زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه های عصبی

ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۵۲ ب.ظ
شبکه های عصبی
سلام
دوستان می خواستم بپرسم کسی تا حالا در مورد شبکه های عصبی کار کرده ؟؟؟ اگر میشه توضیح بدید که در این موضوع بچه های کامپیوتر اصولا چکار هایی انجام می دهند...........چون تا جایی که نی دونم این موضوع هم در برق هم در ریاضی و هم در پزشکی کاربرد داره. ممنون
امیدوارم این بار پاسخی باشه چون من هر وقت سوال میزارم هیشکی جواب نمی ده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۱۰ ب.ظ
RE: شبکه های عصبی
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۵۲ ب.ظ)m2m3m92 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان می خواستم بپرسم کسی تا حالا در مورد شبکه های عصبی کار کرده ؟؟؟ اگر میشه توضیح بدید که در این موضوع بچه های کامپیوتر اصولا چکار هایی انجام می دهند...........چون تا جایی که نی دونم این موضوع هم در برق هم در ریاضی و هم در پزشکی کاربرد داره. ممنون
امیدوارم این بار پاسخی باشه چون من هر وقت سوال میزارم هیشکی جواب نمی ده
سلام
خیلی سوالتون کلی هستش ولی جوابی که من به ذهنم میرسه اینه که هرجا که یه سری داده یا الگو داریم که بدلیل پیچیدگی ذاتی داده ها هیچ قانون و رابطه خاصی بین اون ها تعریف نشده، شبکه ی عصبی یه تکنیک برای بررسی این روابطه، داده هامون رو به دو قسمت تقسیم می کنیم، یه قسمت رو میزاریم برای آموزش شبکه و یه قسمت دیگه ش رو میزاریم برای تست رفتار شبکه
فکر کنم من فقط یه جنبه از شبکه های عصبی رو گفتم، بهرحال با همین یه جنبه شما خودتون حساب کنین که چه کاربردهای وسیعی تو هر علمی داره
تو رشته ی ما از شبکه های عصبی واسه طراحی Pseudo random generator ها، تحلیل رمز الگوریتم های رمزنگاری،طراحی سیستم های تشخیص نفوذ مبتنی بر آنومالی، طراحی S-box ها و ... زیاد استفاده شده، تو پردازش تصویر، تو داده کاوی و وب کاوی(برای خوشه بندی یا طبقه بندی داده ها)، پیش بینی رفتارهای شبکه مقابل بسته های خاص و ... یه بخش کوچیک کاربرد این شبکه هاست

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas , AmiriManesh , diligent , equilibrium , m2m3m92 , *Najmeh* , سجاد۶۷ , Aurora
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ب.ظ
شبکه های عصبی
مرسی دوست عزیز
راستش من همینطور دارم دنبال موضوع برای پایان نامه می گردم این موضوع برام خیلی جالب اومد اما دوست دارم بدونم کسی که تو این موضوع می خواد کار کنه با چه نرم افزارهایی سر و کار داره یعنی مثلا باید الگوریتم بنویسه؟؟ یا کلا چه دانشی رو باید داشته باشه...........مرسی
ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹ ق.ظ، توسط equilibrium.)
شبکه های عصبی
اطلاعات من از این فیلد جسته و گریخته است و نمیدونم چقدر به کارتون میاد؛
مدتی پیش کتاب computational intelligence:an introduction رو مطالعه میکردم که در فصل اولش یه دسته بندی کلی از رویکردهای هوش محاسباتی رو ارائه کرده بود: شبکه های عصبی مصنوعی، محاسبات تکاملی (مثل ژنتیک)، هوش جمعیتی (مثل pso و aco)، و سیستم های فازی؛
همه این ها رویکرد حل مسئله ان؛ تقریبا شبیه تکنیکهای طراحی الگوریتم که میشد مسئله های زیادی رو مثلا به روش حریصانه حل کرد؛ یعنی شما میتونید در حل بسیاری از مسائل مهندسی (از رشته های مختلف) از این روشها بسته به ماهیت مسئله استفاده کنید؛ بنابراین بهتره ابتدا به یه موضوع خاص برسید، بعد تصمیم بگیرید رویکرد حل مسئلتون چی باشه (هرچند برعکسش هم نمیتونه غلط باشه!)؛
از اون عبارت computational مشخصه که همه این رویکردها تماما جنبه الگوریتمیک دارن و خروجی کار شما الگوریتمه و نتایجی که از اون بدست میارید؛ اینکه چی باید بخونید:
۱) یه کتاب مرتبط با machine learning (این کتاب بالایی بسیار کتاب خوب و کاربردی هست؛ pdf اش هم گیر میاد)
۲) آشنایی با matlab به ویژه toolbox شبکه عصبیش و یا آشنایی با weka (البته میتونید کدهاتون رو در محیط برنامه نویسی دیگه ای هم بنویسید اما کار کردن با این دو گزینه باعث میشه اون وسطای کار کلی در زمانتون صرفه جویی بشه)؛
(برای هر دو مورد فوق کتابهای فارسی زیادی هم توی بازار موجوده که فقط برای راه افتادن میتونه مناسب باشه)؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , AmiriManesh , Lonely Palm , m2m3m92 , diligent , Aurora
ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۴۰ ق.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ب.ظ)m2m3m92 نوشته شده توسط:  مرسی دوست عزیز
راستش من همینطور دارم دنبال موضوع برای پایان نامه می گردم این موضوع برام خیلی جالب اومد اما دوست دارم بدونم کسی که تو این موضوع می خواد کار کنه با چه نرم افزارهایی سر و کار داره یعنی مثلا باید الگوریتم بنویسه؟؟ یا کلا چه دانشی رو باید داشته باشه...........مرسی

دوسته گرامی اونطور که من میبینم رشته شما معماری کامپیوتره چطور استادتون بهتون اجازه میدن چنین موضوعی رو انتخاب کنید این موضوع بیشتر به رشته های نرم افزار علوم کامپیوتر هوش و الگوریتم میخوره؟!!!!!!!!!!!!!!!

drink 8 glasses of water a day

سپاس‌گزاری شده توسط: m2m3m92
ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۳۲ ق.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶ ق.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  اطلاعات من از این فیلد جسته و گریخته است و نمیدونم چقدر به کارتون میاد؛
مدتی پیش کتاب computational intelligence:an introduction رو مطالعه میکردم که در فصل اولش یه دسته بندی کلی از رویکردهای هوش محاسباتی رو ارائه کرده بود: شبکه های عصبی مصنوعی، محاسبات تکاملی (مثل ژنتیک)، هوش جمعیتی (مثل pso و aco)، و سیستم های فازی؛
همه این ها رویکرد حل مسئله ان؛ تقریبا شبیه تکنیکهای طراحی الگوریتم که میشد مسئله های زیادی رو مثلا به روش حریصانه حل کرد؛ یعنی شما میتونید در حل بسیاری از مسائل مهندسی (از رشته های مختلف) از این روشها بسته به ماهیت مسئله استفاده کنید؛ بنابراین بهتره ابتدا به یه موضوع خاص برسید، بعد تصمیم بگیرید رویکرد حل مسئلتون چی باشه (هرچند برعکسش هم نمیتونه غلط باشه!)؛
از اون عبارت computational مشخصه که همه این رویکردها تماما جنبه الگوریتمیک دارن و خروجی کار شما الگوریتمه و نتایجی که از اون بدست میارید؛ اینکه چی باید بخونید:
۱) یه کتاب مرتبط با machine learning (این کتاب بالایی بسیار کتاب خوب و کاربردی هست؛ pdf اش هم گیر میاد)
۲) آشنایی با matlab به ویژه toolbox شبکه عصبیش و یا آشنایی با weka (البته میتونید کدهاتون رو در محیط برنامه نویسی دیگه ای هم بنویسید اما کار کردن با این دو گزینه باعث میشه اون وسطای کار کلی در زمانتون صرفه جویی بشه)؛
(برای هر دو مورد فوق کتابهای فارسی زیادی هم توی بازار موجوده که فقط برای راه افتادن میتونه مناسب باشه)؛

کتاب جالبی گذاشتید ، میتونم بگم تقریبا خلاصه ای از کل هوش مصنوعی هست ، یه کتاب ماشین لرنینگ تام میشل هم کنارش بخونید ، کل مفاهیم هوش رو خوندید ( بغیر از شاخه سیگنالی)

شبکه عصبی که خودش تنها موضوع نیست اما ترکیبش در مباحث لرنینگ خیلی جالبه . مباحثی که در دروس یادگیری ماشین و شناسایی آماری الگو مطرح میشه ، خیلیاش میتونه توسط شبکه عصبی یه سری پارامتراش بدست بیاد. ضمن اینکه تو زمینه رباتیک هم خیلی بدردتون میخوره
کلا شبکه عصبی ، فازی و فازی Type2 و محاسبات تکاملی موضوعات جذابی هستند( حداقل از دید من ) که میتونه به عنوان رویکرد حل مسئله تون استفاده بشه ، حالا اگه اینا رو هم با هم ترکب کنید دیگه خیلی جذاب میشه ، البته باز بسته به سلیقه خودتون داره.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh , Lonely Palm , m2m3m92 , equilibrium , *Najmeh*
ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۰۰ ق.ظ، توسط m2m3m92.)
شبکه های عصبی
دوسته گرامی اونطور که من میبینم رشته شما معماری کامپیوتره چطور استادتون بهتون اجازه میدن چنین موضوعی رو انتخاب کنید این موضوع بیشتر به رشته های نرم افزار علوم کامپیوتر هوش و الگوریتم میخوره؟!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

من هنوز استاد راهنما انتخاب نکردم....فعلا دارم تحقیق می کنم که به چه موضوعی علاقه دارم، وقتی به این موضوع برخوردم خیلی برام جذاب و جالب اومد خواستم نظرات بچه ها رو بپرسم

بسیار از لطف همگی ممنونم که جواب دادین
مرسی
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۰۳ ب.ظ
شبکه های عصبی
سلام
دوستان آیا با clips هم میشه شبکه عصبی را کار کرد؟؟
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۵۱ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۳ ب.ظ)didar نوشته شده توسط:  سلام

راستش نمی دونم اما بعید هست چون کلیپس خیلی ضعیفه تازه فازی هم پشتیبانی نمیکنه برا همین هم باید برید سراغ fuzzy_Clips که اگه اشتباه نکنم تجاری نیست یعنی یه دانشگاه اونو تولید کرده و آپ دیت هم نشده تا جایی که میدونم
اما مشکلی نیست چون شما کلیپس رو میتونی با زبان Cمثلا با هم کار کنی ، میتونی همونجا الگوریتم های شبکه عصبی هم بیاری و پیاده سازی کنی .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۱۰
۰۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
شبکه های عصبی
سلام
دوستان اگه کتاب یا مطلبی در زمینه شبکه عصبی دارید به من معرفی کنید می خوام اگه بشه تو این فیلد شروع به کار کنم

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
ارسال: #۱۱
۰۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سلام
این لینک رو من تازه پیدا کردم . مثلاش خوبه و تقریبا تو همه زمینه ها یه موضوع داره ، نه خیلی ابتدایی هست نه خیلی خفن . بدرد میخوره در کل :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه هم کتاب مرجع میخوای کتاب Fundamentals Of Neural Networks by Laurene Fausett خیلی روون گفته اما قدیمیه و بعنوان TEXTBOOK خوبه . برای یادگیری فقط اینترنت ، مثلا میخوای بحث recall و autoassociation بررسی کنی . سرچ میکنی میبینی دستور newhop میبینی بعد راجع بهش سرچ میکنی الی اخر.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , equilibrium
ارسال: #۱۲
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ ق.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۳ ب.ظ)didar نوشته شده توسط:  سلام

اگه حال نداری Matlab یاد بگیری با excel هم می تونی شبکه عصبی بزنی. برای این کار plugIn داره.
اینی که من میشناسم پولیه:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: didar

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۹۰۹ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  شبکه عصبی مک کلاچ برای یک مورد کاربردی با متلب Sanazzzz.mi ۰ ۲,۰۶۴ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzzz.mi
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۵۶ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۲۷ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۲۱۷ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۲۱۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۵۸ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۷۸ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  مجموعه آموزش تصویری شبکه های پتری رنگی net work ۰ ۲,۱۱۲ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
Sad شبکه های بیزی Sanazzz ۲ ۲,۲۵۷ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close