زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چه رشته‌هایی در ۲۰۱۳ بازارشغلی داغی دارند؟ (فروردین ۹۲)

ارسال: #۱۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۳۱ ب.ظ
چه رشته‌هایی در ۲۰۱۳ بازارشغلی داغی دارند؟
تو زمونه حالا دیگه نمیشه تو فکر این باشی که تو رشته خودت کار بکنی
باید فکر رو بازتر کرد برای شغل
یکم بالاتر نگاه کرد
حتی توی یه رشته دیگه باشه اون شغل!
مهم اینه که پول داشته باشه
اولین نگاه باید به درآمد شغل باشه
۰
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۷ ق.ظ
RE: چه رشته‌هایی در ۲۰۱۳ بازارشغلی داغی دارند؟
(۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ ب.ظ)samencharge نوشته شده توسط:  تو زمونه حالا دیگه نمیشه تو فکر این باشی که تو رشته خودت کار بکنی
یکم بالاتر نگاه کرد

در اینکه در امد مهمه شکی نیست و من هم موافقم که باید درامد خوب باشه . اما دوست من ،‌وقتی تو حداقل ۴ سال از عمرت رو گذاشتی و یک رشته رو خوندی و حالا بخوای بری تو یه شغلی که هیچ ربطی به رشته تحصیلیت نداره ،‌این یعنی رسما ۴ سال از بهترین سال های عمرت رو به باد فنا دادی رفته . اگه قراره بری تو یه رشته دیگه از همون اول باید بری . تو همین ۴ سال که به قول شما میخوای بیخودی یه رشته رو بخونی میتونی بشی استاد کار در اون کاری که قصد داری بری!
کسی که میخواد بره دانشگاه باید مطمئن باشه که این رشته همون چیزیه که میخواد نه اینکه بگه حالا برم بخونم یه مدرکی بگیرم بعدا هر کاری بود میرم انجام میدم !‌
متاسفانه الان تو این مملکت ما این طرز تفکر شما ( که کاملا برای من محترمه به هر حال نظر شما اینه )‌ حاکمه و خیلی ها همین طوری انتخاب رشته میکنن و هر چی بتونن قبول بشن رو میخونن . اینه که توان علمی ندارن وقتی خارج میشن از دانشگاه و کار براشون نیست تو رشته تحصیلیشون . چون از همون اول انگیزشون چیز دیگه بوده .
دو تا انتخاب مهم تو زندگی هر فردی هست : ازدواج و انتخاب رشته . هر کدوم از این دوتا غلط باشه کل زندگی انسان رو تحت تاثیر قرار میده .
اگه صرفا به درامد شغل نگاه کنیم الان دوست من تو شیرینی پزی کار میکنه ،‌ ماهی ۴ میلیون و نیم میگیره . هر روز از ۸ صبح تا ۸ شب . کیک میزنه . همش هم ایستاده باید کار کنه . درسته که در امد داره ، اما مگه تا چند سال میتونه این کار رو بکنه ؟!‌ هم بدنش نمیکشه هم کار کسل کننده ای میشه بعد از یه مدت . اما یک مهندس همیشه در حال یادگیری چیزهای تازه و فناوری های جدیده و تفکرش همیشه در حال رشده . وقتی که یک اثر خلق میکنه کلی لذت میبره . هرچند دست مزدش به اندازه اون کیک ساز نباشه ( شاید کمتر باشه و شاید خیلی بیشتر!) . از این گذشته جایگاه اجتماعی این شخص و طرز تفکرشه .
مهم اینه از شغلی که داری لذت ببری. وقتی از شغلت لذت نبری ماهی ۱۰ میلیون هم بهت بدن زود پیر میشی و همیشه اعصابت داغونه . این رو به شخصه در اطرافیانم دیدم که دارم میگم.
مانشت محیطیه که سعی داره همین تفکرات رو از ذهن مهندسین جوان این مملکت پاک کنه.

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۸
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: aydingol , good-wishes , maedeh , dfsefes , IT.setareh91 , kaviresabz , احسان مومنی , makieh
ارسال: #۱۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۰۴ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ ب.ظ)samencharge نوشته شده توسط:  تو زمونه حالا دیگه نمیشه تو فکر این باشی که تو رشته خودت کار بکنی
یکم بالاتر نگاه کرد

در اینکه در امد مهمه شکی نیست و من هم موافقم که باید درامد خوب باشه . اما دوست من ،‌وقتی تو حداقل ۴ سال از عمرت رو گذاشتی و یک رشته رو خوندی و حالا بخوای بری تو یه شغلی که هیچ ربطی به رشته تحصیلیت نداره ،‌این یعنی رسما ۴ سال از بهترین سال های عمرت رو به باد فنا دادی رفته . اگه قراره بری تو یه رشته دیگه از همون اول باید بری . تو همین ۴ سال که به قول شما میخوای بیخودی یه رشته رو بخونی میتونی بشی استاد کار در اون کاری که قصد داری بری! ........

نه مهندس عزیز اینطوری ها هم که تو فک میکنی نیست!!!
قرار نیست همه مردم دقیقا قبلا کنکور سراسری لیسانس بیان و راهشونو انتخاب کنن. هر فردی یه استعداد های خاصی داره که در طول زمان مشخص میشه. ممکنه یک فرد الان رشته مرتبط با کامپیوتر بخونه و بعد ۴ سال متوجه بشه که اگه فلان زمینه مرتبط یا غیر مرتبط رو در پیش بگیره موفق تره.

منتها این ۴ سال رو بی خودی هدر نداده !! یعنی یه تفکرات خاصی که با شرایطش سازگاره براش شکل گرفته. که موفقیتش رو چند برابر میکنه.
مثلا من دوستانی رو میشناسم که رشتشون تو لیسانس ریاضی بوده اما طرف بعد ۸ ترم فهمیده که کامپیوتر براش لذت بخش تره. الان داره ارشد کامپیوتر میخونه. خداوکیلی پیشرفتش از ما کامپیوتری ها بیشتره . چون علاقه . پشتکار , ذهنیت و.... خودش رو ساخته.

خلاصه کلامم اینه که تا جوونید راهتونو مشخص کنید تا بتونید زندگیتونو با افتخار سپری کنید. و اینو بدونید اراده داشته باشید هیچ وقت دیر نیستHeart
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , پروفسور
ارسال: #۱۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۴ ق.ظ)berkeley نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۱ ب.ظ)samencharge نوشته شده توسط:  تو زمونه حالا دیگه نمیشه تو فکر این باشی که تو رشته خودت کار بکنی
یکم بالاتر نگاه کرد

در اینکه در امد مهمه شکی نیست و من هم موافقم که باید درامد خوب باشه . اما دوست من ،‌وقتی تو حداقل ۴ سال از عمرت رو گذاشتی و یک رشته رو خوندی و حالا بخوای بری تو یه شغلی که هیچ ربطی به رشته تحصیلیت نداره ،‌این یعنی رسما ۴ سال از بهترین سال های عمرت رو به باد فنا دادی رفته . اگه قراره بری تو یه رشته دیگه از همون اول باید بری . تو همین ۴ سال که به قول شما میخوای بیخودی یه رشته رو بخونی میتونی بشی استاد کار در اون کاری که قصد داری بری! ........

نه مهندس عزیز اینطوری ها هم که تو فک میکنی نیست!!!
قرار نیست همه مردم دقیقا قبلا کنکور سراسری لیسانس بیان و راهشونو انتخاب کنن. هر فردی یه استعداد های خاصی داره که در طول زمان مشخص میشه. ممکنه یک فرد الان رشته مرتبط با کامپیوتر بخونه و بعد ۴ سال متوجه بشه که اگه فلان زمینه مرتبط یا غیر مرتبط رو در پیش بگیره موفق تره.

منتها این ۴ سال رو بی خودی هدر نداده !! یعنی یه تفکرات خاصی که با شرایطش سازگاره براش شکل گرفته. که موفقیتش رو چند برابر میکنه.
مثلا من دوستانی رو میشناسم که رشتشون تو لیسانس ریاضی بوده اما طرف بعد ۸ ترم فهمیده که کامپیوتر براش لذت بخش تره. الان داره ارشد کامپیوتر میخونه. خداوکیلی پیشرفتش از ما کامپیوتری ها بیشتره . چون علاقه . پشتکار , ذهنیت و.... خودش رو ساخته.

خلاصه کلامم اینه که تا جوونید راهتونو مشخص کنید تا بتونید زندگیتونو با افتخار سپری کنید. و اینو بدونید اراده داشته باشید هیچ وقت دیر نیستHeart

دوست خوبم درسته که دوست شما رفته ارشد کامپیوتر و موفق هم شده اما تصور کنید اگه ایشون از همون لیسانس رفته بود کامپیوتر با توجه به استعدادی که فرمودید در این ضمینه داره الان به کجا رسیده بود! اینکه ایشون بعد از ۸ ترم تازه فهمیده کامپیوتر براش لذت بخش تره یعنی غلط انتخاب رشته کرده برای کارشناسی. تحقیق نکرده ، روحیات خودش رو در نظر نگرفته و شاید فقط چون رتیه ش به این رشته ریاضی میخورده رفته و خونده . حالا ریاضی توی کامپیوتر کاربرد زیادی داره و این دوستتون میتونه از پایه ریاضیش استفاده کنه ، ولی فرض کنید طرف مهندسی مواد بخونه بعد بیاد بگه من برم مکانیک شم چون در امدش خوبه.
من راجع به در امد صحبت کردم که نباید اولین ملاک باشه . وگرنه به جان خودم یه فلافل فروشی بزن ببین چه سودی داره! مانشتی ها کسانی هستند که میخوان در زمینه های علمی کار کنن و منبع درامدشون از این طریق باشه . در واقع بحث سر همون سوال کذاییه : علم بهتر است یا ثروت! اون دوست عزیزمون فرمودن باید ببینی چه کاری درامد داره بری تو همون کار . رشته مشته رو ول کنی! منم جواب دادم که خب اصلا چرا درس بخونیم. بعد از دیپلم میبینیم چه کاری پول توشه میریم تو همون کار بعد از ۴ سال خونه و ماشین و زن و بچه و ...

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.setareh91 , makieh
ارسال: #۲۰
۱۰ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۱۰ ق.ظ، توسط nirvana123.)
الان نود درصد کسایی که میان کامپیوتر همین طوری چشم بسته میان و چون توی خونشون زیاد پای اینترنت بودن یا بازی با کامپیوتر زیاد میکردن خیال میکردن رشته کامپیوتر بدردشون بیشتر میخورده الان هرکیو میبینم ازش میپرسیم چی میخونه میگه کامپیوتر به نظرتون بازار کار جواب گوی این همه فارغالتحصیل کامپیوتر هست؟؟نود درصد فارغتاتحصیلای کامیپ.وتریم که دور رو برم دیدن یا دارن کارای غیر مرتبط میکنن یا نهایت رفتن کافی نت و گیم نت راه انداختن!!!!خلاصه خیلی اوضاع بدی شدی الان دانشگاه پیام نور توی ده کوره که هنوز هیچ رشته ای رو راه ننداخته اولین رشته ای که ور میداره میاره کامپیوتره با این اوضاع یه پنج سال دیگه پیش بریم دیگه کار به جایی میرسه که رفتگر خیابونم مدرک لیسانس کامپیوتر داره!!!!!خلاصش کنم اگر ایده ای چیزی توی ذهنتون ندارید پا نشین بیاین دانشگاه و بخصوص رشته کامپیوتر بذارین حداقل کسایی بیان این رشته که یه زمینه ای دارن الان دیگه ادم خجالت میکشه بگه کامپیوتر میخونه هرکیو میبینیم کامپیوتره اخه این چه وضعشه؟؟همین میشه که همه حمله میکنن سمت ارشد که اونم به لطف دانشگاه های در پیت غیر انتفاعی و پیام نور و ازاد داره همون وضعیت لیسانس و پیش میاد براش به همه چی گند زدن رفتهبه خاطر پول دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی و ازاد میزنن یه مت فارغالتحصیل بیسواد میریزن توی جامعه اون کسایی هم که یه چیزی بلدن این وسط سوخت میشن
۱
۲
ارسال: #۲۱
۱۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط esi.)
اگه واقعا زیاد تلاش کنیم تو هر رشته ای می تونیم یه کار خوب گیر بیاریم، اما در مورد رشته کامپیوتر واقعا اشباح شده و کار مناسب تو کشور ما گیر نمیاد و هیچ تعادلی بین نیاز جامعه و پذیرش دانشگاه ها نداره
من خودم به شخصه کارم هیچ ربطی به رشتم نداره، و می دونم که واقعا اوضاع کار برای کامپیوتری ها خیلی وخیمه.
من الان پشیمون نیستم و خدارو هزار مرتبه شکر می کنم اما کاش از همون روز اول به حرف کسی توجه نمی کردم و می رفتم دنبال یکی از رشته های مورد علاقه ام( می رفتم ریاضی محض یا فیزیک، البته به پزشکی هم علاقه داشتم)
انصافا اصلا هم از نحوه و میزان درس خوندنم راضی نیستم، یه جورایی اونجور که باید درس نخوندنم، اما ببینیم چی میشه، خدا بزرگه
اما باز خدارو شکر ، حتما صلاح ما تو همین بوده، ان شاالله که عاقبتمون بخیر بشه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hacker , Dark Knight
ارسال: #۲۲
۱۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۰۱ ب.ظ
در پاسخ به nirvana123 کسی که کار بلده و تلاش میکنه،دیگرانی که چیزی بلد نیستن باعث نمیشن اون سوخت بشه،مهم نیست کی لیسانس کامپیوتر داره با همین وضعیت بد هم کسانی که کار بلدن تو این رشته موفق شدن و کافی نت نزدن،دارن کار تخصصی میکنن...

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , neda_Network , makieh , vojoudi
ارسال: #۲۳
۱۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۵:۳۰ ب.ظ
(۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۴:۰۱ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  در پاسخ به nirvana123 کسی که کار بلده و تلاش میکنه،دیگرانی که چیزی بلد نیستن باعث نمیشن اون سوخت بشه،مهم نیست کی لیسانس کامپیوتر داره با همین وضعیت بد هم کسانی که کار بلدن تو این رشته موفق شدن و کافی نت نزدن،دارن کار تخصصی میکنن...
کاملا موافقم.

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , neda_Network , makieh
ارسال: #۲۴
۲۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۰۴ ب.ظ
(۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ب.ظ)nirvana123 نوشته شده توسط:  الان نود درصد کسایی که میان کامپیوتر همین طوری چشم بسته میان و چون توی خونشون زیاد پای اینترنت بودن یا بازی با کامپیوتر زیاد میکردن خیال میکردن رشته کامپیوتر بدردشون بیشتر میخورده الان هرکیو میبینم ازش میپرسیم چی میخونه میگه کامپیوتر به نظرتون بازار کار جواب گوی این همه فارغالتحصیل کامپیوتر هست؟؟نود درصد فارغتاتحصیلای کامیپ.وتریم که دور رو برم دیدن یا دارن کارای غیر مرتبط میکنن یا نهایت رفتن کافی نت و گیم نت راه انداختن!!!!خلاصه خیلی اوضاع بدی شدی الان دانشگاه پیام نور توی ده کوره که هنوز هیچ رشته ای رو راه ننداخته اولین رشته ای که ور میداره میاره کامپیوتره با این اوضاع یه پنج سال دیگه پیش بریم دیگه کار به جایی میرسه که رفتگر خیابونم مدرک لیسانس کامپیوتر داره!!!!!خلاصش کنم اگر ایده ای چیزی توی ذهنتون ندارید پا نشین بیاین دانشگاه و بخصوص رشته کامپیوتر بذارین حداقل کسایی بیان این رشته که یه زمینه ای دارن الان دیگه ادم خجالت میکشه بگه کامپیوتر میخونه هرکیو میبینیم کامپیوتره اخه این چه وضعشه؟؟همین میشه که همه حمله میکنن سمت ارشد که اونم به لطف دانشگاه های در پیت غیر انتفاعی و پیام نور و ازاد داره همون وضعیت لیسانس و پیش میاد براش به همه چی گند زدن رفتهبه خاطر پول دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی و ازاد میزنن یه مت فارغالتحصیل بیسواد میریزن توی جامعه اون کسایی هم که یه چیزی بلدن این وسط سوخت میشن

اصلا نمیفهمی اینجا یه انجمن علمیه ، برو آمار انجمن مانشت رو ببین ، اکثر بچه ها پیام نوری هستن، چطور با بی ادبی بهشون توهین میکنی ؟ (همین طور بچه های غیر انتفاعی و آزاد) Angry

هیچ هیولایی خطرناک تر از انسان نیست
۰
۲
ارسال: #۲۵
۲۱ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۳۹ ق.ظ
شما زندگس نامه استیو جابز رو خوندید؟
اون ترک تحصیل کرد و عملا مدرکی نداشت . بعد از مدتی تصمیم گرفت که دنیا رو متحول کنه ! بله اون تونست و شرکت اپل رو تاسیس کرد . اون خواست و مهم خواستنش بود.
میدونم که اینجا شرایط فرق میکنه ولی به هر حال آدم اگه یه چیزی زو بخواد اگه به اون نرسه به یه کم کمترش میرسه .
ارزشی نداره که آدم تحصیل کنه و از اون علمی که میاموزه استفاده نکنه . به نظر شما حیف عمر نیست که تلف میشه؟
متاسفانه خیلی از ما مجبوریم تمرکز خودمون رو روی درس خوندن بزاریم . مثل خود من منی که از روی علاقه اومدم به این رشته و می خواستم چیزهایی یاد بگیرم دیگه کمتر وقت میکنم چیزهای جدید یاد بگیرم که بشه ازش استفاده کرد و کاربردی واسم داشته باشه .

جدیدا این استخدامی ها هم که مهندسی نرم افزار خیلی کم می خوان در حد ۵ نفر و شرایط واسه استخدامی ها سخته ! امیدوارم شرایط جامعه درست شه تا همه بتونیم از علمی که میاموزیم در راستای هدفمون استفاده کنیم.

باد با چراغ های خاموش کاری ندارد اگر در سختی هستی بدان که روشنی.
شکسپیر
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , sahar salehi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۴۱,۷۶۸ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۲۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۵۴۱ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۵۵ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۹۰۰ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۶۲۸ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  آزمون استخدامی آموزش و پرورش فروردین ۹۷ hamid_parsa ۴۰ ۲۳,۰۱۴ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: somaye-z
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۴۴۲ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  کسی میدونه واحد های دانشگاه آزاد تا چه رتبه هایی از کنکور قبولی داشته پارسال ؟؟ liyana_m ۱ ۴,۹۶۸ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: liyana_m
  سوال هایی در مورد آزمون ارشد vanasis ۲ ۲,۲۸۹ ۰۲ فروردین ۱۳۹۷ ۰۳:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: vanasis

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close