زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات سیستم عامل کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال: #۱۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ ق.ظ
RE: بررسی سوالات سیستم عامل کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  بچه ها یکی بگه واسه سواله جدول وارونه دو تا گزینه جواب نبود؟
تو کتاب دقیقا گفته فقط یک جدول عمومی لازمه برای کل فرایندها و کندی ترجمه هم که هست

جواب گزینه ۱ بود (لطفا دفترچه ۵۱۰B) را از همین سایت دانلود کنید نکته اینکه گفته کدام نیست نه کدام هست پس جواب نمی توانه یک جدول باشه چون تو کتاب حقیقت گفته یک جدول عمومی داره

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  اون سوال جدول صفحه وارونه همونی میشد که در مورد پیچیده تر شدن نگاشت آدرس گفته بود که سرعتو پایین میاورد
سوال زمان بندیشم اشتباه بود یعنی جواب توو گزینه ها نبود

علی جان من این سئوال را دقیق در آوردما می شد ۳۹/۳۳ اشتباه شما احتمالا تو این ۲ مورد بوده
۱- محاسبه نابجای زمان تعویض متن هنگامی که فرآیند به اتمام رسیده که دیگه نیازی به تعویض متن نیست
۲- کم کردن زمان شروع فرآیند از اتمام فرآیند

وقتی که فرآیند تموم بشه چطور تعویض متن نداریم ؟ مقادیر ثباتها و .. باید با فرآیند جدید بارگزاری بشه و ما تعویض متن داریم. بیش از ۴۰ میشد که تو گزینه ها نبود!
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  بچه ها یکی بگه واسه سواله جدول وارونه دو تا گزینه جواب نبود؟
تو کتاب دقیقا گفته فقط یک جدول عمومی لازمه برای کل فرایندها و کندی ترجمه هم که هست

جواب گزینه ۱ بود (لطفا دفترچه ۵۱۰B) را از همین سایت دانلود کنید نکته اینکه گفته کدام نیست نه کدام هست پس جواب نمی توانه یک جدول باشه چون تو کتاب حقیقت گفته یک جدول عمومی داره

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  اون سوال جدول صفحه وارونه همونی میشد که در مورد پیچیده تر شدن نگاشت آدرس گفته بود که سرعتو پایین میاورد
سوال زمان بندیشم اشتباه بود یعنی جواب توو گزینه ها نبود

علی جان من این سئوال را دقیق در آوردما می شد ۳۹/۳۳ اشتباه شما احتمالا تو این ۲ مورد بوده
۱- محاسبه نابجای زمان تعویض متن هنگامی که فرآیند به اتمام رسیده که دیگه نیازی به تعویض متن نیست
۲- کم کردن زمان شروع فرآیند از اتمام فرآیند

وقتی که فرآیند تموم بشه چطور تعویض متن نداریم ؟ مقادیر ثباتها و .. باید با فرآیند جدید بارگزاری بشه و ما تعویض متن داریم. بیش از ۴۰ میشد که تو گزینه ها نبود!

اینکه محاسبه نابجای زمان تعویض متن هنگامی که فرآیند به اتمام رسیده که دیگه نیازی به تعویض متن نیست. طبق کدام منبع؟
جواب حدود ۴۵ می شد
۴
۰
ارسال: #۱۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۴۷ ق.ظ
بچه ها آخرین سوال جوابش چی بود ؟
نخ ها رو میگم....
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ق.ظ، توسط freidoony.)
بچه ها راست می گه منم به این نکته توجه نکردم چون وقتی فرآیند تموم می شه دیگه کلا نابود می شه و جدول فرآیندش ذخیره نمی شه در واقع مثل این می مونه که یه فرآیند جدید می خواد وارد بشه، برای ورود فرآیند جدید که زمان تعویض متن در نظر نمی گیریم!
حالا یکی بیاد با این شرایط جدید حساب کنه ببینه تو گزینه ها هست

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ق.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  بچه ها راست می گه منم به این نکته توجه نکردم چون وقتی فرآیند تموم می شه دیگه کلا نابود می شه و جدول فرآیندش ذخیره نمی شه در واقع مثل این می مونه که یه فرآیند جدید می خواد وارد بشه، برای ورود فرآیند جدید که زمان تعویض متن در نظر نمی گیریم!

البته نه با همین شرایط حساب کردم باز بالای ۴۰ شد
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ق.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  بچه ها راست می گه منم به این نکته توجه نکردم چون وقتی فرآیند تموم می شه دیگه کلا نابود می شه و جدول فرآیندش ذخیره نمی شه در واقع مثل این می مونه که یه فرآیند جدید می خواد وارد بشه، برای ورود فرآیند جدید که زمان تعویض متن در نظر نمی گیریم!

تعویض متن یعنی مقادیر ثباتهای یک فرآیند جدید و حاالات اون فرآیند لود بشه چه بخوایم چه نخوایم ما اینجا تعویض متن داریم. اگه فرآیند محلت زمانیش تموم بشه که خب همگی توافق داریم که تعویض متن هم داریم . و وفتی که فرآیند تموم میشه باز هم داریم چون باید مقادیر جدیدی رو سیستم لود کنه و در ثباتهای وضعیت و ... قرار بده. این نظر منه البته .
۱
۰
ارسال: #۲۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۵۳ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  بچه ها یکی بگه واسه سواله جدول وارونه دو تا گزینه جواب نبود؟

کدوم کتاب.صفحه چند؟Exclamation

ما می توانیمBig Grin
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  سوال ۷۰ رو با چند تا مثال راحت می شه به نتیجه رسید
۱- انحصار متقابل:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه ولی قبل از اتمام، تعویض متن اتفاق می افته و نوبت به فرآیند A می رسه و چون خانه آرایه B هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه و انحصار متقابل نقض می شه
۲-شرط انتظار محدود:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه (تا اینجا مثل بالایی) و بعد فرآیند B کارش تموم می شه و خانه آرایه خودشو true می کنه و تعویض متن اتفاق می افته نوبت به A می رسه ولی A تو حلقه انتظار می مونه چون خونه آرایه B فالز نیست و دوباره B وارد می شه و تا بی نهایت این قصه ادامه پیدا می کنه و A دچار گرسنگی می شه پس انتظار محدود هم نقض می شه
۳- شرط پیشرفت:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و قبل از اینکه خونه آرایه خودشو False کنه یه وقفه IO به توپش می خوره و بلوکه می شه و فرآیند A هم بی چاره منتظر فرآیند B می مونه تا از بلوکه خارج بشه و شرط پیشرفت هم نقض می شه چون فرآیند A منتظر فرآیندی می مونه که تو همروندی شرکت نداره
با این تفاسیر همه شروط نقض می شه و در نتیجه گزینه ۳ درسته یعنی درست تره در واقع غلط تره

مشکل منم اینه که میگم این سوال ایراد داره اخه ما توی تست های زیادی دیدیم میگه کدوم گزینه صحیح نیست بعد گزینه ی اخر می اومد می گفت همه ی موارد صحیح است توی این جور سوالا منظور طراح اینه که هیچ گزینه ی غلطی وجود نداره من حاضرم ۲۰ تا مثال از کنکور های سال قبل بیارم براتون پس با این تفاسیر به نظرمن این طراح اگه تو این فکر بوده که این الگوریتم کلا غلطه بهتر بود مث بچه ی ادم منظورشو میفهموند من هم فک کردم این طراح خوشحال که فک کنم دفه ی اولش بوده بنده خدا تست طرح کرده بود اصن نمی دونه صحیح غلط چیه یکی باید به مامانش بگه دوباره بفرستدش کلاس اول که چپ و راست صحیح غلط یادش بدن یا یه بار زنگ بزنه برنامه عمو پورنگ تا معنی و فرق چپ و راست و صحیح غلط ویاد بگیره طفل معصوم

موافقم. برای اون سؤال فقط کافی بود بگه که گزینه کامل تر رو انتخاب کنید. که نگفته بود. پس ایراد داره. ولی احساسم میگه حذف نمیشه. من نزدم ولی کاش همه موارد رو میزدم....... Sad
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۳ ق.ظ، توسط ansarirobo.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۲۸ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  جدول صفحه گفته بود جدول ثانویه هم باید باشه که غلطه!

تا اونجایی که من میدونم برای هر جدول صفحه معکوس یا همون IPT باید یک hash table هم در نظر بگیریم تا عملیات جست و جوی برای سیستم راحت انجام بشه و اینجا
هم احتمالا منظور از جدول ثانویه همین hash table هستش.
اگه نیاز باشه میتونم شکل و منبع هم ارائه کنم.
این هم یک نمونه کامل:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال: #۲۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۰۴ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۰ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  سوال ۷۰ رو با چند تا مثال راحت می شه به نتیجه رسید
۱- انحصار متقابل:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه ولی قبل از اتمام، تعویض متن اتفاق می افته و نوبت به فرآیند A می رسه و چون خانه آرایه B هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه و انحصار متقابل نقض می شه
۲-شرط انتظار محدود:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و خانه آرایه خودشو false می کنه و از اونجایی که خانه آرایه A هم False است وارد ناحیه بحرانی می شه (تا اینجا مثل بالایی) و بعد فرآیند B کارش تموم می شه و خانه آرایه خودشو true می کنه و تعویض متن اتفاق می افته نوبت به A می رسه ولی A تو حلقه انتظار می مونه چون خونه آرایه B فالز نیست و دوباره B وارد می شه و تا بی نهایت این قصه ادامه پیدا می کنه و A دچار گرسنگی می شه پس انتظار محدود هم نقض می شه
۳- شرط پیشرفت:
فرض کنید فرآیند A وارد می شود و منتظر فرآیند B می ماند بعد تعویض متن اتفاق می افته و فرآیند B وارد می شود و قبل از اینکه خونه آرایه خودشو False کنه یه وقفه IO به توپش می خوره و بلوکه می شه و فرآیند A هم بی چاره منتظر فرآیند B می مونه تا از بلوکه خارج بشه و شرط پیشرفت هم نقض می شه چون فرآیند A منتظر فرآیندی می مونه که تو همروندی شرکت نداره
با این تفاسیر همه شروط نقض می شه و در نتیجه گزینه ۳ درسته یعنی درست تره در واقع غلط تره

مشکل منم اینه که میگم این سوال ایراد داره اخه ما توی تست های زیادی دیدیم میگه کدوم گزینه صحیح نیست بعد گزینه ی اخر می اومد می گفت همه ی موارد صحیح است توی این جور سوالا منظور طراح اینه که هیچ گزینه ی غلطی وجود نداره من حاضرم ۲۰ تا مثال از کنکور های سال قبل بیارم براتون پس با این تفاسیر به نظرمن این طراح اگه تو این فکر بوده که این الگوریتم کلا غلطه بهتر بود مث بچه ی ادم منظورشو میفهموند من هم فک کردم این طراح خوشحال که فک کنم دفه ی اولش بوده بنده خدا تست طرح کرده بود اصن نمی دونه صحیح غلط چیه یکی باید به مامانش بگه دوباره بفرستدش کلاس اول که چپ و راست صحیح غلط یادش بدن یا یه بار زنگ بزنه برنامه عمو پورنگ تا معنی و فرق چپ و راست و صحیح غلط ویاد بگیره طفل معصوم

موافقم. برای اون سؤال فقط کافی بود بگه که گزینه کامل تر رو انتخاب کنید. که نگفته بود. پس ایراد داره. ولی احساسم میگه حذف نمیشه. من نزدم ولی کاش همه موارد رو میزدم....... Sad
به نظر من این مدل سوال دادن درست نیست من مطمئنم که همه موارد غلطن ولی هزار بار سر جلسه شک داشتم منظور این گزینه همینه یا منظورش اینه همه موارد درستن

HeartTongue
۱
۰
ارسال: #۲۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ ق.ظ

البته نه با همین شرایط حساب کردم باز بالای ۴۰ شد

بابا من سر جلسه حساب کردم،۳۹/۳۳ شد،حالا یه سوال ما درست زدیماااااااAngelBig Grin
۰
۰
ارسال: #۲۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ)kayzen نوشته شده توسط:  بچه ها آخرین سوال جوابش چی بود ؟
نخ ها رو میگم....

طبق دفترچه بی زدم گزینه ۳
همون که گفته بود چند به یک همزمانی خوبی داره منبع کتاب هم سیلبر شاتسه تو مدرسان شریف هم کتاب سیستم عامل توضیح داده

HeartTongue
۱
۰
ارسال: #۲۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۱ ق.ظ)ansarirobo نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۲۸ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  جدول صفحه گفته بود جدول ثانویه هم باید باشه که غلطه!

تا اونجایی که من میدونم برای هر جدول صفحه معکوس یا همون IPT باید یک hash table هم در نظر بگیریم تا عملیات جست و جوی برای سیستم راحت انجام بشه و اینجا
هم احتمالا منظور از جدول ثانویه همین hash table هستش.
اگه نیاز باشه میتونم شکل و منبع هم ارائه کنم.
این هم یک نمونه کامل:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
خب پس اگه اینجوری باشه و جدول ثانویه hash table یا حتی TLB باشه گزینه ۱ هم نمیشه گفت غلطه چون این جداول برای رفع مشکل کندی ترجمه به کار میرند!
درکل به نظرم باید حذف شه,چون ابهام داره!
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ق.ظ، توسط E.SH.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ ب.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  سوال ۷۰ رو با چند تا مثال راحت می شه به نتیجه رسید
۱- انحصار متقابل:
۲-شرط انتظار محدود:
۳- شرط پیشرفت:
من دقیقا یادم نیست کجا ولی قبلا این تست رو دیده بودم و جواب برآورده نکردن شرط ‍ پیشرفته میشد...بخاطر اینکه تو همون ابتدای اجرای الگوریتم فرایند اولی که قصد وارد شدن به ناحیه بحرانی رو داره پشت حلقه while گیر میکنه ، تا فرایند دوم قصد وارد شدن به ناحیه بحرانی رو داشته باشه و متغیر خودشو false کنه و این موقع تازه فراینداول میتونه وارد میشه...
ولی مثل اینکه تو کد یه سری مشکل به وجود اومده و همونطور که شما هم گفتید مشکلات دیگه ای هم داره...
ولی به نظرم طراح این موضوع رو میخواسته مطرح کنه
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۵ ق.ظ)E.SH نوشته شده توسط:  
۱- انحصار متقابل:
۲-شرط انتظار محدود:
۳- شرط پیشرفت:
من دقیقا یادم نیست کجا ولی قبلا این تست رو دیده بودم و جواب برآورده نکردن شرط ‍ پیشرفته میشد...بخاطر اینکه تو همون ابتدای اجرای الگوریتم فرایند اولی که قصد وارد شدن به ناحیه بحرانی رو داره پشت حلقه while گیر میکنه ، تا فرایند دوم قصد وارد شدن به ناحیه بحرانی رو داشته باشه و متغیر خودشو false کنه و این موقع تازه فراینداول میتونه وارد میشه...
ولی مثل اینکه تو کد یه سری مشکل به وجود اومده و همونطور که شما هم گفتید مشکلات دیگه ای هم داره...
ولی به نظرم طراح این موضوع رو میخواسته مطرح کنه
دوست عزیز حتی اگه اینی که شما میگی باشه بازم گزینه همه موارد رو برآورده میکنه درست میشه دیگه چون حتی اگه یه شرط برقرار نباشه کل این مطلب غلط میشه ما میباست تو این تست دنبال گزینه صحیح تر بگردیم که میشه این گزینه یعنی همه موارد
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ق.ظ
در مورد سوال اول، تا بحال صحیح ترین، بهترین، بهینه ترین گزینه شنیده بودیم، دیگه غلط ترین گزینه ندیده بودیم.
شما بعنوان یه مهندس با منطق و استدلال سر و کار دارین، وقتی همه گزینه ها غلطه یعنی همشون غلطه.
اینجور تحلیل ها برای سیاستمدار هاست که تا جایی کم میارن تعریف مسئله رو عوض می کنن.
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۸۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۶۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۴۵ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۸۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۵۶ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۷۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۶۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۱۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۰۷۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۳۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close