زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معماری کامپیوتر

ارسال: #۴۶
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۴۷ ب.ظ
معماری کامپیوتر
سلام ROZA:

راستش من کتاب معماری مقسمی رو ندیدم کلا با کتاب های مقسمی موافقم ولی معماری رو ندیدم ولی مطمئنم که به کلایس دکتر اجلالی نمی رسه. به نظر من اگر می توانی بری کلاس ثبت نام کن که از چند روز دیگه شروع می شه

موفق باشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ROZA
ارسال: #۴۷
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۳۹ ب.ظ
معماری کامپیوتر
نه اجلالی می گفت از روی منبع خاصی درس نمی ده!
من جزوشو خودم دارم ولی مال منم خیلی خلاصه است .

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۴۸
۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۲۶ ب.ظ
RE: معماری کامپیوتر
(۲۲ مهر ۱۳۸۹ ۱۰:۳۱ ق.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  سلام
reza_memari_sharif
خیر مقدم
نظرتون درباره مقسمی چیه؟من تا به الان ۴ فصل مقسمی رو خوندم ولی فکر میکنم هنوز صفرم.بهتر نیست کنار بذارمش ؟
در ضمن من مرجع هم نخوندم .یک سره با مقسمی شروع کردم.جزوه دست نویس یوسفی رو هم دارم ولی اونقدر پراکنده است (نسبت به سرفصل هایی که من تا الان خوندم )که‌تر جیح دادم فعلا نخونمش.
سر در گمم

کتاب خوبیه همراه با یوسفی بخونی بهتر میشی منم اولا اینجوری بودم

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ROZA
ارسال: #۴۹
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۲ ق.ظ
معماری کامپیوتر
دوست من شما که صفری نمیخواد خودت رو اذیت کنی مرجع مانو یا همون پوران پژوهش برای شروع خوبه اما موازات و پایپلاین رو هم از رو مقسمی بخون حافظه مقسمی خوبه اما خیلی سخت حل کرده و روش های بهتری هم هست اما برای شروع مقسمی کمی پیچ داره مانو یا همون پوران بهتر گفته.اینقدر هم نترسید از معماری و یه نگاه به سوالات دو سال اخیر بندازید نیازی نیست این همه مشقت اینم یه درس معمولی مثل سایر دروس مشترکه
نتیجه گیری من ابتدا مانو و پوران (یوسفی)با هم موازی بخون و موازات و پایپلاین و اعداد و ارزیابی کارایی و .. مباحثی هست که مقسمی خوب گفته سایر مباحث مقسمی هم خونده بشه مسلما خوبه بستگی به وقت داره اما الان شما باید سریع‌تر به نتیجه برسی

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال: #۵۰
۲۳ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۱۰ ق.ظ
معماری کامپیوتر
از لینکی که مهدیه خانم گفتن سفارش بدین.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کامنت ۳۰ ام.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zhaleh
ارسال: #۵۱
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۱۸ ق.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۱۵ ق.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  ج) نصیر - اجلالی‌ Sadشنیدم ایشون استاد شریف هستن) من خودم یک جلسه سر کلاسشون بودم! فکر می کنم رشته خودشون سخت افزار بوده و شاگرداشون عقیده داشتن خیلی با اطلاعات هستن!
جلسه اول که خیلی مفهومی بود(زیادی؛ طوری که من رسما حوصلم سر رفت) و ظاهرا تا آخر هم همین طور بوده و اگر اصلا هم معماری پاس نکرده باشی مفید هستش! ولی ایشون زیاد تستی درس نمیده و سرعت یوسفی رو هم ندارن!
نتیجه ای که من گرفتم این بود که بعد از کلاس یوسفی می تونی تست های IT رو راحت بزنی و یک جورایی تو تست های نرم افزار هم راه بیفتی و لی تو کلاس اجلالی یک چیزایی از معماری رو واقعا یاد می گیری و تازه باید خودت بری تست زدن یاد بگیری...

من کلاس اجلالی رو رفتم و واقعا از لحاظ مفهومی راضی بودم و توصیه می کنم
کسانی که کلاس یوسفی رفته بودن میگفتن که اجلالی روانتر درس میده (اونا میگفتن!!!)
ارسال: #۵۲
۲۸ مهر ۱۳۸۹, ۰۹:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۱۸ ب.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
معماری کامپیوتر
یوسفی کم و بیش سر کلاس کتاب موریس مانو رو درس میده، خیلی هم وارد جزئیات نمیشه و در کل دانشجو رو به طرف حفظ کردن میبره، اما در کل برای همه‌ی درسهایی که در میده قدرت بیان خوبی داره وانصافا روی چند و چون کنکور ارشد (هم ای تی، هم مهندسی و هم علوم) مسلطه (مثلا مثل اینکه چطور سوال میاد، از کجا سوال میاد، چندتا از چه مبحثی میاد، کدوم مباحث رو خوب میشه بزنی و ...)

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۵۳
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۷ ق.ظ
(۲۹ مهر ۱۳۸۹ ۱۲:۳۷ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  خیلی دوست دارم کلاس این مهندس یوسفی یه جلسه بشینم من که با کتاباش خوب ارتباط برقرار میکنم شاید ویژگی صلی کتاباش همین تستی گفتنشه و برای کسی که به درس مسلطه وقعا محشره دقت کنید اول فکر میکنی چون قطر کتاباش کمه زیاد جالب نباشه اما وقتی شروع میکنی میبینی همه مطلب رو پوشش داده با نکات دقیق

منم تایید میکنم، یوسفی خلاصه و مفید میگه و این ناشی از شناختی هست که از کنکور ارشد داره.

ارسال: #۵۴
۲۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۱۲ ب.ظ
معماری کامپیوتر
من هم کتابهای منطقی و گسسته ایشون را خیلی توصیه می کنم. ولی معمارش را چندان درک نکردم

دو قدم نیست بیش این همه راه/ راه نزدیک شد سخن کوتاه
یک قدم بر سر وجود نهی / وان دگر در بر ودود نهی
ارسال: #۵۵
۰۱ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط ف.ش.)
معماری کامپیوتر
متقاضیان جزوه دست نویس معماری دکتر اجلالی به بایگانی پیوندها مراجعه کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۶
۰۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط SarahArshad.)
برای آزمون دوم پارسه مباحث زیر برای معماری مطرح شده دوستانی که پارسال امتحان پارسه می ددند یا در کل می توانند کمک کنند به من بگویند که آیا برای مسائل مطرح شده فصولی که انتخاب کردم درست است یا نه؟
محاسبات در کامپیوتر
روشهای مختلف نمایش اعداد علامت دار
واعداد ممیز شناور
انواع کدهای دودویی
مدار های ریاضی و محاسباتی

فصول ۳و۱۰ مانو ---فصل ۳ پترسون

تقریبا متوجه همه مباحث شدم فقط برای مدارهای ریاضی و محاسباتی دقیقا متوجه نشدم کجاست .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

ارسال: #۵۷
۰۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۳۷ ب.ظ
معماری کامپیوتر
این فصل همون الگوریتم های محاسباتی پوران هستش که الگوریتم های جمع و تفریق و ضرب(بوث و..)میگه این فصل کمی سخت هستش

سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۵۸
۰۵ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۵۸ ب.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
معماری کامپیوتر
من ار خود آقای یوسفی پرسیدم، محاسبات عددی معماری و طراحی الگوریتمش تغییر کرده. تغییرات کتابهای آقای یوسفی هم همیشه اساسیه.

سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , sina_n , faraaz_mb , SarahArshad
ارسال: #۵۹
۰۸ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۱۶ ب.ظ
معماری کامپیوتر
دوستان بنده هم چک کردم معماری ایشون با چاپ قبلی تفاوت های زیادی داره در حافظه و پایپلان و ترتیب بندی فصول
من خودم کتابخونه شهرمون آورده بود با اجازه ناشر و... یکسری جاهاشو (ف . ت . و . ک. پ . ی) زدم
سوال های ۸۹ بهش اضافه شده
پایپلان رو هم کامل‌تر کردند و هم تست های بیشتری آوردند و موازی سازی رو هم توضیح دادند
حافظه که اصلا به کل تغییر اساسی کرده و فکر کنم روش های خوبی رو گفتند
محاسبات و اعداد اومده فصل اول و کارایی هم یک فصل مجزا شده در کل الان خیلی بهتر شده قیمت چاپ جدید ۵۹۰۰ تومان
در کل توصیه میکنم تهیه بشه

ارسال: #۶۰
۱۵ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۵۳ ب.ظ
(۱۵ آبان ۱۳۸۹ ۱۱:۰۰ ق.ظ)msdn نوشته شده توسط:  فوری فوری
فصل ۶ معماری کامپیوتر مانو (برنامه نویسی کامپیوتر پایه) تو ارشد هست؟
این فصلو چون جنبه‌ی برنامه نویسی داره استادمون بهمون درس نداد
خواستم ببینم برای ارشد باید خوند؟
نه فصل ۶ و ۱۳ حذفه (البته از کتاب معماری موریس مانو).

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۴۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۵۹۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟ z72902 ۷ ۵,۵۸۵ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۳۰۴ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۴۲ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  [درخواست]جزوه معماری کامپیوتر پیشرفته دکتر ناوی ssss777 ۱۰ ۱۶,۷۳۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bhzbbs_32

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close