زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۸۹۶۱
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۳:۵۶ ق.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۱ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  
نقل قول:
نظر خودم رو در مورد تفاوت سنی در ازدواج مطرح کردم و برای این حرفم دلایل خیلی زیادی دارم.... اما بالاتر از همه این دلایل، حس مثبتی هست که این ملاک انتخاب در من ایجاد می‌کنه...
صحبت های ده دقیقه ای دکتر هلاکویی بنظرم می‌تونه پایان منطقی این بحث در مورد نرم جامعه، مهم بودن یا نبودن سن و قد و تحصیلات باشه.. اگر مایل باشید در لینک زیر هست..
اهمیتت نظرات فردی تو انتخابب هر شخص بحث منن نیس هرجند ک اصل حق انتخاب افراد براسساس سلیقه شخصیشون محترمه. کلن بحث من فردی نیس و اجتماهیه

هرم جمعیتیی ایران یکنواختت نیس اگر اختتلاف سنی ب سمتت همسنیی نره در دازمدت مشکل اجتماععی ب وجود میادد دخترای سن بالاتر و پسای سن پایین تر شانسس ازدواجشونن کم میشه

تو همین سری ویسا ی جا اشارهه شد ک طول تاریخ فرض این بوودده که مرد بایید از طبقهه احتماعیی بالاتر باششه نتیجش تجردد مردای فقیر و دخترایی ثروتمند بوده

حالا مثلن تحصیلات و اینام هس .هرچی فاصله ها تو معیارای مختلف کمتر بشه درست تر و کم مشکلتر ب نظرم

همون همکفوو ک میگن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۸۹۶۲
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۱۷ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۵۶ ق.ظ)elect نوشته شده توسط:  حالا مثلن تحصیلات و اینام هس .هرچی فاصله ها تو معیارای مختلف کمتر بشه درست تر و کم مشکلتر ب نظر
پس با توجه به اینکه دید اجتماعی دارید قاعدتاً باید به دخترا توصیه کنید ادامه تحصیل ندهند. چون در غیر اون صورت پسرهای با تحصیلات کمتر و دخترهای با تحصیلات بالاتر مجرد میمونن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۸۹۶۳
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹ ق.ظ، توسط negarin_.)
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۴۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۱ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  نظر خودم رو در مورد تفاوت سنی در ازدواج مطرح کردم و برای این حرفم دلایل خیلی زیادی دارم.... اما بالاتر از همه این دلایل، حس مثبتی هست که این ملاک انتخاب در من ایجاد می‌کنه...
صحبت های ده دقیقه ای دکتر هلاکویی بنظرم می‌تونه پایان منطقی این بحث در مورد نرم جامعه، مهم بودن یا نبودن سن و قد و تحصیلات باشه.. اگر مایل باشید در لینک زیر هست..

دکتر هلاکویی اینجا صرفا در مورد نُرم بودن صحبت می‌کنه و اینکه اگه کسی بتونه نگاهِ جامعه رو مدیریت کنه، مشکلی ایجاد نمی‌کنه (پس نگاه جامعه صرفا می‌تونه یه دلیل باشه). یادمه توو یه برنامه‌ی دیگه‌ش گفته بود واسه بازه‌ی بیست تا سی سال، تا ۵ سال اختلاف از هر دو سمت قابل قبول هست، بازه‌ی سی تا چهل سال هم تا ۷ سال. البته که بستگی به شرایط سنی خانواده‌ی هر دو طرف هم داره.
بله این بازه های سنی که از نقل ایشون فرمودید کاملا درسته و اینکه علاوه بر مدیریت این نگاه های منفی جامعه که غالبا حس بدی رو در طرفین ایجاد می‌کنه خیلی چیزای دیگه رو هم باید خیلی مدیریت کرد که توی ویس های دیگه شون اشاره کردند: مثلا زن بخاطر پروسه وضع حمل، خیلی باید مراقب ظاهر و زیبایی خودش باشه (حالا ممکنه دوستان بگن اینو تو سن های پایین هم باید اینکارو کرد، عرض من این هست که وقتی سن خانم بالاتره مدیریت بیشتری لازمه ) ، یا مباحثی که در جامعه شناسی مطرح هست که معمولا خانم ها عمر طولانی تری دارن و این کوچکتر بودن به نوعی تعادل ایجاد می‌کنه...
ارسال: #۴۸۹۶۴
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۱۲:۱۹ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۵۶ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  بله این بازه های سنی که از نقل ایشون فرمودید کاملا درسته و اینکه علاوه بر مدیریت این نگاه های منفی جامعه که غالبا حس بدی رو در طرفین ایجاد می‌کنه خیلی چیزای دیگه رو هم باید خیلی مدیریت کرد که توی ویس های دیگه شون اشاره کردند: مثلا زن بخاطر پروسه وضع حمل، خیلی باید مراقب ظاهر و زیبایی خودش باشه (حالا ممکنه دوستان بگن اینو تو سن های پایین هم باید اینکارو کرد، عرض من این هست که وقتی سن خانم بالاتره مدیریت بیشتری لازمه ) ، یا مباحثی که در جامعه شناسی مطرح هست که معمولا خانم ها عمر طولانی تری دارن و این کوچکتر بودن به نوعی تعادل ایجاد می‌کنه...
بچه سوم به بعد دیگه از حالت زن و شوهر به مادر و پسر تبدیل میشن. Big GrinTongue

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۸۹۶۵
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۳:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۵۷ ب.ظ، توسط negarin_.)
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۵۶ ق.ظ)elect نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۱ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  
نقل قول:
نظر خودم رو در مورد تفاوت سنی در ازدواج مطرح کردم و برای این حرفم دلایل خیلی زیادی دارم.... اما بالاتر از همه این دلایل، حس مثبتی هست که این ملاک انتخاب در من ایجاد می‌کنه...
اهمیتت نظرات فردی تو انتخابب هر شخص بحث منن نیس هرجند ک اصل حق انتخاب افراد براسساس سلیقه شخصیشون محترمه. کلن بحث من فردی نیس و اجتماهیه

هرم جمعیتیی ایران یکنواختت نیس اگر اختتلاف سنی ب سمتت همسنیی نره در دازمدت مشکل اجتماععی ب وجود میادد دخترای سن بالاتر و پسای سن پایین تر شانسس ازدواجشونن کم میشه

تو همین سری ویسا ی جا اشارهه شد ک طول تاریخ فرض این بوودده که مرد بایید از طبقهه احتماعیی بالاتر باششه نتیجش تجردد مردای فقیر و دخترایی ثروتمند بوده

حالا مثلن تحصیلات و اینام هس .هرچی فاصله ها تو معیارای مختلف کمتر بشه درست تر و کم مشکلتر ب نظرم

همون همکفوو ک میگن
+اگر قرار بود که فقط نظر فردی خودم را مطرح کنم، ویس را ضمیمه نمی‌کردم!
++یه چیز دیگه هم اینکه بعضی چیزا رو منطقی قبول میکنیم، اما باید نگاه کنیم آیا حتی با این منطقی که هست، ما تو وجود خودمون خوشحالیم... نه اینکه بخواهیم روش غیر منطقی یا نادرست رو انتخاب کنیم و خوشحال بشیم.. نه .. بلکه گزینه دیگری که اونم درسته و باعث رضایت و خوشحالی ما میشه رو انتخاب کنیم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: elect
ارسال: #۴۸۹۶۶
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۴:۱۲ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بچه سوم به بعد دیگه از حالت زن و شوهر به مادر و پسر تبدیل میشن. Big GrinTongue

با این وضع مملکت همین که بتونی فرزند داشته باشی غنیمتهCool دهه شصت که نیست بچه سوم و حتی پنجم هم در خانواده دیده بشهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame , Avril89 , negarin_
ارسال: #۴۸۹۶۷
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۴:۲۵ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۱۲ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بچه سوم به بعد دیگه از حالت زن و شوهر به مادر و پسر تبدیل میشن. Big GrinTongue

با این وضع مملکت همین که بتونی فرزند داشته باشی غنیمتهCool دهه شصت که نیست بچه سوم و حتی پنجم هم در خانواده دیده بشهBig Grin
من اون وضعیت رو بیشتر دوست دارم.

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Milad_Hosseini , ezra
ارسال: #۴۸۹۶۸
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۸:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط elect.)
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۱۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۰۳:۵۶ ق.ظ)elect نوشته شده توسط:  حالا مثلن تحصیلات و اینام هس .هرچی فاصله ها تو معیارای مختلف کمتر بشه درست تر و کم مشکلتر ب نظر
پس با توجه به اینکه دید اجتماعی دارید قاعدتاً باید به دخترا توصیه کنید ادامه تحصیل ندهند. چون در غیر اون صورت پسرهای با تحصیلات کمتر و دخترهای با تحصیلات بالاتر مجرد میمونن.
خیر چرا ب جای پسرفت سمتت پیشرفت نریم.؟ ب نظرم تجربه محیط اکادمیکک تاثیر مثبت داره اگر نشد حداقل مطالعهه شخصی برای همه فارغ از جنسیتت توصیه مناسبترریه

(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۵۶ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  
نقل قول:
بله این بازه های سنی که از نقل ایشون فرمودید کاملا درسته و اینکه علاوه بر مدیریت این نگاه های منفی جامعه که غالبا حس بدی رو در طرفین ایجاد می‌کنه خیلی چیزای دیگه رو هم باید خیلی مدیریت کرد که توی ویس های دیگه شون اشاره کردند: مثلا زن بخاطر پروسه وضع حمل، خیلی باید مراقب ظاهر و زیبایی خودش باشه (حالا ممکنه دوستان بگن اینو تو سن های پایین هم باید اینکارو کرد، عرض من این هست که وقتی سن خانم بالاتره مدیریت بیشتری لازمه ) ، یا مباحثی که در جامعه شناسی مطرح هست که معمولا خانم ها عمر طولانی تری دارن و این کوچکتر بودن به نوعی تعادل ایجاد می‌کنه...
بازم نظر شخصی من ادم همیشه سللامتش بایدد الویتش باشه ن ب خاطر دیگران ب خطر ارزش وجودد خودشش

اتقاقا ایراد کار اینجاس ب نظر من خانم مثلا ۱۰سالل کوچکترره امید ب زندگیشم زبق امار ۳سال بیشتره پس۱۳ سالل تنهایی درپیرری در انتظارشه ک ب نظرم بیشتتر تعادلوو ب هم میزنه

تو خانوادههاتون مادربزگگ تنها بیشتر هس یا پدربرزگ تنها؟

(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۴۸ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  ++یه چیز دیگه هم اینکه بعضی چیزا رو منطقی قبول میکنیم، اما باید نگاه کنیم آیا حتی با این منطقی که هست، ما تو وجود خودمون خوشحالیم... نه اینکه بخواهیم روش غیر منطقی یا نادرست رو انتخاب کنیم و خوشحال بشیم.. نه .. بلکه گزینه دیگری که اونم درسته و باعث رضایت و خوشحالی ما میشه رو انتخاب کنیم...
خب ازنظر شخصیی من تجربههای مشابه بیشتر ر جالبتره مثلن همون دوست۶۵ایم ی خاطراتی داره از زمان ک سالها بعدششم من هنو نبودم اونم با ایین سرعت تغییر دنیا.

سوال خ خ ممهم تر اینه ک واقعا تفکرما چقد تفکر ماست چقد چیزایی ک بهمون القا شدن یا ب خاطر تکررار زیاد باور کردیم. اصن ی دلیل اینک میرم تو بحثا همینه.میخوام فکرمو بذارم و نقدشو ببینم ن این ک بگم حرفم درسته.

ثال دم دستیی:رسانه ها میگن جورج کلونی هرروز جذاببتر میشه با چروکاو موهایی سفید ولی نیکولل کیدمن باید از ۲۰سالگییشم جوونتر باشه تا هنوزم جزو جذابا باششه.

الان شورشیی علیه این تفکر در جهان هست برندها رو اوردن ب استفاده ار مدلایی ک کاملن پرفکتت نیستن و روتوشش کمتر عکساا . این تفککر ک ادم زیباس حتی اگه خ دور باشه از استاندارهایی زیبای ی.

(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۰۴:۱۲ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بچه سوم به بعد دیگه از حالت زن و شوهر به مادر و پسر تبدیل میشن. Big GrinTongue

من اون وضعیت رو بیشتر دوست دارم.

این بحث خیلیی باللتر از +۱۴ اس Tongue

تازه اگه مامانششونم مواقف باشهSmile

خارج از شوخی هستن الانم خانواده هایی اینجوری دوس داشته باشن ولی بیشتر چن قلوو داشتنو انتخاب میککن تازه هرروز داره علم پزششکی و زیبایی پیشرفت میکنهه در حد معجزهCool

سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_
ارسال: #۴۸۹۶۹
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۳۶ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  خارج از شوخی هستن الانم خانواده هایی اینجوری دوس داشته باشن ولی بیشتر چن قلوو داشتنو انتخاب میککن تازه هرروز داره علم پزششکی و زیبایی پیشرفت میکنهه در حد معجزهCool
در نهایت قیافه دستکاری شده (حتی با آرایش) فرق داره. و لااقل برای من جذاب نیست. مخصوصا آرایش های غلیظ که ترسناکه به جای جذاب.

ارسال: #۴۸۹۷۰
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۵۳ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  خارج از شوخی هستن الانم خانواده هایی اینجوری دوس داشته باشن ولی بیشتر چن قلوو داشتنو انتخاب میککن تازه هرروز داره علم پزششکی و زیبایی پیشرفت میکنهه در حد معجزهCool
در نهایت قیافه دستکاری شده (حتی با آرایش) فرق داره. و لااقل برای من جذاب نیست. مخصوصا آرایش های غلیظ که ترسناکه به جای جذاب.
سلیقه تتتون محترم

ولی اگر درست اصولیی انجام بشهه بدون اغراقق و خ طبیعیی مبشه و خ سخت بشه تشخیص داد

ارسال: #۴۸۹۷۱
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  ولی اگر درست اصولیی انجام بشهه بدون اغراقق و خ طبیعیی مبشه و خ سخت بشه تشخیص داد
فکر نمی کنم. برای من تابلوعه.
تازه یه توانایی دیگه هم دارم که وقتی یه نفر رو با آرایش میبینم بلافاصله صورتش رو بدون آرایش تصور می کنم. Big Grin

ارسال: #۴۸۹۷۲
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۰۹:۵۹ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۰۸:۵۳ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  خارج از شوخی هستن الانم خانواده هایی اینجوری دوس داشته باشن ولی بیشتر چن قلوو داشتنو انتخاب میککن تازه هرروز داره علم پزششکی و زیبایی پیشرفت میکنهه در حد معجزهCool
سلیقه تتتون محترم

ولی اگر درست اصولیی انجام بشهه بدون اغراقق و خ طبیعیی مبشه و خ سخت بشه تشخیص داد

ی نکته دیگه م هس اصولن ظاهر م میشه حرییم شخصی دونس . همسر میتونه نظرش ازادانه بگه ولی نبایدد سلیقه شو تحمییل کنه

سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_
ارسال: #۴۸۹۷۳
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۰۱ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  ی نکته دیگه م هس اصولن ظاهر م میشه حرییم شخصی دونس . همسر میتونه نظرش ازادانه بگه ولی نبایدد سلیقه شو تحمییل کنه
فکر نکنم هیچ کسی به دلیلی غیر از علاقه به همسر خودش سختی بده!

ارسال: #۴۸۹۷۴
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۱۹ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۰۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(01 دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  ی نکته دیگه م هس اصولن ظاهر م میشه حرییم شخصی دونس . همسر میتونه نظرش ازادانه بگه ولی نبایدد سلیقه شو تحمییل کنه
فکر نکنم هیچ کسی به دلیلی غیر از علاقه به همسر خودش سختی بده!
نه اینو دیگه مطممینم خیلیا ب خاطر خودخواهیشونن جراحی غییر ضرورری ب همسرشون تحمیل میکنن

ب اندازه ی کلینیک مجهزز کادر درمانیی تو خانواده و اشناهاداریم. خ دربارش صحبت شده.

جراحای زیبایی ک اصولی کار میکنن حتما دلیل اقدام رو میپرسن خ موارد خواسته فرد نیس اصررار همسرشه هم خانوما و هم اقایوون ولی بیشترر خانوما .اقایون بیشتر مجبورن موی سر ترمیم کنن وگاهی بینی ولی خانما ان تا مورد متنوع

سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , negarin_
ارسال: #۴۸۹۷۵
۰۱ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۲۶ ب.ظ
(۰۱ دى ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  نه اینو دیگه مطممینم خیلیا ب خاطر خودخواهیشونن جراحی غییر ضرورری ب همسرشون تحمیل میکنن

ب اندازه ی کلینیک مجهزز کادر درمانیی تو خانواده و اشناهاداریم. خ دربارش صحبت شده.

جراحای زیبایی ک اصولی کار میکنن حتما دلیل اقدام رو میپرسن خ موارد خواسته فرد نیس اصررار همسرشه هم خانوما و هم اقایوون ولی بیشترر خانوما .اقایون بیشتر مجبورن موی سر ترمیم کنن وگاهی بینی ولی خانما ان تا مورد متنوع
بنده از همین تریبون اعلام می کنم که خیلی بی تربیت هستن. TongueBig Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: elect , negarin_

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۶۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۵۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close