زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل تشریحی سوالات کنکور ارشد را ادامه نمیدیم.

ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ ب.ظ
سلام
همانطور که میدونید و گفته بودیم بنا داشتیم حل تشریحی سوالات کنکور را قبل از اعلام کلید سنجش قرار بدیم.پارسال خیلی در اینمورد موفق نبودیم . همانطور که ملاحظه فرمودین در مورد ریاضی مهندسی ، آمار و گسسته مهندسی و مدار الکتریکی اینکار را کردیم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی پس از مدتی دوستانی که همکاری میکردند اعلام انصراف دادند.من چند مورد را باید عرض کنم که میگم :

۱- من قرار نبود همه سوالات را حل کنم و دوستانی که همکاری میکردند بدلایلی اعلام انصراف کردند. مهمترین دلیلش این بود که بعضی
پافشاری شدید روی جواب غلطشون داشتند. بعضی انتظار داشتند که حلشون را ما تصحیح کنیم که وقتش نیست. اینجوری نیست که کسانیکه حل میکردند عالم دهر باشند و چنانکه دیدین دو تا سوال احتمال را هم من اشتباه حل کرده بودم که با تذکر دوستان گرامی تصحیح شد.ولی اینکه جو مانشت یک جو علمی دانشگاهی نیست و بسمت دبیرستان کشش داره واقعیت غیر قابل انکاریست. طبیعی است که همکاران در این زمینه مایل نیستند که سوالی حل تشریحی بشه و بعد یکی بیاد بگه استاد فلانی گفته حلش یه چیز دیگه است و نه حل را بذاره و نه دستخطی از استاد بگذاره. بعضی از این همکاران علمی حل تشریحی را هم فرستادند ولی بسرعت درخواست کردند که منتشر نشه.
طبیعت یک محیط علمی حرف زدن مستدل هست نه نقل قول. اگر شما راه حل استادی را در مورد سوالی دارید میتونید با دستخط ایشان منتشر کنید. ولی نقل قول برای رد دیگران در سطح دانشگاه معمول نیست.
۲- مانشت اونقدر جسارت و پشتوانه علمی با همکاری بعضی اساتید و دانشجویان محترم ارشد و دکترا داره که اینکار را وقتی انجام بدهد که موسسات گردن کلفت کنکور فقط با احتیاط تمام در مواردی نادر فقط یه کلید غلط غلوط در اختیار بقیه قرار دادندو اونهم بدون هیچ توضیحی . طبیعت موسسات کنکوری و بعضی افراد خاص اینه که کنکور را موضوعی قابل حل توسط خودشون کنند. سالیانه میلیاردها تومان از بابت کنکور آزمایشی و چاپ کتابهایی که خیلیش درحد متوسط هستند منتفع میشن. بهر حال بخشی از بازاریابی هم همینه.
۳-متاسفانه اگر جنبه مشارکت علمی برای بعضی اساتید یا دانشجویان ارشد فراهم نشه سطح علمی مانشت پایین خواهد آمد. توازن وقتی برقرار میشه که بعضی دوستان در مقاطع تکمیلی مشارکت بیشتری کنند . ولی متاسفانه بعضی اعضاء بشدت هنوز در حال و هوای مدرسه اند و با نقل قول از افراد دیگه و یا شلوغ کاری میخوان حرفشون را به کرسی بشونن.. اگر همه اینجا فقط دانشجو باشند و در یک سطح علمی، متوسط علمی رشد پیدا نمیکنه. باید امکان مشارکت تعدادی در سطح بالا در هر درس باشد تا بتونند به بقیه کمک کنند و متوسط علمی بالا بره.

ما در مقابل مسائل درسی طرح شده در مانشت بی تفاوت نیستیم ولی یک دست صدا نداره. تغییر فرهنگ هم یه روزه ایجاد نمیشه.
کسیکه سوالات را حل میکنه نمیتونه دو سه هفته هم بیاد مدام راه حلهای غلط بقیه را یکی یکی توضیح بدهد.البته اگه کسی مستدل غلط پاسخها را توضیح بدهد ممنونش میشیم.
سعی میکنیم این پاسخنامه های تشریحی را بعد از اینکه توسط بعضی اساتید بازخوانی شدند سال آینده منتشر کنیم.
مانشت در ابتدا قرار بود منابع موجود را در اختیار همه بذاره ولی اگه لازم بشه منابعی را در بعضی دروس تهیه و منتشر خواهیم کرد

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۳۷
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , asiehmohammadian , Solmaziranica , neda_Network , SaMiRa.e , good-wishes , rata , EhsanChess , m_sardaari , mohammadali1990 , MajidManesht2012 , IT.setareh91 , nnss , azad_ahmadi , Shiny , kingxerxes , saaraa , mis masi , rezaei.m , انرژی مثبت , mojimbn , nahid.moosavi , m450ud , saeedehs , samaneh_aftab , r.jafari , M.Amin.M , mehrdad372 , negin90 , nader618 , persian_boy , elham joon , rezareza2 , Mohammad-A , ramzi , slinda , nana2010
ارسال:
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ب.ظ
RE: حل تشریحی سوالات کنکور ارشد را ادامه نمیدیم.
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سلام
همانطور که میدونید و گفته بودیم بنا داشتیم حل تشریحی سوالات کنکور را قبل از اعلام کلید سنجش قرار بدیم.پارسال خیلی در اینمورد موفق نبودیم . همانطور که ملاحظه فرمودین در مورد ریاضی مهندسی ، آمار و گسسته مهندسی و مدار الکتریکی اینکار را کردیم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی پس از مدتی دوستانی که همکاری میکردند اعلام انصراف دادند.من چند مورد را باید عرض کنم که میگم :

۱- من قرار نبود همه سوالات را حل کنم و دوستانی که همکاری میکردند بدلایلی اعلام انصراف کردند. مهمترین دلیلش این بود که بعضی
پافشاری شدید روی جواب غلطشون داشتند. بعضی انتظار داشتند که حلشون را ما تصحیح کنیم که وقتش نیست. اینجوری نیست که کسانیکه حل میکردند عالم دهر باشند و چنانکه دیدین دو تا سوال احتمال را هم من اشتباه حل کرده بودم که با تذکر دوستان گرامی تصحیح شد.ولی اینکه جو مانشت یک جو علمی دانشگاهی نیست و بسمت دبیرستان کشش داره واقعیت غیر قابل انکاریست. طبیعی است که همکاران در این زمینه مایل نیستند که سوالی حل تشریحی بشه و بعد یکی بیاد بگه استاد فلانی گفته حلش یه چیز دیگه است و نه حل را بذاره و نه دستخطی از استاد بگذاره. بعضی از این همکاران علمی حل تشریحی را هم فرستادند ولی بسرعت درخواست کردند که منتشر نشه.
طبیعت یک محیط علمی حرف زدن مستدل هست نه نقل قول. اگر شما راه حل استادی را در مورد سوالی دارید میتونید با دستخط ایشان منتشر کنید. ولی نقل قول برای رد دیگران در سطح دانشگاه معمول نیست.
۲- مانشت اونقدر جسارت و پشتوانه علمی با همکاری بعضی اساتید و دانشجویان محترم ارشد و دکترا داره که اینکار را وقتی انجام بدهد که موسسات گردن کلفت کنکور فقط با احتیاط تمام در مواردی نادر فقط یه کلید غلط غلوط در اختیار بقیه قرار دادندو اونهم بدون هیچ توضیحی . طبیعت موسسات کنکوری و بعضی افراد خاص اینه که کنکور را موضوعی قابل حل توسط خودشون کنند. سالیانه میلیاردها تومان از بابت کنکور آزمایشی و چاپ کتابهایی که خیلیش درحد متوسط هستند منتفع میشن. بهر حال بخشی از بازاریابی هم همینه.
۳-متاسفانه اگر جنبه مشارکت علمی برای بعضی اساتید یا دانشجویان ارشد فراهم نشه سطح علمی مانشت پایین خواهد آمد. توازن وقتی برقرار میشه که بعضی دوستان در مقاطع تکمیلی مشارکت بیشتری کنند . ولی متاسفانه بعضی اعضاء بشدت هنوز در حال و هوای مدرسه اند و با نقل قول از افراد دیگه و یا شلوغ کاری میخوان حرفشون را به کرسی بشونن.. اگر همه اینجا فقط دانشجو باشند و در یک سطح علمی، متوسط علمی رشد پیدا نمیکنه. باید امکان مشارکت تعدادی در سطح بالا در هر درس باشد تا بتونند به بقیه کمک کنند و متوسط علمی بالا بره.

ما در مقابل مسائل درسی طرح شده در مانشت بی تفاوت نیستیم ولی یک دست صدا نداره. تغییر فرهنگ هم یه روزه ایجاد نمیشه.
کسیکه سوالات را حل میکنه نمیتونه دو سه هفته هم بیاد مدام راه حلهای غلط بقیه را یکی یکی توضیح بدهد.البته اگه کسی مستدل غلط پاسخها را توضیح بدهد ممنونش میشیم.
سعی میکنیم این پاسخنامه های تشریحی را بعد از اینکه توسط بعضی اساتید بازخوانی شدند سال آینده منتشر کنیم.
مانشت در ابتدا قرار بود منابع موجود را در اختیار همه بذاره ولی اگه لازم بشه منابعی را در بعضی دروس تهیه و منتشر خواهیم کرد

خواهشا جوابارو بذارید...خیلی خوب بود که جوابهای چند درس رو منتشر کردید...
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ق.ظ
حرف هاتون کاملا درست هست جناب فرداد، اما من یکی با اینکه کتاب هایی رو که سوالات کنکورهای سال های پیش رو حل کرده بودند داشتم اما خیلی جواب های درست تر و بهتر از اونها رو از همین حل تشریحی های مانشت خوندم و فهمیدم و از همه مدیران و بچه های زحمت کش و با محبت مانشت بابت اونها ممنونم انشاء الله خدا عوضشون رو بده.
خواستم بگم حل تشریحی ها رو کنسل نکنید، ما خیلی به اونها نیاز داریم... اما دیدم بلاخره مدیر شمائید پس به تشخیص تون احترام می ذاریم.
موید و پیروز باشید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Question سوالات مصاحبه ارشد ۹۷ مالک اشتر arthasthe ۵ ۱۳,۴۵۱ ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: azadehf20
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۶۹۶ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  سوالات ارشد آزاد مجموعه کامپیوتر ۹۲ yahyazahedi ۱ ۵,۴۹۰ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: serv24
Lightbulb درخواست نمونه سوالات دروس ارشد Dark Knight ۱۰۴ ۹۲,۷۶۷ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه امیروداعی
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۲۶۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۳۸۸ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  حل تشریحی سوالات هوش مصنوعی ارشد آیتی ۹۶ alphax ۳ ۳,۹۸۰ ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۰۸:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mis.faraji@yahoo.com
  بررسی سوالات درس مهندسی نرم افزار ارشد ۹۶ hamedy20 ۵ ۶,۴۴۲ ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: moharrami_ebrahim
  ادامه تحصیل در مقطع دکتری- داخل یا خارج؟ Distance ۱۱ ۸,۰۷۲ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: qaranqush

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close