زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک برای یادگیری ترجمه متون و مقالات

ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ ق.ظ
من یه راهنمایی و مشاوره در مورد یادگیری زبان داشتم
از دوستان عاجزانه تقاضا میکنم که منو راهنمایی بفرمایند

من میخام که زبانم را تقویت کنم البته برای ترجمه کتاب و خوندن مقالات و فهمشون. اینم بگم که من زبانم در حد ضعیف هستش طوری که زبان عمومی را ۱۰ و زبان تخصصی را ۱۴ شدم
البته من نمیخام مکالمه یاد بگیرم من فقط میخام که بتونم کتابهای انگلیسی و مقالات را بخونم و بصورت روان درکشون کنم بدون رفتن به کلاس یا اموزشگاهیی چون واقعا وقت نمیکنم

از دوستان تقاضا دارم که منو مرحله به مرحله راهنمایی کنند که از کجا و چگونه شروع کنم

همچنین یه خواهشی هم داشتم و اینکه اگر ممکنه برای تقویت مکالمه و زبان انیمیشنهای انگلیسی که مناسب یادگیری زبان هستش را معرفی بفرماییند تا استفاده کنم
البته اولویت اول خوندن متون و درکشون هستش

با تشکر

با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۱:۲۳ ب.ظ
سعی کنید اول لغات کتاب ۵۰۴ رو یاد بگیرین
بعد متون زیادی رو بخونین تا به لغات عادت کنین فقط معنی لغاتی که زیاد تکرار میشن و شما نمی دونین رو پیدا کنین
پاراگراف اول و آخر متون مهم هستند
خط اول و آخر هر پاراگراف به درک بهتر کمک می کنن
امیدوارم مفید باشه

چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: LORD0098 , nima20-20
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۱۴ ب.ظ
از دوستان دیگه که در این زمینه تجربه دارن لطفا تجربیات خودشون را بیان کنند

همچنین در مورد لغات کتاب ۵۰۴ فقط ۵۰۴ لغت کتاب را حفظ کنم یا بقیه لغات دیگر کتاب را هم حفظ کنم

با تشکر

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۱ ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
یه راه دیگه لغت یاد گرفتن اینه که در حین خوندن متن هر لغتی که بلد نبودید رو از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی نگاه کنید ولی حفظ نکنید(فقط برای فهمیدن همون جمله ازش استفاده کنید). کلماتی که زیاد تکرار میشن بعد از یه مدت بر اثر زیاد دیدن معنیشئن تو ذهنتون میمونن.

ضمن اینکه راجع به زبان همینکه شروع کنید میفهمید به چه چیزی احتیاج دارید و کافیه دنبال منبع یادگیری همون چیز بگردید.
مهم اینه که شروع کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , bahman2000
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۲۰ ب.ظ
با تشکر از راهنمایی دوستان

حالا من از کجا و چطوری شروع کنم و اگر لازمه از کتاب شروع کنم بگید از کدوم کتاب و چه جوری
البته اینم بگم که من متاسفانه نمیتونم بیشتر از نهایت ۲ ساعت در روز وقت بذارم چون وقت کافی ندارم

با تشکر

۰
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
از اینترنت انگلیسی استفاده کنید، کتاب های مرجع و بقیه رو هم انگلیسی بخونید. کلا تا جایی که میشه چیزایی که مشابه انگلیسی دارن از انگلیسیش استفاده کنید.
بعد یه مدت دیگه حتی نمیفهمید که دارن انگلیسی میخونید!
کلا تو جو انگلیسی باشید.
با همین دو ساعت در صورتی که مداوم باشه در طول چند سال میشه به جاهای خیلی خوبی رسید.
۰
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۸:۱۲ ب.ظ
خوب من نمیدونم که در ابتدا برای اینکه ترجمه متون راحت باشه از چه کتابی استفاده کنم طبیعتا اگر برم کتابهای تخصصی اصلی را بخونم چیزی متوجه نمیشم
شما گفتید در طول چندین سال میشه به جاهای خوبی رسید یعنی ۲ ساعت کمه که میگید چندین سال طول میکشه من میخام که زودتر از اینها به نتیجه برسم و بتونم کتاب و یا مقالات انگلیسی را حالا نه بصورت کامل ولی مفهومشون را بفهممم

لطفا بیشتر راهنمایی کنید

۰
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۸:۳۷ ب.ظ
ترجمه کار سختیه. برای فهمیدن متن انگلیسی اونو نه تو ذهن نه خارج از ذهن ترجمه نمی کنن. مگه شما متن فارسی رو که میخونید معنی هر کلمه رو در ذهنتون مرور می کنید؟! متن انگلیسی هم همینطوره. متنو باید مثل فارسی خوند و فهمید.
شما کتاب های تخصصی رو خوندید مگه که قضاوت می کنید؟ همین کتاب دایتل متن خیلی ساده ای داره.
همونطور که گقتم شروع کنید. باید برید تو کار تا بفهمید کجا مشکل دارید و به چی احتیاج دارید.
یادگیری زبان یه کار تدریجی با شیب ملایمه. همین دو ساعت روزی کافیه+رفع احتیاجات از منابع انگلیسی(در حد امکان). خوندن متن انگلیسی هم مراتب داره، یکی هست هر صفحه ۵ تا لغت برای جدیده یکی هست تو هر کناب ۵تا!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۱۰:۱۲ ب.ظ
ممنون بابت راهنمایی شما
ولی مگه در اول کار بدون دیکشنری و دونستن لغات میشه متن را مثل فارسی خوند و فهمید یا باید به کمک دیکشنری بخونم
اگه بدون دیکشنری بخام بخونم معنی لغاتی را که نمیدونم چطوری بفهمم
من میخام از کتاب clrs شروع کنم شما چی پیشنهاد میدید
ایا نیاز هست که قواعد هم بخونم یا در اول کار نیاز نیست چون خیلی علاقه شدیدی به فهم متون انگلیسی ارم با توجه به اینکه تا بحال خیلی ضرر کرده ام . لطفا کمک کنید
همچنین برای تقویت مکالمه چه فیلم یا کارتونهایی را پیشنهاد میدید که دانلود کنم
و نیز ایا در اول کار پیشنهاد میکنید؟

با تشکر از راهنمایی دوستان

۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۱۰:۳۲ ب.ظ
CLRS متن ساده ای داره. واسه شروع هم خوبه به نظرم.
من کی گفتم بدون دیکشنری؟! من گفتم برید شروع کنید خودتون میفهمید کجاها رو باید قوی کنید. مثلا ممکنه فقط احتیاج باشه چند تا گرامر رو یاد بگیرید یا ممکنه احساس کنید نیازه یه مدت گرامر یا لغت کار کنید(گرچه متون تخصصی دایره لغات محدودی دارند) یا ممکنه احساس کنید که باید الفبای IPA رو یاد بگیرید(برای فونتیک).
من استاد انگلیسی نیستم. بیشتر انگلیسی رو هم همینطوری یاد گرفتم(در مدت طولانی و بیشتر بر حسب نیاز). چیزایی که میگم تجربیات خودمه بیشتر. برای مکالمه میتونید از podcast های مربوط به اینکار استفاده کنید. برای تازه کارها ESLPod خوبه. میتونید از کارتون استفاده کنید. فیلم و سریال سنگین تره. فقط توقع نداشته باشید سریع پیشرفت کنید. میشه تو چند هفته یا چند ماه پیشرفت کرد. حتی ممکنه تو چند روز احساس پیشرفت کنید(که احساس درستی هم هست) ولی در هر حال یادگیری زبان باید در مدت طولانی و به صورت مداوم باشه.
پیشنهاد من اینه که فقط شروع کنید. راه خودشو به شما نشون میده.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۷ دى ۱۳۹۱, ۰۹:۴۹ ق.ظ
اینا podcast چی هستن ازکجا میشه گیر اورد و استفاده کرد
۱استاد زبان گفته همه روش های که برای اموزش زبان هستن خوبه در صورتی که شما اون رو دقیق انجام بدی
البته به نظر من اگه به خاطر زمان نصفه هم انجام بدیم خوبه Big Grin

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۷ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ب.ظ
پادکست یه برنامه رادیویی ضبط شده است. البته بعضی هاشون هیچ وقت تو رادیو پخش نشدن.
بگید بریتیش میخواید یا امریکن تا معرفی کنم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh*
ارسال: #۱۳
۱۸ دى ۱۳۹۱, ۰۹:۴۸ ب.ظ
پس می شه ۱چیزی تومای همین BBcو VOA بیشتر من بریتیش مایلم

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۸ دى ۱۳۹۱, ۱۰:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ دى ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
بله
من پادگست های خوب امریکن رو میشناسم. برای بریتیش علاوه بر BBC، اینارو میشناسم:

به هر حال اگه خواستید برید سراغ پادکست، پادکست هایی رو پیدا کنید که هم متن داشته باشن هم مرتب به روز بشن و هم جدید باشن(متوقف نشده باشن).
پادکست هایی هم که من گذاشتم مسئولیت محتواشو به عهده نمی گیرم.

اینجا هم هست:

کلا چون من دنبال امریکن بودم خیلی از پادکست های بریتیش اطلاع ندارم ولی پادکست های امریکن رو میشناسم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh* , Potential , انرژی مثبت , Lonely Palm , Msccom , tabassomesayna
ارسال: #۱۵
۱۸ دى ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ب.ظ
میشه لطفا امریکن ها رو هم معرفی کنید

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  ترجمه نماز ترجمه نماز ۰ ۹۸۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ترجمه نماز
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۱,۰۹۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۷۶ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۸۹ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۷۳ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  سوال یادگیری ماشین isoa ۳ ۳,۹۲۷ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close