زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

می شه در ترتیب زدن تستها سر جلسه راهنماییم کنین؟

ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ ب.ظ، توسط maryami.)
Question می شه در ترتیب زدن تستها سر جلسه راهنماییم کنین؟
سلام دوستان. من امسال اولین سالی هست که می خوام کنکور بدم و احتمالا آخرین بار. آخرین بار از این جهت که اگه امسال قبول نشم دیگه واسه ارشد نمی خونم. گرایشم هوشه. تقریبا در همه درسها وضع خوبی دارم. می شه یه لطفی در حقم بکنید و بگید به چه ترتیبی سر جلسه کنکور به تستها جواب بدم بهتره؟ زبانم خیلی خوبه و حیفم میاد واسش وقت کم بذارم یا اصلا به تستهاش نرسم. از ریاضیات به جز چند فصل از آمار چیزی رو حذف نکردم و وضعم بد نیست تو ریاضیات. مشترکها رو هم می دونم خیلی مهمن چون ضریب ۴ دارن. به دوستی گفتم سر جلسه می خوام اول مشترکها رو بزنم بعد زبان بعد ریاضی. گفت اشتباه نکن. ذهنت واسه ریاضیات خسته می شه. زبانو آخر بزن. خودش این کارو کرده بود و فقط ۱۰ دقیقه از وقتش به زبان رسیده بود. براشم مهم نبود چون زبانش تعریفی نداره. من اگه این کارو بکنم با کسی که زبانش تعریفی نداره یکی می شم. به هر حال رقابته و هر کسی واسه معلوماتی که به دست اورده زحمت کشیده و می خواد ازشون در جهت بهتر شدن رتبه اش استفاده کنه. حالا من موندم و یه سوال: سر جلسه کنکور با اون همه اضطراب و دستهای یخ کرده و و وقت کم به چه ترتیبی تستها رو بزنم تا از اطلاعاتی که دارم نهایت استفاده رو ببرم؟ یعنی چه راهی درسته؟ بهترین جایی که به نظرم اومد جواب سوالمو به درستی پیدا می کنم اینجاست. پیشاپیش از توجه و راهنمایی دوستان خوبم ممنون.

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: redrose
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۱۱ ب.ظ، توسط yarandish.)
RE: می شه در ترتیب زدن تستها سر جلسه راهنماییم کنین؟
(۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۴۹ ب.ظ)maryami نوشته شده توسط:  سلام دوستان. من امسال اولین سالی هست که می خوام کنکور بدم و احتمالا آخرین بار. آخرین بار از این جهت که اگه امسال قبول نشم دیگه واسه ارشد نمی خونم. گرایشم هوشه. تقریبا در همه درسها وضع خوبی دارم. می شه یه لطفی در حقم بکنید و بگید به چه ترتیبی سر جلسه کنکور به تستها جواب بدم بهتره؟ زبانم خیلی خوبه و حیفم میاد واسش وقت کم بذارم یا اصلا به تستهاش نرسم. از ریاضیات به جز چند فصل از آمار چیزی رو حذف نکردم و وضعم بد نیست تو ریاضیات. مشترکها رو هم می دونم خیلی مهمن چون ضریب ۴ دارن. به دوستی گفتم سر جلسه می خوام اول مشترکها رو بزنم بعد زبان بعد ریاضی. گفت اشتباه نکن. ذهنت واسه ریاضیات خسته می شه. زبانو آخر بزن. خودش این کارو کرده بود و فقط ۱۰ دقیقه از وقتش به زبان رسیده بود. براشم مهم نبود چون زبانش تعریفی نداره. من اگه این کارو بکنم با کسی که زبانش تعریفی نداره یکی می شم. به هر حال رقابته و هر کسی واسه معلوماتی که به دست اورده زحمت کشیده و می خواد ازشون در جهت بهتر شدن رتبه اش استفاده کنه. حالا من موندم و یه سوال: سر جلسه کنکور با اون همه اضطراب و دستهای یخ کرده و و وقت کم به چه ترتیبی تستها رو بزنم تا از اطلاعاتی که دارم نهایت استفاده رو ببرم؟ یعنی چه راهی درسته؟ بهترین جایی که به نظرم اومد جواب سوالمو به درستی پیدا می کنم اینجاست. پیشاپیش از توجه و راهنمایی دوستان خوبم ممنون.

منم زبانم خوبه،اما طی دو آزمون آزمایشی به این نتیجه رسیدم که اول از دروس مشترک شروع کنم چون زبان درسیه که نیاز به تجزیه و تحلیل نداره و میشه در آخر که کارایییمون پایین اومده باز به سوالات جواب داد ولی اگه همین وقت ۲۰ دقه آخرو به دروس مشترک بدی چون اکثرا نیاز به تجزیه و تحلیل دارن ،به سختی میشه از این وقت بهره برد . اوایل امتحان چون کارایی مغزمون در نهایت است بهتره از این کارایی برای دروسی استفاده بشه که ضریب بالا و نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتری دارن‌، البته این نظر شخصی بندس .

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , redrose , mkarimi1987 , Sunshine Off , Lantern
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۱۵ ب.ظ، توسط maryami.)
دوستان یعنی این بهترین راهه: اول مشترکها بعد ریاضی و آخر از همه زبان؟ شاید خیلی وقتم گرفته بشه و اصلا به زبان نرسم Sad ولی اگه بهترین راه باشه انجامش می دم. Angel
ممنون می شم اگه راهی به ذهنتون می رسه بهم بگین. Idea

Henry David Thoreau
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: redrose
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۷:۲۰ ب.ظ
(۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۱۴ ب.ظ)maryami نوشته شده توسط:  دوستان یعنی این بهترین راهه: اول مشترکها بعد ریاضی و آخر از همه زبان؟ شاید خیلی وقتم گرفته بشه و اصلا به زبان نرسم Sad ولی اگه بهترین راه باشه انجامش می دم. Angel
ممنون می شم اگه راهی به ذهنتون می رسه بهم بگین. Idea

به هر حال اگه اول زبان رو بزنید و طبق استراتژی خودتون بعد بقیه تست‌ها رو پس حتما به تست های درس آخر نمی رسین‌، پس فرقی نمی کنه که با مشترک شروع کنین چون در اینصورت به درس اخر که زبانه نمی رسید‌، شما نباید اگه اول با مشترک شروع کردید ،برای درس آخر که زبانه وقت کم بیارید ،اگه به تست های پیچیده و زمان بر می رسید بزارید بعد از حل تست های زبان !
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۰۰ ب.ظ
من کاملا با اینکه از دروس مشترک تست زدنو شروع کنین مخالفم.
بهترین حالت همون ترتیب منطقی سوالاته چرا؟ دلیل دارم.
اولین دلیل و مهمترین دلیل اینه که اگه شما با دروس مشترک شروع کنید حالتی رو در نظر بگیرید که سوالات سخت باشن و نیاز به فکر زیاد داشته باشن حالا شما می دونی که می تونی به سوالات پاسخ بدین و وقت زیادی روشون میذاری از یه طرف اگه نتونی خوب جواب بدی حاضر نمی شی یه درس ضریب ۴ رو بیخیال شی و کل وقتتو صرف این درس می کنی و زبان و ریاضی رو تلف می کنی نتیجه چی میشه مشترکا رو خوب جواب ندادی و زبان و ریاضی رو هم که فرصت کافی نداشتی. و مورد دیگه اینکه همیشه این استرس رو داری که زبان و ریاضی رو جواب ندادم و تمرکز رو از دست می دین. و دیگه اینکه از دروس مشترک سوالات سختی طرح می شه و طراحان همیشه دنبال سوالات جدید و سخت هستن پس هیچ وقت این ریسک رو نکن.

بهترین ترتیب همون تزتیب منطقیه سوالاته . شما ۳۰ دقیقه وقت رو زبان بذارین و سر ۳۰ دقیقه تموم کنین. برا ریاضی و مشترک هم همینطور اگه وقت اضافه اوردی می تونی روی درسی که تسلط بیشتری داری بذاری.
۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , kaviresabz
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۳۰ ب.ظ
اول زبانو بزن بعد اگه وضع ریاضیت خوبه اول ریاضی رو شروع کن . البته محاسباتو حتما بذار آخر . مهندسی و آمار و گسسته رو بزن . بعد برو سر مشترک . اگه همه‌ی مشترکات تو یه سطحن به ترتیب دفترچه بزن . ولی اگه نیستن از درسایی که قوی هستی شروع کن . آخر از همه هم محاسبات .
اصلا زبان و ریاضی رو آخر نذار .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , SarahArshad
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۳۷ ق.ظ
با تشکر از همه دوستان گلم که وقت گذاشتن و راهنمایی کردن. پیروز باشید

Henry David Thoreau
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: redrose , yarandish
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۰۵ ب.ظ
به نظر من در آخر این خود فرد هست که میتونه بهترین تصمیم رو بگیره که با توجه به توانایی های خودش از چه درسی شروع کنه اگر به این اعتقاد داری که اول از زبان شروع کنی موفق تری حتی اگه اشتباهم باشه موفق تری تا اینکه اعتقاد نداشته باشی به زدن درسه دیگه در اول کار حتی اکه درست باشه
۲
۰
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۱۵ ب.ظ
برو چند تا آزمون آزمایشی شرکت کن در اون امتحان کن که چی کار کنی! هر کسی برای خودش یه راهی داره که باید اون دستش بیاد! چند بار تو آزمونا امتحان کنی خودت می فهمی کدومو اول بزنی! سر ما زبان که جدا بود ولی من مشترکا رو اول زدم و به نظرم با توجه به مدلی که درس خونده بودم بهترین تصمیم رو گرفتم! شمام خودت باید دستت بیاد که چی کار کنی دیگه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۱۸ ب.ظ
به نظر من زبان و آخر بزن چون نسبت به درسای دیگه کمتر تاثیر داره!اکثر رتبه های خوب هم که میبینید وقت زبان و گذاشتن رو درسعایی که ضریب بیشتر دارن.

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۲۲ ب.ظ
(۲۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۱۸ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  به نظر من زبان و آخر بزن چون نسبت به درسای دیگه کمتر تاثیر داره!اکثر رتبه های خوب هم که میبینید وقت زبان و گذاشتن رو درسعایی که ضریب بیشتر دارن.
اگه کسی زبانش خوب باشه و نزنه اشتباه خیلی بزرگی کرده! همین زبان انقدر رتبه‌ها رو می تونه تغییر بده! ۵۰% زبان زدن ارزشش خیلی بیشتر از ۳ ۴ تا تست ریاضیه که ممکنه یکی تو اون فرصت بزنه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۵۶ ب.ظ
به نظر من بهتره کل تایمو تقسیم کنی و درسارو به ترتیب تو تایمی که براشون مشخص کردی جواب بدی
اول با توجه به اینکه زبانت خوبه پس میتونی همه زبانهارو تو تایمی که در نظر گرفتی برای زبان کامل جواب بدی بعد برو سراغ ریاضیا و مشترکا همه سوالارو ببین و اسونارو جواب بده که مسلما تایمی که برای هر درس مشخص کردی تماما صرف نمیشه چون سوال سختا هنوز باقی موندن
مثلا اگر ۲۵ دقیقه برای ریاضی در نظر گرفتی تو اون۲۵ دقیقه ۱۰ دقیقه صرف سوالای راحت میکنی و یادداشت میکنی که ۱۵ دقیقه از زمان ریاضی رو هنوز استفاده نکردی بعد میری سوالای مشترکم به همین منوال جواب میدی که مسلما یه تایمی هم برای مشترکا باز باقی میمونه
دوباره برمیگردی روی ریاضی از اول اون تایم باقی مونده رو صرف سوالای سختی که جواب ندادی برای هر درس میکنی
فکر میکنم اینجوری دیگه استرس کمبود تایم نداری و به این فکر نمیکنی که ممکنه درسی رو وقت نکنی جواب بدی و اون درس حتما سوالای اسونی داره که ممکنه از دستشون بدی!
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۳۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  تست کمک کنین لطفا Sanazzz ۹ ۷,۶۰۲ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  [دانلود] جزوه و ویس جلسه نکته تست ساختمان داده والگوریتم استاد یوسفی زمستان ٩٣ software94 ۲۳ ۲۶,۲۴۰ ۰۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: honiehs
Sad کمک خواهشا برنامه ریزی ترتیب جزئی Sanazzz ۲ ۲,۷۴۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۰۲۷ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تست خواهشا کمکم کنین Sanazzz ۲ ۲,۶۱۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۳ ب.ظ
  مولفه DC کمک کنین خواهشا Sanazzz ۴ ۳,۵۹۷ ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۱ ب.ظ
  کمک کنین لطفا Sanazzz ۲ ۲,۵۵۸ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹ ب.ظ
  تاثیر ترتیب انتخاب در انتخاب رشته ارشد milad72r ۳ ۳,۸۱۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  ترتیب توپولوژیکی amir_ghanati ۵ ۳,۸۸۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: K2A1395

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close