زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۸۶۴۱
۲۹ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۲۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۲۴ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  
(28 شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  شما هم اگر میشناسید معرفی کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یادتون رفت لینک بدین ؟Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۸۶۴۲
۲۹ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰ ب.ظ، توسط ezra.)
اصلاحش کردم

اینجا هم لینک غیرمستقیم دانلود داره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۳۸۶۴۳
۲۹ شهریور ۱۳۹۶, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ ب.ظ، توسط pioneer01.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۲۴ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  
(28 شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  شما هم اگر میشناسید معرفی کنید.

من امروز مستند
رو دیدم خوب بود, راستش کنجکاو بودم که ببینمش

مستندش نسبتاً قدیمیه و کیفیت خوبی نداره (شاید قبلاً دیده باشید)
و ای کاش که جدید بود و بهتر از این ساخته میشد
خیلی بهتر از این میشد ساختش !!! Dodgy
اینجاست که اهمیت فرم مشخص میشه Cool

ولی با این وجود خود سرگذشت تسلا طبق انتظار به اندازه کافی ذهن آدم رو در ابعاد مختلفی درگیر میکنه !!!

ممکنه نگاهتونم به توماس ادیسون عوض کنه تا حدودی ! Cool

جالب بود ممنون : )
عجب ادیسونم چه کارا که نکرده Confused
این جمله فقط : Mr.Markoni is a donkey SmileBig Grin
کلمه قدمت داریه TongueSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۳۸۶۴۴
۲۹ شهریور ۱۳۹۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط crevice.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  شما هم قراره برید پیش آقای کدین ؟ Smile
Codinالان توی بهشت دنیوی داره زندگی میکنه با اون ویویی که UBCداره Big Grin من نهایت سفرم شاه چراغ بوده ک اونم توی شهر خودمونه :| :/ Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۳۸۶۴۵
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۵۷ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
ارسال: #۳۸۶۴۶
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط ezra.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۲۶ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  جالب بود ممنون : )
عجب ادیسونم چه کارا که نکرده [تصویر:  confused.gif]
این جمله فقط : Mr.Markoni is a donkey [تصویر:  smile.gif][تصویر:  biggrin.gif]
کلمه قدمت داریه [تصویر:  tongue.gif][تصویر:  smile.gif]

دیدیش ؟

ماشالله سرعت

من یکی یه چیزی بهم معرفی کنه , ابد و یک روز دیگه میبینمش Tongue

سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , ele
ارسال: #۳۸۶۴۷
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۰۱:۵۳ ق.ظ
چیزی که ذهن منو بیشتر درگیر کرده سیاسته نه خود تسلا !

چرا میرفتن امریکا ؟!!

تسلا, انیشتین و خیلیا ی دیگه !

چرا رشد تو امریکا بیشتر بوده ؟!

انگیزه ی پولدار شدن ؟ یا اینکه پولدارا اونجا بودن و هزینه ی جاه طلبی های دانشمندان رو تامین میکردن ؟ !

هرچی باشه شاید برگرده به نظام سرمایه داری !!

با اینکه یه بومی مشهور به اسم ادیسون و جریان DC ش وجود داره و اسپانسر (سرمایه گذار) داره
اما یه رقیب مهاجر به اسم تسلا هم واسه جریان AC ش از اسپانسر بی بهره نمی مونه !

بدی های نظام سرمایه داری به کنار
اما به نظر باید قبول کنیم که خاک Capitalism واسه علم حاصلخیزه !!!

خود اروپا هم سال ها پس از رونسانس از لحاظ علم متحول شد (انقلاب علمی اروپا بخش اعظمش تاثیرگرفته از این اندیشه ی معروف گالیله بود : "در پژوهش طبیعت باید رهیافت عقلی و ریاضی داشته باشیم")
اما اون پل بین علم و صنعت و تجارت در اروپا به خوبی امریکا وجود نداشت !

جالبه تو این مستند اشاره میکنه که تو اروپا هاینریش هرتز امواج بی سیم رو کشف می کنه ! اما تو امریکا تسلا رادیو رو میسازه !

در واقع انقلاب علمی اروپا رو به جای رسونده که در علوم پایه و تئوریک کاملاً غنی هست
اما این تئوری ها بیشتر در امریکا تبدیل به صنعت میشن !!!

اینا همه اهمیت سیاست به روی علم رو نشون میده !!

البته اون زمان آلمان هم واسه خودش صنعت پیشرو داشت , اما از یه جایی به بعد از امریکا جا موند !

من هرچی فکر میکنم دلیلی قانع کننده ای به جز کاپیتالیسم واسش پیدا نمی کنم

سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۳۸۶۴۸
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۰۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۰۰ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  چیزی که ذهن منو بیشتر درگیر کرده سیاسته نه خود تسلا !
...
فکر می کنم این مسائل عمق خیلی بیشتری از اینها داره. از مسائل فرهنگی بگیرید تا موقعیت خاصی که میتونه وجود داشته باشه (مثلا حاصل از جنگ آمریکا و اسپانیا یا حتی جنگ جهانی اول)
یا ملاحظات اقتصادی یا سیاسی یا ... . به علاوه فکر می کنم آدم هایی هستن که زمینه پژوهشیشون همین مسائله.
شما که این سوالات رو پرسیدید، من یه سوال دیگه میپرسم. چرا تسلا به جای انگلیس یا فرانسه (که قدرت های اون زمان بودن) رفت آمریکا؟

ارسال: #۳۸۶۴۹
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۰۸:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۳۵ ق.ظ، توسط codin.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  شما هم قراره برید پیش آقای کدین ؟ Smile
Codinالان توی بهشت دنیوی داره زندگی میکنه با اون ویویی که UBCداره Big Grin من نهایت سفرم شاه چراغ بوده ک اونم توی شهر خودمونه :| :/ Big Grin
منم تا قبل کانادا از امام زاده صالح اونورتر نرفته بودم Smile)

بعدا نوشت : الان یادم اومد ایران بودم که عمرا توی سحرخیزان مانشت راهم نمیدادن ولی الان میتونم کم کم اونجا هم فعال بشم Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , crevice
ارسال: #۳۸۶۵۰
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴ ق.ظ، توسط pioneer01.)
(۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۳۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(30 شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  چیزی که ذهن منو بیشتر درگیر کرده سیاسته نه خود تسلا !
...
...
چرا تسلا به جای انگلیس یا فرانسه (که قدرت های اون زمان بودن) رفت آمریکا؟
دیگه land of Opportunities و اینا دیگهSmile
ایدشونو میگن دولت یا سرمایه دارا پول و امکانات در اختیارشون قرار میدن که عملی کنن ایده رو حالا این امکان هم وجود داره که هیچی نشه ولی به نظرم پایه تحقیقات بعدی میشه ینی اینطور نیس که هدر شده باشه اون زمان و هزینه...

حالا چرا تسلا رفته امریکا، تو این مستنده میگه تلاش کرد که سرمایه گذاران فرانسوی و آلمانی رو درباره موتورهای AC متقاعد کنه اما موفق نشد بعد چون ادیسون هم امریکا بود و در زمینه الکتریسته کار میکرد رفت اونجا، که اونم زد تو پرش
یه جای دیگه هم گفت که همیشه دوست داشته بره امریکا
این
رو هم ببینید.

یه موضوع دیگه ای هم هست آن هم ظلم هایی که در حق این بزرگان میشه سنگ هایی که جلوی پاشون مینداختن و میندازن...Dodgy
------
یادم رفت اینو بگم یه مستندی هم قبلا دیده بودم درباره لینوکس و نرم افزار های آزاد که لینوس توروالدز هم تصمیم گرفته بود بره امریکا ...

(۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۳۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  Codinالان توی بهشت دنیوی داره زندگی میکنه با اون ویویی که UBCداره Big Grin من نهایت سفرم شاه چراغ بوده ک اونم توی شهر خودمونه :| :/ Big Grin
منم تا قبل کانادا از امام زاده صالح اونورتر نرفته بودم Smile)
بله دیگه اندک اندک Smile
ارسال: #۳۸۶۵۱
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۱۲ ق.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۴۲ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۴۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  هر کس تعریفی از خوشبختی داره

باری یکی داشتن پول
برای یکی قبول شدن ارشد
برای یکی ازدواج کردن
اگر بخوایم برای حس خوشبختی، شرط بذاریم فقط فرصت خوشبختی رو از خودمون میگیریم. اگر زندگی رو سفری ببینیم و از مسیر لذت ببریم و فقط منتظر رسیدن به مقصد نباشیم، شادی های کوچیکو ببینیم، خیلی بیشتر حس خوش بختی داریم.

کاملا موافقم.خوشبختی کاملا به طرز فکر ادما بستگی داره.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۳۸۶۵۲
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۱۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴ ق.ظ، توسط gogooli.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۵۶ ب.ظ)siahsefid نوشته شده توسط:  باید در موردش حرف بزنه با یکی.. بعدش که آروم تر میشه میخواد پاک کنه.
خوب است شما سریع ویرایش می کنین..من پست هایی رو که پیش خودم می گم می ذارم بعدا ویرایش می کنم، قبل از این که بخواهم تصمیم به ویرایش بگیرم ۱۰۰۰ تا نقل قول ازش گرفته می شه Smile دیگه ویرایش فایده ای نداره
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۳۸۶۵۳
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۴۸ ب.ظ
خوشبختی یعنی انتظار واسه دیدن کسی که دوستش داری.......

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , mahyamk , ele
ارسال: #۳۸۶۵۴
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۰۱:۴۹ ب.ظ
از روی شماره سریال لپ تاپ میشه محل و تاریخ ساخت رو فهمید؟
ارسال: #۳۸۶۵۵
۳۰ شهریور ۱۳۹۶, ۰۱:۵۶ ب.ظ
(۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۴۹ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  از روی شماره سریال لپ تاپ میشه محل و تاریخ ساخت رو فهمید؟

برای hp هستش نمیدونم برای همه صادقه یا نه.

اینکه گوگل و یاهو در لیست کاربران انلاین هستن ینی چی؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۳۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۰۱۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۴۳۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۷۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close