زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب فقر ...

ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۲۹ ب.ظ
در باب فقر ...
در باب فقر ...

فقر اینه که ۲ تا النگو توی دستت باشه و ۲ تا دندون خراب توی دهنت؛

فقر اینه که روژ لبت زودتر از نخ دندونت تموم بشه؛

فقر اینه که شامی که امشب جلوی مهمونت میذاری از شام دیشب و فردا شب خانواده ات بهتر باشه؛

فقر اینه که بچه ات تا حالا یک هتل ۵ ستاره رو تجربه نکرده باشه و تو هر سال محرم حسینیه راه بندازی؛

فقر اینه که ماجرای عروس فخری خانوم و زن صیغه ای پسر وسطیش رو از حفظ باشی اما ماجرای مبارزات بابک خرمدین رو ندونی؛

فقر اینه که از بابک و افشین و سیاوش و مولوی و رودکی و خیام چیزی جز اسم ندونی اما ماجراهای آنجلینا جولی و براد پیت و سیر تحولی بریتنی اسپرز رو پیگیری کنی؛

فقر اینه که وقتی با زنت می ری بیرون مدام بهش گوشزد کنی که موها و گردنشو بپوشونه، وقتی تنها میری بیرون جلو پای زن یکی دیگه ترمز بزنی و بهش بگی خوششششگلهههه؛

فقر اینه که وقتی کسی ازت میپرسه در ۳ ماه اخیر چند تا کتاب خوندی برای پاسخ دادن نیازی به شمارش نداشته باشی؛

فقر اینه که ۶ بار مکه رفته باشی و هنوز ونیز و برج ایفل رو ندیده باشی؛

فقر اینه که فاصله لباس خریدن هات از فاصله مسواک خریدن هات کمتر باشه؛

فقر اینه که کلی پول بدی و یک عینک دیور تقلبی بخری اما فلان کتاب معروف رو نمی خری تا فایل پی دی اف ش رو مجانی گیر بیاری؛

فقر اینه که حاجی بازاری باشی و پولت از پارو بالا بره اما کفشهات واکس نداشته باشه و بوی عرق زیر بغلت حجره ات رو برداشته باشه؛

فقر اینه که توی خیابون آشغال بریزی و از تمیزی خیابونهای اروپا تعریف کنی؛

فقر اینه که ۱۵ میلیون پول مبلمان بدی اما غیر از ترکیه و دوبی هیچ کشور خارجی رو ندیده باشی؛

فقر اینه که ماشین ۴۰ میلیون تومانی سوار بشی و قوانین رانندگی رو رعایت نکنی؛

فقر اینه که به زنت بگی کار نکن ما که احتیاج مالی نداریم؛

فقر اینه که بری تو خیابون و شعار بدی که دموکراسی می خوای، تو خونه بچه ات جرات نکنه از ترست بهت بگه که بر حسب اتفاق قاب عکس مورد علاقه ات رو شکسته؛

فقر اینه که ورزش نکنی و به جاش برای تناسب اندام از غذا نخوردن و جراحی زیبایی و دارو کمک بگیری؛

فقر اینه که تولستوی و داستایوفسکی و احمد کسروی برات چیزی بیش از یک اسم نباشند اما تلویزیون خونه ات صبح تا شب روشن باشه؛

فقر اینه که وقتی ازت بپرسن سرگرمی و هابیهای تو چی هستند بعد از یک مکث طولانی بگی موزیک و تلویزیون؛

فقر اینه که در اوقات فراغتت به جای سوزاندن چربی های بدنت بنزین بسوزانی؛

فقر اینه که با کامپیوتر کاری جز ایمیل چک کردن و چت کردن و موزیک گوش دادن نداشته باشی؛

فقر اینه که کتابخانه خونه ات کوچکتر از یخچالت(یخچال هایت) باشه؛

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , mahdi20 , حامد , خانه سبز , amin , fateme_asra
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۰۵ ب.ظ
در باب فقر ...
فقر اینه که ماهی ۲۰ هزار تومن بدی اینترنت بیای مانشت اون وقت هزار تومن donate نکنی Big Grin
فقر اینه که بیشتر اینکه بشینی درس بخونی بشینی در مورد درس مطلب بخونی! Smile

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , Parva , fateme_asra , - rasool -
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط fatima1537.)
RE: در باب فقر ...
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  فقر اینه که شامی که امشب جلوی مهمونت میذاری از شام دیشب و فردا شب خانواده ات بهتر باشه؛

من با این مخالفم-این مورد اصلا جزء فقر نیست شاید هم خیلی خوب باشه
اینکه به مهمونت شام بهتری ندی بر میگرده به مهمون نوازیت و انسان بودن
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  فقر اینه که بچه ات تا حالا یک هتل ۵ ستاره رو تجربه نکرده باشه و تو هر سال محرم حسینیه راه بندازی؛

با این یکی هم مخالفم-اصلا محرم و عزاداری برای امام حسین خودش یه ثروته-یعنی اونهایی که تابحال توعمرشون هتل ۵ستاره رو تجربه نکردن فقیرن و یه چیزی کم دارن؟
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  فقر اینه که ۶ بار مکه رفته باشی و هنوز ونیز و برج ایفل رو ندیده باشی؛

آخه ونیز و برج ایفل قابل مقایسه با دستاوردهای معنوی مکه است؟

هرچند بعضی موارد خوب بود(هرچند که کامل نبودند) اما چند مورد بالا خیلی ناراحت کننده‌تر بود

فقر اینه که دنیا و مادیات برات مهم‌تر از آخرت و معنویات باشه
پروا جان
 سپاس‌گزاری شده توسط: amin
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۳۸ ب.ظ
در باب فقر ...
فقر یعنی اینکه نتونی دعا کنی!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۵۵ ب.ظ
در باب فقر ...
خیلی زیبا بود پروا جان . ممنون ..

واقعا آدم می تونه بیش‌تر به این موردا فکر کنه ..

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۱۶ ب.ظ
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(01 بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  فقر اینه که بچه ات تا حالا یک هتل ۵ ستاره رو تجربه نکرده باشه و تو هر سال محرم حسینیه راه بندازی؛

با این یکی هم مخالفم-اصلا محرم و عزاداری برای امام حسین خودش یه ثروته-یعنی اونهایی که تابحال توعمرشون هتل ۵ستاره رو تجربه نکردن فقیرن و یه چیزی کم دارن؟
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  فقر اینه که ۶ بار مکه رفته باشی و هنوز ونیز و برج ایفل رو ندیده باشی؛

آخه ونیز و برج ایفل قابل مقایسه با دستاوردهای معنوی مکه است؟

هرچند بعضی موارد خوب بود(هرچند که کامل نبودند) اما چند مورد بالا خیلی ناراحت کننده‌تر بود

فقر اینه که دنیا و مادیات برات مهم‌تر از آخرت و معنویات باشه
پروا جان
گلم اینا چیزایی هستن که برا عمومیت فقر محسوب میشن نه فقط من و شما
من خودم به شخصه با هتل ۵ ستاره مخالفم
ولی از نوشته‌ی آقای تنهایی خیلی خوشم اومد واقعا در مورد من صدق می کنه
فقر اینه که بیشتر اینکه بشینی درس بخونی بشینی در مورد درس مطلب بخونی!

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۵۸ ق.ظ
در باب فقر ...
فوق العاده بود. دقیقا همه مطالبش رو قبول دارم.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۴۲ ق.ظ
در باب فقر ...
دیشب این مطلب را تو وب یکی از اساتید دوره کارشناسی که آدم خیلی عجیبی هست (تو مایه های مرحوم حسین پناهی) نقل کردم (با ذکر منبع)‌، امروز صبح جواب داده بود:

آقا ... خانم ... به من فقیر و بیچاره کمک کنید !!!

.... Loading
ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۵۳ ب.ظ، توسط حامد.)
من با اکثرش موافقم مخصوصا اینایی که fatima1537 باهاش مخالف بود!
فقر اینه که تا وقتی گزینه های سوال و حتی گزینه جواب رو ندونی نتونی سوال رو حل کنی.
فقر اینه که اعتقادی داشته باشی که باهاش متولد شدی و تا حالا در موردش تحقیق نکردی.
فقر اینه که وقتی کسی سوالی از عقایدت می پرسه و نمی تونی با منطق جوابش رو بدی بگی که اینا از محدوده‌ی عقل بشر خارجه ولی با این حال روی جوابت باشی.
فقر اینه که اعتقاد داشته باشی که سرنوشت افراد دست خودشونه ولی سر قبرشون براشون فاتحه بخونی و نذری بدی.
فقر اینه که به نوروز اعتقاد داشته باشی ولی بجای حافظ و سعدی و ... موقع سال تحویل دعای غیر فارسی بخونی.
فقر اینه که به کتابی اعتقاد داشته باشی ولی جملاتی از اونو نخونده باشی و جملاتی از اونو که خوندی نادیده بگیری.
فقر اینه که موقع خواندن این جملات برداشتت این باشه که نویسنده دین و ایمان نداره و ...!
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , yasemi , mahdi20 , خانه سبز , Maryam-X , Soheil , fateme_asra
ارسال: #۱۰
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۰۱ ب.ظ، توسط yasemi.)
(۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۵۱ ب.ظ)حامد نوشته شده توسط:  من با اکثرش موافقم مخصوصا اینایی که fatima1537 باهاش مخالف بود!

دقیقا منم با حامد موافقم . چه معنی داره ۱۰ بار بری حج این های که زیاد میرن حج اکثرا مشکل دارن وگرنه یه بار برو اگه نخواستی بری فرانسه بده به یه فقیر دستاوردهای معنوی بیشتریم داره .

یه چیزم بگم من اکثر کسایی رو که دیدم بیشتر از یه بار رفتن مکه اکثرا مشکل داشتن و فقط خواستن اینجوری ریا کاری کنن( البته کسی به خودش نگیره من در مورد کسایی که می شناسم گفتم )

و در جواب fatima1537 خانم
و به نظرم فقر اینه که هر سال بری هیئت امام حسین گریه و نظر بدی اما به راهی که امام حسین رفت عمل نکنی وگرنه امام حسین چه احتیاجی به ما داره

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , خانه سبز , حامد , Maryam-X , fateme_asra
ارسال: #۱۱
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۲۵ ب.ظ
بعضیاش فوق العاده بود ...

بزرگترین فقر، جهله! اونم از نوع «آن کس که نداند و نداند که نداند!»

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , sepid , fateme_asra
ارسال: #۱۲
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط fatima1537.)
در باب فقر ...
فقر اینه که جملات دیگرون رو اگر بد باشند خوب تفسیر کنی و اگر خوب باشند به نفع خودت بد تفسیر کنی
فقر اینه که جملات خودت رو به عمومیت تفسیر کنی ولی جملاتی که به مذاقت خوش نمیاد به طورخاص
فقر اینه که فکر کنی از دل مردم خبرداری و اونها ریا کارن و فکر کنی خودت از لحاظ دین و ایمان از اونها برتری و تو ریاکار نیستی
فقر اینه که مرتبا درمورد فقر بگی و بعضی‌ها رو نکوهش کنی درحالی که خودت هم چیزی از اونها بهتر نداری
فقر اینه که تا یه مطلب یه آدم ناشناس به مذاقت خوش نمیاد و وجدانت رو تکون میده بهش بپری و اون رو متهم کنی
.
.
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: amin
ارسال: #۱۳
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط ف.ش.)
در باب فقر ...
فقر اینه که دم کنکور بیخود و بیجهت کل بندازین!!
بچه‌ها هر کسی اعتقادی داره !!!
لکم دینکم ولی دین!!!

فعلا اینجا نه کسی هست که ۱۰ بار مکه رفته باشه نه کسی که سفر دور دنیا رفته باشه فعلا ما باید کنکورمون رو بخونیم تا شاید بعدا بتونیم انتخاب کنیم که کجا بریم بهتره!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرمین , **sara** , Maryam-X
ارسال: #۱۴
۰۳ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۳۶ ق.ظ
فقر اینه که جملات دیگرون رو که خوب هستند،بخاطر اینکه خوب و بد را نمی تونی تشخیص بدی، بد تفسیر کنی.
فقر اینه که آدما رو دو دسته کنی:عمومیت و خواص.
فقر اینه که طرف مقابلت رو ریاکار بدونی و اونو بجرم ریاکار دونستن خودت محاکمه کنی.
فقر اینه که فقرو ببینی ولی نتونی در موردش حرف بزنی.
فقر اینه که نتونی حرف دلتو بزنی بدلیل اینکه یه آدم ناشناس مورد اتهام قرار نگیرد.
.
.
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , yasemi , hanif
ارسال: #۱۵
۰۳ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ق.ظ
در باب فقر ...
همه ماها یه جورایی فقیریم ‌، خواهشا ذهنتون را درگیر تعریف فقر نکنید‌، تو این ایام ذهنمون نیاز بیشتری به آرامش داره !!!!!
فقر و فقیر همیشه بوده و هست و خواهد بود .

.... Loading
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , **sara** , yasemi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در باب ازدواج یا عدم ازدواج zaneyar ۱۷۹ ۱۱۶,۴۲۲ ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Rouzbeh.M
  کمک در باب انتخاب رشته برای رتبه ۴۷۸ هوش clever ۱ ۲,۲۵۱ ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: snskn
Star سوالاتی در باب "پردیس خودگردان" LiveYourDreams ۶ ۲,۶۳۸ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: LiveYourDreams
  دانلود مطالبی در باب شبکه عصبی mjjoon ۵ ۴,۵۰۸ ۲۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Iran2014
  نکات اموزنده در باب کنکور ۱ jahani ۴۵ ۲۶,۱۵۴ ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadnkh
  چند تا نکته در باب انتخاب کتاب برای مطالعه و روش مطالعه jahani ۱۱ ۱۲,۶۲۳ ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid88
  سخنرانی ها در باب برقراری ارتباط موثر انرژی مثبت ۱ ۳,۴۴۵ ۲۱ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: jahad92
  نکاتی در باب ازمون ازمایشی سوم jahani ۱۱ ۵,۳۴۴ ۰۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moh3n.cinema
  نکاتی در باب خلاصه برداری jahani ۱۳ ۱۰,۹۹۸ ۲۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: aniss
  باب الجواد راه ورودی به قلب توست Bache Mosbat ۴ ۳,۸۶۶ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: good-wishes

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close