زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون ارشد ۹۲: مصاحبه با رتبه ۱ معماری، ۲ هوش، ۱ نرم افزار و ۱ الگوریتم

ارسال: #۳۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ب.ظ
سلام
به این آقا بتریک میگم اما این مصاحبه ها برای اینه که افرادی مثل امثال من،با دیدن مصاحبه ایشون ترغیب بشن رفرنس های خوب رو بشناسن بانحوه خوندن بعضی درسا آشنا بشن و اینکه یه اپسیلون انگیزه توش باشه...........خواهشا دوستای دیگه این فاکتورها رو تو مصاحبه هاشون لحاظ کنند
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: afshin18
ارسال: #۳۲
۲۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ ق.ظ
تبربک و سپاس فراوان
این مصاحبه واقعا سودمند بود لااقل برای من!
اینکه منابع رو ذکر نکردین و بعد دلیلشو گفتین منو روشن کردین چون چند روزه متاسفانه ذهنم فقط درگیر پیداکردن منابع خوبه با وچود اینکه کلی کتاب دارم باز دنبال کتابم
یکی میگفت مرجع بخون یکی میگفت کنکوری و این سردرگمی باعث شد ذهنم اونقدر درگیر بشه که تاالان شروع نکنم
از شما متشکرم

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۱
ارسال: #۳۳
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۱۲ ب.ظ
RE: آزمون ارشد ۹۲: مصاحبه با رتبه ۱ معماری، ۲ هوش، ۱ نرم افزار و ۱ الگوریتم
سلام مجدد خدمت دوستان عزیز مانشتی
برای کسانی که خیلی دلشون میخواد بدونن منابع مورد استفاده من چی بوده

درس زبان:
برای این درس از هیچ کتاب کمک درسی استفاده نکردم و به معلومات خودم اکتفا کردم!

درس ریاضی مهندسی:
برای این درس از جزوه استاد درس دانشگاه همسرم (خواجه نصیر الدین طوسی) استفاده کردم.

درس محاسبات عددی:
برای این درس رفتم انقلاب و به اولین مغازه که رسیدم گفتم کتاب محاسبات عددی میخوام. بعد از معرفی کتاب های انتشارات های معروف یک کتاب قدیمی چاپ ۸۵ رو بهم داد (دیگه هم چاپ نمیشه) که اسمش آنالیز عددی بود و باحثش هم کامل نبود(ماتریس ها رو نداشت که این مبحث رو اصلا نخوندم!).

درس آمار و احتمال مهندسی:
برای این درس هم از جزوه استاد درس دانشگاه همسرم (که برعکس ریاضی مهندسی به هیچ وجه کامل نبود و تقریبا نیمی از مباحث رو پوشش نمیداد!)

درس ریاضیات گسسته:
برای این درس از کتاب گریمالدی ترجمه شده استفاده کردم و البته فقط مباحثش رو مرور کردم و تقریبا روی هم رفته ۱۰ تمرین ازش حل کردم.

درس ساختمان داده ها:

درس نظریه زبان ها و ماشین ها:
برای این درس از کتاب لینز ترجمه شده استفاده کردم و البته نرسیدم مباحث فصول بعد از تورینگ رو بخونم!

درس مدارهای منطقی:

درس معماری کامپیوتر:
برای این درس از کتاب پوران پژوهش استفاده کردم.

درس سیستم عامل:
برای این درس از کتاب پارسه استفاده کردم.

درس طراحی زبانهای برنامه سازی:
برای این درس از کتاب تست انتشارات گسترش علوم پایه استفاده کردم و هیچ منبع درسی نخوندم.

درس کامپایلر:
برای این درس از اسلاید های مرجع اصلی این درس که در اینترنت هم موجود است استفاده کردم.

درس طراحی الگوریتم:

درس پایگاه داده:
برای این درس هم جزوه استاد درس دانشگاه همسرم که باز هم کامل نبود استفاده کردم.

برای دروس تخصصی گرایش های معماری و هوش مصنوعی هم از هیچ منبع یا جزوه ای استفاده نکردم.

در مورد نحوه خوندن هم یک توضیح مختصر بدم:
من کنکور ارشد رو از اواخر آذر ماه با درس های محاسبات عددی و معماری کامپیوتر شروع کردم و تقریبا روزی ۲ ساعت (که بیشترش در مترو! سپری میشد) شروع کردم و کم کم و به ترتیب هر درس که تموم میشد به سراغ منبع درس بعدی میرفتم و همونطور که میبینین از بین ۱۴ درس فقط رسیدم برای ۱۰ تا از دروس که فکر میکردم توشون قوی نیستم چیزی بخونم و برای هرکدوم از این منابعی که نوشتم به طور میانگین ۵ ساعت وقت گذاشتم.
من در هیچ آزمونی شرکت نکردم(البته توصیه نمیکنم این کار رو بکنین!) و بعد از تموم شدن این ۱۰ تا منبع یعنی حدود ۱۵ بهمن(۵ روز مانده به کنکور مهندسی کامپیوتر) شروع کردم به زدن تست های سال های گذشته که از اینترنت دانلود کرده بودم!
به این ترتیب مجموع تعداد ساعت هایی که من برای کنکور درس خوندم دو رقمی است! و این یعنی برای موفق شدن در کنکور باید بدونیم به چی اهمیت بدیم و به چی اهمیت ندیم! از نظر من اینکه منابع چی باشن اصلا اصلا اصلا مهم نیست و مهم خوب فهمیدن دروس هست!
به همین سادگی

بعد از ذکر منابع و نحوه درس خوندنم باید چند تا نکنه رو عرض کنم
یک اینکه اینها عین واقعیت است هرچند دور از ذهن!
دوم اینکه ممکنه دونستن نحوه درس خوندن و منابع رتبه ۱ امسال کمی بی انگیزگی درونتون حاصل بشه که میشه اینطور هم موفق شد. به هرحال دلیل اینکه تا حال منابع و نحوه درس خوندنم رو نگفتم همین بوده ولی گویا بعضی از دوشتان بیشتر به دنبال این جیزها هستن!
سوم هم باید بگم که به هیچ وجه بی انگیزه نبودم و دلیل اینطور درس خوندنم این بوده که میدونستم برای موفق شدن در کنکور یعنی رتبه یک همینقدر اهمیت و وقت گذاشتن کافیه و این به هیچ وجه بی انگیزگی نیست. به عقیده خودم من در طول زندگی آدم با انگیزه ای بودم و این رو لااقل به خودم اثبات کردم.

درآخر هم باید بگم در رشته الگوریتم و محاسبات دانشگاه شریف پذیرفته شدم و اگر خدا بخواد سعی میکنم به صورت هفتگی به مانشت سربزنم و پاسخگوی سوالاتتون باشم.
باز هم میگم برای من کمک کردن به افراد دیگه بسیار با ارزش تر از رتبه ایست که آوردم!
موفق باشید
میرمهدی رهگشای
۱۷
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind , ssmmgg , slaf83 , Donna , ماه بانو , unicornux , n_amiry70@yahoo.com , sir_ams , H3NGAM3H , amirid , Sakura , kingxerxes , سجاد۶۷ , alice , salimeh , Pure Liveliness , happy07 , mahyamk , mahtab26 , mrsh1372 , haveking
ارسال: #۳۴
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۲ ب.ظ
خب جناب میرمهدی هم به تمام شبهات پاسخ دادن و نشون دادن که برای رتبه برتر شدن، این مهم نیست که از روی چی خوندی ! مهم اینه که چی بلدی. و این انگیزه رو به ما (از جمله من) دادن که با این همه کتاب های خوب که توی بازار هست دیگه ۱۰۰% میشه رتبه زیر ۲۰ آورد.

ولی حالا تو پرانتز تستای محاسبات مخصوصا تست شماره ۳۹ و ۴۰ رو چجوری زدید؟ (اصلا اینا رو زدید؟)
۱
۰
ارسال: #۳۵
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۹ ق.ظ
ولی خوب خوانندگان حواسشون هست که چهار سال توی بهترین دانشگاه درس خوندی

من موندم این "معلومات" را از کجا بدست آوردی!
بالاخره مثلا برای ساختمان و الگوریتم این معلومات را با استفاده از کتاب و استاد بدست آوردی دیگه
شما از آذر شروع نکردی. از چهار سال پیش شروع کردی در واقع. یادت رفته!

غصه نخور کوچولو، تو هم یه روز بزرگ میشی
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saoshiyant , عزیز دادخواه
ارسال: #۳۶
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۳۳ ب.ظ
درود بر شما واقعا لایق ستایش هستید!

دارم الان هم کلاسی هایی که جزوه با سه کتاب می خونن ولی از کسی که جزوه می خونن کم تر میشن باید بدونیم کتاب یه وسیلس استفاده کردنش مهمه!
منابع خوب مشخصن فقط مونده که خوب کار کنیم رتبه هم نشون میده که چند نفر از ما بهتر کار کردن از روز اولی که اومدن دانشگاه تا روز امتحان با ضریب تاثیر زمانی!
۱
۰
ارسال: #۳۷
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۳۵ ب.ظ
واقعا پاسخ من کوووو؟ که اولین پاسخ بعد از نوشته ی جناب رهگشا بود؟ چرا حذف شده؟ اخه موردی نداشت که...

تنبلی دزد آرزوهاست...
۰
۰
ارسال: #۳۸
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۲۸ ب.ظ
(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۸ ب.ظ)maneshty نوشته شده توسط:  
(31 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۵ ب.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  واقعا پاسخ من کوووو؟ که اولین پاسخ بعد از نوشته ی جناب رهگشا بود؟ چرا حذف شده؟ اخه موردی نداشت که...
ائ
دقت کنید؛به علت اینکه منابعشون رو هم در تاپیک کارنامه و هم مصاحبه اعلام کردن...
پاسختون اینجاست:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اوه بله.بسیار تشکر

تنبلی دزد آرزوهاست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty
ارسال: #۳۹
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ ب.ظ
سلام خدمت دوستان عزیز

باز هم ممنون از دوستانی که تبریک گفتن و احساس میکنم خیلی لایق بعضی از تعابیر نیستم!
ولی خیلی منتظر نظرات دوستانی هستم که خیلی به منابع تاکید داشتن و میخواستن بدونن از رو چی خوندم که ۱ شدم و برن همون کار رو بکنن تا ۱ بشن! دوستانی که تمام انگیزه هاشون رو با مصاحبه من از دست دادن و بی انگیزگی رو به من نسبت دادن. اگر لطف کنن و نظرشون رو راجع به منابع و نحوه خوندن من بگم ممنون میشم.

در مورد سوالات ۳۹ و ۴۰ محاسبات عددی راستش سوالات رو الان در دسترس ندارم تا نگاه کنم(اگر لینکشون رو بذاری ممنون میشم!)
ولی باید بگم در مجموع از ۱۶ سوالمجموعه ریاضی ۳ غلط (یک غلط ریاضی مهندسی و یک غلط گسسته و یک غلط محاسبات) و ۱ نزده داشتم (فکر میکنم در آمار) و ۱۲ سوال دیگر رو درست پاسخ داده بودم.

در مورد این هم که دوست دیگری گفته بودن از ۴ سال پیش شروع کردی کاملا باهاشون موافقم با یک "اِن قُلت" که بهتره بگیم از ۵ سال پیش چون کارشناسی رو در ۱۰ ترم تحصیلی به پایان رسوندم!

موفق باشید
میرمهدی رهگشای
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , انرژی مثبت , H3NGAM3H , m450ud , SnowBlind , Sakura , ریحان , mrsh1372
ارسال: #۴۰
۰۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۳۶ ب.ظ
(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷ ب.ظ)mirmahdi نوشته شده توسط:  در مورد سوالات ۳۹ و ۴۰ محاسبات عددی راستش سوالات رو الان در دسترس ندارم تا نگاه کنم(اگر لینکشون رو بذاری ممنون میشم!)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۴۱
۱۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۳ ق.ظ
سلام تبریک میگم
ازتون ۱سوال داشتم واسه پذیرش دانشگاه ها تو گرایش شبکه من رشتم ایتی نیست اما درسایی که تو کنکور ارشد ایتی میاد رو خوب بلدم واسه همین تصمیم گرفتم شبکه شرکت کنم اما نمیدونم قبولی تو دانشگاه های خوب مخصوصا تهران و شریف چقدر سخته میشه راهنمایی کنید
ممنون
۰
۰
ارسال: #۴۲
۱۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ب.ظ
باسلام

خوب از نظر من میشه شبکه شریف یا تهران قبول شد در حالیکه رشته تون شبکه نبوده
ولی نمیدونم منظور شما از سختی چیه؟ اگر منظورتون ممکن بودنه باید بگم که قطعا ممکن هست.

موفق باشید
میرمهدی رهگشای
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sy_NBA , - rasool -
ارسال: #۴۳
۱۴ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۲۱ ب.ظ
ممنون بابت مصاحبه
هرچند من خیلیییی دیر دیدم مصاحبتون رو
ولی خیلیی خوشم اومد
خیلی جالب بود برام که گفتین منابع تفاوتی ندارن
شاید مهم ترین چیزی باشه که امسال بعد از کنکور فهمیدم !!!!
درک درست مسایل و مفاهیم مهمتر از این هست از چه کتابی خونده بشه
Smile
امیدوارم همچنان در تمام مراحل زندگی موفق باشین
۱
۰
ارسال: #۴۴
۳۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۶:۰۳ ب.ظ
منابعی که استفاده کردین رو میگید
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۵۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close