زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۰۵۰۱
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۱:۱۸ ق.ظ
ویکی لیچ چرا از کار افتاده اخه :|
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۰۵۰۲
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۸:۰۷ ق.ظ
سلام
ببخشید من مجبور شدم اینجا یه سوال بپرسم
من پس ورد لپتاپ رو هرچی میزنم میگه یوزر نیم یا پسورد اشتباهه!
درحالیکه من یادم هست
دی وی دی ویندوز رو هم پیشم نیست
خیلی اضطراریه
امکانش هست راهنمایی کنین؟
ارسال: #۴۰۵۰۳
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۹:۵۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  سلام
درحالیکه من یادم هست
خیلی اضطراریه
شاید زبان کیبورد روی فارسی هست ولی پسوردتون انگلیسی بوده، یا بالعکس.
از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
استفاده کنید، برای ویندوز ۷ قبلا من چند بار تست کردم کار کرده و چیز مطمئنی هست. روی فلش نصب میشه و البته یه سری فایل هم باید خودش دانلود کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳
ارسال: #۴۰۵۰۴
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۱۱:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۱۱ ق.ظ، توسط alma1988.)
یک نفر همیشه یک نفر نیست
یک نفر گاهی همه است....

(۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این دو تا ماگ رو پسندیدم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آواتار جدید Smile

دومیش خوشگلهRolleyes
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , blackhalo1989
ارسال: #۴۰۵۰۵
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۱۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹ ب.ظ، توسط pioneer01.)
.................
ارسال: #۴۰۵۰۶
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۱۲:۲۰ ب.ظ
این کتاب ۱۹۸۴ از "جرج ارول" در حدی خوبه که انگار داری با نیمه گمشده ت حرف میزنی. تازه فهمیدم از کتابای سیاسی_اجتماعی چقد خوشم میاد‌.
البته قبلش کتاب مزرعه حیوانات خونده بشه بهتره برای آشنا شدن با سبک نویسنده
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , sss
ارسال: #۴۰۵۰۷
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۱:۰۴ ب.ظ
چجوری شکل فرآیندمون رو بکشیم که هم قشنگ باشه یعنی زیادی ساده نباشه، هم فنی باشه شبیه نقاشی نشه؟
ارسال: #۴۰۵۰۸
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۱:۴۸ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  سلام
درحالیکه من یادم هست
خیلی اضطراریه

همین چند روز پیش واسه دوستم یه مشکل شبیه همین پیش اومد با این روش احتمالا مشکل شما هم حل میشه
این روش میاد یه یوزر جدید با دسترسی ادمین ایجاد میکنه
لپتاپ رو روشن کنین بعد وقتی به صفحه login رسیدین همزمان که دکمهshift رو نگه میدارین سیستم رو ریستارت کنین بعد از حالت safe mode with command prompt این دو دستور رو وارد کنین بعد سیستم که دوباره بالا اومد میتونین روی یوزر جدید کلیک کنین و به محیط ویندوز وارد بشین.
net user GHASEDAK /add
net localgroup administrators GHASEDAK /add
shutdown -r
=========================================

اینجا میتونین توضیحات بیشتر رو بخونین.

You Only Live Once
ارسال: #۴۰۵۰۹
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط pioneer01.)
................
ارسال: #۴۰۵۱۰
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
یه سری مطلب و فیلم جمع شده بود. امروز فرصت خوبیه که حداقل نصفشو بخونم و ببینم.
مطلب بعدی:

کلی فید هم جمع شده. باید ببینم کدوماش ارزش خوندن داره.

ارسال: #۴۰۵۱۱
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۲:۵۹ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۴۸ ب.ظ)M3t30r نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  سلام
درحالیکه من یادم هست
خیلی اضطراریه

همین چند روز پیش واسه دوستم یه مشکل شبیه همین پیش اومد با این روش احتمالا مشکل شما هم حل میشه
این روش میاد یه یوزر جدید با دسترسی ادمین ایجاد میکنه
لپتاپ رو روشن کنین بعد وقتی به صفحه login رسیدین همزمان که دکمهshift رو نگه میدارین سیستم رو ریستارت کنین بعد از حالت safe mode with command prompt این دو دستور رو وارد کنین بعد سیستم که دوباره بالا اومد میتونین روی یوزر جدید کلیک کنین و به محیط ویندوز وارد بشین.
net user GHASEDAK /add
net localgroup administrators GHASEDAK /add
shutdown -r
=========================================

اینجا میتونین توضیحات بیشتر رو بخونین.

این حالت رو من تست کردم نشد ، یعنی وقتی من روی یه اکانتم پسورد دارم و می خوام حالا به طریقی از این پسورد رد بشم باید راهکار ارائه بشه

این روشی که شما گفتین من بعد از اینکه گزینه safe mode with command prompt رو می زنم دوباره همان اکانت قبلی رو میاره و می گه پسورد رو وارد کن !!

تازه اگر پسورد دو مرحله ای برای ورود به سیستم داشته باشیم ( syskey ) که دیگه کار سخت تر میشه و باید دنبال روش های دیگه بود یا ویندوز رو عوض کرد .

برای اینکه از پسورد رد بشیم می تونیم از ابزارهای آماده و live که با dvd بوت می شن استفاده کنیم مثل Hiren boot که می تونید از
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳
ارسال: #۴۰۵۱۲
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۳:۰۷ ب.ظ
من آدم هایی رو دیدم که فنی بودن اما وقتی خواستن محصول درست کنن اجبارا درگیر مسائل مدیریتی شدن. (جذب نیرو، بازاریابی، مذاکره و ...) تصور کنید شما یه برنامه نویس خوب هستید و با تیم کوچکی از دوستانتون یه ایده رو به سرانجام میرسونید (کاری به مراحل کار و تجربه کاربری و اینها ندارم. فرض کنید از این نظر هم محصول نهایی خوب باشه). در یه مقطعی شرکت میزنید و از اون به بعد بیشتر و بیشتر از برنامه نویسی فاصله میگیرید و درگیر کارهای مدیریتی، بیزنسی میشید.بعد از چند سال میبینید فقط چند ساعت در هفته دارید کار فنی می کنید.
حالا فرض کنید من آدمی باشم که علاقه دارم کار عملی انجام بدم بدون اینکه کارمند دیگری باشم. دوست دارم روی همون برنامه نویسی متمرکز بمونم و درگیر کارهای مربوط به بازاریابی، فروش، مدیریت، بیزینس و ... نشم. یه راه اینه که افرادی رو برای این کارها پیدا کنم و بهشون سهم بدم. اما پیدا کردن چنین افرادی کار سختیه. طرف باید فرد مطلع و با عملی باشه علاوه بر اینکه اخلاقی و قابل اعتماد باشه و در ضمن برنامه و اهدافش با شما جور در بیاد. آیا راه دیگری هست برای چنین برنامه نویسی وجود داره؟

ارسال: #۴۰۵۱۳
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۵:۴۲ ب.ظ
از اونجایی که امروز به دلایل نامشخص شادزی رو پیشه کردم Big Grin یه موزیک تقریبا شاد (اندی و شهرام نیست :| بعدا معترض نشید Undecided) میزارم:
Keith Urban - Somebody Like You

سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , khayyam , pioneer01 , moslem73421
ارسال: #۴۰۵۱۴
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۵:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۵:۵۰ ب.ظ، توسط Milestone.)
این تصویر فضایی ناسا از ایران واقعا خیلی قشنگه؛

[تصویر:  446358_IRI_NASA.jpg]

(۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۰۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من آدم هایی رو دیدم که فنی بودن اما وقتی خواستن محصول درست کنن اجبارا درگیر مسائل مدیریتی شدن. (جذب نیرو، بازاریابی، مذاکره و ...) تصور کنید شما یه برنامه نویس خوب هستید و با تیم کوچکی از دوستانتون یه ایده رو به سرانجام میرسونید (کاری به مراحل کار و تجربه کاربری و اینها ندارم. فرض کنید از این نظر هم محصول نهایی خوب باشه). در یه مقطعی شرکت میزنید و از اون به بعد بیشتر و بیشتر از برنامه نویسی فاصله میگیرید و درگیر کارهای مدیریتی، بیزنسی میشید.بعد از چند سال میبینید فقط چند ساعت در هفته دارید کار فنی می کنید.

حالا فرض کنید من آدمی باشم که علاقه دارم کار عملی انجام بدم بدون اینکه کارمند دیگری باشم. دوست دارم روی همون برنامه نویسی متمرکز بمونم و درگیر کارهای مربوط به بازاریابی، فروش، مدیریت، بیزینس و ... نشم. یه راه اینه که افرادی رو برای این کارها پیدا کنم و بهشون سهم بدم. اما پیدا کردن چنین افرادی کار سختیه. طرف باید فرد مطلع و با عملی باشه علاوه بر اینکه اخلاقی و قابل اعتماد باشه و در ضمن برنامه و اهدافش با شما جور در بیاد. آیا راه دیگری هست برای چنین برنامه نویسی وجود داره؟

وقتی آدم نخواد درگیر ارتباطات عمودی بشه و کارمند باشه و در عین حال صرفا به کار تخصصی خودش بپردازه، به نظر هیچ راه جامعی جز تیم‌سازی یا ورود به یک تیم از پیش‌تعریف‌شده باقی نمی‌مونه. منظورم از جامع اینه که من فقط برنامه‌نویس باشم، تو بقیه امور هم دخالتی نکنم ولی حداقل بدونم که داره تو تیم و پروژه چی می‌گذره، تو جلسات تیمی شرکت کنم و... . گاهی اوقات ما فکر می‌کنیم تو تیم هم همه ارتباطات افقی هست ولی واقعا یه جاهایی ممکنه نشه و مثلا وقتی تیم تو یک پروژه بزرگ دارای مدیر پروژه می‌شه یا مثلا دارای یک Master Scrum تو بحت متدولوژی‌های چابک، اعضای تیم در عین اینکه تو بحث مالی و تخصصی برابر هستن، گاهی ممکنه حس کنن تحت فرمان هستن و تو دلشون بگن این هم که شد همون کارمندی و سیستم نظارت و دستور که! واسه همین ممکنه ببینن دوستی‌شون داره به هم می‌خوره و بخوان خارج شن یا اینکه در بدترین حالت فروپاشی پیش بیاد.

اینکه یه تیم واقعا یک تیم باشه هم کار سختیه، واسه همین من شخصا تو تیم‌سازی اخلاق و تعهدات رو مهم‌تر از تخصص می‌دونم و خودم دوست دارم اگه قراره تیمی تشکیل بدم، دو تا آدم زیر خط صفر ولی متعهد، خوش اخلاق و مهربون رو بیارم تو تیم و شخصا چیزایی که می‌دونم رو بهشون یاد بدم یا برم افرادی رو بیارم که بهشون یاد بدن تا اینکه برم دو تا آدم متخصص ولی مدعی رو بیارم. دسته دوم تو کوتاه مدت به کار میان و باعث رشد تیم می‌شن ولی دسته اول ممکنه دو کوتاه‌مدت باعث کاهش کارایی بشن ولی در بلند مدت برای همه زندگی کافی هستن! عجب توصیفی! Smile

یه راه حل دیگه هم به نظر می‌رسه که البته اعتمادسازیش آسون به نظر نمیاد. یکی از بچه‌های دانشگاه با یک تیم هلندی کار می‌کرد، کارش هم برنامه‌نویسی محض بود، هیچ کار دیگه‌ای انجام نمی‌داد. نرم‌افزار تو فاز طراحی جزئیات به پیمانه‌های مختلف تقسیم می‌شد، حالا می‌گفتن پیمانه ۱ تا ۱۰ رو بدیم به اون فرد ایرانی با پنجاه درصد پیش‌پرداخت. بعد ایشون برنامه رو می‌نوشت و سورس پکیچ رو ارسال می‌کرد و باقی‌مونده رو دریافت می‌کرد. من خیلی با این روش حال نمی‌کنم، نمی‌دونم به نظرم آدم درسته که کدش رو می‌زنه اما روحش تو اون نرم‌افزار نیست، یه جوری هویت نگرفته از اون شخص.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , MarkLand , SepidehP , pioneer01 , αɾια , alma1988
ارسال: #۴۰۵۱۵
۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۰۵:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۰۷ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۵:۴۴ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  وقتی آدم نخواد درگیر ارتباطات عمودی بشه و کارمند باشه و در عین حال صرفا به کار تخصصی خودش بپردازه، به نظر هیچ راه جامعی جز تیم‌سازی یا ورود به یک تیم از پیش‌تعریف‌شده باقی نمی‌مونه. منظورم از جامع اینه که من فقط برنامه‌نویس باشم، تو بقیه امور هم دخالتی نکنم ولی حداقل بدونم که داره تو تیم و پروژه چی می‌گذره، تو جلسات تیمی شرکت کنم و... . گاهی اوقات ما فکر می‌کنیم تو تیم هم همه ارتباطات افقی هست ولی واقعا یه جاهایی ممکنه نشه و مثلا وقتی تیم تو یک پروژه بزرگ دارای مدیر پروژه می‌شه یا مثلا دارای یک Master Scrum تو بحت متدولوژی‌های چابک، اعضای تیم در عین اینکه تو بحث مالی و تخصصی برابر هستن، گاهی ممکنه حس کنن تحت فرمان هستن و تو دلشون بگن این هم که شد همون کارمندی و سیستم نظارت و دستور که! واسه همین ممکنه ببینن دوستی‌شون داره به هم می‌خوره و بخوان خارج شن یا اینکه در بدترین حالت فروپاشی پیش بیاد.

اینکه یه تیم واقعا یک تیم باشه هم کار سختیه، واسه همین من شخصا تو تیم‌سازی اخلاق و تعهدات رو مهم‌تر از تخصص می‌دونم و خودم دوست دارم اگه قراره تیمی تشکیل بدم، دو تا آدم زیر خط صفر ولی متعهد، خوش اخلاق و مهربون رو بیارم تو تیم و شخصا چیزایی که می‌دونم رو بهشون یاد بدم یا برم افرادی رو بیارم که بهشون یاد بدن تا اینکه برم دو تا آدم متخصص ولی مدعی رو بیارم. دسته دوم تو کوتاه مدت به کار میان و باعث رشد تیم می‌شن ولی دسته اول ممکنه دو کوتاه‌مدت باعث کاهش کارایی بشن ولی در بلند مدت برای همه زندگی کافی هستن! عجب توصیفی! Smile

یه راه حل دیگه هم به نظر می‌رسه که البته اعتمادسازیش آسون به نظر نمیاد. یکی از بچه‌های دانشگاه با یک تیم هلندی کار می‌کرد، کارش هم برنامه‌نویسی محض بود، هیچ کار دیگه‌ای انجام نمی‌داد. نرم‌افزار تو فاز طراحی جزئیات به پیمانه‌های مختلف تقسیم می‌شد، حالا می‌گفتن پیمانه ۱ تا ۱۰ رو بدیم به اون فرد ایرانی با پنجاه درصد پیش‌پرداخت. بعد ایشون برنامه رو می‌نوشت و سورس پکیچ رو ارسال می‌کرد و باقی‌مونده رو دریافت می‌کرد. من خیلی با این روش حال نمی‌کنم، نمی‌دونم به نظرم آدم درسته که کدش رو می‌زنه اما روحش تو اون نرم‌افزار نیست، یه جوری هویت نگرفته از اون شخص.
شاید نتونستم منظورم رو برسونم. مثلا یکی از شرکت هایی که کار می کردم، یکی از موسسین شرکت مسئول نیروی های پشتیبانی بود و تو بحث های فروش و بازاریابی و جذب نیرو و ... کمترین سهم رو داشت (تا حد امکان وارد نمی شد). با اینکه جزو شرکای اصلی شرکت بود اما کارش رو هم متمرکز روی فنی نگه داشته بود. اینجور چیزی مد نظرمه. یعنی در حالی که فرد مالک کارش باقی می مونه اما درگیر کارهای مدیریتی نشه.

پ.ن: البته راه حلی که اون فرد بهش رسیده بود شاید برای همه قابل انجام نباشه. یعنی شما باید شریکی پیدا کنید که هم تو بحث فنی قابل باشه و هم علاقه داشته باشه که بحث های مدیریتی قضیه رو هندل کنه.
پ.ن۲: ارتباطات عمومی چیز بدی نیست. باعث میشه هر کسی دغدغه های خودشو داشته باشه و مشکلات تقسیم بشن. نیروی فنی درگیر زمانبندی نمیشه. از اون طرف مدیر پروژه درگیر باگ های ریز فنی نمیشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۳۸۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۹۲۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close