زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۲۶ ارشد دانشگاه آزاد سال ۸۹

ارسال:

سارا جواهری پرسیده:

Question سوال ۲۶ ارشد دانشگاه آزاد سال ۸۹

سلام دوستان خسته نباشید
سوال ۲۶ ارشد دانشگاه آزاد سال ۸۹ گفته سرعت همگرایی کدام یک از روشهای زیر برای حل عددی معادلات یکسان است ؟
(۱) نابجایی و وتری (۲) نابجایی و تکرار ساده (۳) وتری و تکرار ساده (۴) نیوتن رافسون و نابجایی
توی کتابی که من در دست دارم زده گزینه دوم به نظرم غلطه
اگه می شه نظرتون رو برام بفرستید تا ببینم من دارم اشتباه می کنم یا کتابی که دارم غلط جواب داده با سپاس فراوان
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

سوالهای کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در این سوال حتما باید شرط رو بر غیر تکراری بودن ریشه‌ها قرار بدیم چون همه این روش‌ها در صورت تکراری بودن ریشه مرتبه همگرایی ۱ دارند
حالا بررسی کنیم مرتبه همگرایی روش نیوتن ۲ هست،وتری ۶۱۸۰/۱،نابجایی هم دارای مرتبه همگرایی ۱ هست و تکرار ساده هم بر حسب شرایطی که در منابع مختلف توضیح داده شده می تواند همگرا باشد
حالا با توجه به گفته های بالا گزینه یک که درست نیست
گزینه سه هم درست نیست
گزینه ۴ هم درست نیست
البته از نظر من گزینه دو هم نمیتونه کاملا درست باشه و روش تکرار ساده بر حسب شرایطی همگرا به ریشه r هست
اما خوب گزینه های ۱و۳و۴ رو میشه با توجه به مطالب بالا به راحتی رد کرد

این استدلال من سر جلسه کنکور دانشگاه ازاد سال قبل بود و با توجه به درصد ریاضیم فک میکنم درست حل کرده بودم.

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

RE: سوالهای کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اخه توی مطالبی که من دارم روش تنصیف و تکرار ساده همگرایی مرتبه اول(خطی )دارن روشهای نابجایی و وتری هم ۱/۶۱۸ روش نیوتن هم اگر ریشه ساده باشه همگرایی حداقل مرتبه دو هست اینهایی که نوشتم از کتاب راهیان ارشد دکتر بهزاد خدا کرمی بود و با این مطالب دقیقا به گزینه یک می رسیم . شما از کدوم منبع دارین این موضوع رو برای من توضیح می دین؟

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

سوالهای کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

راستش من کتب زیادی رو خوندم در این زمینه هم خداکرمی هم انالیز عددی پوران هم محاسبات عددی پوران و به این نتییجه رسیدم نابجایی مرتبه همگرایی ۱ داره

۰
ارسال:

سارا جواهری پاسخ داده:

RE: سوالهای کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ای کاش یکی دو نفر دیگه هم نظر بدن تا مطمئن بشم آخه این چه وضعیتی که کتاب های کنکوری رشته ما دارن؟؟؟؟؟ تازه جالبه که من محاسبات رو از راهیان ارشد خوندم این رو نوشته و تست کنکور رو هم از راهیان ارشد گرفتم متفاوت جواب داده . یه انتشارات این طوری باشه دیگه خیلی محشره

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۳۲ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۴۶۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۴۱ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۷۰۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۸۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۱۴ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۹۰۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۹۶ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  سوالات ارشد آزاد مجموعه کامپیوتر ۹۲ yahyazahedi ۱ ۵,۵۵۷ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: serv24
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۹۵ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close