زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

افتتاح بخش جدید مانشت

ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۱ ق.ظ
Information افتتاح بخش جدید مانشت
سلام

یه بخش تازه واسه تالار افتتاح کردیم به نام بخش بازارچه. یه سری قوانین داره که احتمالاً به زودی تدوینش می کنیم!( البته با کمک شما دوستان عزیز)

با توجه به اینکه کتاب قیمت داره راحت می شه قیمت‌ها رو تدوین کرد. پیشنهاد من به این صورت هستش:

کتاب های نو و تا نخورده‌:
اگه مال امسال باشه == ۲۰ درصد تخفیف قیمت پشت جلد
واسه سال قبل == ۳۰ درصد تخفیف قیمت پشت جلد
واسه سال های خیلی قبل تر! == ۴۰ درصد تخفیف

کتاب های دست دوم:
اگه مال امسال باشه == ۴۵ درصد تخفیف
واسه سال قبل == ۵۵ درصد تخفیف
واسه سال های خیلی قبل تر! == ۶۵ درصد تخفیف

البته این درصدها رو به نظرم بهتره واسه کتاب های درسی و کنکوری در نظر بگیریم، کتاب های رمان و داستان و ادبی مشمول کهنگی نمی شوند و تنها هزینه استهلاک سالانه ازشون کم می شه.

فکر می کنم با این روش دوستان بتوانند کتاب های خودشون رو راحت‌تر به اشتراک بگذارند و قیمت‌ها هم شکسته بشه. کسایی که ارشد خوندن در اختیار پایینیا می گذارند و این سیکل تکرار می شه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahditorki , ف.ش , mahdi20 , saba_1984 , Maryam-X , zr2358 , Msccom , بهارک_۱ , هاتف , amash , noyasystem
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۳ ب.ظ
RE: افتتاح بخش جدید مانشت
فکر خوبیه اما باید حتما یه قسمت هم برای جزوه داشته باشه مثلا جزوه پارسه یا نصیر Huh

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۷ ب.ظ
افتتاح بخش جدید مانشت
من اگه وقت کنم جزوهای پارسه رو محض رضای خدا تو اپ لود میکنم

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۸۹, ۰۲:۱۹ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۸۹ ۰۱:۱۷ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  من اگه وقت کنم جزوهای پارسه رو محض رضای خدا تو اپ لود میکنم

فکر نمی کنید این کار از نظر قانونی مشگلی داشته باشه؟چون پارسه یا ماهان موسسات خصوصی هستند .(البته من خودم از این موسسات دل خوشی ندارم)

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
۰
۰
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ ق.ظ
افتتاح بخش جدید مانشت
از کدوم قانون حرف می زنید ؟ قانونی که آدم رو مجبور می کنه واسه ثبت نام کنکوراش پول جزوه‌ها رو هم ازت بگیره ؟ قانونی که وقتی یه گرایش رو ثبت نام کنی فقط جزوه های همون گرایش رو بهت میده نه همه گرایش های رشته رو ؟ دلسوزی واسه همچین بقالی ای واقعا مسخره است ..

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۴:۲۶ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۲۲ تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۱۹ ب.ظ)ss252 نوشته شده توسط:  
(22 تیر ۱۳۸۹ ۰۱:۱۷ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  من اگه وقت کنم جزوهای پارسه رو محض رضای خدا تو اپ لود میکنم

فکر نمی کنید این کار از نظر قانونی مشگلی داشته باشه؟چون پارسه یا ماهان موسسات خصوصی هستند .(البته من خودم از این موسسات دل خوشی ندارم)

فکر کنم منظور این دوستمون از لحاظ شرعی بوده که من هم موافقم مشکل داره!
با پست ملیکا هم مخالفم چون شما مختارید که برید ثبت نام کنید اجباری در کار نیست هرچند مبالغ زیادی می گیرند ولی شما می تونید ثبت نام نکنید.
این یکی رو دیگه حتی محمد تنهایی هم نمی تونه بیاد فتوا بده که نه مشکلی نداره . Big Grin

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۴۸ ب.ظ
موافقم شما در خریدن وثبت نام مختاری و اجباری در کار نیست پس مشکل داره حالا شرعی باشه یا غیر شرعی فرقی نداره مهم اینه که پا روی حق کسی نزاریم Huh

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۸۹, ۰۹:۰۱ ب.ظ
افتتاح بخش جدید مانشت
بله مشکل داره!

البته محدود کردن فروش به کسایی که ثبت نام کردن و قیمت های بالا شرعی نیست و این هم مشکل داره. حتی می شه از ناشر به خاطر محدودیت هایی که ایجاد کرده شکایت کرد!!! (مثل شکایتی که از مایکروسافت شد و محکوم هم شد) به هر حال علم رو باید به اشتراک گذاشت

یادش به خیر یکی از دوستان در مورد اندیشه سازان قدیم نوشته بود!! اونها توی کتاباشون می نوشتند اگه می تونید کتاب رو بدین به یکی دیگه که اون هم بخونه.

بازارچه واسه رد و بدل کردن کتاب های دست دوم هست نه کپی و اسکن

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ملیکا , ss252
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۱۴ ق.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۰۱ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بله مشکل داره!

البته محدود کردن فروش به کسایی که ثبت نام کردن و قیمت های بالا شرعی نیست و این هم مشکل داره. حتی می شه از ناشر به خاطر محدودیت هایی که ایجاد کرده شکایت کرد!!! (مثل شکایتی که از مایکروسافت شد و محکوم هم شد) به هر حال علم رو باید به اشتراک گذاشت

یادش به خیر یکی از دوستان در مورد اندیشه سازان قدیم نوشته بود!! اونها توی کتاباشون می نوشتند اگه می تونید کتاب رو بدین به یکی دیگه که اون هم بخونه.

بازارچه واسه رد و بدل کردن کتاب های دست دوم هست نه کپی و اسکن
دقیقا من با آقای تنهایی موافقم.
بلی منظور من از نظر شرعی بود. سال گذشته من یک سری voice از درس os توی یکی از وبلاگا دیدم .دانلودش کردم .متوجه شدم که مال استاد عابد سلیمی هست و توی پارسه ضبط شده .با وجود اشگالات زیادی که توی این درس داشتم به خودم این اجازه رو ندادم که گوشش کنم .نمیگم من آدم خوبیم ولی همیشه از اینکه ببینم کسی بخواد زرنگ بازی دربیاره و مجانی به امکاناتی که آدمای دیگه با هزینه های بسیار به اونا دست پیدا کردن، دست پیدا کنه داغ می کنم .درسته که کار بعضی از موسسات اشتباهه و دارن بیشتر از حقشون پول میگیرن .اما قبل از اینکه ما مسلمون باشیم انسانیم و باید اخلاق داشته باشیم .

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra
ارسال: #۱۰
۰۳ مرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۱۲ ب.ظ
افتتاح بخش جدید مانشت
دوستان داوطلب می تونن علیه این انحصار طلبی شکایت قانونی کنند. فکر می کنم به نتیجه می رسه( حداقل واسه سال آینده)

۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۷:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۳۳ ب.ظ، توسط sss.)
(۲۴ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۰۱ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  یادش به خیر یکی از دوستان در مورد اندیشه سازان قدیم نوشته بود!! اونها توی کتاباشون می نوشتند اگه می تونید کتاب رو بدین به یکی دیگه که اون هم بخونه.
آره، یادش بخیر.تنها کتابای کمک درسی بودن که واقعا برای کمک نوشته شده بودن نه برای پول. پشت جلد هم راجع به بازیافت کاغذ برای جلوگیری از قطع درخت نوشته بود.
نمونه یک کار کاملا فرهنگی
حیف که فروخته شدHuh
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۷:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ آبان ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ق.ظ، توسط hanif.)
افتتاح بخش جدید مانشت
بچه‌ها یکی از تناقضات که ما با اون مواجهیم انتخاب بین همین دو مورد هست یعنی اشاعه دانش و حق کپی رایت ولی من اگه بخوام یکی رو انتخاب کنم احساسم اشاعه دانش رو انتخاب میکنه و عقلم قانون رو ولی واقعا کدام درسته قضیه همون مرغ و تخم مرغه. ببینید ما در کشوری زندگی می کنیم که امار فقر بالاست الان خوده من یه دوستی دارم که رشتش حقوقه واقعا هم با استعداده ولی به دلیل مشکلات مالی بعد از پایان دوران کارشناسی الان کارگر ساختمانی الان در مورد این مورد که یکی از میلیون‌ها استعداد سوخته چه باید کرد بماند.
واقعا به نظر من اشاعه دانش اصل و الویت اول هست ولی ... یه مثال دیگه در مورد خودمه اگه من بخوام همین VOICE هارو که دکتر زحمت میکشن اماده میکنن به دلیل قانون کپی رایت استفاده نکنم برام مشکل بزرگی پیش میاد چون واقعا امکان شرکت در کلاس‌ها رو تو تهران شهری که ۸۰۰ کیلومتر با شهر ما فاصله داره ندارم به نظر شما ایا تو استان‌ها همچین اساتیدی داریم مگه چند تا دکتر حقیقت تو ایران پیدا میشه
خلاصه ما تو یه loop بی پایان گیر کردیم که نمیدونیم کدوم درسته کدوم غلط

۱
۰
ارسال: #۱۳
۰۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۸:۱۵ ب.ظ، توسط ف.ش.)
افتتاح بخش جدید مانشت
یعنی من جزوه voice زبان تخصصی رو گوش میدم اشکال شرعی داره؟؟؟

آخه من میگم درسته که کپی کردن اشکال داره چون بدون اینکه حقی به ناشر و نویسنده برسه خیلی‌ها از اون کتاب استفاده میکنن اما کتابهای کتابخونه هم همین حالت رو دارن درسته که کپی نمیشه ولی هزاران نفر از یک کتاب استفاده میکنن در حالی که فقط سود یک کتاب به ناشر میرسه.
پس دیگه بی خیال جزوه دست نویس و صدا بشم؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۰:۱۱ ب.ظ
افتتاح بخش جدید مانشت
من هیچ جا نگفتم دوستم ارشد داره و در مورد تمام نکاتتون یه پیش شرط داره و اونم سربازی این بیچاره دفترچه فرستاده و منتظره اومدن جوابه البته به خاطر همون مشکلات نتونست ارشد شرکت کنه

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال: #۱۵
۰۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۵۷ ق.ظ
(۰۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۱:۱۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سلام آقا رویا
از دست من ناراحت نشو. اصلا" ندیدم شما این مطلب رو نوشتی.Big Grin ولی خب جملات بالا از خودته دیگه. Tongueگفتی بعد از پایان دوران کارشناسی ارشد،بهر حال خدای ناکرده قصد جسارت نداشتم.Sad فقط چون میدونم حقوقیها وضعشون از مهندسین خیلی بهتره گفتم . راستش اون موقع که مدرسه میرفتیم همه اونهایی که درسشون خوب نبود میرفتند رشته انسانی. الآن بعضی از رشته های انسانی مثل حقوق وحسابداری از نظر درآمد بسیار بالاتر از مهندسین هستن. بهر حال من عذرخواهی میکنم.Smile

من واقعاً از این قضیه ضربه خوردم یادمه اصلاً ریاضی دوست نداشتم ولی مشاور مدرسه و خانواده به خاطر نمراتم گفتن باید بری ریاضی و مهندس بشی و از استعدادت استفاده کنی و به مملکتت خدمت کنی و ...Idea چه آرزوهای بزرگی داشتن حالا هیچ گلی به سر خودم نزدم چه برسه به بقیه
من خودم خیلی کارودانش دوست داشتم اما جو اون موقع اصلاً نمی پذیرفت مخصوصاً خانواده واسه کنکور هم همینطور بود نمی شد از روی علاقه انتخاب کنی مثلاً اگه آزاد فنی و مهندسی قبول میشدی و سراسری کارشناسی همه میگفتن معلومه دیگه مهندس کدومو باید بری برو آزاد فقط واسه اسم مهندس ولی الان خیلی بهت شده از این جو دور شدن خوشبختانه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۷۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۱۰۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۵۸۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۴,۹۰۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۷۲۳ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۲۹,۸۳۶ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۳۷۳ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۳,۹۶۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close