زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فرق بین استاد راهنما و استاد مشاور

ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۸ ق.ظ
سلام دوستان
فکر کنم خیلی زوده که قبل از شروع ترم دوم استاد راهنما، باید انتخاب شود. با توجه به اینکه فعلا هیچ نظری در مورد موضوع پایان نامه ندارم ، آیا میتوانم بدون توجه به زمینه کاری اساتید، استاد راهنمای دلخواه را بر دارم و آنوقت که زمان تعیین عنوان پایان نامه رسید و هیچ همخوانی با زمینه کاری استاد راهنمایم نداشت میتوانم از راهنمایی های استاد مشاور استفاده کنم ؟
استاد مشاور را چه کسی تعیین می کند؟
فرق بین استاد راهنما و استاد مشاور چیه؟
آیا زمینه کاری هر دو یکسان است؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ب.ظ
استاد مشاور تو ارشد معنی نداره مال دکتراست
همون یدونه استاد راهنماتون هستش

به ما که زوری دادند

من میخواستم امنیت کار کنم استادی بهم دادن که اصلا امنیت کار نمیکنه

عوض هم نمیکنن
انتخاب هم کاملا زوری بود

دانشگاه آزاد قزوین

بالاجبار میخوام mesh network کار کنم

سمینارم رو mesh network به صورت کلی که یه دید جامع پیدا کنم
ّبرای پروژه یه موضوع ریزتر
 سپاس‌گزاری شده توسط: نگین ارشد , friends , سجاد۶۷ , arashmobileboy
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۳۵ ب.ظ
RE: فرق بین استاد راهنما و استاد مشاور
میتونید استاد راهنما داشته باشید هم استاد مشاور .
انتخاب استاد راهنما :
معمولا بعد از ترم یک و بعد از آشنایی شما با اساتید و همچنین آشنایی اساتید با شما ، فرم انتخاب استاد راهنما رو پر میکنید و با استاد مورد نظر خودتون هم صحبت میکنید . احتمالا ایشون میگه من رو فلان موضوع کار میکنم و زمینه کاریم فلان بخشه . که اگه شما زمینه کاریتون متفاوت باشه احتمالا قید شما رو بزنه و شما رو قبول نکنه. و ممکنه هم خیلی براش مطرح نباشه .هر کی بیاد قبول کنه. که در این صورت شما رو به اساتید دیگه ای پاس میده تحت عنوان استاد مشاور . خیلی وقتا هم پیش میاد که دانشجویی تو دوران لیسانس با استادی کار کرده و تو مقطع فوق ، استاد دوره لیسانس رو به عنوان مشاور میگیره .
از طرفی خیلی اوقات دانشگاه اجازه نمیده شما استاد مشاور رو از دانشگاه دیگه ای انتخاب کنید .

پیشنهاد من : چرا همین جوری میخواین یه استادی انتخاب کنید ؟ که بعدا یا به شما بخوره یا نخوره . تقریبا بگید مثلا من خوشم میاد رو پردازش تصویر کار کنم . حالا موضوعش رو بعدا انتخاب کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: نگین ارشد , ۸Operation , سجاد۶۷
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ ق.ظ
البته در دانشکده ما (تا اونجایی که من دیدم) فردی به عنوان استاد مشاور انتخاب نمی شد! یعنی فقط یه استاد راهنما داشتیم. ولی مثلا بچه ها ممکن بود در پاره ای موارد از یه استاد دیگه غیر از استاد راهنما، مشاوره بگیره.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: نگین ارشد , سجاد۶۷
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ ق.ظ
یه شباهت اساسی با هم دارن

دوتاشون هیچ کاری برات نمی کنن.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Masoud05 , نگین ارشد , virtual girl , لاله عباسی , ۰۰۷girl , سجاد۶۷ , ehsaan_gh , کبوتر حرم , shima_24 , AmiriManesh , The BesT , bita_it , saho , dordane , بنفشه , arashmobileboy , hiva60 , VIP , paeeizan , nlp@2015 , majidgeek , احسان مومنی , ali139084 , Happiness.72
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ق.ظ
شیراز یه استاد راهنما داره و یه استاد مشاور.
میتونی برای استاد راهنما نصف نصف هم برداری یعنی با ۲ استاد راهنما کار کنی در اینصورت مثلا اگه سهمیه استاد ۱ نفر هست میتونه ۲ نفر رو با سهمیه نصف برداره .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: نگین ارشد , سجاد۶۷
ارسال:
۰۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۷:۵۲ ب.ظ
دوستان چرا آخرش کسی مطرح نکرد که فرق این دو، در وظایف چیست؟
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۰۰ ق.ظ
فرق استاد راهنما و مشاور :
اصلی ترین فردی که مدیریت روی کار شما میکنه استاد راهنما هست.استاد راهنما به شما میگه مثلا هدف کار چی هست و اصل موضوع با تایید ایشون انجام میشه.حالا اگر توی اون زمینه به مشکل برخوردید و استاد راهنما هم تو اون زمینه تخصص کافی نداشتند و دیگه نتونستند کاری انجام بده و نیاز به راهنمایی کسی دیگر بود استاد مشاور انتخاب میشه. البته صحیحی ترین روش این هست که زمان نوشتن پروپوزال و تایید موضوع پایان نامه استاد مشاور هم داشته باشید. ولی برخی اوقات چندماه بعد از تایید پروپوزال استاد راهنمای محترم احساس میکنند که تخصصی در اون موضوع ندارند و شما را رجوع میدهند به استادی دیگر و اسم اون استاد میشه استاد مشاور Big Grin
ولی تایید نهایی برای دفاع از پایان نامه و کسی که اجازه دفاع به شما میده استاد راهنما هست.استاد مشاور حتی میتونه سرجلسه دفاع شما هم نیاد.ولی استاد راهنما حتما باید باشه.در واقع استاد مشاور یه جور کمکی برای انجام و اتمام کار پایان نامه هست.موقع دفاع هم اگر جایی که البته همه جا ! استاد راهنما نمیتونه دفاع کند استاد مشاور میتونه از کار شما دفاع کنه.ولی اگر هم هیچ کمکی نکرد جای ایراد گرفتن بهشون نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh , hiva60 , سجاد۶۷ , irpersian20 , majidgeek , ali139084
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ ب.ظ
سلام
استاد راهنما برای ارشد هست و راهنما ومشاور برای دکترا هست
البته ممکنه دردانشگاه شما فرق کنه و هم استادراهنما داشته باشید وهم استاد مشاور
ولی وظیفه اصلی برعهده استاد راهنما هست واستاد مشاور درمواقعی که یه موضوع باشه و در معلومات استاد راهنما نباشه راهنمایی میکنه که البته درخیلی دانشگاهی دیگه یه استادی شده وفقط همون استاد راهنما مطرح هست به خاطر حق الزحمه کمی که به استاد مشاور تعلق می گیره اینو یکی ازاستادای دانشگاهمون بهم گفت Big Grin
به هرحال اگه دو استادی هستین اصلی راهنماست ومشاور دربرخی موارد راهنمایی می کنه اونم باید زیر نظر استاد راهنما باشه
که عمدتا استادی دیگه درکل خودشون رو راحت کردن وهمه چیز رو دوش دانشجو هست و درگیر استاد راهنما ومشاور نباشد فقط درگیر انتخاب فیلد وموضوع باشید Huh
موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh
ارسال: #۱۰
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۱۴ ق.ظ
(۰۵ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  فرق استاد راهنما و مشاور :
اصلی ترین فردی که مدیریت روی کار شما میکنه استاد راهنما هست.استاد راهنما به شما میگه مثلا هدف کار چی هست و اصل موضوع با تایید ایشون انجام میشه.حالا اگر توی اون زمینه به مشکل برخوردید و استاد راهنما هم تو اون زمینه تخصص کافی نداشتند و دیگه نتونستند کاری انجام بده و نیاز به راهنمایی کسی دیگر بود استاد مشاور انتخاب میشه. البته صحیحی ترین روش این هست که زمان نوشتن پروپوزال و تایید موضوع پایان نامه استاد مشاور هم داشته باشید. ولی برخی اوقات چندماه بعد از تایید پروپوزال استاد راهنمای محترم احساس میکنند که تخصصی در اون موضوع ندارند و شما را رجوع میدهند به استادی دیگر و اسم اون استاد میشه استاد مشاور Big Grin
ولی تایید نهایی برای دفاع از پایان نامه و کسی که اجازه دفاع به شما میده استاد راهنما هست.استاد مشاور حتی میتونه سرجلسه دفاع شما هم نیاد.ولی استاد راهنما حتما باید باشه.در واقع استاد مشاور یه جور کمکی برای انجام و اتمام کار پایان نامه هست.موقع دفاع هم اگر جایی که البته همه جا ! استاد راهنما نمیتونه دفاع کند استاد مشاور میتونه از کار شما دفاع کنه.ولی اگر هم هیچ کمکی نکرد جای ایراد گرفتن بهشون نیست.
ممنون بابت پاسخ عالی شما.
فقط چند سوال دیگه:
۱- آیا استاد مشاور هم حق داره که اجازه ی دفاع به دانشجو نده؟؟
۲- استاد مشاور شدن، چه مزیتی برای اساتید داره؟؟
۳- استادی که استاد مشاور میشه(برای دانشجویان ارشد) میتونه دانشجوی دکترا باشه؟ و اینکه میگن حتما باید بالای ۱۰ سال سابقه ی هیئت علمی داشته باشه، صحیح هست؟
ارسال: #۱۱
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۲۱ ق.ظ
(۰۶ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ)AmiriManesh نوشته شده توسط:  
(05 فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  فرق استاد راهنما و مشاور :
ممنون بابت پاسخ عالی شما.
فقط چند سوال دیگه:
۱- آیا استاد مشاور هم حق داره که اجازه ی دفاع به دانشجو نده؟؟
۲- استاد مشاور شدن، چه مزیتی برای اساتید داره؟؟
۳- استادی که استاد مشاور میشه(برای دانشجویان ارشد) میتونه دانشجوی دکترا باشه؟ و اینکه میگن حتما باید بالای ۱۰ سال سابقه ی هیئت علمی داشته باشه، صحیح هست؟

خواهش میکنم. Smile
۱- اگر استاد مشاور کار شما را تمام شده ندونه میتونه بهتون بگه که باید بیشتر کار کنی.ولی معمولا با تجربه هایی که من دارم با استاد راهنما موقعی که دانشجو حضور نداره هماهنگی های قبلی را انجام میدهند و به استاد راهنما اعلام میکنه که کار شما تمام شده نیست و دیگه وقتی باهم به توافق میرسند که کار تمام نشده دیگه هرکدوم بگه کار تمام نشده نمیشه دفاع کرد.ولی امضایی که از روی فرم اجازه دفاع باید باشد که استاد اجازه دفاع بدهد فقط امضای استاد راهنما هست و درنهایت استاد راهنما امضا میکنه که دانشجو حق دفاع دارد و مسئولیتها را به عهده باید بگیرد .
۲-استاد مشاور شدن غیر از کمکی که به دانشجو در انجام پایان نامه میکند هزینه هم به استاد مشاور داده میشه دیگه! این خودش مزیت مهمی برای استادها هست! هزینه های که برای هر استاد راهنما ه ازای هردانشجو تعلق میگیرد وقتی استادمشاور هم باشد این هزینه نصف میشه و نصفی از هزینه به مشاور داده میشه!! همچنین ممکنه استاد راهنما بگه حتما و حتما توی مقاله اسم استادمشاور هم باید بنویسی که این خودش امتیاز براش هست!
۳-فکر نمیکنم.من همچین چیزی نشنیدم.اگر نیاز به کمک و راهنمایی از طرف دانشجوی دکترا یا هرکسی که بالاخره سمت استادی نداره انجام بشه فقط به منزله کمک هست و هیچ هزینه ای مالی که بهش تعلق نمیگیره مگر اینکه استاد رهنما بگن که برو مثلا از فلان دانشجو دکترا هم کمک بگیر و مثلا اسمش توی مقالات بنویس یا بعد استاد راهنما یک امتیازی یه جایی براش محسوب کنه ولی سرجلسه دفاع نمیتونه بیاد و سرجلسه دفاع مثل این هست که اصلا مشاوری نداری!چون استادمشاور در صورتی سرجلسه دفاع میتونه بیاد که توی جلسه گروه مطرح شده باشه و یکسری کارهای اینجوری هم هست.چون سرجلسه دفاع ناظر هم از طرف گروه تحصیلات تکمیلی میاد و فقط اساتید باید باشند و کسی دیگه نمیتونه باشه.این موردی هم که میگید حتما باید بالای ۱۰سال سابقه داشته باشه را من نشنیدم و فکرنمیکنم صحت داشته باشه.چون استادمشاور خودم تقریبا۲سال پیش بود که هیئت علمی شده بود.

اینها براساس تجربه خودم هست که اسفند۹۲دفاع کردم Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh
ارسال: #۱۲
۳۱ فروردین ۱۳۹۵, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ، توسط dont9.)
آیا با داشتن استاد مشاور، تعداد اساتید داور به ۱نفر تقلیل می یابد؟(طبق قانون جدید گویا اینطور نیست و تعداد داورها ۲نفر است)

ظرفیتی که استاد مشاور شدن از استاد میگیره، به اندازه همون ظرفیت استاد راهنماست؟
یا مثلا نصف هست؟

فایل‌(های) پیوست شده

Think

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۵۰۳ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۲۵ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  استاد راهنما Miss.m ۰ ۱,۵۴۵ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Miss.m
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۴۸۹ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۸۵۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۴۲۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close