زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا بعضی ها زیاد درس میخوانند و کم نتیجه میگیرند!؟

نظرسنجی: چرا بعضی ها زیاد درس میخوانند و کم نتیجه میگیرند!؟
پایه ضعیف
عدم اعتماد به خود
انتخاب اشتباه منابع
اکتفا به منابع کنکوری
نداشتن مرور کافی
عدم خلاصه برداری درست
عدم مرور کنکور های پیشین
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۱۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۴۵ ب.ظ
RE: چرا بعضی ها زیاد درس میخوانند و کم نتیجه میگیرند!؟
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹ ب.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  من خیلی خوندم، تلاشم نتیجه نداد...
دارم میمیرم...
بنظر خودم بزرگ ترین اشتباهم مرور نکردن بود.
معماری رو تو مهر خوندم، دیگه کلا گذاشتمش کنار.
سر جلسه کلی باید فکر میکردم تا یادم میومد چی به چی بوده. این خیلی وقتمو گرفت.
و دوم اینکه استرس شدید داشتم.
سر جلسه ک قرآن پخش میکردن، من آروم گریه میکردم، دست خودم نبود.
نتیجه این کنکور خیلی واسم مهم بود.
واسه هدفم تلاش کرده بودم ولی نشد
درکتون می کنم
فکر می کنید تنهایی خوندن چه مقدار تاثیر منفی براتون داشته؟ در خصوص تست زدن و حل تست ایا سعی کردید خودتون رو جای طراح هر تستی که میزنید بزارید؟ خودتون تست طراحی کردید؟

من کلا باید تنها درس بخونم، گروهی یا حتی تو سالن مطالعه اصلا نتیجه نمیگیرم. اما رفع اشکال گروهی رو خیلی قبول دارم.
من هر درسی رو انقدر دقیق میخوندم که همیشه دوستم بهم میگفت انقد واسه یک مبحث وقت نذار نمیرسی همه رو بخونی...
در مورد اینکه میگید خودتم سوال طرح میکردی باید بگم خیلی زیاد این کارو میکردم. هر تستی ک میزدم اگه درست بود جوابش، از جنبه های دیگه هم بررسی میکردم. برعکس حل میکردم و...
مثلا در مورد درختای ساختمان داده و...
ولی آرامش و مرور بنظرم خیلی مهم بود ک من متاسفانه...
روزای آخر فقط گریه، سر جلسه فقط گریه...
همش میگفتم اگه نشه چی؟؟ از آخرم نشد... Sad :'(
درود
مشکل شما تنهاییتون بوده وهست گرامی
اگر بخواید میتونید در گروه ما باشید و باهم بخونیم داریم گروه تشکیل میدیم برای امنیت اطلاعات و شبکه

من ک عاشق شبکه ام...
یعنی فقط واسه شبکه میخوام کنکور بدم ولاغیر!!!
ولی دیگه امید و انرژی ندارم...
حالم بدجوووووووووور خرابه...
همش فکر میکنم سال دیگه هم نتیجه نمیگیرم... Sad
نمیتونم دیگه بخونم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۵۳ ب.ظ، توسط good-wishes.)
سلام
سپاسگزارم از موضوع مفیدی که مطرح شده و از سایر دوستان هم تقاضا دارم صرفا در خصوص همین تاپیک نظر بدن تا به یک نتیجه مطلوب برسیم و از مباحثی که در سایر تاپیکها میشه انجام داد در اینجا خودداری کنند.
دوستان به موارد درستی در خصوص این تاپیک اشاره کردند ازشون تشکر می کنم و از تکرار گفته هاشون خودداری می کنم اما علاوه بر نظر دوستان

- یک نکته ای که به نظرم مهمه اینه که گاها دیده میشه داوطلبان انتظار دارند طبق قالبی که قبلا در تستها با اون مواجه شدن مواجه بشن و ناراحتند از این که چرا تیپ سوالات عوض شده و این نشون میده یک خط فکری برای خودشون ترسیم کردن در حالی که این انتظار ممکنه برآورده نشه و این خودش عاملی هست برای سردرگمی داوطلبان در جلسه کنکور.

- یکی از عوامل مهم دیگه اینه که مهم نیست ما چقدر درس می خونیم مهم اینه که چقدر می فهمیم و مهمتر از اون اینکه چقدر از اطلاعاتمون رو با خودمون می بریم سرجلسه . یعنی اگر طبق طبقه بندی صحیحی مطالب رو در ذهنمون جاگذاری و کدبندی نکرده باشیم، سرعت یادگیری و درنتیجه به یادآوریمون تحت تأثیر قرار میگیره . پس باید با مطالعه صحیح و مرور دائم تا روز کنکور سرعت و صحت یادآوریمون رو تقویت کنیم .

- به طور ریزتر نحوه خلاصه برداری باید به شیوه درست و دسترسی پذیری انجام بشه (همیجا تشکر می کنم از خانم مهتاب که در این خصوص توضیحات جالبی از نتیجه ای که در این خصوص گرفتن و اصلاحی که کردند دادند.منم به همین نتیجه رسیده بودم و با یک تغییر کوچیک مثل ایشون نتیجه بهتری گرفتم ) یک استادی داشتیم می گفت هرچقدر اطلاعات ذخیره کنی اما نتونی بازیابیش کنی فایده ای نداره. پس باید خلاصه نویسی هامون به طور صحیح انجام بشه که هم به سرعت بتونیم بهش دسترسی داشته باشیم و هم ازش مطالبی که باید یادآوری بشه قابل استخراج باشه

- نکته دیگه که من فکر می کنم خیلی مهم هست شرایط روحی و میزان استرس هست . ما باید بپذیریم که کنکور نشان دهنده خیلی از چیزها نیست پس مهم تر از اونی که هست نبینیمش و با بزرگ کردنش برای خودمون بیخود ی خودمون رو دچار SideEffect نکنیم !
واقعا اتفاق خاصی قرار نیست بیفته ما در حال رشد هستیم پس چه خوبه از تمام جنبه های شخصی و علمی خودمون رو بالا بکشیم و مسائل رو همونجوری که هستند ببینیم نه بیشتر و نه کمتر تا دچار استرس های کاذب نشیم که در کارایی عملکرد ما تأثیر بگذارند

- یک نکته دیگه هم اینکه ما قبل از این که شروع به فرایند آماده سازی خودمو برا کنکور بکنیم باید یک زمانی حتی بیش از چند روز رو اختصاص بدیم به تعیین اهداف و برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت تا بتونیم داشته و ها و تواناییهامون رو به درستی بسنجیم و بر اساس همون پیش بریم تا گاهی بیجهت بیش از اندازه درس نخونیم که بعد برامون سوال بشه من که ماهها خوندم چرا نتیجه نگرفتم ! قبول کنیم که ممکنه گاهی بی هدف کوتاه مدت فقط خونده باشیم ولی بازده ای نداشته . اینجور مواقع مثل فوتبالیستی میشیم که فقط دور زمین فوتبال می دوه بدون اینکه توپ رو دنبال کنه و قاعدتا نتیجه ای نخواهد گرفت.

حتما نکات بیشتر از این خصوص وجود داره اما فعلا همین ها رو فرصت دارم بنویسم انشاا.. به کمک دوستان کامل خواهد شد.

پیروز باشید
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe , انرژی مثبت , parvin333 , عزیز دادخواه , aydingol , d_felfelak
ارسال: #۱۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ب.ظ
به نظر من یه موردش میتونه این باشه!!
وقتی یک بار درسی رو میخونی بعضی مطالب رو راحت میفهمی و بعضی دیگه سختن حالا بارهای بعد خواه ناخواه بیشتر اون بخشهایی که شما میپسندید میخونید البته در حد همون عمقی قبلی!

که واقعا میتونه روند مخربی بر روی سیستم مطالعه شخص داشته باشه!!

این مشکل واقعا برای من اتفاق افتاد! Sad

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , good-wishes , d_felfelak
ارسال: #۱۹
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ
کاش عدم کیفیت مطالعه هم جزء گزینه ها بود
یکی از عوامل مهم این مورد میتونه باشه

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , good-wishes
ارسال: #۲۰
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۱۱ ق.ظ
من خودم نظرم اینه که موفقیت تو کنکور ارشد به چند تا عامل بستگی داره

۱-استعداد فردی
۲- مطالعه و درک مطالب
۳-شانس (زیاد نقش نداره ولی نمیشه گفت اصلا وجود نداره)
۴-کنترل استرس
۵-بازی در نیاوردن سازمان سنجش!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , Hamed92 , hemoso
ارسال: #۲۱
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۳۴ ق.ظ
دوستان من اینقدر نا امید شدم که شروع کردم خوندن برای سال بعد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , comp_s
ارسال: #۲۲
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۲۴ ق.ظ
برای من حواس پرتی و استرس بود سر این کنکور!

البته استرس نداشتم اما... ۳ تا سوال (ریاضی و مشترک و تخصصی) سوتی بچه گانه دادم الان بدجور اعصابم خورده از اونا... مشکل دیگه ای که سر جلسه داشتم جابجا زدن بود!! :| ۲تا موردش رو متوجه شدم و پاک کردم و درست کردم اما نمی دونم باز هم هست یا نه...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال: #۲۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۳۰ ق.ظ
خیلی دلایل زیادی هست و الزاما برای همه هم یکی نیست.
چندتا از دلایلش این ها هستند:
۱/ اشتباه درس خوندن: کمیت مهم نیست! کیفیت مهمه! یه فرمول رو ۱۰۰۰ بار اگه خونده باشین ولی نفهمیده باشین چرا این فرمول این شکلیه، انگار که اصلا نخوندینش.
۲/مسایل روانی: مجموعه ای از مسایل مثل عدم اعتماد به نفس، استرس، عدم آرامش فکری، عدم تمرکز در هنگام درس خوندن و ...
۳/ یه سری استعدادهای شخصی و پایه فرد
۴/ بعضی وقتام همه چیز درسته ولی نمیشه دیگه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes
ارسال: #۲۴
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ق.ظ
طراحای سوال از پشت کوه آمده(البته بعضی هاشون)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۲۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۹ ق.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۱۶ ب.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۰۲ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ ب.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  اینجا نباید تحلیل کنیم چون احتمال داره از لحاظ روحی برای بعضی ها مناسب حال نباشه

الان یک سال وقت هست برای کنکور ، یعنی باید بر اساس دانش خودمون و تجربیات دیگران برنامه ریزیمون رو شروع کنیم. مثلا اگه کسی بفهمه که تکیه بر منابع کنکوری برای سایرین نتایج خوبی نداشته چرا باید از لحاظ روحی مناسب حالش نباشه؟ من با شما کاملن مخالفم و فکر میکنم این تحلیلها میتونه از اشتباهاتی که ممکنه در آینده مرتکب بشیم جلوگیری کنه.
درود
در خصوص منابع کنکوری فرمایش شما متین ولی به اندازه کافی چند سال هست که در مانشت در این خصوص بحث شده و تغییر خاصی در کیفیت منابع ایجاد نشده بجز منتشر شدن کتاب تست اقای قدسی
در خصوص ۱ سال وقت ببینید اگر تا تابستون منتظر باشیم ۲ چیزی که اکنون داریم رو از دست میدیم یکیش امادگیمون هست که تاروز کنکور با خودمون اوردیم و دومیش خطر فراموشی فاجعه روز کنکور ...
گروه ما تا کنون ۲ نفر تکمیل شده و ۳ نفر دیگر نیاز هستش ۱ هفته باهم تحلیل میکنیم از اسفند ماه
برای ماه اسفند نهایتا ۱۰ ساعت مطالعه رو در هفته خواهیم داشت و استارت می زنیم تا اردیبهشت ماه که نتایج بیاد و برنامه خوبی رو انجام بدیم
تحلیل ها خیلی خوب و مناسب هستش و باید انجام بشه اما مخاطب نیز مهم هستش
در خصوص مسائل روحی بلی مشکل ساز هستش برای بعضی از دوستان که سال اولی هستند یکسری بحث ها براشون میتونه اضطراب زا باشه
موفق باشیم

میشه نام کامل کتاب دکتر قدسی رو بگین که گفتین منتشر شده و اینکه کدوم انتشارات چاپش کرده؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehran1980
ارسال: #۲۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۵۲ ق.ظ
[/quote]

میشه نام کامل کتاب دکتر قدسی رو بگین که گفتین منتشر شده و اینکه کدوم انتشارات چاپش کرده؟
[/quote]

با سلام
۶۰۰ مسئله ی چند گزینه ای از داده ساختارها و الگوریتمها ... انتشارات فاطمی ... ۱۵۰۰۰ تومان

یک روز رسد غمی به اندازه کوه ... یک روز دگر نشاط اندازه دشت ... افسانه زندگی چنینم آموخت ... در سایه کوه باید از دشت گذشت
۲
۰
ارسال: #۲۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۵ ق.ظ
من خوب خوندم، یعنی برای اولین بار او عمرم رو برنامه و درست خوندم!! اما دی ماه که زمان مهی بود اتفاقی برام افتاد که متاسفانه عقب موندم!! فقط ۲ هفته قبل کنکور تونستم بعضی تست ها رو بزنم!! البته با توجه به سوالا احساس میکنم وضعیت زیاد فرق نمیکرد
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۷۳ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  خطای نتیجه در متلب The BesT ۶ ۴,۲۸۶ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۶۱۰ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۳۱۳ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  چرا ال جی موفق شد؟ zibaara ۰ ۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zibaara
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۵۰ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  چرا ایرانی متخصص عزاداری است؟ H-Arshad ۱ ۳۴ ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pishosan

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close