زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲

ارسال: #۱۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ق.ظ
RE: بررسی سوالات مدارمنطقی ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۸ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  ولی دوستان بافر سه حالته هایی رو میشه بهم وصل کرد و مدار درست کار میکنه که پایه سلکتشون مکمل هم باشن
تو این سوال دو تا بافر اولیه پایه سلکتشون مکمل هم بود اما بافر سومیه پایه سلکتش کلا یه پایه دیگه بود!
به همین خاطر دو حالت X میشد
بقیه حالات درست بود یعنی یا فقط یکی فعال بود یا اگه دو تا باهم فعال بودن هر دو یه مقدار یکسان میدادن
ولی اون دو حالت دو بافر باهم فعال بودن و مقدارهای متفاوت میدادن(یکی ۱ و یکی ۰) که میشد X

منم همون گزینه رو زدم، ۲تا مینترم با ۲تا X
اما یه نکته. تستش رو دوباره اگه نگاه کنی می بینی که کل مینترم هایی که به ازای اونا c فعال میشه باید X بشه، چون خروجی های چند تا بافر نباید حتی ۲تاشون مثل هم فعال بشن. امیدوارم استدلالم درست نباشه. این چیزی که میگم اگه درست باشه جواب توی گزینه ها نیست، یا اینکه اون گزینه ای که ۲تا مینترم داده درسته با این فرض که X ها رو ننوشته
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: oli92
ارسال: #۱۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ ق.ظ
منم به همین خاطر که در بافر سه حالته اگر به صورت موازی ترسیم شده باشد نباید دو کننده یک همزمان داشته باشد و گزینه چهار که مدار مشکل دار رو زدم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۲ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  دوستان این سوال که برای سال ۸۰ کامپیوتره ببینید.
پاسخ گزینه ۲
شباهت بین این سوال و سوال امسال هست یه بار اینو حل کنید میفهمید
همون طور که میبینید توی این حالت هم دوتا کنترل a,c باهم میتونن یک بشن ولی گزینه ای مثل این مدار صحیح نمیباشد وجود نداره و در واقع پاسخ گ۲ بوده.

این سوال که کلا غلطه
وقتی c=1 باشه خروجی برابر ab(not میشه که همزمان بافر سوم فعال میکنه که خروجیش b هست
به این سوال سال ۸۰ تکیه نکنید، این سوال مشکل داره
۱
۰
ارسال: #۱۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۲ ق.ظ
طبق دفترچه B:

۵۸-۱
۵۹-۲
۶۰-۳ (فکر کنم اشتباه زدم، شایدم طراح اشتباه کرده)
۶۱-۲
۶۲-۲
۶۳-۴ (شک دارم، آخه مداری که با بعضی ورودیها اشتباه کار میکنه مگه میتونه پیاده سازی یه تابع منطقی باشه؟)

اشکالاتی که توی سوالا به نظرم میرسه:
سوال ۵۹:
جواب به نظر من میشد گزینه ۲، البته این گزینه یه اشکالی داشت! اونم اینکه برای حالت ۱۱ تنها ورودی موجود ورودی ۱ بود، که هم به حالت ۰۰ میرفت و هم به حالت ۱۰!! همینطور از حالت ۱۰، با ورودی ۰ هم به ۰۰ میرفت و هم به ۱۱!!! خب خیلی مسخره است که همون گزینه‌ای که تنها گزینه‌ی ممکنه و نمیشه ردش کرد، همچین اشکالی داره! امیدوارم سوال حذف نشه

سوال ۶۰:
نکته اینه که وقتی اون همه از ورودی های ماکس، به گراند وصل هستند، یعنی خروجی مدار به ازای مینترم‌های مربوطه صفر هست، یعنی باید برای این سوال، مینترمهای غیر صفر رو پیدا می‌کردیم، و جواب میشد پای متمم اونها (یعنی ماکسترمهایی که شماره هاشون با این مینترم های غیر صفر فرق داره). یعنی تقریبا گزینه ۳، تنها مشکل اینه که معمولا برای ماکسترم M بزرگ قرار میدن، که توی این سوال به نظر من به اشتباه m قرار داده شده بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen.srn
ارسال: #۲۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ ق.ظ
۶۰ همون ۳درسته

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۰
۰
ارسال: #۲۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ ق.ظ، توسط rezareza2.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ)mehdi_matrix نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  ولی دوستان بافر سه حالته هایی رو میشه بهم وصل کرد و مدار درست کار میکنه که پایه سلکتشون مکمل هم باشن
تو این سوال دو تا بافر اولیه پایه سلکتشون مکمل هم بود اما بافر سومیه پایه سلکتش کلا یه پایه دیگه بود!

موافقم
باید توجه داشت که تابع می تونه هر نوع مقادیری رو از مجموع مقادیر ورودی دریافت کنه و در ادامه اون عمل خواسته شده رو رو اونا انجام بده.با توجه به این که در بعضی حالتها خروجی دو تا از بافرها(که سی یکیشونه)از امپدانس بالا خارج میشه،به مدار آسیب خاوهد رسید.پس هیچ تابعی در این حالت کارکرد صحیح نخواهد داشت و با توجه با هین که ورودی ها محدود نشدند مدار نهایتا خواهد سوخت

موافقم . دقیقا همین مورد هست و چون در توابعی که ذکر شده تابعی رو بیان نکرده که از همزمانی انتخاب C و A استفاده نکنه مدار کار نخواهد کرد .

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱ ق.ظ)m2h نوشته شده توسط:  بچه ها یعنی هیچکی با اون سوال میلی و مور مشکل نداره؟! به نظر من سوال غلط بود!

درواقع گزینه ۲ جواب هست .
از حالت ۱۰ که به حالت ۰۱ بخواد تبدیل بشه برای تبدیلش باید TA و TB بصورت ۱ در بیاد که فقط در گزینه ۲ صدق میکنه ( بین ۲ گزینه ۲ و ۳ که میلی هستند ). ۲گزینه دیگر که کلا رد هست .
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یه سوالش که مشکل داشت همونی که میلی بود!!! ولی من همرو زدم
طبق دفترچه B
۵۸- ۱
۵۹- ۲
۶۰- ۳
۶۱- ۲
۶۲- ۲
۶۳- ۴ البته اینو شک دارم ولی نظرم این بود که مدار اشکال داره!! و ۴ زدم

منم ۶۳ چهارو زدم. چون حالتایی داشت که دو سیم با منطق یک یا دو سیم با منطق صفر به هم وصل میشدن که طبق گفته استاد اجلالی باعث سوختن مدار میشه
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ ق.ظ
از ۰۰ به ۰۱ چی؟به ازای ورودی صفر خروجی گزینه ۲ غلطه!
۰
۰
ارسال: #۲۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ق.ظ
۱-۵۸
۳-۵۹
۳-۶۰
۲-۶۱
۲-۶۲ به نظرم بهترین گزینه بود.
۲-۶۳ (PAL)تا چند لحظه پیش فکر می کردم درسته ولی با دیدن تست ۱۳ سال ۸۰ فکر کنم غلط باشه!
۰
۰
ارسال: #۲۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۳ ق.ظ، توسط csharpisatechnology.)
۶۱ رو منم زدم ۲
--
۶۰ توی پرانتز نوشته بود D بیت پر ارزش یعنی چپ ترین بیت هست.
بعدش باید به علامت ماکسترم ها هم دقت کنیم.
نمی دونم من اشتباه می کنم یا نه ولی فکر کنم:
اگه DCBA=0001 بشه I1 یا همون D که ۰ هم میره به خروجی.
پس ۰۰۰۱ یا ۱ باید جزوه ماکسترم ها باشه پس گزینه های ۱ و ۲ رد میشه.
--
توی گزینه ی آخر،فقط ۲و۹ رو گرفته مینترم پس بقیه باید ماکسترم فرض شده باشه.اما عدد ۴ یا DCBA=0100 باعث میشه خروجی ۱ بشه پس عدد ۴ جزو مینترم هاست که توی گزینه ی ۴ نداریم. همینجا می فهمیم که گزینه ی ۴ هم رد میشه و دیگه ادامه نمی دیم
پس تست ۶۰ جوابش همون ۳ هست.
--

۶۳ رو من زدم ۱ یعنی حالات۳و۵ بی اهمیت هستند یعنی مهم نیستند چون ۳و۵ باعث میشدن دو تا بافر فعال بشه پس خروجی دست ما نیست و خود به خود ممکنه دچار هازارد بشه و یکی از بافر ها به عنوان خروجی انتخاب بشن.
پس ۳و۵ میشد dont Care
--
۶۳ میشه همون ۱
ضمنا ورودی and که یک خط کشیده منظورش چند خط بود که چند چیز بهش وصل میشدن که با نقطه نشون داده و نقاطی که روی یک خط بودند در هم and میشدن .
--
اگه بقیه ی دوستان روی گزینه ی ۴ تاکید دارند باید اثبات کنن وگرنه من فکر می کنم :
۶۳ میشه همون ۱

ما می توانیمBig Grin
۱
۱
ارسال: #۲۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوال ۶۰ بنظر من ۲ درسته طبق b
چرا همه میگن ۳
یکی یه استدلال قوی بیاره
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ ق.ظ
دوستان سوال ۶۰ ساده ترین سوال بود من زدم ۳ ولی اشتباه دلیل اشتباه منم این بود که توجه به پی و زیگما نکردم در واقع از گزینه ۴ که داشتم اعداد رو چک می کردم به اولین گزینه که ۳ بود رسیدم زدم و اصلا حواسم به این نبود که پشتش پی هست و باید زیگما باشه!!! دوستان میگن وصل به گراند و جواب پی میشه که این موضوع اصلا ربطی نداره به دیکدر با منطق مثبت نداره!!! دیکدر با منطق مثبت میشه شماره مینترم ها که با زیگما میاد- اونایی هم که به گراند وصلا در واقع یعنی ورودیشون صفره.
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ ق.ظ، توسط Payam92.)
اول یه چیزی بگم که اینجا باهم بحث میکنیم فقط برای اینه که بفهمیم چیکار کردیم بعدا هم اونای که میان بتونن استفاده کنن

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  این سوال که کلا غلطه

شما کیو قبول دارین تا من طبق اون بگم !!! توی کتاب مدار منطقی هادی یوسفی همین سوال سال ۸۰ حل شده.
یکی از بچه ها اسم استاد اجلالی رو اوردن ، پیوست من یه تیکه از جزوه ایشون رو گذاشتم که میگه دو مقدار متفاوت (۰و۱) وقتی به یه سیم بدیم حاصل میشه u یعنی نامعلوم

وقتی هم هر دو یه مقدار میدن خروجی همون مقدار میشه.
حالا سوال امسال رو میبینیم.
یه نکته دیگه من نمیگم این حتما درسته شاید کلید بیاد معلوم بشه جواب ۳ بوده!!

فایل‌(های) پیوست شده

زندگی باید پرواز مسرت بخش در بین عقابها باشد نه دویدنی جنون امیز در میان موش ها.
به امید زندگی بهتر.
۰
۲
ارسال: #۲۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ق.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  دوستان سوال ۶۰ ساده ترین سوال بود من زدم ۳ ولی اشتباه دلیل اشتباه منم این بود که توجه به پی و زیگما نکردم در واقع از گزینه ۴ که داشتم اعداد رو چک می کردم به اولین گزینه که ۳ بود رسیدم زدم و اصلا حواسم به این نبود که پشتش پی هست و باید زیگما باشه!!! دوستان میگن وصل به گراند و جواب پی میشه که این موضوع اصلا ربطی نداره به دیکدر با منطق مثبت نداره!!! دیکدر با منطق مثبت میشه شماره مینترم ها که با زیگما میاد- اونایی هم که به گراند وصلا در واقع یعنی ورودیشون صفره.
من صد بار حلش کردم،میشه زیگما ۲و۴و۹و۱۰ و پی ۰و۱و۳و۵و۶و۷و۸و۱۱و۱۲و۱۳و۱۴و۱۵
گزینه ۳ درسته
۲
۰
ارسال: #۳۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ق.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  شما کیو قبول دارین تا من طبق اون بگم

خوب من رو حساب تست ۶۰ فصل دوم گفتم این سوال اشتباست
شاید من دارم اشتباه میکنم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۰ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۰ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۲ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی مجدد نمره siiib70 ۵ ۴,۸۱۱ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۷۱ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close