زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

cmos تست مهندسی ۸۷

ارسال:

teacherpc پرسیده:

cmos تست مهندسی ۸۷

این تست سال ۸۷ تو کنکور مهندسی اومده
[تصویر:  153283_1_1379086561.jpg]
تست حذف شد سازمان سنجش گفته اگه در گزینه اول عدد ۲ بشه ۳ چواب میشه گزینه یک
البته یه تحلیل دیگه هم کرده که مدار در t+3 قطع میشه! و میشه های امپدانس
--------------------------------------------------------------------------------------------------
بقیه مراجع گفتن ج میشه گزینه ۴
فقط میخاستم خواهش کنم یکم توضیح بدین تاخیرها چطور بدست میاد؟
هرکی میتونه واسه این سوال ج بزاره (به غیر از جواب مقسمی و پوران)
دوستان همه نظرن بدن
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

cmos تست مهندسی ۸۷

گزینه درست ، گزینه ۴ هست.

ببینید مشکل اختلاف در تاخیر pmos و nmos هست. همونطو رکه توی سوال می بینید فقط مقدار b عوض شده. در حالت اول چون a,b صفرن پس pmos های بالا روشنن و مقدار ولتاژ بالا که یک منطقی حساب می شه میرسه به خروجی و حروجی مقدار ۱ رو داره.

تو صورت سوال گفته که تاخیر nmos ها کمتر از pmos هاست پس یعنی اول nmos که ورودی اون b هست وصل می شه و مقدار bذ رو عبور میده بعد pmos با ورودی b قطع می شه یعنی این وسط یه ۲ ثانیه nmos پایین و pmos بالا وصل هستند و وقتی هر دو مسیر وصل باشن یعنی از بالا ۱ میاد و از پایین صفر و این یعنی خروجی x هست. گزینه ۴ تنها گزینه ای هست که x رو داره ضمن این که یه فاصله دو ثانیه ای این مقدار x برقراره. بعلاوه چون در نهایت چون مسیر بالا قطع و مسیر پایین وصل می شه، پس خروجی یک خواهد شد.

تصویرش رو براتون میذارم.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

teacherpc پاسخ داده:

RE: cmos تست مهندسی ۸۷

مرسی خوب توضیح دادین
[تصویر:  153312_1_1379086554.jpg]
فقط چند قسمتش رو متوجه نمیشم
تاخیر pmos ها رویهم میشه ۵ یا تک تک؟
تاخیر nmos ها رویهم میشه ۳ یا تک تک؟
اخه این قسمتش رو نمیتونم تحلیل کنم
من از پاسخ تون چند تا نکته فهمیدم ولی هنوز کامل درکش نکردم
تحلیل منو ببینید
اول abcرو مقدارگذاری میکنیم بعد اونجاهایی که ضربدر زدم حذف میشه
بعد مقدار یک از بالا میاد تو w (مسیر راست)
و مقدار صفر از پایین میاد تا جایی که z گذاشتم تو شکل و همونجا گیر میکنه چون b صفر
خب حالا دز زمان t0 مقدار b روتغییر میدهیم که درنتیجه مسیر بالایی قطع میشه چون b=1 و مسیر پایینی وصل میشه و صفر از z میاد بالا تا برسه به w (فکر کنم این تحلیل کلن غلط باشه نه؟)
-------------------------------------
نمیدونم فکر کنم بالایی غلط باشه
----------------------------------------
حالا تحلیل دوم که جدیدن برداشت کردم از صحبتاتون
در زمان t0 مقادیر رو از abc=001 به abc=011تغییر میدیم خب یک بعد از ۳ ثانیه از بالا میشه یک(چون تاخیر دوتا nmos سمت راست رویهم میشه ۳
همزمان صفر هم میاد که بشه x مسیر این صفره از کجا میاد؟؟ اگه از پایینه پایینی ها که قطعند تا تاخیرشون بشه ۵ بعد میاند
شکل رو با برنامه نقاشی کشیدم معذرت!

نموداری که کشیدین نشون میده قبل از t0 خروجی w یک شده ولی بعد از ۳ ثانیه چون b صفر میشه مدار بالا قطع میشه و دیگه یک نمیاد حالا صفر و یک ها از کجا میادند که میشه X
نمودار جالبی بود مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

cmos تست مهندسی ۸۷

خب من تا اونجایی که بلدم جواب شما رو میدم سایر دوستان اگر اشتباه بود یا بهتر می تونن توضیح بدن خوشحال می شم این کارو انجام بدن.

در مورد شکلتون بله اون pmos و nmos هایی که گفتید در تعیین خروجی مدار نقشی ندارن چون قطعن.

در مورد تاخیرها باید بگم تاخیر هر nmos 3 ثانیه و تا خیر هر pmos 5 ثانیه است نه تاخیر همشون با هم.

در مورد جواب، قبل از t0 خروجی صفره چون nmos پایینی با ورودی b قطع هست و به قول خودتون تو نقطه z گیر م یکنه. در زمان t0 مقدار b تغییر می کنه ولی چون ترانزیستورها تاخیر دارن در همون زمان خروجی تغییر نمی کنه.

تاخیر ترانزیستور nmos کمتره پس زودتر مقدار رو عبور میده. در زمان t0+3 ، نقطه (۱) بدلیل وصل شدن ترانزیستور nmos پایینی مقدار ۰ رو داره. (چون ورودی ترانزیستور nmos پایین که c هست عوض نشده پس تاخیرش مهم نیست) ولی چون ترانزیستور pmos بالا با ورودی b بعد از ۵ ثانیه مقدار اعمال شده در ورودی اش رو رد می کنه پس بعد از ۳ ثانیه هنوز وصله. خب حالا هم ترانزیستور بالا وصله و نقطه (۲) مقدار ۱ رو داره و هم پایینی. وقتی تو خروجی هر دو تا مقدار باشن می شه x.

بعد از ۵ ثانیه pmos بالا قطع می شه و فقط جریانی که از پایین میاد میره تو خروجی بنابراین خروجی مقدار ۰ رو فقط داره.

نمی دونم تا چه حد مفهوم بود. اگر نا مفهوم یا غلط بود، بفرمایید تا تصحیح کنم.

۰
ارسال:

teacherpc پاسخ داده:

cmos تست مهندسی ۸۷

افرین
ببینید درست متوجه شدم
ابتدا abc=001 خب مدار پایینی قطع و مدار بالایی وصله و یک میاد تو خروجی
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
بعد تو زمان t0 که b=1 میشه خروجی w به یکباره از مسیر بالا قطع نمیشه (بخاطر تاخیر pmos) و همچنان یک میمونه
چون تاخیر مدار پایین کمتره صفر زمین خودش رو تو ۳ ثانیه میرسونه به ورودی (ورودی هنوز از عوض شدن b توسط مدار بالا خبر نداره چون تاخیرش ۵ هست پس دعوا میشه و خروجی مشخص نیست که یک هست یا صفر
بعد از دو ثانیه دیگه خروجی (در زمان t0+5) تازه w میفهمه b بالایی صفر شده و مدار بالا کلن قطع میشه
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
با این حساب تحلیل قبلی من (ارسال شماره ۳) اشتباهات زیادی داره
اولین اشتباه اینه که مدار pmos با nmos جابجا گرفتم! (ولی یاد گرفتم که اومی که حباب داره میشه pmos و با صفر فعال میشه)
تاخیر قسمت بالای مدار میشه ۵ ( پس شکلم غلط هست)
نکته بعدی گفته تاخیر pmos ها (منظورش رویهم نیست ) و تاخیر تک تکشون مدنظر بوده
----------------------------------------------------------------------------------------------------
اینا رو با کمک شما متوجه شدم
سوال جالبی بود وشما خیلی عالی توضیح دادین ممنون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۲۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۶۶ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
  فرق بین مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار با مهندسی کامپیوتر نرم افزار Rafaat ۰ ۳,۸۵۴ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rafaat
  دانشگه های مجاز با رتبه ۸۳۸۴ هوش و رتبه ۸۷۳۲ ای تی(شبکه) roshi65 ۲ ۲,۷۱۷ ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: roshi65
  در خواست تست های کتاب امار مهندسی پارسه jionelmessi ۴ ۴,۷۰۸ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: jionelmessi
  بهترین منبع تست درس مهندسی نرم vijay ۱۳ ۱۱,۶۱۲ ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kamelya
  مشکل در حل تست سال ۸۴ مهندسی کامپیوتر ( مبحث مجموعه های تفاضل متفارن ) jionelmessi ۲ ۲,۳۶۶ ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  تست سراسری ۸۷ | مهندسی کامپیوتر | مبحث SQL | دستور Insert Into Happiness.72 ۳ ۳,۰۳۷ ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  راهنمایی به رشته های دیگر مهندسی برای ورود به مهندسی کامپیوتر +مفید برای علاقه مندان arashzoly ۲ ۲,۵۹۶ ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  فروش کتب تست و درس رشته مهندسی کامپیوتر aminzia ۲ ۳,۱۱۰ ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: masoud70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close