زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دلایل قبول نشدن در کنکور

ارسال: #۴۶
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۲۸ ق.ظ، توسط aminn123.)
RE: دلایل شکست در کنکور
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۴ ب.ظ)TnT نوشته شده توسط:  خوب دلایلی که دوستان اشاره کردن همش یه جورایی درسته ولی من میخوام یه چیز دیگه بگم:

کنکور ارشد ما طوریه که باید کامل به مطالب مسلط باشی یعنی نمیشه صرفا با خوندن چند تا کتاب ...وتست بهش رسید من دیدم بعضیا میپرسن گسسته رو بخونیم؟؟
من واقعا تعجب میکنم چون گسسته پایه ی کامپیوتره درسته ازش سوال کم میاد ولی بدون تسلط به مطالب گسسته، درسایی مثله ساختمان داده،طراحی الگوریتم ،نظریه یا حتی سیستم عامل رو نمیشه فهمید!
من فکر میکنم ما نمیخونیم که یادبگیریم (بفهمیم) فقط میگیم یه چیزی باشه بخونم برم نتیجه بگیرم لازمم باشه حفظش کنم که در مورد رشته ما فکر نکنم جواب بده!

یادآوری : بنده در مورد رشته آی تی دارم چنین نظری میدهم در مورد مهندسی نرم افزار نظری ندارم که باید گسسته خوند یا خیر

اتفاقا دوست عزیز گسسته رو باید پرت کرد تو سطل زباله ( به خودتون نگیرید ولی واقعیت دارد)
من اگر گسسته نمیخوندم خیلی وقتم آزاد میشد که روی بقیه درسها وقت بزارم و همینطور که میدونیم در کنکور ارشد دوتا تست یعنی جابجایی ۵۰ تا رتبه ( همینجوری میگم ولی واقعا هم همینجوریه چون مثالش رو دارم) پس میتونستم تو درسهای دیگه دوتا تست بیشتر بزنم.
دوستی دارم که درسش در دوره لیسانس خیلی خوب بود ولی سه ساله داره آی تی میده قبول نمیشه(البته چون وقت خوبی نمیذاره)
این رفیقم میگفت گسسته نخون نمیشه نمیتونی تست ها رو جواب بدی. منم بهش گوش نکردم بیش از یک ماه روزی یک ساعت و نیم وقت گذاشتم به امید اینکه بشکنم این غول گسسته رو ولی آخرش دیدم عمرا نمیتونم و کامل گذاشتم کنار(خوشحالم گذاشتمش کنار)

بزارید رو راست باشیم. کسی گسسته بخونه که یا هوش وحشتناکی داره و یا پایه بسیار قوی ( بسیار قوی) داره وگرنه به کل بندازینش دور. مطمئن هم باشید هیچ ضرری نمیکنید. شما الان کارنامه های امسال رو ببینید ، رتبه سی هم دروس مشترک ۳۴ زده. مثلا واقعا گسسته تست زده ؟!
فقط در یک صورت اگر گسسته نخونید ضرر میکنید: اینکه کنکور ارشد آتی ، گسسته آسون بیاد(عمرا) و به نظر بنده اگر هم آسون بیاد چون خیلیا(خیلیا) نخوندن بازهم ضرر نمیکنید(هرکسی گسسته رو تا دم کنکور نمیخونه ولش میکنه) تازه چون شما وقت بیشتری برای چهار درس دیگه دروس مشترک گذاشته اید کاملا جواب لازم رو میگیرید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۵۳ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ق.ظ)aminn123 نوشته شده توسط:  اتفاقا دوست عزیز گسسته رو باید پرت کرد تو سطل زباله ( به خودتون نگیرید ولی واقعیت دارد)

ینی شما میگی منی که گسسته رو قبلا ضعیف بودم و الان با گرفتن گریمالدی دارم میفهمم، باید کلا قیدشو بزنم و وقتمو بزارم رو درسای دیگه؟؟؟

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
ارسال: #۴۸
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۵ ب.ظ
RE: دلایل قبول نشدن در کنکور
به نظرم الان گسسته رو نندازید کنار
اول یه چیزی رو راجع به گریمالدی بگم : بچه ها نشینید کتاب گریمالدی رو بذارید جلوتون خط به خط شروع کنید به خوندن و حل کردن تمرینات ، چون اگه این کار رو بکنید یه دفعه میبینید تابستون تموم شده و کلی وقتتون رو صرف گسسته کردید ، بچه ها کلی درس دیگه هم دارید .
به نظر من گریمالدی رو حتما یا ۲ جلد اول یا ۳ جلدشو بخرید ولی با کتاب پوران شروع کنید به خوندن و فقط در ۲ صورت از گریمالدی استفاده کنید ، یکی اینکه وقتی یه مطلبو میخونید و اصلا هیچی نمیفهمید مثلا به احتمال زیاد این اتفاق برای فصل تابع بازگشتی و مولد خواهد افتاد اینجا رجوع کنید به گریمالدی وهمون مطلبو بخونید ، حالت دوم هم درسو فهمیدید و مطالب براتون گنگ نبوده ولی نمیتونید از پس تست ها بر بیاید حالا بیاید مثالهای گریمالدی رو بخونید و صفحاتشو ورق بزنید و مطالبشو با چشم نگاه کنید و چند تا تمریناشو حل کنید و برگردید سراغ تست .
اما راجع به اینکه الان گسسته رو حذف کنیم کار درستی نیست چون فعلا وقت زیادی داریم ، حالا مثلا اگه تا آخر تابستون یا مهر خوندیم و براش وقت گذاشتیم و بعد دیدیم هنوز تو این درس داغونیم و نیتونیم باهاش کنار بیایم حالا اگه اون موقع بذاریم کنار یه چیزی ولی الان زوده و ممکنه در آینده حسرتشو بخورید.

اشک های بعد از هر شکست من همان عرقهایی هست که برای پیروزی نریختم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K , Donna , mshelman
ارسال: #۴۹
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ
دلایل قبول نشدن در کنکور
(۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۵ ب.ظ)yasermrz نوشته شده توسط:  به احتمال زیاد این اتفاق برای فصل تابع بازگشتی و مولد خواهد افتاد

آخ قربون دهنت من هیچی از این فصل نمیفهمم ینی!!!

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mastercandidate
ارسال: #۵۰
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ ق.ظ
این فصل، فصل مفهومی و سختیه ولی بد تر از اون اینه که نسبت به علوم کامپیوتر و نرم، آی تی ها از این فصل براشون سوال زیاد میاد و اونم ســـــخـــــت هاااا... یعنی کسی بفهمه این فصل رو بعد بره سوالای علوم کامیپوتر ونرم رو حل کنه، بعد بیاد آی تی قشــــنگ و شیک تفاوت رو احساس می کنهBig Grin
به نظر من، دوستان این فصل رو بخونن ولی وقت زیاد نذارن و باهاش کلنجار نرن... چون میذاری که این قدر تمرین حل کنم تا اوکی شه، بعد میری سوالای کنکورو میزنی میبینی... Confused

Keep Going
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K
ارسال: #۵۱
۱۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۷ ب.ظ، توسط ana_12345.)
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۴ ق.ظ)H3NGAM3H نوشته شده توسط:  مشکل من از ارسال شدید امواج منفی نسبت به خودمه ...
همش کمبودای زندگیم رو میبینم
اینکه با اینکه جز ممتازین بودم دوسال از درس عقب افتادم
اینکه چرا دوستام الان باید سال آخر ارشدشون باشه اما من اندر خم یک کوچه ؟
و و و ....

سلام هنگامه .
اینا که گفتی هیچ کدوم کمبود محسوب نمی شه، اینکه بقیه ارشد می خونن و اینکه یه عالمه ادم مدرک دکترا دارن دلیل نمی شه تو هم وقت و انرژی ت رو بزاری برا درس خوندن .اونام ممکنه حسرت بخورن ما کار نداشتیم مجبور شدیم بریم دنبال درس یا یکی برا فرار سربازی مدام درس خونده یا یه عالمه دلیل دیگه . زمانی درس بخون که عاشقش باشی ، که از درس خوندن لذت ببری. خوسبختی یه نقطه نیست باید از مسیر هم لذت ببری، کنکور به اندازه کافی مذخرف و استرس زا هست اگر علاقت قوی نباشه نمی تونی تحملش کنی . گذشته هم گذشته ، ازش فقط درس بگیر، بدون تو بهترینی و باید از توانایی هات اسففاده کنی .

(۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۵۳ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ق.ظ)aminn123 نوشته شده توسط:  اتفاقا دوست عزیز گسسته رو باید پرت کرد تو سطل زباله ( به خودتون نگیرید ولی واقعیت دارد)

ینی شما میگی منی که گسسته رو قبلا ضعیف بودم و الان با گرفتن گریمالدی دارم میفهمم، باید کلا قیدشو بزنم و وقتمو بزارم رو درسای دیگه؟؟؟

کنکور قابل پیش بینی نیست . ااگه نخوندیش و سوالا بر عکس امسال اسون بود اونوقت حسرتش رو می خوری. گسسته درس پایه ای و تو فهم بقیه درسا کمک می کنه به نظر من بخونش از همین الان، کتاب پوران هم عالی کتاب قلی زاده هم عالی ساده و مفهومی

مهم اینه که اگه سوالا یه جوری بود مثل امسال فقط به خاطر اینکه خوندی ، تستا رو گیر ندی که حتما بزنی چون یا نمره منفی می گیری یا وقتت به درسا دیگه نمی رسه .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mshelman
ارسال: #۵۲
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۵ ب.ظ
RE: دلایل شکست در کنکور
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ق.ظ)aminn123 نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۴ ب.ظ)TnT نوشته شده توسط:  خوب دلایلی که دوستان اشاره کردن همش یه جورایی درسته ولی من میخوام یه چیز دیگه بگم:

کنکور ارشد ما طوریه که باید کامل به مطالب مسلط باشی یعنی نمیشه صرفا با خوندن چند تا کتاب ...وتست بهش رسید من دیدم بعضیا میپرسن گسسته رو بخونیم؟؟
من واقعا تعجب میکنم چون گسسته پایه ی کامپیوتره درسته ازش سوال کم میاد ولی بدون تسلط به مطالب گسسته، درسایی مثله ساختمان داده،طراحی الگوریتم ،نظریه یا حتی سیستم عامل رو نمیشه فهمید!
من فکر میکنم ما نمیخونیم که یادبگیریم (بفهمیم) فقط میگیم یه چیزی باشه بخونم برم نتیجه بگیرم لازمم باشه حفظش کنم که در مورد رشته ما فکر نکنم جواب بده!

یادآوری : بنده در مورد رشته آی تی دارم چنین نظری میدهم در مورد مهندسی نرم افزار نظری ندارم که باید گسسته خوند یا خیر

اتفاقا دوست عزیز گسسته رو باید پرت کرد تو سطل زباله ( به خودتون نگیرید ولی واقعیت دارد)
من اگر گسسته نمیخوندم خیلی وقتم آزاد میشد که روی بقیه درسها وقت بزارم و همینطور که میدونیم در کنکور ارشد دوتا تست یعنی جابجایی ۵۰ تا رتبه ( همینجوری میگم ولی واقعا هم همینجوریه چون مثالش رو دارم) پس میتونستم تو درسهای دیگه دوتا تست بیشتر بزنم.
دوستی دارم که درسش در دوره لیسانس خیلی خوب بود ولی سه ساله داره آی تی میده قبول نمیشه(البته چون وقت خوبی نمیذاره)
این رفیقم میگفت گسسته نخون نمیشه نمیتونی تست ها رو جواب بدی. منم بهش گوش نکردم بیش از یک ماه روزی یک ساعت و نیم وقت گذاشتم به امید اینکه بشکنم این غول گسسته رو ولی آخرش دیدم عمرا نمیتونم و کامل گذاشتم کنار(خوشحالم گذاشتمش کنار)

بزارید رو راست باشیم. کسی گسسته بخونه که یا هوش وحشتناکی داره و یا پایه بسیار قوی ( بسیار قوی) داره وگرنه به کل بندازینش دور. مطمئن هم باشید هیچ ضرری نمیکنید. شما الان کارنامه های امسال رو ببینید ، رتبه سی هم دروس مشترک ۳۴ زده. مثلا واقعا گسسته تست زده ؟!
فقط در یک صورت اگر گسسته نخونید ضرر میکنید: اینکه کنکور ارشد آتی ، گسسته آسون بیاد(عمرا) و به نظر بنده اگر هم آسون بیاد چون خیلیا(خیلیا) نخوندن بازهم ضرر نمیکنید(هرکسی گسسته رو تا دم کنکور نمیخونه ولش میکنه) تازه چون شما وقت بیشتری برای چهار درس دیگه دروس مشترک گذاشته اید کاملا جواب لازم رو میگیرید.
ولی به قول خودتون نزدن دو تا تست یعنی جابجایی ۵۰ تایی رتبه. و توی گرایشی مثل شبکه یعنی بیخیال دانشگاه هایی مثل دانشگاه های تهران شدن.
به نظر من درسته که به اندازه ای که روی گسسته وقت میذاریم نتیجه نمیگیریم ولی دروس مشترک دیگه رو تقریبا با یه تسلط خوب رو همه میتونن در حد هم دیگه بزنن. برتری یه نفر به نظرم بیشتر از تسلط روی گسسته میتونه باشه. الانم که کلی وقت هست و میشه گسسته رو خوند، فک نمیکنم وقت گذاشتن روی گسسته خیلی بی تاثیر باشه
در ضمن گسسته یه درس واقعا پایه ای برای امنیت هست. اگه الان خونده نشه ممکنه بعدا بعد از قبولی با این درس مشکل فوق العاده جدی روبرو شد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mshelman

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۴۷ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۱۶۲ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۷۴۸ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  قبول شدگان مجازی ارشد خواجه نصیر z.hosseinkhani ۵ ۵,۸۴۸ ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ۷۲۵
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۰۴ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  رد نشدن مرخصی توسط دانشگاه sajjad7 ۱ ۲,۴۶۸ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۴۳ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  قبول شده های علوم کامپیوتر ۹۷ AminKH ۰ ۱,۷۸۵ ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: AminKH
  با ۵۱۰ آیتی کجا میشه قبول شد؟! samaneh ordoni ۳ ۴,۰۰۳ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close