زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالای ساختمان داده ۹۲

ارسال: #۱۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ق.ظ
چقدر جواب ها متفاوت هست..
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ ق.ظ
RE: بررسی سوالای ساختمان داده ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ)sy_NBA نوشته شده توسط:  
نقل قول: ۴۷ : ۲۰۰ دقیقا تو نمونه سوالات ماهان آمده بود
۴۸: nk
۴۹: می توان - میتوان
۵۰ : n
۵۱ : اصلا هشینگ رونخونده بودم
۵۲: فکر کنم log n رو زدم یا شاید n یادم نمیاد ولی بیشتر فکر کنم log n رو زدم

۴۸ من درختش رو بررسی کردم شد nk log4 (n*k)
۴۹ دومی رو چه جوری میتونی؟
۵۰ من n زدم اما فکر کنم nk میشد. اثباتی برای n داری؟
۵۲ چرا log n?
منم دقیقا همینجوری زدم ولی ارتفاع درخت رو فکر کنم نباید در مجموع سطوح ضرب کنیم:؟؟

با دو نقل قول نوشتید همینجوری زدید . کدوم جوری؟ نقل قول اول یا دوم؟
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ)mmoharrer نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ب.ظ)fum_com نوشته شده توسط:  

۵۲ چرا log n?
منم دقیقا همینجوری زدم ولی ارتفاع درخت رو فکر کنم نباید در مجموع سطوح ضرب کنیم:؟؟

با دو نقل قول نوشتید همینجوری زدید . کدوم جوری؟ نقل قول اول یا دوم؟
درخت رو nk*lognk و سوال ۵۰ رو n
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ق.ظ
من همیشه توی ساختمان داده مشکل داشتم، امروز هم فقط تونستم ۱ سوالش رو بزنم، که اونم ممکنه غلط باشه

اما سوال ۴۷ به نظر من مشکل داشت، استدلال من:
۱۰۰ عمل وجود داره، فرض کنید ۹۹تای اول رو Push میکنیم (اضافه کردن به انتهای صف)، بعد تصمیم میگیریم ۱ دونه رو از اول صف برداریم، با این تصمیم و طبق صورت سوال، ۹۹ عمل Pop و پشت سر هر عمل Pop یک عمل Push به اون یکی Stack صورت میگیره، تا اینجا شد ۹۹ + ۹۹ + ۹۹، در نهایت ۱ عمل هم برای Pop کردن عنصر ابتدای صف انجام میشه، که همونطور که میبینید از همه‌ی گزینه های موجود بیشتره، هزینه میشه ۲۹۸، من هیچ گزینه‌ای رو نزدم

سوال ۴۹ رو زدم ۲، (یعنی میتوان، نمیتوان)، ولی کم کم دارم به این نتیجه میرسم که هیچکدوم رو نمیتوان!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arashitc2 , oli92
ارسال: #۲۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۵۷ ق.ظ، توسط kayzen.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ)mostafa8026 نوشته شده توسط:  سلام
من طبق دفترچه ای که توی تاپیک

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

گذاشتن گزینه های زیر رو زدم:
۴۷- گزینه ۳ یعنی ۱۹۹ ، به این صورت که ابتدا ۹۹ تا Push می کنیم و بعدش pop که مجبوریم برای pop اون ۹۹ تا رو اول خارج کنیم پس ۹۹+۹۹ میشه ۱۹۸ ویک بارم pop میشه ۱۹۹
۴۸-نزدم
۴۹-گزینه ۳ یعنی الف)نمی توان و ب) می توان
۵۰-نزدم
۵۱-گزینه ۲
۵۲- گزینه ۱

خدا کنه درست دربیاد!

من هم مثل شما زدم ولی به احتمال زیاد ۱۵۱ هست چون تو مرحله اول ۹۹ تا پوش داریم و در مرحله دوم ۹۹ تا پاپ داریم و در مرحله سوم ۹۹ تای دیگه پوش داریم که کلا منتفی میشه!!! گزینه نزدیک ۱۵۱ هستConfused

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ)sy_NBA نوشته شده توسط:  

۵۲ چرا log n?

سوال ۴۷ که ۲۰۰ نمیشد اگه امکانش هست کامل توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۲۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۵۶ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ)mostafa8026 نوشته شده توسط:  سلام
من طبق دفترچه ای که توی تاپیک

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

گذاشتن گزینه های زیر رو زدم:
۴۷- گزینه ۳ یعنی ۱۹۹ ، به این صورت که ابتدا ۹۹ تا Push می کنیم و بعدش pop که مجبوریم برای pop اون ۹۹ تا رو اول خارج کنیم پس ۹۹+۹۹ میشه ۱۹۸ ویک بارم pop میشه ۱۹۹
۴۸-نزدم
۴۹-گزینه ۳ یعنی الف)نمی توان و ب) می توان
۵۰-نزدم
۵۱-گزینه ۲
۵۲- گزینه ۱

خدا کنه درست دربیاد!

هیچ اشتراکی با هم نداریم!!! این طوری خیلی بده!
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ق.ظ
خدا بخیر کنه!! فکر کنم همونایی هم که زدم غلط زدم!

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes
ارسال: #۲۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۶ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)arashkkh68 نوشته شده توسط:  من همیشه توی ساختمان داده مشکل داشتم، امروز هم فقط تونستم ۱ سوالش رو بزنم، که اونم ممکنه غلط باشه

۱۰۰ عمل وجود داره، فرض کنید ۹۹تای اول رو Push میکنیم (اضافه کردن به انتهای صف)، بعد تصمیم میگیریم ۱ دونه رو از اول صف برداریم، با این تصمیم و طبق صورت سوال، ۹۹ عمل Pop و پشت سر هر عمل Pop یک عمل Push به اون یکی Stack صورت میگیره، تا اینجا شد ۹۹ + ۹۹ + ۹۹، در نهایت ۱ عمل هم برای Pop کردن عنصر ابتدای صف انجام میشه، که همونطور که میبینید از همه‌ی گزینه های موجود بیشتره، هزینه میشه ۲۹۸، من هیچ گزینه‌ای رو نزدم

سوال ۴۹ رو زدم ۲، (یعنی میتوان، نمیتوان)، ولی کم کم دارم به این نتیجه میرسم که هیچکدوم رو نمیتوان!

برای سؤال ۴۷ در صورتی که منظور طراح سؤال این بوده که کلاً ۱۰۰ عمل روی صف خالی و در نهایت هم صف خالی بشه میشه ۲۰۰/ در غیر اینصورت حرف شما درسته. منم سر آزمون به این نتیجه رسیدم ولی بعد با فرض خالی شدن صف در انتها حل کردم که شد ۲۰۰/
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes
ارسال: #۲۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ق.ظ، توسط fsi2013.)
دوستان میشه یکی به من بگه وقتی min رو میذاریم منفی بی نهایت بعد تو دستور بعدی میگیم وقتی min>A[i] a اصن میشه عایا؟!
من نمی دونم این دستور که تو پاسکال نوشتن دقیقا تفسیرش چیه ولی وقتی کلمه به کلمه می خونمش میگه انجام اگر min>A[i] a سپس min رو عوض کن!!!!!!!!!!!
[تصویر:  iii.PNG]
اگه به جای then نوشته بود else اونوقت میشد گفت منظورش اینه وقتی شرط برقراره کاری نکن ولی وقتی شرط برقرار نباشه !!!!
اخه این الگوریتم یه برنامه ساده اس دیگ میخواد دنبال min توی ارایه n عنصری بگرده ولی نمی دونم چرا اینطوری نوشته بود اگ به جای منفی بی نهایت عدد اول رو میذاشت که دیگ اکی بود! حالت میانگین هم وقتیه که نصف داده ها عوض شن که میشه n/2 و از o(n

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۶ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)arashkkh68 نوشته شده توسط:  من همیشه توی ساختمان داده مشکل داشتم، امروز هم فقط تونستم ۱ سوالش رو بزنم، که اونم ممکنه غلط باشه

برای سؤال ۴۷ در صورتی که منظور طراح سؤال این بوده که کلاً ۱۰۰ عمل روی صف خالی و در نهایت هم صف خالی بشه میشه ۲۰۰/ در غیر اینصورت حرف شما درسته. منم سر آزمون به این نتیجه رسیدم ولی بعد با فرض خالی شدن صف در انتها حل کردم که شد ۲۰۰/

منظور عمه اش!!!!!!!!!!!همچین زری نزده بود توی صورت سوال

فایل‌(های) پیوست شده

HeartTongue
۱
۲
ارسال: #۲۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۴۶ ق.ظ، توسط younes.)
من سوال ۴۷ زدم ۲۰۰ . با این استدلال که ابتدا ۵۰ تا عنصر push کردم تو s1 بعد واسه pop کردن ابتدا باید این ۵۰ تارو popکنی و توی s2 push کنی که تا اینجا میشه ۵۰+۵۰+۵۰ : ۱۵۰ بعدش از توی s2 50 تا رو pop میکنی که میشه ۲۰۰. البته این رو هم باید درنظر داشته باشیم که ۱۰۰ عمل رو صف انجام بدیم و در انتها صف مثل اول خالی شه .
توی تست هم گفته درج در انتها ، حذف از ابتدا ، یا هر ترتیب دلخواه !

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۰
۰
ارسال: #۲۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)arashkkh68 نوشته شده توسط:  من همیشه توی ساختمان داده مشکل داشتم، امروز هم فقط تونستم ۱ سوالش رو بزنم، که اونم ممکنه غلط باشه

منم همین مدل شما فکر کردم،دیدم تو گزینه ها نیست،فکر کنم آخر زدم ۱۹۹ که بازم با توجه به کلید طراح میشه ۲۰۰ !!!!!!!!
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ ق.ظ
سلام دوستان
من فکر میکنم تست شماره ۵۰ همون n بشه چون تعداد اعداد مهمه که n تا هستن و بهترین راه هم radix sort هستش که از مرتبه n هست
سوال سرشکن هم مطمئن نیستم که از مرتبه ۱ باشه
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ ق.ظ)arashitc2 نوشته شده توسط:  منم همین مدل شما فکر کردم،دیدم تو گزینه ها نیست،فکر کنم آخر زدم ۱۹۹ که بازم با توجه به کلید طراح میشه ۲۰۰ !!!!!!!!

مگه کلید اومده Huh

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ)sy_NBA نوشته شده توسط:  

۵۲ چرا log n?
سوال ۵۰ منم فکر کنم n میشه آخه من یه سوال تو تمرینای سوالات clrs دیده بودم که گفته بود حالا بازه اعداد ۰تا n^2-1 که مرتبشو داده بود از مرتبه o(n) من رو همین اساس زدم د نمیدونم حالا چی میشه
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۲۵ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ ق.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  

۵۲ چرا log n?
سوال ۵۰ منم فکر کنم n میشه آخه من یه سوال تو تمرینای سوالات clrs دیده بودم که گفته بود حالا بازه اعداد ۰تا n^2-1 که مرتبشو داده بود از مرتبه o(n) من رو همین اساس زدم د نمیدونم حالا چی میشه

مکن سر کن
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۰۰۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۰۳ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۶ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۳۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۷ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۱۸۴ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۲۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۶۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۱۳۵ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close