور داشتم و از نکات مفیدی که گفته شد نکته برداری کردم و به نظرم اومد که با دوستانم توی مانشت در میون بذارم

مباحث به این صورت مطرح شد که :
۱- قبل از هرچیز هدف باید از مقطع ارشد مشخص باشه و هر هدفی میتونه ارزشمند باشه برای اون شخص
۲- موقع مطالعه برای ارشد باید به تفاوت های کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد توجه داشته باشیم که شامل :
الف- تعدد منابع در ارشد
ب - به اینکه پایه علمی یک لازمه هست و لی کافی نیست
دقت داشته باشیم
۳-تکنیک شکارچی : ما سر جلسه کنکور باید شکارچی باشیم یعنی سوالاتی رو که واقعا تاثیر گذار هست رو از بین سوالات تشخیص بدیم و به اونها پاسخ بدیم ، پاسخ به همه سوالات دلیل قبولی نیست و اینکه فراموش نکنیم سالانه با سوالاتی توی کنکور مواجه میشیم که به گوش هیچ کس نخورده ، اگر چنین سوالاتی رو دیدیم هل نکنیم این طبیعت کنکور ارشده .

"نکته بعدی که می خوام بگم برای من خیلی جالب بود و منو امیدوار کرد قبلا نمی دونستم شاید شما هم ندونید یا یادتون رفته باشه "
شایدم بدونید Smile

۴- میانگین رشته که خیلی توجه بهش توی درست قدم برداشتن در مسیر بهمون کمک می کنه ، میانگین رشته میشه گفت میانگین درصدی هست که ما باید در کنکور به دست بیاریم ، قطعا ملاک ما رتبه یک رقمی هست ، این مقدار از رابطه زیر به دست میاد

مجموع کل دروس (درصد هردرس * ضریب هر درس ) / مجموع ضرایب
دوتا نمونه : رتبه یک معماری کامپیوتر -> 48 درصد ----- رتبه ۱۷ فناوری اطلاعات -> 40.49

۵ - در مورد این قضیه که یک یا دوتا تست چقدر توی رتبه می تونه تاثیر گذار باشه و اون رو بالا پایین کنه ، پس نزدن و یا زدن یه تست توی یه درس می تونه سرنوشت مارو تعیین کنه مثال می زنم (البته مثال جناب قاسمی بود)

۶- سندرم نیگارا : باید مواظب باشیم در بین راه دچارش نشیم
حالا چی هست : قایق رانی داره به طرف مقصد حرکت میکنه برای رسیدن زودتر هی پارو میزنه با تمام قدرت ، بعد از مدتی خسته میشه و رهاش میکنه میگه بذار هر جا آب منو برد منم برم و میخوابه بیدار که میشه خودشو نزدیک آبشار میبینه ، از هول اینکه بلایی سرش نیاد در خلاف جهت آبشار پارو میرنه اما دیگه فایده نداره (رهرو آن نیست که گه تندو گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود) یادمون باشه

اینها نکاتی بودند که به نظرم مفید بودند ، شاید همه میدونستیم اما من بیشتر قصدم یادآوری بود
آرزوی موفقیت برای همه ی دوستام Smile شاد باشید
اقای قاسمی بسیار بسیار مشاور دوست داشتنی و مجربی هستند. من خودم از ایشان کلی چیز یاد گرفتم. این سندروم نیاگارا هم که گفتی برایم جالب بود:پی چون فهمیدم این یادگیری دو طرفه بوده و ایشون هم از چیزهایی که من میگم استفاده میکنند:پی

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soodabezare , elynn66
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط pooyaa.)
همایش مشاوره مدرسان شریف ویژه کنکور ۹۳ در یزد (جناب آقای قاسمی)
ببخشید مورد ۴ رو میشه فرمولشو دقیقتر بنویسید!؟و بیشتر توضیح بدید
۰
۰
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط Soodabezare.)
(۲۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۳ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  اقای قاسمی بسیار بسیار مشاور دوست داشتنی و مجربی هستند. من خودم از ایشان کلی چیز یاد گرفتم. این سندروم نیاگارا هم که گفتی برایم جالب بود:پی چون فهمیدم این یادگیری دو طرفه بوده و ایشون هم از چیزهایی که من میگم استفاده میکنند:پی

Smile چه خوب ، وجود افرادی مثل شما ، برای داوطلبین نعمتی هست ، ممنون

(۲۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۶ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  ببخشید مورد ۴ رو میشه فرمولشو دقیقتر بنویسید!؟و بیشتر توضیح بدید

مجموع کل دروس :: تعداد درس ها * (درصد هر درس :: درصد ایده آلی که رتبه موردنظر میاره * ضریب هر درس ) / مجموع ضرایب

اون درصدی که توی فرمول اومده ، برحسب تجربه و کارنامه های سال های گذشته به دست میاد .

E=mc2
۰
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۱۱ ب.ظ

من اینو اصلا نفهمیدم!
۰
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ ب.ظ
(۲۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۱ ب.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  دز یک سال تفاوت تراز رتبه ۵ با رتبه یک ۴۹۴ ، اما تفاوت رتبه ۶۰۰ با رتبه ۵ ، ۲۹۳

من اینو اصلا نفهمیدم!

تفاوت تراز رتبه ۵ با رتبه یک ۴۹۴ بوده و تفاوت تراز رتبه ۶۰۰ با ۵ ، ۲۹۳ بوده
که میشه ازش فهمید یه سوال چقدر می تونه برای رتبه تو سرنوشت ساز باشه
امیدوارم واضح گفته باشم ...

E=mc2
۰
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ ب.ظ
(۲۷ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ)Soodabezare نوشته شده توسط:  
(27 مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۱ ب.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  دز یک سال تفاوت تراز رتبه ۵ با رتبه یک ۴۹۴ ، اما تفاوت رتبه ۶۰۰ با رتبه ۵ ، ۲۹۳

من اینو اصلا نفهمیدم!

تفاوت تراز رتبه ۵ با رتبه یک ۴۹۴ بوده و تفاوت تراز رتبه ۶۰۰ با ۵ ، ۲۹۳ بوده
که میشه ازش فهمید یه سوال چقدر می تونه برای رتبه تو سرنوشت ساز باشه
امیدوارم واضح گفته باشم ...

من گیریم توی این اعداد ۶۰۰ و ۵ هستش! آخه این جور که من میدونم تراز اینا یه چند هزار تایی اختلاف باید داشته باشه ولی شما گفتید ۲۹۳، من اینو نگرفتم
۰
۰
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ق.ظ
ممنون. نکات خیلی خوبی بود. فقط یک سوال!
بهترین راه حل برای برطرف کردن سندرم نیاگارا چیه؟! آخه فکر میکنم منم ی کوچولو سندرم نیاگارا گرفتم!!!Big Grin
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soodabezare
ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۲ ب.ظ
(۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ق.ظ)haghighi_mahmood نوشته شده توسط:  ممنون. نکات خیلی خوبی بود. فقط یک سوال!
بهترین راه حل برای برطرف کردن سندرم نیاگارا چیه؟! آخه فکر میکنم منم ی کوچولو سندرم نیاگارا گرفتم!!!Big Grin
بهترین راه حل نظم داشتنه... نظم داشتن یعنی یه برنامه ای داشته باشی که خودت رو مقید کنی تحت هر شرایطی اونرو اجرا کنی... هر چه قدر در اجرای این برنامه کوشا تر باشی موفق تر خواهی بودSmile

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haghighi_mahmood , Soodabezare
ارسال: #۱۰
۰۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۲۶ ق.ظ، توسط pooyaa.)
دوستان این هم فایل صوتی این همایش که دوستم که در این همایش شرکت کرده بود ضبط کرده

از اول صحبتهای آقای قاسمی حداکثر ۵مین بیشتر نگذشته که صدا ضبط شده:

حجم ۱۴مگ:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حجم ۴۰مگ:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soodabezare

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۷۴۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۳۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۲۵۸ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۵۸ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۶۹ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۳۳ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۲۲ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۹۰۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۹۰۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۶۱ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close