زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲

ارسال: #۶۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۴۳ ب.ظ
RE: بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۵۹ ب.ظ)mamady1 نوشته شده توسط:  شرمنده ولی شما یکم در مورد هازارد و dontcare در مفهوم مشکل دارید
وقتی صفر و یک در یک مدار به هم وصل شوند باعث می شود مدار بسوزد نه اینکه خروجی بی اهمیت بدهد

(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)GoldenFishMT نوشته شده توسط:  مطالب رو با هم قاطی کردین.
بافر و سیم در اینجا منطق ۴-مقداره است یعنی خروجی ۰، ۱، z یا U داره.
حالا من نمی‌فهمم خروجی don't care دیگه چه صیغه‌ای‌یه.
وقتی خروجی دو بافر متفاوت به هم وصل می‌شه ولتاژ خروجی نامشخص می‌شه(U). مثل اینکه سر منفی و مثبت باتری رو به هم وصل کنید. تابع منطقی f باید یا صفر منطقی باشد یا یک منطقی و مقدار نامشخص را با هیچ تابعی نمی‌توان نشان داد.
تا به حال دیدید که بگن: F= U + xy ؛ U:Unknown
دوست من این سوال تقریبا کپی سوال سال ۸۰ هستش! کی گفته حالت بی اهمیت یعنی خروجی؟؟؟ من خودم درحدی نیستم که نظرم قطعی باشه اونم توو این سوال ولی توو کتاب آقای یوسفی برای حل همون تست سال ۸۰ این توضیح رو داده که هرگاه در اتصال ۲ سیم x,y به یکدیگر اگر یکی ۱ و دیگری ۰ باشدنتیجه نامشخص(dont care ) میشود- من عین عبارتشو نوشتم- بازم تاکید می کنم که من از خدامه گزینه ۴ درست باشه ولی ۹۹ درصد میدونم جواب همون گزینه ۱ هست

اولا سوال سال ۸۰ اشتباهه
دوما وقتی توی مدار صفر و یک به هم وصل بشن باعث می شه جریان زیادی از مدار بکشه و مدار بسوزه
دوست عزیز اینی که شما میگید درست نیست (لا اقل من جایی ندیدم وقتی دوتا سیم که یکی ولتاژ صفر و دیگری ولتاژ +۵ داره رو بهم وصل کنیم مدار میسوزه!!!) و نیز سوال امسال اشتباهه نه ۸۰ ، در ضمن اگه سوال سال ۸۰ اشتباه بوده باشه تقریبا ۱۰ سال از اون موقع میگذره یعنی هیچ کی پیدا نشده که اشتباه بودنش رو ثابت کنه!!!! دوستان اگه قرار باشه بر مبنای سوال سال ۸۰ (که از نظر ساختاری با این سوال یکیه ) پیش بریم "پاسخ صحیح این سوال توی گزینه ها وجود ندارد" چون وقتی دو تا بافر همزمان فعال شوند خروجی نامشخص میشه.
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۶۲
۲۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ ب.ظ)annmary نوشته شده توسط:  توی کتاب مدرسان شریف برای سوال مهندسی کامپیوتر ۸۰ که مشابه سوال ۶۳ می باشد، مولف گفته :زمانی که هر سه بافر باهم در حالت امپدانس بالا باشند یا دو بافر با هم همزمان فعال شوند خروجی نامشخص می شود دوستان لطفا کتاباتون رو نگاه کنید ببینید سوال سال ۸۰ کدوم گزینه درست اعلام شده اگه گزینه ی ۲ باشه این سوال امسال ما پاسخ درستش توی گزینه ها نیست

ببینید دوستان خودتون رو گول نزنید.مدرسان و پوران صرفا نظر نویسنده هست(البته با تمام احترامشون) مرجع این درس کتاب نلسون و در مورد بافر ها الکترونیک دیجیتال هاجس.فقط در صورتی وصل کردن بافر ها مجازه که ورودی کنترل هاش مکمل باشه.اگه گزینه ۴ درست اعلام نباشه نتیجه میگیریم علم هم با نظر طراح ها عوض میشه.
حتی اگر از نظر انواع خروجی گیت ها هم نگاه کنیم باید حتما open collector باشه تا بشه بهم وصلشون کرد و انتظار wired-and یا wired or داشته باشیم.البته بازم نظر دوستان محترمه.
۳
۲
ارسال: #۶۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
متاسفانه فرصت نکردم زودتر عکس بگیرم
برای تست ۶۳

جزوه دکتر اجلالی سال ۸۹
صداها هم موجوده

اشاره کردن که در منطق ۳ به بالا میتونیم چند تا خروجی بافرو به هم وصل کنیم اما با شرایطی
مال صفحه قبلش بوده
فایلو ضمیمه کردم

طبق فرمایش یکی از دوستان وقتی ۱ و ۰ رو روی سیم داریم مثل اینه که سر + و - باتریو به هم بزنیم.
و مدار میسوزه

تست سال ۸۰ هم باید دید پاسخ سنجش به این سوال چی بوده
به نظر من تستش با توجه به صحبتای دکتر اجلالی اشتباه هست.
یا شایدم یه عده نظرشون اینه که کانفیلکت به مدار آسیب نمیزنه و میشه پیاده سازی یه تابع منطقی باشه
در هر صورت من این تستو اعتراض زدم.

فایل‌(های) پیوست شده

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۰۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۵۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۵ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۳۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۵۴ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۷۶۴ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی مجدد نمره siiib70 ۵ ۴,۷۲۹ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۴۵ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close