زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

از مهر دیره برای شروع؟

ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۵۰ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
با سلام و عرض ادب
رشته کارشناسیم مهندسی کامپیتر نرم افزار بوده حالا میخوام چون خسته شدم از درس های سنگینش در کنکور ارشد مهندسی فناوری اطلاعات شرکت کنم...
دوستان بزرگوار من به خاطر مسایلی نتونستم شروع کنم از تابستان حتی کتاب مهندسی نرم افزار و پایگاه داده رو داشتم تموم میکردم با تست هاش کمی هوش مصنوعی خوندم و تست زدم ...
حالا به نظرتون خیلی دیره از مهر تا کنکور روزی ۸/۵ ساعت بخونم ؟ConfusedSad
به نظرتون رتبه ای که بتونم حتی تهران روزانه قبول بشم بیارم؟و باید حداکثر رتبه ای که بیارم چند هست ؟
به دانشگاه شاهد و صنعتی مالک اشتر هم قانع هستم...این دانشگاه ها رتبه چند میهواد؟

زندگی بافتن یک قالیست

نه همان نقش ونگاری که خودت میخواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده

نقشه را خوب ببین

نکند آخرِ کار، قالیِ زندگیت را نخرند Heart
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۴۱ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازه هست
شما اگه از همین الان هم واقعا شروع کنید حتما موفق میشید
خیلیها هستند که با یکی دوماه خوندن دانشگاه خوب قبول میشن خیلی ها هم هستند که یک سال میخونن (البته خوندنشون به درد عمشون میخوره یعنی یک خوندن سطحی دارن)اما موفق نمیشن
پس شما بدون توجه به اینکه فلانی از اول تابستون شروع کرده و من عقب افتادم ، کار خودتو بکن و سعی کن اگه روزی یک صفحه هم که میخونی اون یک صفحه رو درکش کنی

دست از طلب ندارم تا کام من براید
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fereshteh JI , karashi , Engineer , ashena1
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۵۶ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
همه چیز به خود آدم بستگی داره دوست عزیز ، باید برنامه ریزی داشته باشی ، بخونی و تلاش کنی ، اگر یک برنامه ریزی و پشتکار خوب در پیش بگیری آنچنان هم دیر نیست ، در هر صورت همه چیز به خود آدم بستگی داره .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: karashi
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۳۱ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
بستگی به پیشینه تون داره
به نظر من ۸/۵ ساعت مطالعه در روز تا روز کنکور خیلی زمان خوبیه. البته فرد به فرد فرق میکنه.با این حال نظر من اینه که اگه بهینه از فرصت باقیمونده استفاده کنید و تلف نکنید وقتی رو میتونید بهترین دانشگاه هم قبول بشید حتی بسته به استعدادتون
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nazanin_kheradmand , karashi
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۳۱ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
به نظرم اگه عنوان رو میزاشتن " از مهر هم واسه خوندن دیر نیست " بهتر بود چون به نظر من هیچ وقت واسه خوندن دیر نیست وبه قوله دوستان ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است فقط مهم انگیزه و تلاش و یه برنامه درسته که با اراده بهش عمل کنیم امیدورم همه به نتیجه دلخواهشون برسن و موفق بشن شمام واسه من دعا کنید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nazanin_kheradmand , karashi
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ق.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
همه دوستان نظراتشون عالی بود فقط من اضافه کنم از هروقت که شروع می کنی استمرار داشته باش به دو دلیل
۱- مطالب توی ذهنت نقش می بندن اما اونجور یه روز که بینش میفته رشته از دستت در میره حتی اگه خیلی هم کار داری یه نگاهی بنداز
۲- از نظر روانی آرامش خوبی بهت میده
جفتشو تجربه کردم که می گم
موفق باشی

E=mc2
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nazanin_kheradmand , karashi , Engineer
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۰۰ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
از تک تک عزیزان بابت انرژی مثبتی که دادن واقعا تشکر میکنم..
همچنین از جناب مدیر...چشم تازه وارد بودم اگر خطایی صورت گرفته بنده عذر میخوام...

اینجا جایی هست که آدم میتونه با آرامش به موفقیت هاش فکر کنه...چون همنسینانش بهترینها هستند و موفق ها...

زندگی بافتن یک قالیست

نه همان نقش ونگاری که خودت میخواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده

نقشه را خوب ببین

نکند آخرِ کار، قالیِ زندگیت را نخرند Heart
۰
۰
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۳۲ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
سلام. من خیلی صاحب نظر نیستم، اما به نظرم میرسه شما قبل از اینکه درس خوندنو شروع کنی کمی روی شرایط روحی و روانیت کار کنی تا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنی. منم یه جورایی شبیه شما بودم اما با خوندن سه تا کتاب شرایط روحیم کاملا عوض شد و الان دارم با قدرت درس میخونم. البته امیدوارم این شرایط خوبم همینطور پایدار باشه.
کتاب هارو توی وبلاگم گذاشتم. حتما دانلودش کنید و بخونیدش Smile
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
اصلا دیر نیست مهم اینه که با کیفیت درسها رو بخونی.
من یه دوستی دارم (البته رشته ش فرق میکرد)برای کنکور ارشد از اواخر آذر شروع به خوندن کرد.قبلش هم درگیر آزمون نظام مهندسی بود هم آزمون نظام رو قبول شد هم ارشد روزانه قبول شد
اما دوستی هم دارم که از اردیبهشت ماه شروع به خوندن کرد ولی قبول نشد .
قبولی به کیفیت خوندن ربط داره نه به کمیتش

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست
۳
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۵۸ ب.ظ
از مهر دیره برای شروع؟
اینکه بستگی به آدمش داره رو همه ذکر کردن من هم تکرار نمیکنم Smile
اما یه سری نکته رو به نظرم باید رعایت کنید.
املا اینکه حقیقت اینه که باید زمان خوبی رو برای خوندن بذارید و به قولی برید تو جو کنکور ( منظور من این نیست که خودتون رو خفه کنید با درس!)
اینکه فکر میکنید کمی درتر از بقیه شروع کردین باعث نشه برین دنبال نکته خوانی صرف و تست حفظ کردن و بی خیال شدن تمرین ها و ...
هیچ مبحثی رو بدون تمرین حل کردن( واقعا حل کردن، نه خوندن جواب!) و تست زدن تثبیت نمیشه! باور کنید. مگر اینکه شما نخبه باشد.

به نظر بنده یه سری از درسا بهتره( خیلی هم بهتره) که رفرنسش خونده بشه یا حداقل تمریناش حل بشه.
مثلا تمرین های لینز یا گریمالدی یا کرمن خیلی خیلی مهم هستن و حل کردنشون خیلی میتونه مفید باشه.

برای زمانبندیهم میتونید از برنامه مدرسان یا پارسه کمک بگیرید(برنامه هاشون تو سایتشون هست) و فصل ها رو تقسیم کنید.
نحوه خوندن بستگی به شخص داره اما فکر نمیکنم از مهر به بعد خوندن تموم کردن درس ها پشت سر هم تکنیک خوبی باشه بلکه پیشنهاد میکنم مثلا تو یه هفته کل درس ها یی که باید بخونید رو تیکه تیکه بخونید ( مثال میزنم : مثلا طبق برنامه پارسه تا ۷ مهر باید ۲۵ درصد اول هر درسی رو تموم کرده باشید. خب طبق این برنامه طقریبا دو هفته وقت دارید. توصیه من اینه که در هر روز حد اقل دو درس مثلا سیستم و نظریه رو بخونید. که در جمع میتونید به طور موازی درس ها رو بخونید و خودتون رو به زمانبندی برسونید)

نزدیک بود فراموش کنم. به نظر من یکی از آفت های کنکور خوندن خصوصا آدمایی که ( از دید خودشون) دیر شروع میکنن اینه که مرور رو تو برنامشون حذف میکنن در حالی که صد در صد اشتباهه. هر روز مطالب روز قبل رو مرور کنید. هر درس رو که میخواید شروع کنید مبحث قبل رو اجمای بخونید. برای راحتی در مرور از مارکر کردن نکات مهم استفاده کنید. جمعه ها مطالب خوانده شده در هفته رو اجمالی مرور کنید.
شاید فکر کنید که : واااای پس کی به خوندن جدید برسم. جواب من اینه که نگران نباشید چون اولا موقع خوندن با مارکر کردن مطالب مهم مرور خودتون رو راحت میکنید و ثانیا مرور مثل تیز کردن تبر یک چوب بر میمونه و در مجموع بازده رو بالا میبره.

این چیزایی بود که به ذهنم میرسید امیدوارم همیگی شریف هم رو ببینیم
البته من تهران رو بیشتر دوس دارم Big Grin
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Doctorwho , Engineer , amin750

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۳۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنم؟ sahar bano ۵ ۳,۶۳۹ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar bano
  شروع کار با وردپرس (اعمال تغییرات در تم مورد نظر) pioneer01 ۶ ۵,۳۴۴ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
Brick میتینگ رایگان شروع دوره آنلاین برنامه نویسی تجاری با #C ویژه ورود به بازار کار one hacker alone ۰ ۲,۱۵۱ ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  اصول برنامه نویسی و شروع کار با تحلیل یک نمونه کار Msccom ۳۰ ۱۵,۹۴۶ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: AliRezaJe
  دوستان کنکوری عزیزم لطفا دست منم بگیرید و کمک کنید شروع کنم khanum baangize ۲۵ ۱۴,۵۹۴ ۰۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: khak
  راهنمایی برای ترجمه مقاله برای پایان نامه و همچنین ترجمه اخبار برای وب سایت Doctorwho ۱ ۲,۶۹۷ ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad--figo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close