زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۵- انتخاب منابع :کدام منبع را باید انتخاب کرد؟

ارسال: #۱۶
۰۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: 5- انتخاب منابع :کدام منبع را باید انتخاب کرد؟
(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۳۸ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  البته برخی دروس برای تسلط اصلا نیاز به کتاب مرجع نداره فکر کنم تو مصاحبه خانم لونا بود که خوندم " میشه با حل کردن تعداد زیادی تست به تسلط رسید " بنظرم درست هم هست برای بیشتر دروس .

در این یه مبحث هم من کاملا تاییدت میکنم.به خصوص تو درسهایی مثل ساختمان داده، طراحی الگوریتم فقط یه راه وجود داره اونم حل مسئله با کیفیت است اونم به تعداد زیاد.
در زمینه منابعی که معرفی کردی کاش زیر اون تاپیک منابع معرفی میکردی که ادمهای بیشتری میدیدند.

در زمینه فونت و قالب و ساختار کتاب و نوع کتاب هم من هیچ وقت نگفتم مهمترین مسئله است. من گفتم فارغ از کیفیت اینا هم مهمهSmile یعنی اگه دو تا کتاب بود که تو کیفیتش میدونستی تو یه سطحن کتابی انتخاب کن که باهاش راحت تری چون ما قراره با کتابهامون زندگی کنیم.
در کل با حرفهات موافقم و مورد تایید ما هستی Smile به خصوص تو درسهای ساختمان داده و طراحی الگوریتمSmile منم به باقی دوستان کتاب مدرسان رو از این منظر توصیه کردم که چاپ اولشه و من چون قبل چاپ این کتاب رو دیده بودم، واقعا کتاب خوبی بوده وطرف برای کتابه زحمت کشیده. اما اینهایی که شما میگی قطعا قبلا امتحانشو پس داده و به مراتب باید کتب بهتری باشندSmile

در زمینه فونت و اینا بگم که راستش برای من مهمه ، نمیگم خیلی مهمه اما واقعا نوع کاغذ و فونت حداقل برای من با ساعت مطالعه ام نسبت مستقیم داره حتی تاحدی روی میزان یادگیری هم موثره Smile
یکی از دروسی که بنظرم اصلا کتاب مرجع نیاز نداره ، مدار منطقی هست که من خودم تو کنکور کاردانی پیوسته ( با سر فصل تقریبا مشابه ارشد!!) کارشناسی ناپیوسته و ارشد زیر ۷۵% نزدم (ارشد رو ۱۰۰ زدم)
راستش شاید کتابهای بهتر از اینی که من گفتم هم باشه اما یادمه تا زمان کنکور خودم تقریبا همه منابع رو بررسی کردم . کتاب مدرسان جدیدش رو ندیدم. اما برای ساختمان و الگوریتم اون منابعی که نوشتم واقعا جواب داد. من درس الگوریتم و ساختمان رو خیلی خوب زدم
در خصوص اون دوستی که گفته تو کتاب جبل عاملی غلطی پیدا نکرده باید بگم که تا جایی که یادمه تو تستاش بود . تعدادش رو نمیدونم اما کم هم نبود شاید بیش از ۱۰ تا تست اما با این وجود کتاب خیلی خوبی هست که خانم ف.ش بهم معرفی کرده بودن Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani
ارسال: #۱۷
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ق.ظ
(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در خصوص اون دوستی که گفته تو کتاب جبل عاملی غلطی پیدا نکرده باید بگم که تا جایی که یادمه تو تستاش بود . تعدادش رو نمیدونم اما کم هم نبود شاید بیش از ۱۰ تا تست اما با این وجود کتاب خیلی خوبی هست که خانم ف.ش بهم معرفی کرده بودن Smile
میگم که مشکل از من بوده که نتونستم غلط بجورم. خوهشا اگه امکانش هست برام غلطهاشو بگین که مبادا یک تستی را اشتباه یاد نگرفته باشم.
بصورت عمومی برای همه بچه ها غلط هاشو بگید که برای اونایی هم که این کتابو دارند کمکی شده باشه

غصه نخور کوچولو، تو هم یه روز بزرگ میشی
۲
۰
ارسال: #۱۸
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۰۹ ق.ظ
با تشکر از فرداد عزیز
از مطالب شما بسیار استفاده می کنیم
و در این ۶ ماه تا کنکور بیشتر مزاحمتون می شیم...

سوال من اینه:

خوب با توجه به اینکه اکثر کتاب های کنکوری غلط هایی دارند و بهتره چند کتاب خونده بشه و مراجع اصلی هم زیاد به من پیشنهاد ندادن
آیا این خوندن ۳ کتاب متفاوت برای یک درس نقاط منفی هم داره؟
مثلا سبک متفاوت سه نویسنده تاثبرگذار خواهد بود یا خیر

نه اینکه تو نمی دونی ولی این درد بی رحمه
یه چیزایی رو تو دنیا فقط یک مرد می فهمه
تمام روز می خندم تمام شب یکی دیگم
من از حالم به این مردم دروغای بدی می گم

روزبه بمانی
۱
۰
ارسال: #۱۹
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۳۷ ب.ظ
(۰۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۰۳ ق.ظ)mhm-pc نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در خصوص اون دوستی که گفته تو کتاب جبل عاملی غلطی پیدا نکرده باید بگم که تا جایی که یادمه تو تستاش بود . تعدادش رو نمیدونم اما کم هم نبود شاید بیش از ۱۰ تا تست اما با این وجود کتاب خیلی خوبی هست که خانم ف.ش بهم معرفی کرده بودن Smile
میگم که مشکل از من بوده که نتونستم غلط بجورم. خوهشا اگه امکانش هست برام غلطهاشو بگین که مبادا یک تستی را اشتباه یاد نگرفته باشم.
بصورت عمومی برای همه بچه ها غلط هاشو بگید که برای اونایی هم که این کتابو دارند کمکی شده باشه

راستش کتابام دست دیگران هست!!
توصیه بهت میکنم حتما برای حل تست از چند تا منبع استفاده کن . یه روش خوب استفاده از مجموعه سوالات هست تا دیگه لازم نباشه برای هر درس یه کتاب دیگه بخری .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
ارسال: #۲۰
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط turkboy.)
سلام .من یه سوال داشتم و اونم اینه که بعد از خوندن کتاب تستی مثلا پوران .تمرینات مرجع هارو لزومی داره حل کنیم.البته در درس مهماری و مدار.؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین

سلام .من یه سوال داشتم و اونم اینه که بعد از خوندن کتاب تستی مثلا پوران .تمرینات مرجع هارو لزومی داره حل کنیم.البته در درس مهماری و مدار.؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین
۱
۰
ارسال: #۲۱
۰۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۷ ق.ظ، توسط jparisa.)
من یه سوال دارم هرچند به سوال قبلیم هم جواب ندادید!!!!
فقط دوستان لطف کردن ۲تا علامت قرمز (dislike)فرستادن که نمیدونم کجای سوال من ایراد داشت!؟
تو یک درس تقریبا شاید از ۱۰۰ زیر ۲۰٪ بلد باشیم مثل شبکه برای اینکه از اول شروع کنیم به خوندن و کتابی انتخاب کنیم که شیرین تر شبکه رو گفته باشه و در عین حال مارو به هدف نزدیک تر کنه! چه کتابی توصیه میکنین؟
Fardad-A، در تاریخ ۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

منابع هر درس را در تالار همان درس بپرسید.

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۰
ارسال: #۲۲
۱۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۱۱ ب.ظ، توسط pouya45.)
(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در زمینه فونت و اینا بگم که راستش برای من مهمه ، نمیگم خیلی مهمه اما واقعا نوع کاغذ و فونت حداقل برای من با ساعت مطالعه ام نسبت مستقیم داره حتی تاحدی روی میزان یادگیری هم موثره Smile
سلام به دوستان ، من امسال اولین سال کنکورم هست . پکیج کامل مدرسان رو دارم ولی با مطالعه ی مانشت تصمیم به خرید کتب دیگری کردم که یک سری کتب دسته دوم خریدم که هم به نسبت گرون خریدم و هم کثیف و خط خطی. ولی کاریش نمی تونستم بکنم . این خیلی اذیتم میکرد تا اینکه یک و نیم ماه اصلا نتونستم سراغ خوندن بیام ولی تصمیم گرفتم با کثیفی کتابهام کنار بیام نظرتون راجع به این مساله چیه ؟ میشه با کتابهای کثیف هم لذت برد؟
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۰ ب.ظ
(۱۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۵۳ ب.ظ)pouya45 نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در زمینه فونت و اینا بگم که راستش برای من مهمه ، نمیگم خیلی مهمه اما واقعا نوع کاغذ و فونت حداقل برای من با ساعت مطالعه ام نسبت مستقیم داره حتی تاحدی روی میزان یادگیری هم موثره Smile
سلام به دوستان ، من امسال اولین سال کنکورم هست . پکیج کامل مدرسان رو دارم ولی با مطالعه ی مانشت تصمیم به خرید کتب دیگری کردم که یک سری کتب دسته دوم خریدم که هم به نسبت گرون خریدم و هم کثیف و خط خطی. ولی کاریش نمی تونستم بکنم . این خیلی اذیتم میکرد تا اینکه یک و نیم ماه اصلا نتونستم سراغ خوندن بیام ولی تصمیم گرفتم با کثیفی کتابهام کنار بیام نظرتون راجع به این مساله چیه ؟ میشه با کتابهای کثیف هم لذت برد؟
کتاب دسته دوم تمیز هم هست چرا وقتی اینقدر این مساله براتون مهمه خریدید؟
مهم اینه که با خوندن مطلب لذت ببرید و خودتون هایلایت کنید اگر با مداد خط خطیه پاک کنید
فکر میکنم هدف ما بالاتر اینه که به کثیفی کتاب فکر کنیم!!!!!!!!!
البته فکر نمیکنم این موضوع به موضوع تاپیک مربوط باشه!

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۰
ارسال: #۲۴
۱۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ق.ظ
(۱۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۰ ب.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  
نقل قول:
کتاب دسته دوم تمیز هم هست چرا وقتی اینقدر این مساله براتون مهمه خریدید؟
مهم اینه که با خوندن مطلب لذت ببرید و خودتون هایلایت کنید اگر با مداد خط خطیه پاک کنید
فکر میکنم هدف ما بالاتر اینه که به کثیفی کتاب فکر کنیم!!!!!!!!!
البته فکر نمیکنم این موضوع به موضوع تاپیک مربوط باشه!

موقع خریدن ، فکر نمی کردم چیز مهمی باشه ولی بعد از خریدنشون و مدتی بعدش مهم شد. این موضوع فونت و کیفیت کتاب اینجا گفته شده بود خواستم نظرات اساتید رو در این باره که واقعا معضلی برام بود رو بدونم . و چون به قول یکی از دوستان قراره با کتاب زندگی کنیم کثیفی کتاب کمی نمود پیدا می کنه.
از شما هم تشکر میکنم که وقت گذاشتید و برای سوال من پاسخ نوشتید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa
ارسال: #۲۵
۱۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ ب.ظ
(۱۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۵۳ ب.ظ)pouya45 نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  در زمینه فونت و اینا بگم که راستش برای من مهمه ، نمیگم خیلی مهمه اما واقعا نوع کاغذ و فونت حداقل برای من با ساعت مطالعه ام نسبت مستقیم داره حتی تاحدی روی میزان یادگیری هم موثره Smile
تو اون پکیج مدرسانی که گرفتی کتاب بدرد بخور هم پیدا میشه:پی مهندسی نرم، پایگاه، مدیریت، و احتمالا طراحی الگوریتمش باید خوب باشه. البته طراحی الگوریتم چاپ جدیدش هنوز بیرون نیومده ولی فکر کنم بعدا بتونی عوض کنی با چاپ جدید.
در مورد اینکه کتابها کثیف هستند و زیرش خط کشیده شده یا هایلایت شده هم که کلا اتفاق بدی نیست. به نفعت هم هست. نکات مهم رو براتون مشخص کرده:پی کلا مقوله ای هست به نام شرطی شدن ذهن. نه تنها در مورد کتاب کلا راجع به هر چیزی باید جلوگیری کنید که ذهنتون شرطی بشه. مثلا تو بعضی ها این مسئله میتونه باعث بشه که تا تو یه شرایط خاصلی قرار نگیرند نتونند درس بخونند. حالا بعدا اگه فرصت شد راجع به این شرطی شدن بیشتر صحبت میکنم ولی در کل سعی کن خودت رو عادت بدی به کتابهایی که داریSmile

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pouya45
ارسال: #۲۶
۲۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۵۲ ب.ظ
سلام خدمت همه دوستان و مشاوران دلسوز من خیلی از مطالب مانشت استفاده کردم واقعا ممنونم ازتون
من کل کتابای پوران رو دارم (هوش مصنوعی) البته غیر از زبان. برای کدوم درسها واجبه که حتما منبع دیگه ایی بگیرم و پورانش افتضاحه؟
(از این تاپیک بهتر پیدا نکردم. اگر جای طرح سوال بده ببخشید)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alika

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۱۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۳۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۵۷ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۰۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۸۵ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۶ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۵۳ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۷ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close