زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲

ارسال: #۴۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط azad_ahmadi.)
RE: بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۱۴ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  میشه لطفا یکی سوال ۶۱ برای من دقیق حل کنه؟

سلام.
از اینکه الان تونستم حلش کنم اما سرجلسه مثل ... فقط سوالا رو نگاه می کردم و هول شده بودم خیلی ناراحتم اما جواب به این صورته:
اول مقدار اولیه رو ۰۰۰ میدیم، به ورودی فلیپ فلاپ ها و خروجی رو بدست میاریم. همین. جواب بر اساس دفترچه B گزینه ۲ میشه. اخه خدایا مگه من چکار کردم که سر جلسه نتونستم حلش کنم.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe
ارسال: #۴۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط m@hboobe.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۱۴ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  میشه لطفا یکی سوال ۶۱ برای من دقیق حل کنه؟
Ja=B ********* Ka=B'.C
Jb=A'+C ********* Kb=1
Jc=A *********** Kc=B'
ABC
۰۰۰
Ja=0 ********* Ka=1.0=0
A عوض نمیشود
Jb=1+0=1 ********* Kb=1
B مکمل حالت قبلی
Jc=0 ************ Kc=1
مقدار ۰ میشود C
۰۱۰
Ja=1 *************Ka=0.0=0
A مقدار ۱ میشود
Jb=1+0=1 ************* Kb=1
B مکمل حالت قبلی
Jc=0 **************Kc=0
عوض نمیشود C
۱۰۰
Ja=0 ********* Ka=1.0=0
A عوض نمیشود
Jb=0+0=0 ********* Kb=1
مقدار ۰ میشود B
Jc=1 ************** Kc=1
C مکمل حالت قبلی
۱۰۱
Ja=0************ Ka=1.1=1
مقدار ۰ میشود A
Jb=0+1=1************ Kb=1
B مکمل حالت قبلی
Jc=1 ************ Kc=1
C مکمل حالت قبلی
۰۱۰
مشخص میشود که یک حلقه داریم که از ۲ شروع میشود به ۴ و بعد به ۵ و باز به ۲ میرود

(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  اخه خدایا مگه من چکار کردم که سر جلسه نتونستم حلش کنم.
فکر کنم بخاطر نحوه در نظر گرفتن ABC بوده؟!

من خیلی شک داشتم! ولی خب خودمو قانع کردم :-|

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , LORD0098 , Payam92
ارسال: #۴۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  سلام.
از اینکه الان تونستم حلش کنم اما سرجلسه مثل ... فقط سوالا رو نگاه می کردم و هول شده بودم خیلی ناراحتم اما جواب به این صورته:
اول مقدار اولیه رو ۰۰۰ میدیم، به ورودی فلیپ فلاپ ها و خروجی رو بدست میاریم. همین. جواب بر اساس دفترچه B گزینه ۲ میشه. اخه خدایا مگه من چکار کردم که سر جلسه نتونستم حلش کنم.

من این دست سوالارو خیلی راحت حل میکنم
فکر میکنم m@hboobe درست میگن
من CBA در نظر گرفتم گویا باید ABC در نظر میگرفتم!!!
هــــــــی....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe
ارسال: #۴۹
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ ق.ظ، توسط rezareza2.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۰۰ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  سلام.

من این دست سوالارو خیلی راحت حل میکنم
فکر میکنم m@hboobe درست میگن
من CBA در نظر گرفتم گویا باید ABC در نظر میگرفتم!!!
هــــــــی....
اره منم که حل کردم دیدم از حالت ۲ میره به ۱ ولی به راه حلم مطمئن بودم، یهو گفتم نکنه این طراح احمق برعکس گرفته باشه!!!
دیدم بببعععلهههههه، عددها رو که برعکس کردم جوابو پیدا کردم!
عدد ۱ باینری شد ۴ باینری...
۰
۰
ارسال: #۵۰
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخه سوال ۶۲ علاوه بر اینکه گزینه ۳ کامل چاپ نشده شکل مدار هم درست نیست!!!!!! با گزینه ۲ شما چطور شکل مدار رو تو قسمت بالایی توجیه می کنید؟
۰
۰
ارسال: #۵۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۰۵ ب.ظ
سوال بافر مدار جواب همونی هست که مدرسانم گفته یعنی همونی که حالت بی اهمیت داره-من سر جلسه ام میدونستم اونه ها ولی نمیدونم چرا لحظه آخر عوضش کردم زدم ۴!!! یه جدول صحت بکشین واسه همه حالات توو مدارچک کنین فقط نکتش اینه تنها درحالتی مدار میسوزه که ۲تا سیم مقدار یک از خودشون عبور بدن و اگه یک سیم مقدار یک و یک سیم دیگه مقدار ۰ از خودش عبور بده میشه حالت بی اهمیت با این اوصاف گزینه ۱ جواب هستش
۱
۲
ارسال: #۵۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۸ ب.ظ، توسط fum_com.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۵ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سوال بافر مدار جواب همونی هست که مدرسانم گفته یعنی همونی که حالت بی اهمیت داره-من سر جلسه ام میدونستم اونه ها ولی نمیدونم چرا لحظه آخر عوضش کردم زدم ۴!!! یه جدول صحت بکشین واسه همه حالات توو مدارچک کنین فقط نکتش اینه تنها درحالتی مدار میسوزه که ۲تا سیم مقدار یک از خودشون عبور بدن و اگه یک سیم مقدار یک و یک سیم دیگه مقدار ۰ از خودش عبور بده میشه حالت بی اهمیت با این اوصاف گزینه ۱ جواب هستش
سلام
احتمالا جواب درست همینه اما چرا گزینه ۳ نتونه جواب باشه؟!
به نظر من هر ۲ تابع گزینه ۱ و ۳ رو میشه با این مدار پیاده سازی کرد....
نکته دیگه اینکه تابع منطقی هر دو گزینه رسما یکیه،درواقع اون دو تا حالت بی اهمیت در گروه بندی یکها شرکت نمیکنند!!!
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۲ ب.ظ، توسط rezareza2.)
اینکه جایی که یکی صفر و دیگری ۱ هست قانون در مورد بافرهاست؟ من هیچ جا چنین چیزی ندیدم ( صرفا جهت اطلاع خودم میخوام بدونم )

ضمنا یه نکته خارج از کلا قوانین منطقی
تعریف تابع یعنی شما کنترلی روی ورودی ندارید و صرفا عملیات داخلی تابع، خروجی مورد نظر رو مشخص میکنه،حالا شما برای اینکه خروجی حالت مشکل دار پیش نیاد دارید بعضی حالات خروجی رو حذف می کنید درحالیکه شما با اینکار فقط خروجی تابع رو تغییر دادید و نمی تونید کنترلی روی ورودی مشکلدار داشته باشید. اگر ورودی بشکل A=C=1 به مدار داده بشه مدار میسوزه،
کاری که شما میکنید اینه که بعضی حالات ورودی رو در نظر نمی گیرید یعنی ۳ متغیر ورودی داریم و وقتی دارید برای محاسبه تابع، جدول حالت رو میکشید بجای ۸ حالت ورودی فقط چندین حالت خاص رو در نظر میگیرید.
خب این اشتباهه و تناقض داره با تعریف تابع.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372
ارسال: #۵۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۰۶ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  اینکه جایی که یکی صفر و دیگری ۱ هست قانون در مورد بافرهاست؟ من هیچ جا چنین چیزی ندیدم ( صرفا جهت اطلاع خودم میخوام بدونم )
تعریف تابع یعنی شما کنترلی روی ورودی ندارید و صرفا عملیات داخلی تابع، خروجی مورد نظر رو مشخص میکنه،حالا شما برای اینکه خروجی حالت مشکل دار پیش نیاد دارید بعضی حالات خروجی رو حذف می کنید درحالیکه شما با اینکار فقط خروجی تابع رو تغییر دادید و نمی تونید کنترلی روی ورودی مشکلدار داشته باشید. اگر ورودی بشکل A=C=1 به مدار داده بشه مدار میسوزه،
کاری که شما میکنید اینه که بعضی حالات ورودی رو در نظر نمی گیرید یعنی ۳ متغیر ورودی داریم و وقتی دارید برای محاسبه تابع، جدول حالت رو میکشید بجای ۸ حالت ورودی فقط چندین حالت خاص رو در نظر میگیرید.
من خودم گزینه ۴ رو زدم ولی شک نکنید گزینه ۱ جواب هستش
واسه اطمینانتون جدولو با کل حالات می نویسم فقط قبلش در مورد سوال دوست دیگم بگم که توو کتاب پوران توو حل یک تست آقای یوسفی نکته ای که بالا گفتمو بهش اشاره کردن - اون ورودی که شما میدین درسته ۲ تا بافر رو فعال میکنه ولی خروجی ۲ بافر یک نیست!! یکی صفر هست یکی یک که همین باعث میشه اون حالت - حالت بی اهمیت بشه
۰۰۰-->1
۰۰۱-->0
۰۱۰-->0
۰۱۱-->d
۱۰۰-->1
۱۰۱-->d
۱۱۰-->0
۱۱۱-->0
واسه اینکه مطمئن بشین اول شکلو ساده کنید بعد به ازای تک تک حالات امتحان کنید متاسفانه(البته به خاطرخودم) توو هیچ حالتی ۲تا بافر خروجیشون ۱ نمیشه که بخواد مدار بسوزه!!! در ضمن درسته من از کتابای مدرسان متنفرم ولی مدار منطقیش تنها کتابی ازش هست که قبولش دارم احتمالا پاسخگوی این کلیدم همون مولف بوده
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezareza2 , kefsan
ارسال: #۵۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۲۰ ب.ظ
توی کتاب مدرسان شریف برای سوال مهندسی کامپیوتر ۸۰ که مشابه سوال ۶۳ می باشد، مولف گفته :زمانی که هر سه بافر باهم در حالت امپدانس بالا باشند یا دو بافر با هم همزمان فعال شوند خروجی نامشخص می شود دوستان لطفا کتاباتون رو نگاه کنید ببینید سوال سال ۸۰ کدوم گزینه درست اعلام شده اگه گزینه ی ۲ باشه این سوال امسال ما پاسخ درستش توی گزینه ها نیست
۰
۲
ارسال: #۵۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۲۴ ب.ظ، توسط GoldenFishMT.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۶ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  اینکه جایی که یکی صفر و دیگری ۱ هست قانون در مورد بافرهاست؟ من هیچ جا چنین چیزی ندیدم ( صرفا جهت اطلاع خودم میخوام بدونم )
من خودم گزینه ۴ رو زدم ولی شک نکنید گزینه ۱ جواب هستش
واسه اطمینانتون جدولو با کل حالات می نویسم فقط قبلش در مورد سوال دوست دیگم بگم که توو کتاب پوران توو حل یک تست آقای یوسفی نکته ای که بالا گفتمو بهش اشاره کردن - اون ورودی که شما میدین درسته ۲ تا بافر رو فعال میکنه ولی خروجی ۲ بافر یک نیست!! یکی صفر هست یکی یک که همین باعث میشه اون حالت - حالت بی اهمیت بشه
۰۰۰-->1
۰۰۱-->0
۰۱۰-->0
۰۱۱-->d
۱۰۰-->1
۱۰۱-->d
۱۱۰-->0
۱۱۱-->0
واسه اینکه مطمئن بشین اول شکلو ساده کنید بعد به ازای تک تک حالات امتحان کنید متاسفانه(البته به خاطرخودم) توو هیچ حالتی ۲تا بافر خروجیشون ۱ نمیشه که بخواد مدار بسوزه!!! در ضمن درسته من از کتابای مدرسان متنفرم ولی مدار منطقیش تنها کتابی ازش هست که قبولش دارم احتمالا پاسخگوی این کلیدم همون مولف بوده

مطالب رو با هم قاطی کردین.
بافر و سیم در اینجا منطق ۴-مقداره است یعنی خروجی ۰، ۱، z یا U داره.
حالا من نمی‌فهمم خروجی don't care دیگه چه صیغه‌ای‌یه.
وقتی خروجی دو بافر متفاوت به هم وصل می‌شه ولتاژ خروجی نامشخص می‌شه(U). مثل اینکه سر منفی و مثبت باتری رو به هم وصل کنید. تابع منطقی f باید یا صفر منطقی باشد یا یک منطقی و مقدار نامشخص را با هیچ تابعی نمی‌توان نشان داد.
تا به حال دیدید که بگن: F= U + xy ؛ U:Unknown

فایل‌(های) پیوست شده

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , reyhaneh64
ارسال: #۵۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۵۶ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)GoldenFishMT نوشته شده توسط:  مطالب رو با هم قاطی کردین.
وقتی خروجی دو بافر متفاوت به هم وصل می‌شه ولتاژ خروجی نامشخص می‌شه(U). مثل اینکه سر منفی و مثبت باتری رو به هم وصل کنید. تابع منطقی f باید یا صفر منطقی باشد یا یک منطقی و مقدار نامشخص را با هیچ تابعی نمی‌توان نشان داد.
دوست من این سوال تقریبا کپی سوال سال ۸۰ هستش! کی گفته حالت بی اهمیت یعنی خروجی؟؟؟ من خودم درحدی نیستم که نظرم قطعی باشه اونم توو این سوال ولی توو کتاب آقای یوسفی برای حل همون تست سال ۸۰ این توضیح رو داده که هرگاه در اتصال ۲ سیم x,y به یکدیگر اگر یکی ۱ و دیگری ۰ باشدنتیجه نامشخص(dont care ) میشود- من عین عبارتشو نوشتم- بازم تاکید می کنم که من از خدامه گزینه ۴ درست باشه ولی ۹۹ درصد میدونم جواب همون گزینه ۱ هست
۱
۲
ارسال: #۵۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۱۸ ب.ظ
دوستان از نظر من که سوال ۶۳ اشتباهه والا یا باید سوال سال ۸۰ اشتباه باشه یا این سوال اصلا جوابش تو گزینه ها نیست
۲
۱
ارسال: #۵۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  اینکه جایی که یکی صفر و دیگری ۱ هست قانون در مورد بافرهاست؟ من هیچ جا چنین چیزی ندیدم ( صرفا جهت اطلاع خودم میخوام بدونم )

من جواب این سوال رو این زدم که قابل پیاده سازی نیست
چون اگه A=C=1

اتلاف وقت خودکشی واقعی است
۲
۱
ارسال: #۶۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۳ ب.ظ، توسط mamady1.)
شرمنده ولی شما یکم در مورد هازارد و dontcare در مفهوم مشکل دارید
وقتی صفر و یک در یک مدار به هم وصل شوند باعث می شود مدار بسوزد نه اینکه خروجی بی اهمیت بدهد

(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)GoldenFishMT نوشته شده توسط:  مطالب رو با هم قاطی کردین.
دوست من این سوال تقریبا کپی سوال سال ۸۰ هستش! کی گفته حالت بی اهمیت یعنی خروجی؟؟؟ من خودم درحدی نیستم که نظرم قطعی باشه اونم توو این سوال ولی توو کتاب آقای یوسفی برای حل همون تست سال ۸۰ این توضیح رو داده که هرگاه در اتصال ۲ سیم x,y به یکدیگر اگر یکی ۱ و دیگری ۰ باشدنتیجه نامشخص(dont care ) میشود- من عین عبارتشو نوشتم- بازم تاکید می کنم که من از خدامه گزینه ۴ درست باشه ولی ۹۹ درصد میدونم جواب همون گزینه ۱ هست

اولا سوال سال ۸۰ اشتباهه
دوما وقتی توی مدار صفر و یک به هم وصل بشن باعث می شه جریان زیادی از مدار بکشه و مدار بسوزه
۳
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۲ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۴ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی مجدد نمره siiib70 ۵ ۴,۸۱۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۷۵ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close