زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دلایل قبول نشدن در کنکور

ارسال: #۳۱
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط M0TRIX.)
دلایل قبول نشدن در کنکور
سلام.

باز خانم ها میتونن بگن ایشاالله سال بعد.اقایون باید تشریف ببرن خدمت.الان دوستم در نیومده باید بره خدمت.واقعا ناراحته.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۳۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۴۱ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
سلام دلایل قبول نشدن من هم خودم هستم فقط خودم دوران دانشگاه دروس رو پایه ای یاد نگرفتم چون توی دانشگاه پیام نور درس میخوندم و خودمون باید درسها رو یاد میگرفتیم اما من در طول ترمها کم کاری کردم Blush

اما الان فهمیدم باید زودتر شروع کنم منابع درستی رو انتخاب کنم تمرین زیاد حل کنم و تست زیاد بزنم و از همه اینا مهم تر..............................

به خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا امیــــــــــــــــــــــــــــــد داشته باشم

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66 , mohammadali1990 , asiehmohammadian
ارسال: #۳۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۱۴ ق.ظ
RE: دلایل قبول نشدن در کنکور
سلام.
۱/نداشتن اعتماد به نفس
۲/ نا امید بودن
۳/ برنامه ریزی نادرست
۴/ استرس و فراموش کردن هر آنچه با خود عهد کرده بودم.

مورد اول و دوم که نیاز به توضیح نداره فقط میتونم بگم همش خودم رو با بقیه مقایسه میکردم و کم می آوردم!!!
در رابطه به برنامه ریزی هم باید بگم بزرگترین اشتباه من این بود که تو زمان کمی که داشتم می خواستم هم تو ریاضیات، هم تو مشترک و هم تو تخصصی مسلط باشم البته زمان برای مشترک رو بیشتر گذاشته بودم ولی باید نزدیک کنکور ، برنامه ام رو عوض می کردم و ریاضیات رو کنار می گذاشتم ولی دلم نیومد.همین باعث شد سر جلسه هم دلم نیاد از خیر ریاضیات سخت بگذرم و فکر میکردم هر جور شده باید ریاضی بزنم و همین باعث شد ریاضی رو منفی بزنمUndecided و خب توی مشترکا هم با اینکه تسلط صد در صد نداشتم اما هم تعداد سوالات بیشتر بود هم آسون تر بودن تونستم درصد نسبتا خوبی بزنم.تخصصی هم که نمی دونم چیکار کردم خودم که تو خونه حساب میکردم مثبت بود ولی حالا منفی برام رد شدهHuh
در مورد چهارمی هم باید بگم قبل کنکور با خودم حساب کرده بودم اگه چندتا سوال بزنم قبولم و بیشتر از اون حد اگه بلد نیستم نزنم. ولی خب اصلا یادم نمیومد که چند تا باید بزنم و همش فکر میکردم کم زدم. همچنین با خودم عهد کرده بودم اگه ریاضی و یا گزینه های عددی رو شک دارم به هیچ وجه ممکن نزنم ولی سر جلسه نمیدونم چرا همه اینا رو فراموش کرددم و آخرشم ریاضیا رو منفی زدم.Sad
به هر حال اینا برام تجربه شد تا برای سال آینده با یه برنامه ریزی عالی به خوندن کنکور بپردازم.Rolleyes

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد...«کوروش کبیر»
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azadeh419 , mohammadali1990 , H3NGAM3H , mshelman
ارسال: #۳۴
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۷ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۴ ق.ظ)H3NGAM3H نوشته شده توسط:  من مشکلم پایه ضعیف درسی و انتخاب کتاب مناسب نبود ..

مشکل من از ارسال شدید امواج منفی نسبت به خودمه ...
همش کمبودای زندگیم رو میبینم
اینکه با اینکه جز ممتازین بودم دوسال از درس عقب افتادم
اینکه چرا دوستام الان باید سال آخر ارشدشون باشه اما من اندر خم یک کوچه ؟
و و و ....

دلایل دیگه در کنارش بی حوصلگیم باشه ، ظرفیت پایین مطالعه ... بیشتر از سه ساعت دیگه درس خوندن در روز برای من خودکشی محسوب میشه !
دلیل بعدی ، اهمیت دادن به کمیت مطالبه ، نه کیفیت ... یه صفحه میخونم بعد هی کتاب رو ورق میزنم کی آخرش میرسه ! کلا هدفم فقط اینه که تموم کنم ! ...

و یکی از اصلی ترین دلیلها، مشغولیت ذهن من سر هر مساله ی پیش پاافتاده ایه ... شدید فکرو(!) هستم ...

اگه میتونستم فکرمو آزاد کنم خیلی عالی میشد ، اگه آستانه تحملم بالا میرفت هنوز عالی تر میشه ، اگه کمتر نسبت به مسائل حساسیت نشون میدادم هنوز بهتر تر میشد ...

و کاش تمرکز داشتم ... فک کنم نداشتن تمرکزم توی نوشته م هویدا باشه ...

یکی رو مشناختم که ۷۰% مشکلاتتو داشت و خوب شدپ
برو پیش یه مشاور
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H
ارسال: #۳۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
مشکل من اینه ک مانشت زیاد میام چه کنم؟Big Grin

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
۱
۰
ارسال: #۳۶
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۵۸ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
(۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  مشکل من اینه ک مانشت زیاد میام چه کنم؟Big Grin
هیچی منم مثل خودت موندم چیکار کنم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa
ارسال: #۳۷
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۲ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
فک کنم بهتره مودم و جمع کنم تا خیالم راحت شه Tongue

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , shima_24
ارسال: #۳۸
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ب.ظ، توسط خانه سبز.)
دلایل قبول نشدن در کنکور
(۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۲ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  فک کنم بهتره مودم و جمع کنم تا خیالم راحت شه Tongue
الان ۲ روزه به عالم و ادم همین رو گفتم امروز روز اخر هست میام نت
همین الانم موندم ...
واقعا خیلی سخته فکر نکنم بتونم جمعش کنم
اگرم جمعش نکنم مطمئنم ارشد رو خراب خواهم کرد
۰
۰
ارسال: #۳۹
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ ق.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
اینترنت چه بلاهایی که سر آدما نیاورده...بهتره پاشیم بریم تو اونترنت..! Big Grin
...
بچه ها...قصد جسارت ندارم...ولی به این چیزا نیست...همش تو یه کلمه خلاصه میشه : اراده !!
باید اراده تون رو قوی کنید!!
اگه ارادتون قوی باشه تا زمانی که برنامه ی درسی اون روزتون تموم نشده دست به کامپیوتر نمی زنید!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , Engineer , Abrekhoshhal , mshelman
ارسال: #۴۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
(۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۴۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  یکی رو مشناختم که ۷۰% مشکلاتتو داشت و خوب شدپ
برو پیش یه مشاور
ممنون از توجهتون
نمیدونم ...شاید اگه مشاور خوبی اینجا بود میرفتم حتما ... اما در کل من دست به دکترم افتضاحه ! حتی اگه بخوام بمیرم
(۰۵ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  اینترنت چه بلاهایی که سر آدما نیاورده...بهتره پاشیم بریم تو اونترنت..!
(۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۰۲ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  فک کنم بهتره مودم و جمع کنم تا خیالم راحت شه Tongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

:پی

لطفا لبخند بزنید !
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: friends
ارسال: #۴۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۹ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
سلام دوستان
من خودم رتبم امسال ۵۶۶ شد در صورتی که به تک رقمی فکر میکردم حالا دلایلی که باعث عدم موفقیتم شد دسته بندی می کنم شاید برای دوستانی که سال بعد میخوان بخونن به درد بخوره
۱- یکی از مهمترین نکته ها اینکه من ریاضی رو به کل حذف کردم به امید اینکه مشترک جبران کنم و ازونجایی که توو کلید نهایی ام مشاهده کردین با اون سوالای مشترک به فنا رفتم مشترکی که واسه ۷۰ درصد رفتم سر جلسه شد ۴۷ درصد!!نتیجه اینکه کسایی که ۴۰ درصد مشترک طده بودن و ریاضی ام یه مقدار زخمی کرده بودن با ۴۰ درصد تخصصی رتبشون زیر ۱۰۰ شد!!! نتیجه اینکه به هیچ عنوان ریاضی رو بی خیال نشین حداقل ۲تاشو بخونین که به نظرم بهترین گزینه ها آمار و گسسته هستش

۲-سر جلسات آزمایشی که میرین حتما حتما زمانبندی کنین تا واسه کنکور هم سرعتتون بره بالا هم وقت کم نیارین و الا میشه داستان من که با دایره لغت ۳۰۰۰ تا و ریدینگ فول و ....به دلیل گیر کردن توو چندتا تست غلط مشترک به تستای زبان اصلا نرسیدم!! یعنی زبان حداقل ۶۰ درصد پرررر!!!

۳-برای کسی که پایه متوسطی داره شروع خوندنش حتما باید از اول تابستون باشه تا بتونه موفق شه! من خودم چون از مهر شروع کردم به دلیل کمبود وقت مجبور به حذف کل ریاضیا شدم!! تابستون بهترین فرصت برای خوندن ریاضی ها و خوندن مفهومی دروس مشترک هست

۴-برنامه ریزی واسه درس خوندن حتما باید مکتوب باشه و حدالامکان سعی کنید هر ۲ هفته ریتم درسارو عوض کنید که اینکار واسه کمتر زده شدن خیلی موثره

۵- یه تبلیغم بکنم :: برا معماری و مدار کتابهای آقای یوسفی هم بهترین و هم کافی هستن البته کلیه کتابای ایشون خیلی خوبن به جز محاسبات عددی که دوستان میگفتن غلط زیاد داره

آخر حرفام بگم با اونکه انتخاب رشته کردم ولی هنوزم دو دلم اگه جایی قبول شدم برم یا نه؟؟ آخه مشاوری که بهم مشاوره داد گفت اگه با برنامه پیش بری و اشتباهاتو اصلاح کنی با زحمتی کمتر از پارسال رتبه خیلی خوبی میاری که واسه ادامه تحصیلت توو دکترا خیلی به دردت میخوره آخه تاکید داشت توو مقطع دکترا دانشگاه ارشدت خوب نباشه توو مصاحبه ول معطلی.
درکل کنکور چیز مزخرفیه ولی هست دیگه!!
امیدوارم همه جوونا به علاقه مندیای معقولشون برسن
یا حق
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arya_sad , Engineer , El@he , mshelman
ارسال: #۴۲
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۰۳ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۹ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من خودم رتبم امسال ۵۶۶ شد در صورتی که به تک رقمی فکر میکردم حالا دلایلی که باعث عدم موفقیتم شد دسته بندی می کنم شاید برای دوستانی که سال بعد میخوان بخونن به درد بخوره
تجربیات ارزشمندی بود مرسی.
سوال: برای شروع از تابستون چطور برنامه ای رو پیشنهاد میدین؟
مثلا : کل مشترکا+ ریاضی / چندتا مشترک+تخصصی+ ریاضی / از هرکدوم سختاش / ....؟؟؟
چطوری و چقدر ؟؟؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer
ارسال: #۴۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۱ ق.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
(۰۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۰۳ ب.ظ)arya_sad نوشته شده توسط:  جربیات ارزشمندی بود مرسی.
سوال: برای شروع از تابستون چطور برنامه ای رو پیشنهاد میدین؟
مثلا : کل مشترکا+ ریاضی / چندتا مشترک+تخصصی+ ریاضی / از هرکدوم سختاش / ....؟؟؟
چطوری و چقدر ؟؟؟
به نظر من تابستون فقط مشترکارو به طور کامل و مفهومی پیش ببرید + ۲تا از ریاضیا که همون یا اگه توانشو دارین همه ریاضیا من اگه میگم ۲تا واسه اینه که تجربم میگه هرچی تعداد دروس بیشتر میشه آخرکار جمع کردنشون سختتره
درضمن اگه میگم مفهومی منظورم عدم تست زنی نیست چون بازم به نظرم هیچی به اندازه کار کردن تستای متنوع مباحث رو ملکه ذهن نمیکنه. موفق باشید.پاییز شما فرصت کافی برای خوندن دروس تخصصی و مرور دروس گذشته خواهید داشت. موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasermrz
ارسال: #۴۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ق.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۰۳ ب.ظ)arya_sad نوشته شده توسط:  
به نظر من تابستون فقط مشترکارو به طور کامل و مفهومی پیش ببرید + ۲تا از ریاضیا که همون یا اگه توانشو دارین همه ریاضیا من اگه میگم ۲تا واسه اینه که تجربم میگه هرچی تعداد دروس بیشتر میشه آخرکار جمع کردنشون سختتره
درضمن اگه میگم مفهومی منظورم عدم تست زنی نیست چون بازم به نظرم هیچی به اندازه کار کردن تستای متنوع مباحث رو ملکه ذهن نمیکنه. موفق باشید.پاییز شما فرصت کافی برای خوندن دروس تخصصی و مرور دروس گذشته خواهید داشت. موفق باشید

مرسی بابت راهنمایی.
شما هم هرکجا هستید شاد و پیروز باشید
۰
۰
ارسال: #۴۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ق.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
چقدر خوبه که همه قبول کردیم که اشتباهاتی رو مرتکب شدیم و سعی میکنیم تا جبرانشون کنیم
...
اشتباه کردن بخشی از زندگیه ... چون باعث کسب تجربه میشه و دانایی فرد رو بالا میبره
به نظر من کسی اشتباه خودشو تو هر ضمینه ای از زندگی قبول میکنه در آینده انسان موفق تری میشه!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer , ana_12345 , n268

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۵۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۱۶۲ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۷۵۱ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  قبول شدگان مجازی ارشد خواجه نصیر z.hosseinkhani ۵ ۵,۸۵۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ۷۲۵
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۰۴ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  رد نشدن مرخصی توسط دانشگاه sajjad7 ۱ ۲,۴۶۸ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۴۵ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  قبول شده های علوم کامپیوتر ۹۷ AminKH ۰ ۱,۷۸۶ ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: AminKH
  با ۵۱۰ آیتی کجا میشه قبول شد؟! samaneh ordoni ۳ ۴,۰۰۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close