زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفااااا راهنمایی کنید...یادگیری زبان برنامه نویسی

ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط arshad91.)
سوال:واسه یادگیری زبان برنامه نویسی از کجا باید شروع کرد
پی دی اف خوبی میشناسید؟
اشنایی یا سی پلاس دارم و کمی سی شارپ نت
اما نه اونطور که بتونم باهاش کار کنم درامد داشته باشم
همینطور اس کیو ال
ضمن اینکه امکان کلاس هم ندارم

میخواستم راهنمایی‌ام کنید

چون شدیدا به مهارت برای درامد نیارمندیم تشکر فراوانBig Grin

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۵۷ ب.ظ
RE: لطفااااا راهنمایی کنید...یادگیری زبان برنامه نویسی
مرجع اکثر برنامه نویسان کشور:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برای C# هم کتاب آقای هاشمیان هست که تو اینترنت یک سرچ بزن پیدا می کنی

کتاب C# جعفر نژاد قمی هم بد نیست

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
۱
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۰۹ ق.ظ
بهترین راه برای یادگیری زبان برنامه نویسی نگاه کردن
کلیپ های اموزشی هست که
به وفور زبان انگلیسی وفارسیش درهر زبونی یافت میشه
که سرعت یادگیری را نسبت به پی دی اف چند برابر میکنه
و اینکه میتونید از بعضی کتب وسایت‌ها هم برای رفع اشکالات و
یادگیری جزییات استفاده کنید .

آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند.( فردریش نیچه)
۲
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۱۸ ق.ظ
میتونی بری سراغ برنامه نویسی وب. فعلا رو بورسه. برای منبع هم کتابای زبان اصلی خیلی بهترن. مخصوصا اینکه مباحث تخصصی معمولا کتاب فارسی ندارن و از اون مهم‌تر برای دیباگ کردن و نکات ریز و... مجبوری به اینترنت مراجعه کنی. سایت های فارسی هم بسیار ناقصن هم بی کیفیت.
۰
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۴۷ ق.ظ
کمی بیشتر فکر کن، اگر برات مقدور بود کلاس بری
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
فوق العاده است.
توی یک دوره آموزشی (خصوصا SQL آقای آقاصادقی) چیزهایی رو یاد میگیری که تو هیچ کتابی نیست.
به شدت توصیه می کنم.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۲
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۰۶ ب.ظ
ببینید دوستان ایشون هنوز میخواد شروع کنه نمیخواد اینقدر پیشرفته کار کنه خودشون هم گفتن.
به نظر من اگه واقعا میخوای خوب برنامه نویسی رو یاد بگیری قبلش باید حوصله الگوریتمیک به نظرم داشته باشی.
استادی داشتیم دوره کاردانی میگفت هر کس میخواد برنامه نویس بشه برای شروع اکثر مسائل درس ساختمان داده رو به زبان برنامه نویسی سی پلاس پیاده کنه خیلی نوشتن این برنامه‌ها حوصله میخواد(البت نمونه هاشم زیاده تو نت اما شما بنویس رو کاغذ تحلیل کن بیار تو سی پلاس)ببین یه زبان برنامه نویسی چیز خاصی نداره همش یه syntax هستش.تعریف متغیر و حلقه و شرط و .... مهم اینه بتونی در کنار هم خوب استفاده کنی.

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۵۰ ب.ظ
تشکر برای طراحی صفحات وب از کجا باید شروع کرد؟asp?front page?

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۲۵ ب.ظ
تا اونجایی که من میدونم از html و css
۰
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ب.ظ
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا اونجایی که من میدونم از html و css
htmlمقداری بلدیم تشکر

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط javadjj.)
این خیلی خوبه html بلدید حالا باید برین سمت یکی از این دو متد برای برنامه نویسی و از همین الان تو محیط های مخصوص یکی ازین دو کد بنویسید یعنی asp یا php ازین جهت در سطح بالا برنامه نویسی وب در سطح پیشرفته بین این دو زبان تقسیم شده یعنی یکسری افراد میرن سمت asp بانک اطلاعاتی sql server یکسری افراد هم میرن سمت php با ابنک mysql یا اوراکل البته این مطلق مطلق نیست میشه با asp هم با اوراکل ارتباط برقرار کرد یا asp رو به mysql متصل کرد.
خوب این دو زبان تفاوت های زیادی دارند اما یادمون باشه هرچی دارن تو html هستش یعنی کدی که از سرویس دهنده برای client تولید میشه (منظور از client همون سرویس گیرنده dیا مرورگر کامپیوتری هست که صفحه رو باز میکنه) ما یک برنامه پایگاه داده تحت وب رو با یکی ازین دو زبان پیاده سازی میکنیم سپس برنامه رو روی هاست میزاریم(منظور از هاست سرویس دهنده هستش)حالا فردی که اسم سایت رو وارد میکنه در واقع کدی که به مرورگرش فرستاده میشه یه کد html کامل هست.
تفاوت اصلی این دو زبان در همینه کدی که ما مینویسیم من خودم مایکروسافتیم یعنی asp کار هستم در واقع مسلط به vb.net هستم اما با همین تسلط برنامه وب هم مینویسم و حتی یک کلمه هم html نمینویسم نرم افزار ویزوال استادیو خودش اینکارو انجام میده.
حالا جریان مباحثی چون ajax ,css , jquary,javascript,vbscript ,...اینا چیه اینها یکسری تکنیک هایی هستند که لابلای کد های html برای کار های خاصی استفاده میشوند مثلا با css برای style سایت استفاده میشه کدهای css برگرفته از html هستش و کمک میکنه گرافیک سایتت یکدست و زیبا بشه ازcss هم درphp هم در asp استفاده میشه
یا از javascriptبرای برنامه نویسی اموری که نیازی به سرویس دهنده نداره و کد سمت سرویس گیرنده اجرا میشه
یا آجاکس قابلیتیه برای عدم رفرش کلی سایت
همه این موارد رو حالا میتونی تو asp یا php استفاده کنی.
مثال کوچکی برات بزنم فک کن یه صفحه داری میخوای اسم یکی رو بگیری وسط صفحه چاپ کنی خوب همه این کار با کد html قابل انجام هستش درسته؟!!!!
حالا فک کن میخوای اسم طرف رو تو بانک ذخیره کنی دفعه بعد شمارشو که گرفت اسمش وسط صفحه چاپ بشه؟؟؟!! الان به جز html نیاز به یکی از زبان های php یا asp داری یعنی میخوای عملیاتی سمت سرویس دهنده انجام بشه

php هم زبان خوب و متن بازی هست بیشتر برای برنامه نویسی دستوراتش شبیه سی پلاس پلاس هست من نظرم اینه که php کار کنی برای php خوبه نرم افزار dreamwaver رو نصب کن برای شروع عالیه کمکت میکنه

۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , summer_66 , arshad91 , hanif , diligent , aydingol
ارسال: #۱۱
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط arshad91.)
(۱۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  این خیلی خوبه html بلدید حالا باید برین سمت یکی از این دو متد برای برنامه نویسی و از همین الان تو محیط های مخصوص یکی ازین دو کد بنویسید یعنی asp یا php ازین جهت در سطح بالا برنامه نویسی وب در سطح پیشرفته بین این دو زبان تقسیم شده یعنی یکسری افراد میرن سمت asp بانک اطلاعاتی sql server یکسری افراد هم میرن سمت php با ابنک mysql یا اوراکل البته این مطلق مطلق نیست میشه با asp هم با اوراکل ارتباط برقرار کرد یا asp رو به mysql متصل کرد.
خوب این دو زبان تفاوت های زیادی دارند اما یادمون باشه هرچی دارن تو html هستش یعنی کدی که از سرویس دهنده برای client تولید میشه (منظور از client همون سرویس گیرنده dیا مرورگر کامپیوتری هست که صفحه رو باز میکنه) ما یک برنامه پایگاه داده تحت وب رو با یکی ازین دو زبان پیاده سازی میکنیم سپس برنامه رو روی هاست میزاریم(منظور از هاست سرویس دهنده هستش)حالا فردی که اسم سایت رو وارد میکنه در واقع کدی که به مرورگرش فرستاده میشه یه کد html کامل هست.
تفاوت اصلی این دو زبان در همینه کدی که ما مینویسیم من خودم مایکروسافتیم یعنی asp کار هستم در واقع مسلط به vb.net هستم اما با همین تسلط برنامه وب هم مینویسم و حتی یک کلمه هم html نمینویسم نرم افزار ویزوال استادیو خودش اینکارو انجام میده.
حالا جریان مباحثی چون ajax ,css , jquary,javascript,vbscript ,...اینا چیه اینها یکسری تکنیک هایی هستند که لابلای کد های html برای کار های خاصی استفاده میشوند مثلا با css برای style سایت استفاده میشه کدهای css برگرفته از html هستش و کمک میکنه گرافیک سایتت یکدست و زیبا بشه ازcss هم درphp هم در asp استفاده میشه
یا از javascriptبرای برنامه نویسی اموری که نیازی به سرویس دهنده نداره و کد سمت سرویس گیرنده اجرا میشه
یا آجاکس قابلیتیه برای عدم رفرش کلی سایت
همه این موارد رو حالا میتونی تو asp یا php استفاده کنی.
مثال کوچکی برات بزنم فک کن یه صفحه داری میخوای اسم یکی رو بگیری وسط صفحه چاپ کنی خوب همه این کار با کد html قابل انجام هستش درسته؟!!!!
حالا فک کن میخوای اسم طرف رو تو بانک ذخیره کنی دفعه بعد شمارشو که گرفت اسمش وسط صفحه چاپ بشه؟؟؟!! الان به جز html نیاز به یکی از زبان های php یا asp داری یعنی میخوای عملیاتی سمت سرویس دهنده انجام بشه

php هم زبان خوب و متن بازی هست بیشتر برای برنامه نویسی دستوراتش شبیه سی پلاس پلاس هست من نظرم اینه که php کار کنی برای php خوبه نرم افزار dreamwaver رو نصب کن برای شروع عالیه کمکت میکنه

تشکر فراوان.بسیار مفید بود...شما پی دی اف خاصی یا کتاب خاصی میتونید واسع تک تک مباحثی که ذکر کردید معرفی کنید
سوال دیگه ای که داشتم امکانش هست شبکه را بدون کلاس یاد گرفت اگر هست میشه کتابهاش ترجمع معرفی کنید..من از استادم پرسیدم گفت میشه اما کتاب خاصی معرفی نکرد

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۳۴ ب.ظ
ببینید برنامه نویسی وب پراکندگی زیاد داره باید به منابع مختلفی مراجعه کنید از هر کتاب یا سایتی یک مطلبی باید یاد بگیرید
برای شروع phpکتاب جعفر نژاد خوبه برای سایر هم مثل دروس کنکور نیست که بگی چه کتابی خوبه چی بده معمولا همش خوبه خودت برو کتابفروشی ورقی بزن میفهمی خوبه یا بد.
--------------
شبکه مبحثی هست ادم تا یه جایی رو خودش یاد میگیره و باید حتما تجربی هم کار کنی خوب تا حد شبکه سازمان و کافی نت و یه ساختمون کوچیک رو یاد میگیری اما وقتی نصب روتر یا پیکر بندی ویندوز سرور یا isa میاد نمیشه همینطوری یا باید حجم مطالعه رو خیلی ببری بالا یا بری کلاس معمولا همه میرن کلاس مثلا دوره های ۶ ماهه سیسکو یا ccnp d یا mcsc یا .... من خودم تا همون حد ابتدایی خودم کار کردم یاد هم گرفتم اما خوب نه علاقه ای به ادامه داشتم نه کلاس رفتم

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad91 , diligent
ارسال: #۱۳
۱۶ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۵۱ ق.ظ
واسه php یه کتاب گسترش علوم داره که خیلی عالیه انتشارات پارسه هم یه کتاب خوب داره.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad91 , diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۶۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۷ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۳۱ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۴۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۱۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۵۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۲۱ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close