زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشد ۹۳ - گرایش معماری

ارسال: #۱۶
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۸ ق.ظ
RE: ارشد ۹۳ - گرایش معماری
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۴۰ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  اقا خودتو ناراحت نکن.منم هستم.تازه واسه شروع زوده.
میشه گفت تمام کتاب های الکترونیک و vlsi رو خوندم.اما دو هفته پیش یه کتابی خریدم اسمش مدارهای مجتمع دیجیتال
هست.ترجمه M.Rabay .حالا وقت نکردم بخونمش.اما یه نگاه بهش انداختم کتاب خوبی به نظر میرسه.حداقل
مباحثش نسبت به کتابهای دیگه کاملتره.

کدوم کتابارو خوندید؟از کدوماش راضی بودید؟
شما که این همه کتاب خوندید احتمالا تسلطتتون باید خوب
باشه کدومش پایه ای تر درس داده؟

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۰۴ ب.ظ
RE: ارشد ۹۳ - گرایش معماری
(۲۹ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ ب.ظ)s.sharif نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیزم
لطفا ازهمه ی دوستانی که تجربیاتی در این زمینه ها دارن راهنمایی کنن با توجه به اینکه داریم به ایام نمایشگاه کتاب هم نزدیک میشیم بخصوص ازدوستانی که در ارشد سال قبل شرکت کردن و نتیجه خوبی انشالله قرار بگیرن و قبولی های قبلی لطفا راهنمایی کنن ممنون (لطفا بهترین ها را اشاره کنید)

۱-منابع دروس الکترونیک دیجیتال و vlsi ,مدار الکتریکی و انتقال داده(لطفا کتاب های تستی اشاره گردد که مفاهیم درس را هم پوشش بدهد وخوانندگان (یعنی شما عزیزان )در کنکور درصد خوبی را توانسته اید کسب کنید

۲-کدام موسسه را برای ازمون ازمایشی گرایش معماری پیشنهاد میکنید

۳-لطفا در مورد اینکه کدام مباحث از ذروس مشترک و اختصاصی گرایش معماری را باهم در یکروز درسی بگنجانیم راهنمایی کنید

۴- در مورد دروس مشترک ریاضیات وزبان مطلبی مد نظرتون هست که میتونه کمک کنه لطفاراهنمایی کنید

۵- در مورد خواندن گروهی نظرتون و برنامتون را ذکرکنید

سلام بچه ها من اصلا الکترونیک و vlsi نخوندم چون که دوره لیسانس نرم افزاری بودم و پاس نکرده بودم ولی انتقال داده رو خودم یکم خوندم از کتاب گسترش علوم پایه بود فکر می کنم. مدار هم یکی دو فصل از پوران پژوهش خوندم که کتاب سنگینی بود کلا ۳ تا سوال تخصصی هم بیشتر جواب ندادمSmile کلا می تونم بگم فقط ریاضی بود که اون سال باعث شد قبول بشم! ریاضیو چون بچه ها زیاد نمیخونن اگه بالا بزنین خیلی خوبه . مشترک هم که با ضریبی که داره حرف اولو می زنه...خودتون باید ببینین تو چی قوی هستین و باهاش بیشتر ارتباط برقرار می کنین و احتمال میدین که اگر خوب اون درس رو بخونین می فهمینش و از پس تستاش بر میاین...اینکه همه درس ها رو خونده باشین ولی سطحی یا کلا از پایه مثلا تو یه درس ضعیف باشین یا تو یه درس خاص استعداد نداشته باشین! یعنی درکش نکنین! و صرفا برای اینکه بگین این درس رو هم خوندم برین سراغش فایده نداره! Smile
زبانتون رو هم تقویت کنید که انشالا وقتی قبول میشین میبینین اکثر کتابا انگلیسی هستن و هیچ ترجمه ای هم ازش نیست و باید اونارو بخونین و امتحان بدین! Smile
موفق باشید

قبل از این که بخواهی در مورد من قضاوت کنی،کفشهای من را بپوش و در راه من قدم بزن...از خیابانها، کوهها و دشت هایی گذر کن که من کردم،و اشکهایی را بریز که من ریختم،دردها و خوشیهای من را تجربه کن...سالهایی را بگذران که من گذراندم
بعد
آن زمان می توانی در مورد من قضاوت کنی!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali.329 , shahbazi , s.sharif
ارسال: #۱۸
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
طبق تحقیقاتی که انجام دادم
برای الکترونیک و vlsi کتاب غلامرضا اردشیرومحمد غلامی انتشارات علوم رایانه وکتاب صاحب زمانی
برای انتقال کتاب فرشاد صفایی

۲
۰
ارسال: #۱۹
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۵۳ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
کسی نظری برای برنامه ریزی نداره؟
اگه خدابخواد قراره دو تا ریاضی و چهار تا مشترک رو
طی صد روز بخونم.بعداز صد روز دروس تخصصی رو اضافه کنم.

۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۵۱ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
اول از همه به دوستانی که شروع کردن واسه کنکور ( حداقل انتخاب کتب ) تبریک میگم و آرزوی موفقیت دارم.
دوم درباره کتاب دیجیتال اردشیر باید بگم برای کنکور هیچ نقصی نداره.بعضب از مباحث مربوط به VLSI هست کهبا توجه به اینکه اسم کتاب دیجیتاله توش نیاوردن اما قراره کتاب کامل بشه.

اما کتاب صاحب زمانی هم نباید فراموش بشه.گاها تمرینات و تست های بشدت مفهومی داره که همه اساتید بهش واقفن.

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , s.sharif
ارسال: #۲۱
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط shahbazi.)
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
پس این کتاب کی کاملش چاپ میشه؟؟
دقیقا نمیدونید؟ مباحثی که اضافه شده چی هست؟

برای پایه ای خوندن کدومش مناسب تره؟

۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
من ارشد ۹۱ رو شرکت کرده بودم.
اون سال، سوالات VLSI و دیجیتال خیلی برام آشنا نبودن، برای همین هیچ مرجعی که پیشنهاد کنم با توجه به تست های اون سال ندارم (بیشتر شبیه به سوالای آزمون های پارسه بود). اما از بین کتاب های موجود به نظرم کتاب صاحب الزمانی برای VLSI نسبتا مناسب تر بود. این کتاب ترجمه کتاب Weste/Harris هستش که خیلی مورد علاقه دکتر فخرایی (استاد درس VLSI و دیجیتال در دانشگاه تهران و احتمالا طراح برخی از تست ها) هستش. ایشون دیجیتال رو هم از کتاب Digital Integrated Circuit Design نوشته Ken Martin درس میدن.
کتاب Rabaey رو هم نمی خواد وقتتون رو صرفش کنین که به درد کنکور نمی خوره.
مدار الکتریکی رو نمی دونم امسال وضعش چطور بوده، اما برای خیلی ها به نظرم ارزش وقت گذاشتن نداره، مگر اینکه پایه نسبتا خوبی داشته باشین.
کتاب فرشاد صفایی هم اون سال برای انتقال بد نبود. راهیان ارشد هم بود. اما فرشاد صفایی کامل تر. (بیشتر قصه گفته!)

اگر تاپیک ها رو بگردین می تونین اطلاعات کامل تری پیدا کنین. الان که خیلی تا کنکور مونده. این اول وقت زیادی رو بگذارین تا منابع مناسبی رو پیدا کنین. ضمنا این رو هم به خاطر داشته باشین که لازم نیست همه درس ها رو بلد باشین و بزنین. من خودم سه درس ریاضی رو سفید گذاشتم و فقط محاسبات رو زدم. در صورتی که یک ماه ریاضی مهندسی خونده بودم و کلاسش رو هم رفته بودم (تست هاش هم ساده بود تازه)، اما ریسک نکردم.
ضمنا تو درس های تخصصی معماری کلاس خوب پیدا نمیشه (نمیشد). برای همین تمرکزتون رو روی کتاب ها بگذارین و ببینین با کدوم یک از این کتاب ها فکر می کنین می تونین تست ها رو حل کنین.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , s.sharif
ارسال: #۲۳
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۰۰ ق.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
ممنون.شما پیشنهادتون بیشتر روی کدوم درسا هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۱۵ ق.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
دوستان من میخوام با چند تا درس ریاضی که اصلا وضع من تو این درسا خوب نیست شروع کنم ریاضی مهندسی و امار و گسسته نظرتون به ترتیب با کدوم ها هست چون میخوام خوب بلد شون بشم درضمن در مورد کتاب نظریه پیشنهادتون چیه چون هرچی تو تایپیک ها میگردم هرکی یه کتاب را معرفی کرده ولی گفته به درد نمیخوره

از تو فقط حرکت و از خدا، آنچه میخواهی و برکت ...
۰
۰
ارسال: #۲۵
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط shahbazi.)
ارشد ۹۳ - گرایش معماری

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

توی این لینک دوستان نظراتشونو در مورد دروس ریاضی گفتن.
در مورد نظریه کتاب لینزمنبع برای تست پوران و پارسه

من نظریه رو از ویس کارگهی و کتاب لینزشروع کردم

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sharif
ارسال: #۲۶
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۵۱ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
تشکر کسی نمی خواد نما یشگاه ازمون پارسه ثبت نام کنه ایا توی نمایشگاه تخفیف میدن؟

از تو فقط حرکت و از خدا، آنچه میخواهی و برکت ...
۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۵۵ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
بله من شنیدم تخفیف هست

۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۱۷ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
سلام
من با توجه به این دو سالی که کنکور دادم نظرم رو میگم
به نظر من
۱/برای هر درس یک منبع بین پیشنهادهایی که دوستان میدن رو انتخاب کنید و اون منبع رو چند بار خوب بخونید
۲/ هیچ درسی رو کنار نذارید چون معلوم نیست سال بعد کدوم درس سوالاتش آسون باشه کدوم درس سخت
۳/ کیفیت درس خوندن خیلی مهمتر از کمیت اون هست ،چون دیدم کسایی رو که ساعتهایِ زیادی رو صرف درس خوندن میکردن ولی نتیجه نمیگرفتن، باید طوری درس بخونید که قدرت تحلیل درس رو داشته باشید
۴/چون تعداد دروس زیاده مطمئنا بعد از خواندن مطالبی که همان موقع فکر میکنید خوب یاد گرفتید اونها رو فراموش میکنید پس حتما خلاصه نویسی داشته باشید.
۵/سعی کنید تا آخر تابستان تمام دروس رو به طور کامل و عمیق خونده باشید
هرچند که من در کنکور آدم موفقی نبودم ولی چیزهایی که بنظرم مهم اومد رو گفتم که شاید به دردتون بخوره.
موفق باشید.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , ali.329 , Xilinx , خانه سبز
ارسال: #۲۹
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۰۸ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
تشکر.لطفا در مورد خلاصه برداری یه توضیحی بدید؟
ممنون میشم

۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ ب.ظ
ارشد ۹۳ - گرایش معماری
در مورد خلاصه برداری به نظر من موقع خوندن در حاشیه کتاب بنویسید و بعد اگه خواستید بهترینه اون حاشیه نویسی ها رو از کتاب استخراج کنید و توی یه برگه بنویسید هرهفته روز جمعه رو می تونید واسه این کار اختصاص بدید.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , s.sharif , nomad:D

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۲۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۹۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
Exclamation ارشد شبکه آزاد تبریز یا مجازی معماری کامپیوتر شهیدبهشتی-آموزش محور؟ پری دریایی ۱۲ ۱۱,۹۸۳ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز
  آزمون ارشد ۹۲: مصاحبه با رتبه ۱ معماری، ۲ هوش، ۱ نرم افزار و ۱ الگوریتم mirmahdi ۴۶ ۶۶,۲۱۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: milad_ronaldo
  اهدای کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر معماری کامپیوتر alirezazarei28 ۱۲ ۷,۹۹۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: fatima73
  از کارشناسی نرم افزار (و یا فناوری اطلاعات) به ارشد معماری کامپیوتر MLMSecurity ۱ ۱,۹۴۲ ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Star فروش تعدادی کتاب کنکور ارشد آی تی و کامپیوتر با قیمت مناسب(شبکه کراس،معماری مدرسان..) ts_mousavi ۲ ۲,۷۸۰ ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ts_mousavi
  سرفصل های VLSI و معماری کامپیوتر پیشرفته در کنکور دکتری معماری hardware ۰ ۲,۱۹۷ ۰۹ تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hardware
Wink فروش کتاب معماری کامپیوتر هادی یوسفی و هوش مصنوعی راهیان ارشد خلیلی فر در تبریز Samira110 ۰ ۲,۰۹۱ ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Samira110
  ورودی های جدید ارشد "مهندسی کامپیوتر-معماری سیستم های کامپیوتری" دانشگاه تبریز plusdeck ۱ ۲,۲۱۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: plusdeck

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close