زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲

ارسال: #۳۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۰۸ ب.ظ
خود شماهم به تست تکیه کردین که..
منهم گفتم مطمئن نیستم ولی طبق گفته استاد اجلالی و یوسفی نتیجه گیری کردم
از روی چه کتابی میگید تست ۶۰؟اگه پوران
فصل دوم که ساده سازیه و ۲۷ تا تست داره
فصل ۳ هم ۵۲ سوال شاید کتابا باهم فرق دارن

زندگی باید پرواز مسرت بخش در بین عقابها باشد نه دویدنی جنون امیز در میان موش ها.
به امید زندگی بهتر.
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۰ ب.ظ
RE: بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  دوستان این سوال که برای سال ۸۰ کامپیوتره ببینید.
پاسخ گزینه ۲
شباهت بین این سوال و سوال امسال هست یه بار اینو حل کنید میفهمید
همون طور که میبینید توی این حالت هم دوتا کنترل a,c باهم میتونن یک بشن ولی گزینه ای مثل این مدار صحیح نمیباشد وجود نداره و در واقع پاسخ گ۲ بوده.

توجه کنید که در کتاب مهندس یوسفی هم اومده که این سوال عیب داره ولی چون گزینه صحیح نمی باشد مجبوره گزینه دو رو بزنه.به کتاب نلسون مراجعه کن.
۱
۰
ارسال: #۳۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۳ ب.ظ
اینا رو یادم بود !
طبق B
۵۸ - ۱
۶۱ - ۳
۶۳ - ۴

یادم باشد حرفی نزنم که به کسی بر بخورد...
۰
۱
ارسال: #۳۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۳۲ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ ق.ظ)mohsen.srn نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ق.ظ)arashkkh68 نوشته شده توسط:  سوال ۶۰:
نکته اینه که وقتی اون همه از ورودی های ماکس، به گراند وصل هستند، یعنی خروجی مدار به ازای مینترم‌های مربوطه صفر هست، یعنی باید برای این سوال، مینترمهای غیر صفر رو پیدا می‌کردیم، و جواب میشد پای متمم اونها (یعنی ماکسترمهایی که شماره هاشون با این مینترم های غیر صفر فرق داره). یعنی تقریبا گزینه ۳، تنها مشکل اینه که معمولا برای ماکسترم M بزرگ قرار میدن، که توی این سوال به نظر من به اشتباه m قرار داده شده بود.

دقیقاً به خاطر همین مشکلِ تایپی من به اشتباه افتادم! (منظورم نوشتن m با جای M هست...)
آخه من چشمم بیشتر از این که پی و زیگما رو توی تست هایی که حل کرده بودم ببینه، به m و M توجه میکردم... حیف...
زدم گزینه ی ۴ (دفترچه ی B)

سلام
به نظر من درست ترین گزینه همون ۴ بود.هر چند، چند تا از مینترم ها رو نداشت.
بقیه توی علامت پی و زیگما مشکل داشتن
۰
۰
ارسال: #۳۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۵۳ ب.ظ
dfsefes dateline= '1360390569' نوشته شده توسط:  سوال ۶۰ بنظر من ۲ درسته طبق b
چرا همه میگن ۳
یکی یه استدلال قوی بیاره
منم موافقم... نمیدونم چرا همه ۳ زدن

احتمال زیاد ۲ درست باشه ..چون ماکسنرم عکس مین ترمه..اونایی که به gnd وصلند مین ترمو ۰ می کنند
۰
۰
ارسال: #۳۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۵۹ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱ ق.ظ)m2h نوشته شده توسط:  بچه ها یعنی هیچکی با اون سوال میلی و مور مشکل نداره؟! به نظر من سوال غلط بود!

آره از نظر من هم اشتباه بود . مدار میلی بود اما ۲ تا میلی مشکل داشت .
۰
۰
ارسال: #۳۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ، توسط Payam92.)
دوستان لطف کنید راه حلتونو بذارید تا بقیه هم ببینن استفاده کنن
خب این سوال ۶۰
به نظرم بچه ها توی نحوه قرار گیری ABCD مشکل دارن که باید به صورت زیر باشه
و در ضمن به select ماکس هم دقت کنید C به S2 وصل شده یعنی بیت پر ارزش.

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۰ ب.ظ)mehdi3254 نوشته شده توسط:  توجه کنید که در کتاب مهندس یوسفی هم اومده که این سوال عیب داره ولی چون گزینه صحیح نمی باشد مجبوره گزینه دو رو بزنه.به کتاب نلسون مراجعه کن.
توی این کتاب چیزی نیومده یعنی آقای یوسفی نگفته که این سوال مشکل داره!! اگه هم مشکل داشت باید حذف میشد
به کجای کتاب نلسون مراجعه کنم ۱۰۰۰ صفحه کتابه اگه چیزی هست بذار ماهم ببینیم!

فایل‌(های) پیوست شده

زندگی باید پرواز مسرت بخش در بین عقابها باشد نه دویدنی جنون امیز در میان موش ها.
به امید زندگی بهتر.
۱
۱
ارسال: #۳۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۶ ب.ظ، توسط hosseini2012.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۱ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ ب.ظ)ariazad نوشته شده توسط:  به نظر من dont care نداشت چون dont care وقتی پیش میاد که هیچ کدوم از بافرا خروجی نداشته باشن(ینی فعال نباشن)
توی اون شرایط میشه Z یعنی قطع و قطع با d فرق داره
d یعنی یه ولتاژی داره ولی مشخص نیست و z یعنی قطع
به نظرم گزینه ۴ میشد، چون اگه پایه سلکت رو ببینید توی بعضی از حالات دو تا بافر با هم فعال میشدن و خوب این نمیتونه درست باشه که بخواد همزمان از دو یا چند خط خروجی بگیره

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ب.ظ)ghamar نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ ق.ظ)mohsen.srn نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ق.ظ)arashkkh68 نوشته شده توسط:  سوال ۶۰:
نکته اینه که وقتی اون همه از ورودی های ماکس، به گراند وصل هستند، یعنی خروجی مدار به ازای مینترم‌های مربوطه صفر هست، یعنی باید برای این سوال، مینترمهای غیر صفر رو پیدا می‌کردیم، و جواب میشد پای متمم اونها (یعنی ماکسترمهایی که شماره هاشون با این مینترم های غیر صفر فرق داره). یعنی تقریبا گزینه ۳، تنها مشکل اینه که معمولا برای ماکسترم M بزرگ قرار میدن، که توی این سوال به نظر من به اشتباه m قرار داده شده بود.

دقیقاً به خاطر همین مشکلِ تایپی من به اشتباه افتادم! (منظورم نوشتن m با جای M هست...)
آخه من چشمم بیشتر از این که پی و زیگما رو توی تست هایی که حل کرده بودم ببینه، به m و M توجه میکردم... حیف...
زدم گزینه ی ۴ (دفترچه ی B)

سلام
به نظر من درست ترین گزینه همون ۴ بود.هر چند، چند تا از مینترم ها رو نداشت.
بقیه توی علامت پی و زیگما مشکل داشتن
به نظرم این سوال باید کلا حذف بشه، سوال رو نباید جوری بدن که بچه ها رو به اشتباه بندازن، هدف سوال اینه که توان علمی سنجیده بشه، من تو این سوال خودم حواسم به همه چیز بود جز اینکه ببینم پی اومده یا زیگما! یعنی کلا هدف طراح از طرح این سوال این بوده ببینه طرف حواسش به اون زیگما یا پی هست؟! آخه این که نشد نحوه سوال دادن رِ!

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
۰
۲
ارسال: #۳۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۰۳ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۱ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ ب.ظ)ariazad نوشته شده توسط:  به نظر من dont care نداشت چون dont care وقتی پیش میاد که هیچ کدوم از بافرا خروجی نداشته باشن(ینی فعال نباشن)
توی اون شرایط میشه Z یعنی قطع و قطع با d فرق داره
d یعنی یه ولتاژی داره ولی مشخص نیست و z یعنی قطع

والا من تا جایی که از سر کلاس یادمه استادم همیشه میگفت خروجیهای چندین بافر سه حالته رو فقط در صورتی میشه بهم وصل کرد که در هر لحظه فقط یکیشون وصل باشه. یعنی فقط یکیشون صفر یا یک باشه و بقیشون قطع باشن. میگفت اگه اینطوری نباشه اینا منفجر میشن Smile . من که اینو نزدم. حتی چندین خروجی صفر رو هم نمیشه بهم وصل کرد ظاهراااا . برای اطلاعات بیشتر به دانشجویان برقی رجوع کنیم فک کنم بهتر باشه...
۱
۲
ارسال: #۴۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۳۰ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  دوستان لطف کنید راه حلتونو بذارید تا بقیه هم ببینن استفاده کنن
خب این سوال ۶۰
به نظرم بچه ها توی نحوه قرار گیری ABCD مشکل دارن که باید به صورت زیر باشه
و در ضمن به select ماکس هم دقت کنید C به S2 وصل شده یعنی بیت پر ارزش.
سوال ۶۰ از اون سوالا بود دعا کردم که نمونه اش باشه خیل راحت با یه جدول حل میشه همون جدولی که هیچ وقت در کتاب پوران ازش استفاده نشده!!

راه حل من

فایل‌(های) پیوست شده

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92
ارسال: #۴۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط iman30v.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۱۷ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  در مورد بافر سه حالته به نظرم اونی که don't care داشت میشد. چون توی دو حالت یکی شون یک و یکی صفر میداد که این یعنی نامشخص
اون مدار هم میلی بود و به دست اوردنش زیاد سخت نبود
سوال ماکس اول XNOR
ماکس دوم اونی که از همه بیشتر داشت یعنی ۰و۱و۳و... دقیق یادم نیست
شمارنده هم یادمه از ۰۰۰ میرفت به ۰۱۰ و بعدش اگه اشتباه نگم ۱۰۱ ..

در مورد سوال بافر سه حالته میشه گزینه ای که نوشته بود "این مدار نمیتواند پیاده سازی هیچ مدار منطقی باشد" چون ورودی های کنترل بافرهای سه حالته باید به صورت متقارن باشه و نمیشه یه بافر کنترلش C باشه و بافر دیگه ای با کنترل C Not نداشته باشیم.

شمارنده هم از ۰۰۰ به ۰۱۰ و سپس ۱۰۰ و سپس ۱۰۱ و دوباره به ۰۱۰ و الی آخر...

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یه سوالش که مشکل داشت همونی که میلی بود!!! ولی من همرو زدم
طبق دفترچه B
۵۸- ۱
۵۹- ۲
۶۰- ۳
۶۱- ۲
۶۲- ۲
۶۳- ۴ البته اینو شک دارم ولی نظرم این بود که مدار اشکال داره!! و ۴ زدم

سوال ۵۹ چطور میتونه گزینه ۲ بشه؟Exclamation
به شکل گزینه ۲ دقت کن، از حالت ۱۰ با ورودی K=0 هم به حالت ۰۰ میره و هم به حالت ۱۱ که این در مدار منطقی امکان نداره! جواب صحیح گزینه ۳ بود.

سوال ۶۳ هم درست زدی.
۰
۰
ارسال: #۴۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ب.ظ
جواب تشریحی ۵۹
!!

الان قاطی کردم دقیقا نمیدونم من گزینه ۲ رو زدم یا ۳!!

دفترچم سی بود فکر کنم گزینه ۳ رو زدم Sad

فایل‌(های) پیوست شده

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92
ارسال: #۴۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۰ ق.ظ، توسط rezareza2.)
اون سوال ۶۰ که ۱۰۰% گزینه درست ۳ هست . بنظرم آسونترین سوال تست منطقی که میشد داد این بود.
ببینید دوستان، به بیان خیلی واضح منطقی Smile
اینکه ترتیب متغیرها توی بیان تابع یعنی f(A,B,C,D) چجوریه مهمه و نه ترتیب قرار دادنش توی شکل.اینکه توی شکل چجوری بهم وصل شده باشه فقط مینترم های انتخابی رو تغییر میده چون اینها بیان کننده ارزش دودویی متفاوتی میشه.
این متغیرهای انتخاب در ۳ حالت اتخاب میکنند یعنی
کد:
۱=C'B'A  =======> D
۲=C'BA' ========> 1
۴=CB'A' ==========> D'
خب حالا نتیجه خروجی رو به اینها اضافه کنید ( در واقع AND کنید ) و چون داریمبین خروجی ها انتخب میکنیم میشه OR ( همون جمع)
کد:
DC'B'A
C'BA'
D'CB'A'
که اینها رو بزارید توی جدول می بینید که مینترم های این تابع ۲ و۴و۹و۱۰ هست . وقتی بصورت ضرب بخوایم بیانش کنیم میشه ضرب همه اعداد بجز این اعداد که گزینه ۳ هست.
۰
۰
ارسال: #۴۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۶ ق.ظ، توسط GoldenFishMT.)
پاسخ تشریحی سوال ۶۳
گزینه ۴ (طبق دفترچه B) صحیح است.

اگر حالتی پیدا شود که خروجی دو بافر (البته فعال) متفاوت شود (منظورم اینه که یه بافر صفر رو خروجی بده و اون یکی یک رو خروجی بده، و یا بالعکس)، در اینصورت گزینه ۴ اثبات خواهد شد. حالا اگر به
A=1
B=0
C=1
داده شود خروجی دو بافر فعال، متفاوت می‌شود. (در واقع ۰s و ۱s با یکدیگر تداخل پیدا می‌کنند.)
در واقع در این حالت ذکر شده باید خروجی(f) یک می‌شده ولی Unknown شد. بنابراین این مدار با هیچ تابع منطقی‌ای پیاده‌سازی نخواهد شد.

در صورت درست بودن استدلال، لطفاً تایید بفرمایید.
۳
۱
ارسال: #۴۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱ ق.ظ)m2h نوشته شده توسط:  بچه ها یعنی هیچکی با اون سوال میلی و مور مشکل نداره؟! به نظر من سوال غلط بود!

سوال حذف نمیشه چون ۱۰۰٪ میلی که بود فوقش بخاطر اشتباه چاپی ۲تاگزینه را درست اعلام میکنن!
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۳ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۲ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۳ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی مجدد نمره siiib70 ۵ ۴,۸۱۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۷۵ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close