زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۶- برنامه ریزی برای مطالعه

ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۶ ب.ظ
چون مکررا" سوال میشه که چرا در مورد برنامه ریزی توضیحی داده نمیشه . من این تاپیک را ایجاد کردم تا بگم قبل از رسیدن به برنامه ریزی باید :
۱- در مورد اینکه درسی حذف بشه یا نشه بحث میشد.
۲- در مورد اینکه کلاس کنکور بریم یا نه هم باید بحث میشد.
۳- در مورد اینکه کدام منبع را هم برای هر درس باید انتخاب کنیم باید بحث میشد.

حالا بتدریج این ۶ تاپیک را تکمیل میکنیم.

۱- محاسبه زمان خام :
زمان خام زمانی است که در روز میتونیم وقت صرف مطالعه کنیم.
بعضی دو ساعت ، بعضی سه ساعت و ....
این زمان بتدریج زیاد میشه. ولی لازمه در ابتدا اندازه گیری بشه. چون کسی نمیتونه خودش را مجبور کنه و اگه مجبور کنه کم کم خسته میشه.
ساده ترین روش اندازه گیری زمان خام و افزایش تدریجی آن ، زمان سنجی و یادداشت کردن زمان مطالعه است.
بهتره قبل از اینکه خودمون را مجبور کنیم روزی هفت ساعت درس بخونیم یه هفته هر وقت میشینم سر مطالعه شروع و خاتمه اش را یادداشت کنیم. و بعد جمع بزنیم.
پس شروع را با یه برنامه سبک اغاز میکنیم . اگه حال بیشتری داشتیم برنامه فردا را هم امروز میخونیم.
ولی در پایان هر روز جمع میزنیم. که چند ساعت شد.
بتدریج شما با خودتون رقابت میکنید و ساعت مطالعه تون افزایش تدریجی پیدا میکنه ولی مهم اینه که بدونید ظرفیت حداقل مطالعه تون چقدره.

۲- سرعت مطالعه :

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , saeedehs , sepidsal , zeinab , ubc , H3NGAM3H , AZADEH.k , somaieh_hassani , Pakzad , Pegasus , fatemehkh , m@hboobe , Mänu , سجاد۶۷ , asiehmohammadian , IT89 , n268 , bargozide , Engineer , احسان مومنی , Somayeh-h , پرهوده , Doctorwho , ashena1
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۷ ق.ظ
به نظرتون محاسبه زمان خام ، فرد رو دچار وسواس یا استرس یا اعتماد به نفس کاذب نمی کنه ؟
به نظرتون بهتر نیست بجای اندازه گیری زمان ، کیفیت کار سنجیده بشه ؟

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AZADEH.k
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ق.ظ
RE: 6- برنامه ریزی برای مطالعه
(۲۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ق.ظ)ubc نوشته شده توسط:  به نظرتون محاسبه زمان خام ، فرد رو دچار وسواس یا استرس یا اعتماد به نفس کاذب نمی کنه ؟
به نظرتون بهتر نیست بجای اندازه گیری زمان ، کیفیت کار سنجیده بشه ؟

بله محاسبه زمان این ایرادات را داره
ولی محاسبه کیفیت معیار مشخصی نداره واسه همینه که زمان را که راحت تر میشه محاسبه کرد بیشتر مورد نظره
اگه بگیم واسه کیفیت تست بزنیم که استاندارد مشخصی واسه تست ها نیست که بشه باش تعیین سطح کرد بعضی خیلی اسون بعضیا هم خیلی سخت هستن

میشه از زمان و تعداد صفحه با هم استفاده کرد معیار دقیقی نیست ولی بهتر از زمان تنهاست البته تعداد صفحات در هر درسی متفاوته

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AZADEH.k
ارسال:
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط persian_boy.)
فردادخان اون مشکل عدم برقراری عدالت در بین دروس رو (مثلاً در ساعات اولیه روز که پر انرژی تری همیشه یه درس ثابت رو بخونی مثلاً شنبه ساعت اول گسسته بخونی، یکشنبه شبکه بخونی ...) می شه به یه نحوی حل کرد. توضیح می دم:

همه ما می دونیم که تمامی دروس برای یک فرد خاص، از درجه سختی یکسانی برخوردار نیستند. مثلاً مطمئناً بین مدیریت و گسسته تقریباً برای همه افراد، گسسته مشکل تره. اگر فردی که می خواد شروع به برنامه ریزی برای مطالعه کنه، قبل از برنامه ریزی، یک لیست از دروس برای خودش تهیه کنه و اونا رو از سخت به راحت (البته با توجه به شرایط خودش نه اظهار نظر دیگران) به استثنای زبان سورت کنه، اون وقت می تونه به این صورت یه معیار مناسب برای برنامه ریزی روزانه خودش برای کل هفته تهیه کنه و بعد به طریق زیر عمل کنه. البته این مدلی که من می گم، مختص رشته آی تی هستش که دروسش با حذف مهندسی نرم افزار و مدیریت (که باید بعد از مهرماه به برنامه مطالعه اضافه بشه) مجموعاً می شه ۸ تا (گسسته، الگوریتم، ساختمان داده، شبکه، هوش، پایگاه، سیستم عامل و زبان). رشته های کامپیوتر و علوم باید این پروسه رو با توجه به تعداد دروس برای خودشون معادل سازی کنن:

۱- برای شنبه، دروس اول ، وسط و آخر لیست رو برداره و اونا رو از لیست حذف کنه. این پروسه رو برای روزهای یکشنبه و دوشنبه هم تکرار می کنه که برای روز یکشنبه از اول و آخر لیست، دو درس انتخاب می کنه و طبیعتاً برای دوشنبه هم ۲ درس باقی می مونه.

۲- از روز سه شنبه تا پنجشنبه، برنامه دوباره تکرار می شه.

همونطور که می ببینید، به این شیوه، انرژی فرد به شکل بسیار مدیریت شده ای بین دروس بر اساس سختی اونها تقسیم می شه و هرچه در روز و هفته پیش میریم، با تحلیل انرژی، دروس هم راحت تر می شن. برای شروع دور دوم اجرای برنامه در سه شنبه، چون برنامه دوشنبه سبکتر از بقیه روزاست، خود به خود انرژی برای استارت بعدی ذخیره می شه.

لازم به ذکره که لیست دروس سخت به راحت می تونه بعد از یکی دو هفته اجرای آزمایشی برنامه تغییر کنه و جای دروس عوض بشه. چون ممکنه در ابتدای امر، فرد فکر کنه در یه درس قویه ولی بعداً خلافش ثابت بشه و نیاز بشه در لیست جابجاش کنه. پس برنامه قابلیت انعطاف پذیری هم داره.

۳- برای درس زبان، چون سطح آمادگی دوستان خیلی متفاوته، نمی شه یه نسخه واحد پیچید و هرکسی نیاز به تلاش به مقدار مختص به خودش داره. چیزی که مهمه اینه که برای درس زبان، حتماً هر روز برنامه داشته باشیم ولی زمانش ( اول روز یا آخر شب)و اینکه چه مدت باشه بسته به توانایی فرد داره. ولی به عنوان یه قاعده کلی، تصورم اینه که نباید بیشتر از « دو زنگ ۴۵ دقیقه ای در هر روز » باشه.

همگی موفق باشید.

یک دلشکسته گـر که دعـاگویتان شـود
به زآنکه خود نشسته و عمری دعا کنید

وقتی خدا می بخشد، من که باشم که نبخشم(نلسون ماندلا-۴۶۶۶۴)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88 , mahlegha , ریحان , mahyar0011
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ ق.ظ
اول تشکر میکنم بخاطر فعالسازی نام کاربری جدیدم که فعال نمیشد.
آیا شما حاضرید برای من یه برنامه ریزی و مشاوره اختصاصی انجام بدهید؟
اگه من رتبه خوب بیارم ،تبلیغ مناسبی برای سایت شماست.
اگه هم بد شد قول میدم مسئولیتش را بگردن بگیرم.
هر چی هم بگید گوش میکنم و حاضرم کاملا" تحت نظارت باشم. هدفم هم رتبه زیر ۵۰ در مهندسی نرم افزار هست.
اگر هم هزینه ای داره بمن بگید . اگه توافق شد که هیچ. نشد هم باز هیچ.
۰
۰
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۴۸ ب.ظ
(۰۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  با اینحال تعدادی سوال را براتون فرستادم که بشه شما را ارزیابی کرد.
آقای فرداد ممنون از راهنمایی هایی که میکنین
من همچنان منتظر نظرتون در مورد برنامم هستم اگه میشه یه سر بزنین و یه کمکی کنین سوالایی رو که پرسیده بودین جواب دادم
البته سوالایی رو که نوشته بودین یادم بود نوشتم چون پست ها پاک شده بود
واقعا لازم دارم کمک کنید ببینم مسرم درسته یا نه
اینم لینک برنامم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برای چیزهایی که میخوایم بجنگیم، تلاش کنیم، سختی بکشیم و تا بهش نرسیدیم از پا ننشینیم
حتی اگه چندین و چند بار شکست خوردیم
به ادیسون نگاه کن...!!!
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۲۱ ب.ظ
لطفا بگید تو هردرسی چ فصل هایی مهم ترن؟واسه ای تی

به مصلحتم نبود
۰
۰
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۲۱ ب.ظ
من یک کارمندم و می خواهم زمانم را از ساعت ۲/۵ تا ۹ برای خوندن بزارم .

راهنماییم می کنید . فقط به علت ضعف در هوش مصنوعی و شبکه اینها رو چجوری در برنامه مطالعه بگنجونم ؟

ممنون
۰
۰
ارسال:
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۱ ب.ظ
سلام
آقا فرداد میشه ما بقی برنامه ریزی هاتون رو تکمیل کنید؟
کاش اول این پست رو می بستید و خودتون کامل می نوشتید بعد بچه ها نظرات و سوالاشونو می نوشتن اینجوری رشته ی کلام از دستتون در میره و ما هم گیج میشیم
ممنون

فکر به چیزی آن چیز را می سازد

[تصویر:  jashn.gif]
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۰۱ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۳۸ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۱,۷۶۱ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۲۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۴۱ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
  بهترین کتاب برای یادگیری ریاضی ۱ چیه ؟ radar ۰ ۱,۸۰۴ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۸۶ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  ظرفیت IT آزاد چجوریه به نظرتون امسال - میشه با مطالعه ۱ ماهه قبول شد؟ hojjat1368 ۰ ۲,۰۸۷ ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hojjat1368
  درخواست منبع برای دروس شبکه های کامپیوتری پیشرفته و مدار منطقی (کد ۲۳۵۸) حمیده محمدی ۵ ۹,۵۸۹ ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: gncooeler

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close