زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارنامه اولیه ازمون دکتری ۹۲- گرایش معماری (کد۲۳۵۵ )

ارسال: #۱۶
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ب.ظ
RE: کارنامه اولیه ازمون دکتری ۹۲- گرایش معماری (کد۲۳۵۵ )
(۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ ق.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  
(27 فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ق.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  خب من زبانو خیلی خوب زدم استعدادم نسبتا خوب زدم. ولی رتبم تک رقمی نشده که هیچ در مرز غیر مجازی هستم. البته تخصصی هارو کلا نخونده بودم. کارناممو نمی ذارم بد آموزی داره.

خوب بزار دیگه......بزار تحلیل کنیم

ببینید منظورم اینه که یکی تخصصیشم یکم زده باشه و زبانشم خوب من یکی از دوستام همین طوریه خیلی خوب شده. شما کارنامتونو بزارین. عیبی نداره

به یه چیزی هم باید دقت کرد اونم سطح سوالاته. اگه سطح سوالات تخصصی یکم سخت باشه، تمام وزن میوفته روی درس زبان.
چون بچه ها تخصصی رو کمتر میزنن یا اگه بزنن غلط میزنن احتمالا و بنابراین سود با اونیه که زبانشو خوب زده.
برای طرح سوالات باید خیلی دقت بشهSmile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh
ارسال: #۱۷
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
درصدا حدودیه. اینجا شماره داوطلبیمو ندارم. برم خونه دقیق می ذارم.
زبان ۷۴
استعداد ۳۰
تخصصی ۱۱
رتبه ۶۴

(۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۵:۱۷ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  زبان ۱۴/۲۷
استعداد ۳۳/۲۸
تخصصی ۳۷/۳۰
معدل موثر ۵/۱۷
رتبه ۸۴

من گردنم رو می دم اگه تخصصیم زیر ۴۰ بوده باشه..........باید در این مملکت رو گل گرفت....تخصصی این طوری شده هر کی زبانشو خوب زده شده رتبه تک رقمی......واقعا که

شما اگه زبانتون رو معمولی هم زده بودید رتبتون زیر ۲۰ میشد حتما. ولی زبانتون رو بد زدین.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , The BesT , Dark Knight , Lonely Palm , Ahad.mozafari , hardware23 , sepidsal
ارسال: #۱۸
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ب.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  درصدا حدودیه. اینجا شماره داوطلبیمو ندارم. برم خونه دقیق می ذارم.
زبان ۷۴
استعداد ۳۰
تخصصی ۱۱
رتبه ۶۴

لطفا معدلتونو می گین. زبانو خیلی خوب زدین ای کاش منم خوب می زدمSad
ارسال: #۱۹
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۴۶ ب.ظ
(۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۵:۱۷ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  زبان ۱۴/۲۷
استعداد ۳۳/۲۸
تخصصی ۳۷/۳۰
معدل موثر ۵/۱۷
رتبه ۸۴

من گردنم رو می دم اگه تخصصیم زیر ۴۰ بوده باشه..........باید در این مملکت رو گل گرفت....تخصصی این طوری شده هر کی زبانشو خوب زده شده رتبه تک رقمی......واقعا که

سلام
دوست عزیز امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشید
اما به نظر بنده کارشناس ارشد برای دکتری حتما باید زبان بالای ۸۰ بزنه چون همه چیز تو این رشته به زبان انگلیسی هست من خودم به شخصه تو این دو سال ارشد تنها یکم مشکل در صحبت کردم دارم همین
ارسال: #۲۰
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۰۲ ب.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ)m2m3m92 نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۲ ۰۵:۱۷ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  زبان ۱۴/۲۷
استعداد ۳۳/۲۸
تخصصی ۳۷/۳۰
معدل موثر ۵/۱۷
رتبه ۸۴

سلام
اما به نظر بنده کارشناس ارشد برای دکتری حتما باید زبان بالای ۸۰ بزنه چون همه چیز تو این رشته به زبان انگلیسی هست من خودم به شخصه تو این دو سال ارشد تنها یکم مشکل در صحبت کردم دارم همین

اصلا حرفتونو قبول ندارم. فکر می کنید کسیکه زبانشو ۱۰ درصد زده تو این کنکور نمی تونه کتاب مرجع بخونه؟؟؟؟
من خودم کتابا رو خیلی راحت می خونم و هیچ مشکلی هم ندارم. چون رشتمه و کتابا هم تخصصی
سوالای زبان کنکور دکترا اگه تخصصی بود خیلی بهتر بود نه اینکه یه کلماتیو می بینی که اصلا به چشت نخورده و هیچ فایده ای هم برات نداره تو دکترا اینو مطمئنم.
کسیکه فقط زبانشو خوب میشه به نظرم باید بره تغییر رشته بده بره زبان بخونه
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , AmiriManesh , saba_1984 , m2m3m92 , reza_memari_sharif , ssss777 , Dark Knight
ارسال: #۲۱
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۱۳ ب.ظ
زبان :۳۷
استعداد:۲۱
تخصصی :۳۲
معدل موثر:۱۵/۷۷

رتبه :۶۰

Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , انرژی مثبت , The BesT , Lonely Palm , Dark Knight , hardware23
ارسال: #۲۲
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۲۰ ب.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ)m2m3m92 نوشته شده توسط:  سلام

زبان ۸۰ دکتری می دونین یعنی چی؟ گرامر و ریدینگ ها باز نسبتا خوب بود ولی لغتا مال GRE بود. که اصلا برای سطح دکتری نیاز نیست.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdiii , Lonely Palm , sepidsal
ارسال: #۲۳
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ ب.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۰۲ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(27 فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ)m2m3m92 نوشته شده توسط:  
استعداد ۳۳/۲۸
تخصصی ۳۷/۳۰
معدل موثر ۵/۱۷
رتبه ۸۴

سلام

اصلا حرفتونو قبول ندارم. فکر می کنید کسیکه زبانشو ۱۰ درصد زده تو این کنکور نمی تونه کتاب مرجع بخونه؟؟؟؟
من خودم کتابا رو خیلی راحت می خونم و هیچ مشکلی هم ندارم. چون رشتمه و کتابا هم تخصصی
سوالای زبان کنکور دکترا اگه تخصصی بود خیلی بهتر بود نه اینکه یه کلماتیو می بینی که اصلا به چشت نخورده و هیچ فایده ای هم برات نداره تو دکترا اینو مطمئنم.
کسیکه فقط زبانشو خوب میشه به نظرم باید بره تغییر رشته بده بره زبان بخونه

بله راست میگید از این نظر بهش فکر نکرده بودم حق با شماست............Smile
ارسال: #۲۴
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ ق.ظ، توسط reza_memari_sharif.)
(۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ)m2m3m92 نوشته شده توسط:  
استعداد ۳۳/۲۸
تخصصی ۳۷/۳۰
معدل موثر ۵/۱۷
رتبه ۸۴

سلام

اصلا حرفت رو قبول ندارم.....اولا این حرفه شما تا حدودی برای زبان تخصصی درسته ثانیا همه ماها که زبانمون هم ضعیفه حداقل توی دوران ارشد و برای پایان نامه حداقل ۵۰ تا مقاله خوندیم و فهمیدیمش....احتمالا یک مقاله هم نوشتیم....خوب پس مشکل زیادی نداریم و تازه به نظر بنده کسی که زبانش صفر باشه با ۱۰ تا ۱۵ روز وقت گذاشتن میتونه مقاله بنویسه (راه داره و احتمالا خیلیاتون بلدین) ولی کسی که تخصصی میزنه ۲۰% یعنی حتی مدار منطقی هم بلد نیستش یعنی احتمالا هنوز با AND و OR و جدول کارنو مشکل داره....این میخاد دکتری بشه؟؟!!! پس فردا میخاد به بچه ها چی درس بده؟؟؟!!!!
قانع نشدی بگو بازم برات بگم تا قانع بشه.....اولین کسی هستی که میشنوم این رو میگی

به نظرم کنکور دکتری کنکوری است که اگر یک سال براش به اندازه کافی خوندی و قبول نشدی احتمالا دیگه نمیشی باید بیخیال بشی… امروز به یکی از دوستام که اوونم مثل من از نظر علمی خیلی قویه می گفتم که بابا کنکور دکتری کاره ما نیستش…بهش میگفتم ما ۱۰ بار دیگه هم کنکور ارشد بدیم بازم رتبه تک رقمی میشیم یا ۱۰ بار دیگه هم امتحانای دانشگاهو ازمون بگیرن بین ۵ نفر اولیم ولی دکتری کار ما نیستش باید قبول کرد و اصلا هم اینم دلیل بر ضعف نیستش… من ۶۰% کسانی که امسال و پارسال کنکور دکتری قبول شدن رو از نظر علمی اصلا قبول ندارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh
ارسال: #۲۵
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۵۳ ق.ظ
خوشم میاد طرز فکرت به من نزدیکه رضا.
آره کنکور دادن اونم دکترا کار هرکسی نیست. خیلی وابسته به زبانهSad
ارسال: #۲۶
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ، توسط kevin.)
کلا امتحانات زبانی که سنجش میگیره سعی میکنه به امتحانات تافل جی ار ای وبقیه امتحانات زبان بین المللی نزدیک باشه امتحان جی ار ای که از اسمش معلومه امتحان مورد نیاز برای مقاطع تحصیلات تکمیلی توی کشورهای امریکا و کانادا هست ممکنه از نظر شما لغات جی ار ای خوندشون بی فایده و وقت تلف کردن باشه ولی این لغات لغاتین که بیشترین کاربرد رو توی رسانه های سطح بالای انگلیسی زبان مثل نیویورک تایمزو نشریه اکونومیست و وال استریت ژونال و این دست رسانه ها دارن و ازین نظر به ننظر ماها بدرد نخوره که این لغات لغات ادبی سطح بالا هستن و توسط افراد عامی کمتر استفاده میشه وگرنه این لغات توی بحث های تخصصی بسیار کاربردین و توی امریکا هم دانشگاهاش جی ار ای میخوان یکی از علت هایش اینه که نمره خوب گرفتن توی جی ار ای نیاز به پشتکار فراوان داره سر همین از نظر اونا کسی که جی ار ای بالا بیاره یعنی پشتکار خوبی داره و امتحانات زبان تافل و بقیه امتحانات بین الملل هم هیچ وقت مربوط به یه رشته خاص نیست و عمومی هست.پس حتی کسی قصد اپلای گرفتن هم داشته باشه اگر با این امتحان زبان سنجش مشکل داشته باشه با امتحان های بین المللی هم مشکل داره.زبان خیلی مهمه و ایرانیها زبانشوننود درصد مشکل داره الان دانشجوی دکتری میشناسم یه صفحه روزنامه به زبان انگلیسی جلوش بذاری رو نمیتونه بخونه به نظرتون این زشت نیست؟؟؟به نظر من باید ضریب زبان رو از همه دروس بالاتر بذارن و نمره منفیم باید دوباره برای سالهای بعد بذارن.بدون داشتن نمره منفی اگر همهگزینه ها ر هم یک گزینه مثلا الف بزنی لا اقل بیست درصد در میاد تمام کسانی که امسال زبانشون بین بیست تا ۲۵ درصد زدن همین طوری عمل کردن و برداشتن تمام سوالاتو یک گزینه زدن و این واقعا مسخرست. فراموش نکنید زبان فقط مقاله خوندنو مقاله نوشتن نیستش
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , nimam
ارسال: #۲۷
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۵:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۵:۲۴ ب.ظ، توسط reza_memari_sharif.)
(۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۴:۳۵ ب.ظ)kevin نوشته شده توسط:  کلا امتحانات زبانی که سنجش میگیره سعی میکنه به امتحانات تافل جی ار ای وبقیه امتحانات زبان بین المللی نزدیک باشه امتحان جی ار ای که از اسمش معلومه امتحان مورد نیاز برای مقاطع تحصیلات تکمیلی توی کشورهای امریکا و کانادا هست ممکنه از نظر شما لغات جی ار ای خوندشون بی فایده و وقت تلف کردن باشه ولی این لغات لغاتین که بیشترین کاربرد رو توی رسانه های سطح بالای انگلیسی زبان مثل نیویورک تایمزو نشریه اکونومیست و وال استریت ژونال و این دست رسانه ها دارن و ازین نظر به ننظر ماها بدرد نخوره که این لغات لغات ادبی سطح بالا هستن و توسط افراد عامی کمتر استفاده میشه وگرنه این لغات توی بحث های تخصصی بسیار کاربردین و توی امریکا هم دانشگاهاش جی ار ای میخوان یکی از علت هایش اینه که نمره خوب گرفتن توی جی ار ای نیاز به پشتکار فراوان داره سر همین از نظر اونا کسی که جی ار ای بالا بیاره یعنی پشتکار خوبی داره و امتحانات زبان تافل و بقیه امتحانات بین الملل هم هیچ وقت مربوط به یه رشته خاص نیست و عمومی هست.پس حتی کسی قصد اپلای گرفتن هم داشته باشه اگر با این امتحان زبان سنجش مشکل داشته باشه با امتحان های بین المللی هم مشکل داره.زبان خیلی مهمه و ایرانیها زبانشوننود درصد مشکل داره الان دانشجوی دکتری میشناسم یه صفحه روزنامه به زبان انگلیسی جلوش بذاری رو نمیتونه بخونه به نظرتون این زشت نیست؟؟؟به نظر من باید ضریب زبان رو از همه دروس بالاتر بذارن و نمره منفیم باید دوباره برای سالهای بعد بذارن.بدون داشتن نمره منفی اگر همهگزینه ها ر هم یک گزینه مثلا الف بزنی لا اقل بیست درصد در میاد تمام کسانی که امسال زبانشون بین بیست تا ۲۵ درصد زدن همین طوری عمل کردن و برداشتن تمام سوالاتو یک گزینه زدن و این واقعا مسخرست. فراموش نکنید زبان فقط مقاله خوندنو مقاله نوشتن نیستش

نظرت برای خودت محترمه ولی عزیزم کسی که داره apply میکنه و میخواد از ایران بره با کسی که اینجا می خواد دکتری بخونه خیلی فرق داره.....این حرفات برای کسی که میخواد از اغیران بره کاملا درسته ولی برای کسی که میخواد ایران بمونه اصلا درست نیست... حالا من یک سوال دارم ازت....البته امیدروارم رشتت کامپیوتر باشه و گرایشت معماری....من الان کسی رو میشناسم که امسال رتبش شده ۱۴ این فرد ۱۰۰% دکتری قبول میشه.....این فرد تخصصیش رو زده ۱۶ درصد...یعنی از ۴۵ سوال ۷ تا سوال درسته.... ۲۰ سوال از این ۴۵ سوال مدار منطقی بوده اگر فرض کنیم ۷ سوال درستش هم، همه از مدار منطقی بوده باشه یعنی این فرد مدار منطقی رو زده ۳۵%......حال این فرد از مهمترین دروسی که به احتمال زیاد حتی در دوران دکتری اش (به عنوان اجباریش) درس خواهد داد همین مدار منطقیه...کسی که خودش مدار منطقی رو زده ۳۵% به نظر شما می تونه اوون درس را به دانشجوهای دیگه ای درس بده؟؟؟و سوال دوم اینه که بین این مطلب و خواندن یک صفحه روزنامه انگلیسی (توجه کنید فرد داره توی ایران زندگی میکنه و روزنامه انگلیسی نیاز واجبش نیست) کدوم براش مهمتر؟؟؟
خواشحال میشم جواب بدی....
نکته بعدی اینه که معلومههههههه که زبان خیلی مهمههههههه....و منم کاملا موافقم که کسی که زبانش خوبه باید یک امتیاز نسب به دیگران داشته باشه ولی این امتیاز اندازه کنکور ارشد کافیه....من رتبه ۱ ارشد گرایش معماری سال ۸۹ هستم ولی زبان کنکور ارشدم رو ۰ زدم.....یکی از دوستام سال بعد از ما رتبش بین ۱۰ تا ۲۰/////زبانش رو ۷۸% زده بود و شاید باورت نشه مشترکش رو زیر ۲۰%... این اندازه کمک ارزش داره ولی به اندازه ای که الان توی دکتری هست واقعا ناعادلانس

نمی دونم شیوه کنکور دکتری وزارت بهداشت رو می دونین یا نه؟؟؟
واقعا قشنگهههههههههه

برای دادن کنکور یا در واقع شرکت در مصاحبه (در واقع دعوت به مصاحبه) باید نمره زبان داشته باشن....این نمره از امتحانیه که خودشون برگزار می کنن و اگر کسی بالاتر از ۴۵ بیاره می تونه توی مصاحبه شرکت کنه....امتحانشون هم فقط دروس تخصصیه... نه استعداد تحصیلی داره نه چیز دیگه...رتبشون بر اساس امتحان تخصصی میاد هر کس نمره زبان بالای ۴۵ رو از امتحان زبانی که هر ۲ ۳ ماه یکبار برگزار می کنن و فکر کنم شامل عمومی و تخصصی هستش، آورده باشه میره مصاحبه هر کس هم که نیاورده باشه نمی ره حالا می خواد رتبه ۱ شده باشه....
توی مصاحبه هم این نمره زبان جلو استاداس و اگر کسی براش مهم باشه به دانشجویی که نمره زبانش کمه(حتما از ۴۵ بیشتره)، نمره کمتری میده......
این یعنی همه باید یک حدی زبان بلد بشن...حدشم کم نیستا مثلا من مطمئنم که الان بدون خوندن برم شرکت کنم حداکثر ۳۵ میارم ولی اینطوری آدم میشینه ۲ ماه میخونه ۴۵ رو میاره بعدم کنکور تخصصیش رو میده....تموم شد....هم زبانت خوب میشه هم کسی که فقط زبانش خوبه نمیره توی دانشگاه....
قبول دارین خیلی خیلی خیلی بهتر و عادلانس؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , Xilinx , AmiriManesh , sepidsal , hamedfayez
ارسال: #۲۸
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۶:۳۴ ب.ظ
من یادمه چند سال پیش شیوه ازمون دکتری دانشگاه تهران این طوری بود که اول یه امتحان زبان برگزار میکرد بعد کسایی که توی این امتحان حد نصاب رو میاوردن دوباره توی یه امتحانی که این دفعه همش دروس تخصصی اون رشته بود شرکت میکردن و بازم باید یه حد نصاب کسب میکردن تا برن برای مصاحبه این روش خیلی عادلانه بود این طوری نه زبان اهمیتشو از دست میداد نه دروس تخصصی قطعا شیوه فعلی شیوه خوبی نیست چه اون کسی که زبان بالا میزنه بقیه دروس رو پایین چه اون شخص که زبان اصلا نمیزنه ولی بقیه درسسهاشو بالا میزنه قطعا بعد از قبولی در دکتری به مشکل بر میخورن .ولی به حال زبان دانشجوها و دانش اموزان این مملکتم باید یه فکری بشه اگر همه زبان بلد بودن اونوقت اهمیتش توی ازمون های ارشد و دکتری این قدر بالا نمیرفت که به قول شما یکی ۷۰ درصد زبان بزنه بقیه دروسم با بیست درصد بتونه قبول شه الان میانگین زبان توی ازمون های ارشد و ازمون دکتری قبل از حذف نمره منفی زیر بیست در صده خوب مسلمه کسی ۵۰ به بالا بتونه بزنه خیلی کمکش میکنه ولی اگر میانگین زبان به عنوان مثال ۴۰ درصد بود در این صورت این قدر زبان تاثیر گذار نبود.چند سال پیش یه دست فروش پاکستانی توی ولی عصر بود کارهای ساخته شده با دست و میفروخت و ایرانی نمیتونست صحبت کنه و به زبان انگلیسی حرف میزد ولی من حتی یه ایرانیم ندیدم بتونه باهاش درست مکالمه کنه!!!جالبش این بود که نزدیکیهای دانشگاه امیر کبیرم بساط پهن کرده بود دانشجوها ی اونجا هم عاجز بودن ازین که یه مکالمه ساده بتونن بکنن با این اقا و من به عنوان یه ایرانی واقعا خجالت کشیدم که چطور یه دست فروش پاکستانی این قدر راحت داره مکالمه میکنه ولی ایرانیها حتی تحصیلکرده های دانشگاهیش عاجزن ازین که حتی صحبت های این فردو بفهمن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Xilinx , sepidsal
ارسال: #۲۹
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۵۵ ب.ظ
دانشجوی دکترا چه نیازی داره بتونه روزنامه انگلیسی بخونه یا زبانش در این حد قوی باشه؟
نهایتا بتونه مکالمه ساده داشته باشه کافیه که اونم بیشتر به تافل و آیلتس میخوره تا جی آر ای. اصلا این لغات جی آر ای به چه درد دانشجو یا فارغ التحصیل دکترا میخوره؟
یکی میگفت یکی از لغات جی آر ای رو از استادش که احتمالا زبان مادریش انگلیسی بوده پرسیده ولی معنیشو نمیدونسته!
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۳۰
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۴۰ ب.ظ
(۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۵۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دانشجوی دکترا چه نیازی داره بتونه روزنامه انگلیسی بخونه یا زبانش در این حد قوی باشه؟
نهایتا بتونه مکالمه ساده داشته باشه کافیه که اونم بیشتر به تافل و آیلتس میخوره تا جی آر ای. اصلا این لغات جی آر ای به چه درد دانشجو یا فارغ التحصیل دکترا میخوره؟
یکی میگفت یکی از لغات جی آر ای رو از استادش که احتمالا زبان مادریش انگلیسی بوده پرسیده ولی معنیشو نمیدونسته!
علم که فقط توی ایران نیستش الانم زبان علمی دنیا زبان انگلیسی هست ذات دوره های فوق لیسانس و دکتری هم پژوهش هست برای پژوهشم نیاز به دسترسی به علم روزه که اونم نیاز به دونستن زبان داره خودمونو که نمیتونیم گول بزنیم زبان الان لازمه موفقیت توی هر کاری هست دیگه چه برسه به تحقیق و پژوهش در ضمن کسی بتونه از پس تافل بر بیاد از پس جی ار ای هم میتونه بر بیاد لغات جی ار ای لغاتیون که توی زبان محاوره و روزمره و گفتگو کاربرد چندانی ندارن ولی توی مطالب ادبی ومقالات علمی کاربرد فراوان دارن
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , Xilinx , nimam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۵۳ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کارنامه ارشد ۱۴۰۰ فاطمه دیبا ۰ ۱,۶۲۷ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۹۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۱۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۲۸۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
  کارنامه های دکتری ۹۹ کامپیوتر maryam368 ۱۰ ۵,۳۹۳ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۵:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: pedramamini
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۷۷۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۸۰ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۰۹۵ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close