زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات سیستم عامل کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۰۴ ب.ظ
سوالای امسالم ۴ تا بود
سوال اولش یه الگوریتم داده بود که هیچ شرطی رو درست چک نمیکرد
من نفهمیدم منظور طراح چی بود همیشه یه مدل سوالا داشتیم میگفت کدوم گزینه غلطه بعد ۳ مورد و میگفت مورد ۴ ام میگفت این الگوریتم به درستی کار میکنه منظور از این گزینه ۴ این بود که یعنی الگوریتم جایی رو اشتباه نمیکنه حالا نمی دونم تو این سوال ه ممنظور طراح همین بود یا میخواست بگه که این گزینه غلط ترین گزینه است یعنی به نظر من نه شرط انحصار داشته نه پیشرفت کلا الگوریتم بود اون Tongue ولی گزینه هاش اعصاب خورد کن بود یا باید اون گزینه که گفته بود همه چی درسته رو انتخاب میکردیم که با توجه این که گفته بود کدوم نادرسته یعنی با این فرض که NOT رو بذاریم پشت این گزینه کلا سوال مسخره ای بود هیچ شرطی رو درست چک نمیکرد
جدول صفحه معکوس من خواستم بزنم تبدیل راحت تر منطقی به فیزیکی بیخیال شدم
اون چند به چند چند به یک هم انتظار ندارین گزینه هاش یادم باشه که ولی من طبق دفترچه B فک کنم گزینه ۳ رو زدم یا هم ۲ اینم یادم نیس اون چند سطحی بازخورد هم نتونستم به دست بیارم خدا کنه اینم حذف شه Smile))

HeartTongue
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۱۹ ب.ظ
اون سوال جدول صفحه وارونه همونی میشد که در مورد پیچیده تر شدن نگاشت آدرس گفته بود که سرعتو پایین میاورد
سوال زمان بندیشم اشتباه بود یعنی جواب توو گزینه ها نبود
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۲۷ ب.ظ
به نظر اون الگوریتمش هم اشکال داشت اون سوالشم حذف بشه دیگ من اولم خخخخخخخخخخ Smile

HeartTongue
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۵۵ ب.ظ
RE: بررسی سوالات سیستم عامل کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲
اون الگوریتمه دیروز تو it هم اومده بود یکی از دوستان گفته بود اگه انتظار مشغولم در نظر بگیریم میشه اون گزینه ای که گفته همه درستن. خدا کنه حذف بشهConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused
۱
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۲۸ ب.ظ
جدول صفحه گفته بود جدول ثانویه هم باید باشه که غلطه!
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۴۹ ب.ظ، توسط prosperous.)
حالا یه دونه ما درست زدیم ها

مشکلش این بود که نه احصار متقابل داشت نه شرط پیشرفت واقعا سوال بچه گانه ای بود!!
خداییش شرایطش تابلو بود
شما هم حتما هول شدی و خوب نگاهش نکردی!
من اول رفتم سر مشترک بعد ریاضی!
ریاضی وقت کم آوردم!
اما خداییش هم خوب شد که اول نرفتم سرش که دپرس شم!!!Angel
کل ریاضی ۴ تا تابلوهاش رو زدم!!!
یکی هم که سوال آزمون آخر پارسهSad

یعنی من نمیدونم سوالای امسال مشترک به نظر من اینقدر مسخره بودن یا از نظر همه اینطور بودن!
عوضش سوالای ریاضی اونقدر نکته دار و سخت
بنظرم فقط نظریه نرمال بود!!

اگر عقیده مخالف شما را عصبانی میکند،
نشانه آن است که شما ناخودآگاه میدانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر میکنید ندارید، اگر کسی مدعی باشد ۲+۲ میشود ۵، یا اینکه آلمان روی خط استوا قرار دارد، شما بجای عصبانی شدن، احساس دلسوزی میکنید!
Rolleyes
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ ب.ظ
سلام
دوستان اون سوال multi level queue میشد ۳۹؟
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوال زمان بندیش فک کنم میشد ۴۰ و خورده ای که اصا توو گزینه ها نبود!!!
سوال جدول صفحه وارون هم که گفته بود برای اینه که سرعت نگاشت رو بیاره پایین فک کنم غلطه چون اندیس ها بر اساس F بود و باید صفحات رو جست و جو می کردی که این خودش زمان بره جدول صفحه وارون برای اینه که سربار حافظه رو کم کنه برای سرعت باید از TLB استفاده کنیم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: milad1367
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوال ۷۰ رو با چند تا مثال راحت می شه به نتیجه رسید
۱- انحصار متقابل:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه ولی قبل از اتمام، تعویض متن اتفاق می افته و نوبت به فرآیند A می رسه و چون خانه آرایه B هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه و انحصار متقابل نقض می شه
۲-شرط انتظار محدود:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه (تا اینجا مثل بالایی) و بعد فرآیند B کارش تموم می شه و خانه آرایه خودشو true می کنه و تعویض متن اتفاق می افته نوبت به A می رسه ولی A تو حلقه انتظار می مونه چون خونه آرایه B فالز نیست و دوباره B وارد می شه و تا بی نهایت این قصه ادامه پیدا می کنه و A دچار گرسنگی می شه پس انتظار محدود هم نقض می شه
۳- شرط پیشرفت:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و قبل از اینکه خونه آرایه خودشو False کنه یه وقفه IO به توپش می خوره و بلوکه می شه و فرآیند A هم بی چاره منتظر فرآیند B می مونه تا از بلوکه خارج بشه و شرط پیشرفت هم نقض می شه چون فرآیند A منتظر فرآیندی می مونه که تو همروندی شرکت نداره
با این تفاسیر همه شروط نقض می شه و در نتیجه گزینه ۳ درسته یعنی درست تره در واقع غلط تره
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۰۰ ب.ظ
بچه ها یکی بگه واسه سواله جدول وارونه دو تا گزینه جواب نبود؟
تو کتاب دقیقا گفته فقط یک جدول عمومی لازمه برای کل فرایندها و کندی ترجمه هم که هست
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۱۹ ب.ظ
معلومه امسال سیستم عاملو یه آدم بیسواد طراحی کرده از چهار تا سوال ۳ تاش مبهمه حالا چهارمی ام نمی دونم شاید اونم مبهم باشه باس صد رحمت به سوالای پارسال وقتی سوالاشو می دیدی می دونستی نمی تونی حلش کنی قیدش رو می زدی ولی سوال های امسالو راحت می دیدی حل می کردی و جوابم تو گزینه ها نبود و کلی ام وقتت گرفته می شد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پروفسور
ارسال: #۱۲
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴ ب.ظ، توسط Mahdi .Tahmouresi.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  بچه ها یکی بگه واسه سواله جدول وارونه دو تا گزینه جواب نبود؟
تو کتاب دقیقا گفته فقط یک جدول عمومی لازمه برای کل فرایندها و کندی ترجمه هم که هست

جواب گزینه ۱ بود (لطفا دفترچه ۵۱۰B) را از همین سایت دانلود کنید نکته اینکه گفته کدام نیست نه کدام هست پس جواب نمی توانه یک جدول باشه چون تو کتاب حقیقت گفته یک جدول عمومی داره

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  اون سوال جدول صفحه وارونه همونی میشد که در مورد پیچیده تر شدن نگاشت آدرس گفته بود که سرعتو پایین میاورد

علی جان من این سئوال را دقیق در آوردما می شد ۳۹/۳۳ اشتباه شما احتمالا تو این ۲ مورد بوده
۱- محاسبه نابجای زمان تعویض متن هنگامی که فرآیند به اتمام رسیده که دیگه نیازی به تعویض متن نیست
۲- کم کردن زمان شروع فرآیند از اتمام فرآیند
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: csharpisatechnology
ارسال: #۱۳
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  سوال ۷۰ رو با چند تا مثال راحت می شه به نتیجه رسید
۱- انحصار متقابل:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه ولی قبل از اتمام، تعویض متن اتفاق می افته و نوبت به فرآیند A می رسه و چون خانه آرایه B هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه و انحصار متقابل نقض می شه
۲-شرط انتظار محدود:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه (تا اینجا مثل بالایی) و بعد فرآیند B کارش تموم می شه و خانه آرایه خودشو true می کنه و تعویض متن اتفاق می افته نوبت به A می رسه ولی A تو حلقه انتظار می مونه چون خونه آرایه B فالز نیست و دوباره B وارد می شه و تا بی نهایت این قصه ادامه پیدا می کنه و A دچار گرسنگی می شه پس انتظار محدود هم نقض می شه
۳- شرط پیشرفت:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و قبل از اینکه خونه آرایه خودشو False کنه یه وقفه IO به توپش می خوره و بلوکه می شه و فرآیند A هم بی چاره منتظر فرآیند B می مونه تا از بلوکه خارج بشه و شرط پیشرفت هم نقض می شه چون فرآیند A منتظر فرآیندی می مونه که تو همروندی شرکت نداره
با این تفاسیر همه شروط نقض می شه و در نتیجه گزینه ۳ درسته یعنی درست تره در واقع غلط تره

مشکل منم اینه که میگم این سوال ایراد داره اخه ما توی تست های زیادی دیدیم میگه کدوم گزینه صحیح نیست بعد گزینه ی اخر می اومد می گفت همه ی موارد صحیح است توی این جور سوالا منظور طراح اینه که هیچ گزینه ی غلطی وجود نداره من حاضرم ۲۰ تا مثال از کنکور های سال قبل بیارم براتون پس با این تفاسیر به نظرمن این طراح اگه تو این فکر بوده که این الگوریتم کلا غلطه بهتر بود مث بچه ی ادم منظورشو میفهموند من هم فک کردم این طراح خوشحال که فک کنم دفه ی اولش بوده بنده خدا تست طرح کرده بود اصن نمی دونه صحیح غلط چیه یکی باید به مامانش بگه دوباره بفرستدش کلاس اول که چپ و راست صحیح غلط یادش بدن یا یه بار زنگ بزنه برنامه عمو پورنگ تا معنی و فرق چپ و راست و صحیح غلط ویاد بگیره طفل معصوم

HeartTongue
۳
۰
ارسال: #۱۴
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۳ ب.ظ)mostafa8026 نوشته شده توسط:  ه گفته بود جدول ثانویه ه
جواب ۳۹/۳۳
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  بچه ها یکی بگه واسه سواله جدول وارونه دو تا گزینه جواب نبود؟

جواب گزینه ۱ بود (لطفا دفترچه ۵۱۰B) را از همین سایت دانلود کنید نکته اینکه گفته کدام نیست نه کدام هست پس جواب نمی توانه یک جدول باشه چون تو کتاب حقیقت گفته یک جدول عمومی داره

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  اون سوال جدول صفحه وارونه همونی میشد که در مورد پیچیده تر شدن نگاشت آدرس گفته بود که سرعتو پایین میاورد

علی جان من این سئوال را دقیق در آوردما می شد ۳۹/۳۳ اشتباه شما احتمالا تو این ۲ مورد بوده
۱- محاسبه نابجای زمان تعویض متن هنگامی که فرآیند به اتمام رسیده که دیگه نیازی به تعویض متن نیست
۲- کم کردن زمان شروع فرآیند از اتمام فرآیند
منم همینو میگم دیگه فقط یک جدول عمومی داره نه جدول ثانویه!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۲۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۲۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۳۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۶۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۷۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۲۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۸ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۹۴۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۲۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close