زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با ۴ شبکه، ۵ آیتی، ۸۰ نرم افزار، ۷۶ الگوریتم

ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۲۹ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
با سلام، ع.ج هستم. متولد شهریور ۷۰، ساکن شیراز، رتبه ۴ شبکه و امنیت، ۵ آیتی و تجارت، ۸۰ نرم افزار و ۷۶ الگوریتم

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
رشته مهندسی فناوری اطلاعات کارشناسی پیوسته خوندم. در حال خدمتم (ایشااله یک مرداد ترخیصم)

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
حقیقتش تا سال اول دبیرستان به کارهای الکترونیکی علاقه داشتم، خیلی زیاد، تابستون ها کلا دنبال این کارا بودم
سال اول دبیرستان بود که بابام به صورت غافلگیرانه و یهویی بدون هماهنگی قبلی با اینجانب Big Grin یه کامپیوتر آورد خونه و من تا ۳ ۴ ماه یه بازی ماشینی که از ابتدا روش بود رو بازی میکردم. یه چیز هم میگم بین خودمون بمونه، بعد از چند روز از خریدش ، روش چند تا سیدی هم بود، یکیش که درایور کارت گرافیک ATI بود، عکسی شبیه خون آشام یا یه همچین چیزی روش بود، من تا چند ماه فکر میکردم این بازی خون آشام یا Resident Evil یا ... هست، میخواستم بازی کنم اما حتی نمیدونستم نصب کردن یعنی چی، چه برسه به اینکه آقا این درایور هست Big Grin؟!
این شد که بهش علاقه مند شدم و دوست داشتم همه چیزشو یاد بگیرم و کمتر از ۲ سال تا سال سوم دبیرستان برنامه نویسی درحدساده رو یاد گرفتم
برای کنکور کارشناسی هم هدفم مهندسی کامپیوتر بود که ۲ روز قبل از اینکه انتخاب رشته کنم یکی از دوستانم رشته IT رو بهم معرفی کرد و یهویی اون رو بالاتر از کامپیوتر زدم و آوردمش و الان هم واقعا راضی ام چون هیچ رشته ای به اندازه رشته ما درآمدزا نیست

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
کارشناسی پیوسته، دانشگاه دولتی جهرم

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
در کارشناسی دانشجوی خوبی بودم، البته همیشه نمره خوبه نبودم، ولی اکثر مواقع نمره خوب کلاس بودم. رتبه ۳ دانشگاه بودم که این هم ضعف من نبود بلکه ضعف اساتید ما (نه از لحاظ قدرت تدریس و سواد، بلکه از لحاظ عقلی و حسود بودنشون) بود که واقعا بعضی هاشون رو تا عمر دارم حلال نمیکنم و بچه ها دانشگاه هم شاهد هستن که به همه تقلبی میرسوندم Big Grin
درسها رو هم براساس علاقه میخوندم، مثل ساختمان، پایگاه، سیستم عامل، شبکه
از درسهای عمومی هم نفرت داشتم و همچنان هم این نفرت رو حفظ کردم Big Grin

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
از اول اصلا به ارشد فکر نمیکردم، میگفتم بعد از لیسانس برم خدمت و بعد هم سرکار
ولی از اونجایی که دوستام و مخصوصا داداشم برای فوق خوندن و رفتند ، من هم تصمیم گرفتم بخونم

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
نه از همون اول شبکه توی ذهنم بود (البته به رشته های دیگه هم فکر میکردم ولی خیلی کم، کلا علایقم خیلی عوض میشد)، ولی خب وقتی فهمیدم شریف قبول میشم ، بین شبکه و امنیت مردد شدم که در نهایت با توصیه های بعضی از دوستان و همینطور دکتر حقیقت شبکه رو میخونم

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

درصد ها به ترتیب:
آیتی:
زبان ۳۷/۷۸
مشترک ۵۵/۵۶
مدیریت ۲/۲۲
تخصصی مشترک ۶۲/۹۶
معماری ۴۲/۴۲

کنکور کامپیوتر هم نمیخواستم شرکت کنم، خیلی از آزمون روز قبل خسته بودم ولی پدرم گفت حالا این آزمون رو هم برو بده تجربه ش خوبه. من هم رفتم ولی نیمی از دفترچه اول و نیمی از دفترچه دوم رو خواب بودم. میخواستم سوالات هوش رو هم بخونم ولی نشد که نشد
نرم افزار:
زبان : ۴۲/۵۳
ریاضیات : ۴/۱۷
مشترک : ۳۴/۵۷
تخصصی نرم افزار : ۴۷/۹۲

لینک کارنامه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

متاسفانه توی آزمون آیتی، دو مشترک و یه تخصصی مشترک هم جابه جایی گزینه داشتم، سر این موضوع خیلی تو این یک ماه اذیت شدم، اشتباهم این بود که بخاطر اینکه سرعتم کم نشه، تو دفترچه سوالات تیک زدم (درس به درس) بعد میرفتم تو پاسخنامه پر میکردم. شما اینکارو نکنید

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
هم تفاوت هایی داره، هم اشتراک هایی
برای کنکور سرعت عمل مهمه، پس نیاز به تشریح نیست، خود من خیلی از مسائل رو ادراکی حل میکردم، یعنی نمیتونستم توضیح بدم و فقط ذهنی حل میکردم. ولی سرجلسه امتحان دانشگاه باید قدرت توضیح داشته باشید. البته تفاوت های دیگری هم داره
ولی وجه مشترک هر دوتاشون تسلط هست و اینکه اگر شما دانشجوی خوبی در دوره کارشناسی باشید کارتون برای کنکور فوق راحتتره تا حدودی

البته این رو هم بگم که هنوز از خودم رنجورم که چرا ۵۰ ۵۰ ها رو نزدم، و اینکه اگـــــــــر دو تا مشترک و ۱ تخصصی رو جابه جا نزده بودم، بی شک رتبه یک بودم. البته میگن اگر رو کاشتن ولی سبز نشد!
من ۲۶ تا مشترک تو دفترچه سوالات زدم ولی ترسیدم همشو توی پاسخنامه وارد کنم

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
تقریبا از اواسط شهریور شروع کردم، ولی خب چون در حال خدمت بودم نمیتونم بگم مطابق برنامه پیش میرفتم، همیشه عقب میموندم حتی چند بار مرخصی رفتم که جبران کنم ولی خب، خیلی خوب نشد درسو پیش ببرم، البته وسطش هم یه دو هفته مریضی شدیدی داشتم که اصلا نخوندم ولی چون کنکور چند ماه عقب افتاد باعث شد همه چیزم رو به راه بشه
واقعا اگه کنکور عقب نمی افتاد من حتی نمیرسیدم بعضی درسا رو تا آخر بخونم

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
هعی، تغییرات خیلی جزئی داشت، مثلا جای دو تا درس رو عوض کردم ولی همیشه همون حداکثر ۶ ساعت درس رو میخوندم با همون تعداد درس در روز
البته نمیدونم چه چیزی توی وجودم بود یه روز سرحال بودم و مثل ... میخوندم، یه روز هم خسته بودم و فقط ورق میزدم
به نظر خودم بعضی غذاها اینجور حالتی رو برام ایجاد میکرد، چند بار هم سعی کردم این غذاها رو شناسایی کنم و دیگه نخورم ولی موفق نشدم

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
ملاک من برای کمتر خوندن یه درس تسلط تو اون درس بود نه ضریب آن درس
مثلا پایگاه رو تسلط ۱۰۰درصدی داشتم چون برنامه نویسی زیاد انجام دادم، حتی تو خدمت هم کارم با پایگاه داده اکسس هست و دایما برای آمار و سایر چیزها دارم کوئری های مختلف میزنم و همین باعث شده بود کلا یه روز در هفته، اونم جمعه پایگاه رو میخوندم (البته بماند که سه ماه کلا پایگاه نخوندم)، همین اتفاق برای گسسته هم افتاد اما دلیل معکوسی داشت و این بود که احساس میکردم نمیشه این درس رو خوب زد که ۵ تاشو زدم Big Grin ولی ۳ تاشو وارد پاسخنامه کردم

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
۱۰۰ درصد، مثلا برای مهندسی نرم افزار بیشتر وقت میذاشتم نـــه اینکه ضعیف باشم بلکه معتقد بودم میشه این درسو ۱۰۰ زد اونم توی ۵ دقیقه، من ۵ تاشو زدم درست
کلا مشکل من توی هوش بود اونم بخاطر اشتباه در انتخاب منبع، که منو خیلی به این درس بی علاقه کرد، وقت هم زیاد گذاشتم براش ولی بی فایده بود

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
بله من کتاب هایی رو که قرار بود بخونم قبل از شروع با تحقیق زیاد خریده بودم و دیگه به فکر اضافه کردن منبع نبودم فقط توی ماه های آخر یکی دوتا کتاب تست گرفتم و درکل برنامه م برای منابع مطالعاتی مشخص بود

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

منابع رو توی قسمت کارنامه ها هم گذاشتم ولی اینجا هم به چشم قرار میدم

از ویس استفاده نکردم، از فیلم هم فقط فیلمهای دکتر گودرزی شریف

زبان : ۵۰۴ + زبان تخصص پارسه، البته ماه آخر اصلا زبان نخوندم. یعنی نمیرسیدم. ای کاش میخوندم
گسسته : فقط پوران - همین کتاب رو مکررا بخونید کافیه
ساختمان داده: مدرسان + ۶۰۰ مساله
طراحی الگوریتم : پوران + ۶۰۰ مساله + یکسری تست MIT بود یکی از بچه های مانشت گذاشته بود که پیداش نکردم Undecided
شبکه : حقیقت + راس کروس (تمرینها اکیدا توصیه میشه) + کمی از مدرسان + تستهای تالیفی دکتر حقیقت که تو کانالشون بود (اکیدا ضروری) -> هرچند ای کاش امسال اصلا رو لایه های بالایی شبکه وقت نمیذاشتم، چون این همه خوندم سه تا تست دادن هر سه تست حذف شد Cool
مهندسی نرم افزار : فقط مدرسان ، عالی بود (البته تعریف کتاب پارسه رو هم خیلی شنیدم. به نظرم یکی از این دو کتاب رو انتخاب کنید و مکررا از روش بخونید، نرم افزار درسی هست که با تکرار باید فهمیدش و خط به خطش رو حفظ شد)
پایگاه : مدرسان (درسنامه میخوندم) + بانک تست تالیفی دکتر خلیلی فر (تست) -> خلیلی فر رو توصیه میکنم
هوش : پوران که خیلی خوب نبود -> ضعفم من تو تخصصی همین درس بود و گرنه خیلی خیلی تخصصی رو بالاتر میزدم - پیشنهادم ویراست ۶ راهیان هست
سیستم عامل : حقیقت کافی است و لازم + تستهای تالیفی دکتر حقیقت که تو کانالشون بود (البته فقط بعضی هاش رو رسیدم بزنم، چون دکتر هفته آخر سوالارو گذاشت تو کانال)
معماری : فیلم های دکتر گودرزی دانشگاه شریف (توصیه میکنم حتما) + پوران
مدیریت هم مدیریت آیتی مقسمی رو بجای رابینز توصیه میکنم (مطمئن باشید کافیه، حجمش هم کمه، من تــا طرفای بهمن اینو خوندم عالی بود، همه تستهای سال های قبل رو میشد راحت زد ولی وقتی فهمیدم به شبکه علاقه دارم، ولش کردم و سرجلسه بدون اینکه حتی سوالات رو بخونم وقتی داشتن برگه پاسخنامه رو از زیر دست بچه ها میکشیدن شانسی زدم که شد ۲ درصد!!! Big Grin )

لینک دانلود تستهای تالیفی دکتر حقیقت: توی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
براتون تستهای تالیفی دکتر حقیقت رو قرار دادم، سعی کنید بخونیدش مطمئن باشید بهره ی زیادی میبرید

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
به نظرم شبکه رو که از راس کروس باید بخونن + کمی هم گسسته

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
ترم های اول همیشه منبع میخوندم، خوب هم میخوندم ولی ترم های آخر خسته شدم و به قول بچه های خدمت نکش شده بودم و فقط جزوه میخوندم

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبه یا عالی؟
قبلا که شبکه CCNA رو میخوندم مجبور شدم از روی منابع انگلیسی بخونم و البته یکبار هم فیلم آموزش #C از لیندا رو دست و پا شکسته به فارسی ترجمه کردم (به اصرار یکی از دوستانم که الان امریکاست) و همین باعث شد تو زبان تخصصی خوب باشم ولی عمومی افتضاحم و هر چی میخونم نمیتونم تست بزنم، اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ممنونش میشم Angel

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
از ریاضیات من فقط گسسته رو داشتم که واقعا با اون وضع خوندنم که خیلی براش کم وقت گذاشتم، میتونستم ۵ تاشو بزنم، ولی ۳ تاشو وارد پاسخنامه کردم، پس مــــیـــشــــــــه زد
اگه کامپیوتری بودم گسسته + آمار رو میخوندم (چرا که چند ماه اول آمار + گسسته رو خوندم چون میگفتن شبکه رفته زیر مجموعه کامپیوتر)

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
برنامه من خیلی بد بود، بذارید کامل بگم
از ۶ صبح تا ۲:۳۰ ظهر در حال خدمت بودم، ۲:۳۰ تا ۳ ناهار میخوردم
بعدش میخوابیدم تا ۵:۳۰، یا ۶ ، حتی بعضی روزها که خدمت واقعا خسته م میکرد تا ۷ ، ۷:۳۰ میخوابیدم Big Grin، ولی شروع مطالعه ام در ۹۰% مواقع ۶ عصر بود
از ۶ میخوندم تا ۱ شب که اگه یک ساعت برای شام و نماز و ... در نظر بگیرم میشه ۶ ساعت مطالعه مفید. معمولا هم جوری بود که بیشتر از دو کتاب رو نمیتونستم تو یه روز بخونم و حتی دو درس ساختمان و طراحی رو یه درس کرده بودم، یعنی به اندازه یه درس براش وقت میذاشتم، وقت من محدود بود، خیلی محدود و همیشه هم خسته بودم تا حدی که بابام بهم میگفت بچه تو چرا اینقدر له هستی Big Grin
یادم نمیره یکی دو هفته اول که شروع به خوندن کردم چون عادت نداشتم طرفای ۱۰ شب میخوابیدم Big Grin
یه شب که ۹ نشده بود خوابیدم نمیدونم چرا ولی الان که بهش فکر میکنم، فکر و ذهنم میخواست از درس فرار کنه
برنامه م هم جوری بود که در هفته هر درس رو دو بار میخوندم، یعنی یه برنامه داشتم از شنبه تا دوشنبه، یکی از سه شنبه تا پنج شنبه و درسهایی رو که خوب بلد بودم موکول کرده بودم به روز جمعه و فقط جمعه تا جمعه میخوندمشون، چون واقعا نمیرسیدم بخونمشون
البته یه چیز دیگه که برام مهم بود و خیلی کاربردی شد، یکی دو ماه آخر صبح ها از ساعت ۵ تا ۶ صبح یــــا ۴:۳۰ تا ۶ صبح بیدار میشدم و فقط ۶۰۰ مسئله رو میزدم، روزی ۱۰ تا ۲۰ تا تست. هر چند خیلی سخت بود چون تا ۱ شب درس میخوندم از اون ور ۴:۳۰ بیدار میشدم ولی ارزششو داشت
حتی درسی مثل پایگاه رو سه ماه اصلا نخوندم و ماه آخر کنکور یه دور تستهاش رو زدم و رفتم سر جلسه که خداروشکر خوب هم زدم (آیتی ۵تا درست، یک غلط ، که اونم همون سوال Updatableبودن view بودکه هنوز جواب سنجش رو قبولش ندارم (به نظرم کلمه از لحاظ تئوری توی سوال دقیقا مصداق واقعی از نظر من بوده، یعنی طراح نظر خودش رو پرسیده) - توی کامپیوتر هم همه رو درست زدم)

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
من فقط خودم مطالعه میکردم، البته تو انتخاب منابع با یکی از بچه های گــل مانشت به نام سامان بیگ میری که تنها دوست من تو این مدت بود و هنوز هم هست منابعم رو هماهنگ کردم، که خیلی بهم کمک کرد. کلا تو انتخاب منابع دقت کنید، منبع مهمه، آقا، خانم منبع مهمه
مکان مطالعه هم توی اتاقم بود.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
سرعت مطالعه رو خیلی دقیق اندازه میگرفتم، با کولیس Big Grin
ببینید من اینقدر وقت کم داشتم که فرصت هدر دادنش رو نداشتم، واقعا از همون وقتی که داشتم بهینه استفاده کردم، کنکور آزمایشی هم فقط ۳ تای آخر مدرسان رو ثبت نام کردم، حتی به کنکورهای آزمایشی هم به زور میرسیدم، یعنی وقت نداشتم برم سر جلسه که بخوام خودمو باهاشون تطبیق بدم، برای همین سه تای آخر رو رفتم چون ۱/۵ سال بود که هیچ امتحانی رو نداده بودم
کلا سعی کردم هر چیزی رو میخونم یاد بگیرم بعد برم سراغ مبحث بعدی، هیچ معیاری نداشتم

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
از برنامه زیاد عقب میفتادم، ولی چند بارش رو از خدمت مرخصی گرفتم و درس میخوندم، بعضی موقع ها هم که دیگه عقب بودنم تو یه درس ، عواقبش تا روز کنکور بود و جبران نشد Big Grin

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
از اولش شبکه بود و کمی آیتی
بعدش شد شبکه
بعدش شد شبکه و نرم افزار
بعدش شد شبکه و امنیت
Big Grin
در آخر دیدم تو همش شبکه مشترکه، پس شبکه رو زدم . نمیدونم چرا ولی همشو دوست دارم

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
سرعتم که آره کم و زیاد میشد ولی همیشه به چیزهای خوب مثل روزی که کارنامه م رو ببینم و رتبه خوبی آورده باشم فکر میکردم و بهم انگیزه میداد
در مورد ناامیدی هم که واقعا سوال بدی هست، من خیلی ناامید میشدم، خیلی
همیشه سر نماز واسه خودم دعا میکردم، به خودم میگفتم فقط بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ بشم تا صنعتی شیراز- شبکه رو بیارم. بعضی وقت ها هم اینقدر روحیه داشتم که فکر امیرکبیر رو میکردم ولی به شریف اصلا فکر نمیکردم. کلا بذارید به این سوال که بالا و پایین شدنم رو به یادم میاره فکر نکنم

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
بابا بیخیال من از سر بی وقتی از خوابم میزدم که درس بخونم، اونوقت برم کلاس کنکور؟
اصلا لازم نیست، کلاس کنکور اصلا اصلا لازم نیست. به نظرم زمانی که لازمه بذاری تا بری سر کلاس و بیای و سایر الاف شدن هایی که داره اگه بذاری خودت مطالعه کنی خیلی بهتره. من چیزهایی رو که بهم یاد دادن سریع یادم میره ولی چیزهایی که خودم برای یاد گرفتنش فکر و تلاش میکنم به ندرت فراموش میکنم

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
همینطور که کلاس رو توصیه نمیکنم ولی آزمون رو توصیه میکنم. من مدرسان (فقط ۳آزمون آخر) شرکت کردم. حقیقتش من تو فکر رتبه ۱۰۰ تا ۲۰۰ بودم تا اینکه اولین آزمون رو شدم ۵، و فهمیدم که اینقدرها هم سطحم پایین نیست، البته داداشم میگفت خیلی به رتبه هایی که تو این آزمونها میاری اعتباری نیست و حقیقت هم هست، پس به خوب بودن رتبه تون مغرور و از بد بودنش ناامید نشوید. داداشم مکانیک شریف هست
من آزمون های دو تا موسسه رو پیشنهاد میکنم، مدرسان و صدالبته امسال آزمون هایی هم دکتر حقیقت داره برگزار میکنه که با توجه به شناختی که از ایشون دارم (واقعا استادی هست که خود دانشجو رو دوست داره نه پولشو) مطمئنم آزمونهاش خیلی خوب و موثر خواهد بود

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
بله، من جمع بندی رو از روز اول عید شروع کردم و خوشبختانه همه درسها رو هم خوب خونده بودم. طبیعتا وقتی میرم سراغ جمع بندی که درسها رو تموم کرده باشم. با توجه به اینکه کنکور امسال جوری بود که از یه فصل چند تا سوال داده بودن و از یه فصل اصلا سوال نداده بودن پس توصیه میکنم قبل از جمع بندی همه درسها به طور کـــامـــل خونده بشن

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
اوه اوه اوه، واقعا روز قبل کنکور سخت بود
معیار من آزمونها آزمایشی بود که هر سه تاشو تک رقمی شده بودم. از طرفی سوالات کنکورهای سال پیش رو هم خوب زدم مخصوصا کنکور ۹۴ رو.
روز قبل کنکور هم تا آخر شبش درس خوندم، البته استرس فراوان داشتم و هی به خودم میگفتم بالاخره کنکور رسید قراره فردا بشینی سر جلسه، خلاصه اگه دو روز سخت زندگیم رو بخوام براتون بگم یکیش روز قبل از اعزام به خدمتم بود، یکیش هم روز قبل کنکور
بدتر از همه هم این بود که کنکور افتاد ساعت ۳ ظهر، من ۷ ۸ ماهی که برای کنکور میخوندم این تایم رو تا ۵:۳۰ ، ۶ میخوابیدم، حالا قرار بود بیدار بمونم، استرس این رو هم داشتم که نکنه سرجلسه مغزم آف شه ولی خب خداروشکر همه چیز خوب پیش رفت و سر جلسه شرایطم خوب بود

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
بله، پایگاه و شبکه رو مطمئن بودم، البته شبکه که ۳ تاش حذف شد و همینطور تا حدودی نرم افزار
در هوش رو هم مطمئن بودم که خراب میکنم که همینطور هم شد، اگر هوش رو بالا میزدم درسهای تخصصیم خیلی بهتر میشد

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
سر سوالای زبان یه خورده ناامید شدم، اما مشترک رو که خوب زدم دیگه گفتم حداقل صنعتی شیراز رو میارم و خیالم راحت شد، البته آخر جلسه فهمیدم رتبه م بهتر میشه و به زیر ۵۰ فکر میکردم

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
به همون ترتیب دفترچه جواب دادم ولی به دوستان پیشنهاد میکنم جوری برنامه ریزی کنن که دور دوم رو بتونن از روی سوالات بخونن. دور دوم خیلی مهمه، بعضی سوالات اتوماتیک براتون راحت میشه

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
انتظار داشتم که دیده باشم و بعضی از سوالات رو هم دیده بودم، ولی خب سوالاتی رو که ندیده بودم هم خداروشکر نسبتا خوب حل میکردم. کلا سوالای کنکور شباهت زیادی به کنکورهای سالهای پیش همیشه داشته، به نظرم تست زیاد بزنید تا تستها و نکاتشون رو حفظظ بشید

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
نه وقت کم نیاوردم ولی اگه زیاد بود که مسلما بهتر میشد

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
از چیزی که خودم محاسبه کردم یه خورده درصدها بهتر شده بود، بخاطر این بود که من فراموش کرده بودم چی زدم و همینطور تخصصی هم فکر میکردم دو تا جابه جایی گزینه داشتم که یکی می بود
تخمین رتبه ها هم:
نصیر : ۲۱
مدرسان : ۳۱
ماهان : بین ۸۰ تا ۱۵۰ Big Grin
ولی خب خیلی بهتر شد

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
پایه تحصیلی ۲۰درصد
دانشگاه کارشناسی ۵درصد
کلاس کنکور ۰ درصد
کنکور آزمایشی ۲۰درصد
شرایط سر جلسه ۳۰درصد (این به نظرم خیلی مهمه، کلا روز کنکور باید روزت باشه)
شرایط مطالعه و زندگی مخصوصا خانواده ۲۵

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
فعلا تصمیم اینه خدمتم رو تموم کنم، تا ۱ مرداد دیگه تمومم، شاید یه کم هم درس بخونم و کار کنم و بعد از ارشد هم دوست دارم یه شرکت واسه خودم راه بندازم، که اگه بتونم چند تا از دوستای آینده ی شریف رو با خودم هماهنگ کنم مطمئنا بهتر میشه

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
فراوان بسیار
البته جواب این سوال رو بالا دادم و گفتم که سر نماز همیشه خودم رو دعا میکردم، پس خیلی مهمه که به خدا توکل کنید، بهتون آرامش خاطر میده

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
خانواده و به خصوص برادرم (حتی برادرم وقتی روز اعلام نتایج داشت رتبه م رو حدس میزد دیگه آخراش که اومد زیر ۱۰ داشت پشت تلفن داد و جیغ میزد Big Grin)
کسی رو نداشتم واسه اینکه باهاش درس بخونم و بخواد مشوقم باشه ولی پدر و مادرم تشویقم میکردن تا حدودی. از صبح تا شب فقط با سرباز سر و کله میزدم که همه فکرشون جیم بود و مرخصی Smile

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
هیچ درسی رو حذف نکردم و به کسی هم توصیه نمیکنم درسی رو حذف کنه، ولی زبان رو یکماه آخر نخوندم چون خیلی وقت کم آوردم و این به ضررم شد (ظاهرا امسال زبان خیلی تراز آفرین ظاهر شده)
هوش رو هم که واقعا باید منبعم رو عوض میکردم
شبکه هم اگه واقعا اون همه وقتی که واسه راس کروس و تمریناش گذاشتم ، نمیذاشتم هیچ فرقی نمیکرد، سه تا سوال دادن سه تاش غلط و حذف شد

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

راستش تا قبل از اینکه رتبه م بیاد تو فکر علم و صنعت بودم (با توجه به تخمین رتبه هام)، و از بعضی دوستای مانشتی در این مورد که چجور دانشگاهی هست سوال پرسیدم (از دوستای که زحمت راهنمایی من رو کشیدم تشکر میکنم)
ولی حالا که رتبم اومده یقینا شریف - شبکه رو میزنم

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
توصیه من اینه که هیچ وقت نذارید استرس و ناامیدی بهتون غلبه کنه
ممکنه بعضی ها بگن که با فوق هم کار گیرت نمیاد و خودت رو الاف نکن ولی این آدم ها رو با افکارشون رها کنید و ازشون دوری کنید چون ممکنه کمال همنشین در شما اثر کنه و در مواقع این آدمها میخوان عدم موفقیت خودشون رو توجیه کنن
جدا از این بحث ها خدا رو گواه میگیرم من تا حالا بدون کار نموندم، فقط تو یک زمینه تخصص داشته باشید میبینید کار فراوان هست. مخصوصا اگه فوق داشته باشید دیگه خیلی بهتر چون لیسانس زیاد هست و به فوق ها در محیط کاری و همینطور خدمت احترام بیشتری میذارن. همیشه سعی کنید درس بخونید چون چند سال بعدش پشیمون میشید که چرا الاف گشتم و درس نخوندم
یه سوال از شما : من اگه در حین خدمت درس نخونده بودم، الان چی داشتم ؟؟ هیچی، فقط باید زمان رو سپری میکردم تا بشه ۱ مرداد و ترخیص بشم، بعدش هم کار و کار و کار
درسته، خیلی سختی کشیدم ولی الان میدونم که دوران خدمتم رو به بهترین شکل استفاده کردم و اصلا ضرر نکردم
یه چیز دیگه که کلام یکی از اساتیدم بود: خواهشا خودتون و تخصصتون رو کم نفروشید. علمی که شما دارید علمی هست که مردم بیشتر از هر چیزی با اون سروکار دارن، الان دست هر کسی یه گوشی هوشمند هست، یه لپتاپ هست، پس از این موقعیت بهره ببرید و کارآفرین باشید، و نه کارخراب کن. هزینه هم زیاد بگیرید و به کم قانع نشید، من خیلی از پروژها رو بخاطر هزینه کم که دادن رها کردم و پشیمون هم نیستم

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟
بیخیال داداش، دیگه خسته شدم چقدر سوال پرسیدید Big Grin

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
مانشت و بهتر از اون بچه هایی داخل اون واقعا دلسوز هستند
من از خیلیاشون کمک گرفتم و خدایی همه به بهترین شکل بهم پاسخ میدادند و راهنماییم میکردن
از مدیر مانشت هم بابت فرومی که ساخت و رایگان در اختیار ما قرار داد ممنونم
در پایان هم بگم که من انشای خیلی خوبی نداشتم و ندارم، همون بچگی هم بابام برام انشاهام رو با اصرار خودم مینوشت، اگه توی بیانم اشتباهی هست ببخشید و سعی کردم با توجه به درخواستی که دوستای خوب مانشتی برای انجام مصاحبه داشتم، مصاحبه رو در حد توانم جامع انجام بدم و اگه سوال دقیقتری بود بفرمائید اینجا جواب میدم (یا با اجازتون همین متن رو با سوالاتی که ازم پرسیده میشه کاملتر میکنم که لزومی نباشه کسی برای خوندن مصاحبه کل صفحات این تاپیک رو بخونه).

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۳۷
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , zarisa , Skyrim , Ms. Saba , Iranian Wizard , MajidNasiri , khayyam , Venus. , delete4all , d_felfelak , ele , elhamgh , tanha7 , *HANA* , Sector , RASPINA , reza_r , Rasool Isaacnia , sarasadeghi , Nesyan , S - Is , lmc.ahmad , Paraande , پرهوده , mahyamk , همیلا , akilis , alphax , Mehrnazzz , SEVES , myamin , RezaTaheri , hmd1 , chavoshi.mina , reza.bsh , dark5680 , نارین , energy1 , بنفشه , m.zeinali , mjs2 , mohammad.ah , قاصدک۲۳ , A_Amini , mr_ssinaa , Jooybari , Happiness.72 , alireza01 , almanet , faraaz_mb , master of net
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ق.ظ، توسط lmc.ahmad.)
سلام تبریک میگم
و ممنون از راهنمایی ها و مصاحبه خوبتون
امیدوارم همیشه موفق باشین
با تشکر
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sixsixsix
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ق.ظ، توسط reza.bsh.)
RE: مصاحبه با ۴ شبکه، ۵ آیتی، ۸۰ نرم افزار، ۷۶ الگوریتم
تبریک دوست عزیز
۱سوال
چرا دکتر حقیقت شبکه رو به جای امنیت پیشنهاد دادن؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sixsixsix , peg.a.h
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۴۳ ق.ظ، توسط sixsixsix.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۳ ق.ظ)reza.bsh نوشته شده توسط:  تبریک دوست عزیز
۱سوال
چرا دکتر حقیقت شبکه رو به جای امنیت پیشنهاد دادن؟

متن چتم با ایشون توی تلگرام را، خود دکتر به صورت عکس در کانال تلگرامشون قرار دادن، میتونید ببینید
در همون چت ایشون گفتند که امکان بورسیه برای امنیت وجود نداره و کلا هم شبکه رو پیشنهاد کردند و گفتند برادر خود من هم توی شریف، شبکه میخونه
البته گفتند این دوتا خیلی با هم فرقی ندارند و میشه تو یکیش برای حوزه اون یکی هم کار کرد
ولی به نظرم هر کسی بره دنبال علاقه ش خیلی مهمتره، من هم خیلی بورسیه برام مهم نبود و کلا این چند روز خیلی همه چیزو بالا و پایین کردم دیدم که خیلی به مباحث امنیتی علاقه ندارم، برای همین رفتم طرف شبکه، تو انتخاب رشته ام هم اولش شبکه شریف رو زدم بعدش امنیت شریف

شما هم برو دنبال علاقه ت، قراره دو سال ۲۴ ساعت شبانه روز با مقالات این رشته سر و کله بزنم پس بهتره بهش علاقه داشته باشم

۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza.bsh , نارین , Sector
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۲۷ ق.ظ
سلام تبریک میگم برای رتبه خوبتون و ممنون از مصاحبه‌‌.
یه سوال داشتم اینکه شما از ۶۰۰ مسئله حدودی چندتا سوالشو حل کردین و چقد تسلط داشتین؟
ممنون
۰
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ ق.ظ
سلام
خدا قوت واقعا خسته نباشی پاسخ هاتو تا اخر خوندم
من امسال کنکور قبول نشدم با اینکه یک سال (حالا دست و پاشکسته یا بگیر نگیر )درس خوندم و باید برم خدمت ولی میدونم که میتونم رتبه خوبی بیارم چون این تغییر توی کارنامه امسالم حس کردم خواستم بپرسم چجور توی خدمت درس خوندی یعنی اینکه خدمتت توی شهر خودت بوده؟و اگر سربازیت میفتاد یه شهر دیگه بازم درس میخوندی؟
۰
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ ب.ظ
سلام

از صمیم قلب بهتون تبریک میگم

هم بخاطر رتبه ی درخشانی که کسب کردید و هم بخاطر پشتکار و اراده ی آهنینی که داشتید.

براتون آرزوی بهترین ها رو دارم
ان شاءالله همیشه شاد و موفق و سلامت باشید. Smile

هرگز به مقصدتان نخواهید رسید، اگر بخواهید بایستید و برای هر "سگی" که پارس می کند سنگی بیاندازید.
[وینستون چرچیل]
۰
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۷ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
سلام به همگی
اول عذر خواهی کنم بابت تاخیرم در پاسخ (چه درخواست های مربوط به پ.خ و چه سوالات تو تاپیک)
حقیقتش من صبح تا ظهر در حال خدمتم و فقط بعد از ظهر ها میرسم پیغام خصوصی دوستان رو پاسخ بدم
پس منو ببخشید

(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۲۷ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  سلام تبریک میگم برای رتبه خوبتون و ممنون از مصاحبه‌‌.
یه سوال داشتم اینکه شما از ۶۰۰ مسئله حدودی چندتا سوالشو حل کردین و چقد تسلط داشتین؟
ممنون

همه سوالات ۶۰۰ مسئله به جز فصل آخر که سوالای المپیاد بود رو حل کردم، هر چند بعضی از سوالات رو تسلط نداشتم ولی تعدادشون انگشت شمار بود
کلا این کتاب رو ۲ دور خیلی مفهومی و خوب خوندم. البته بعضی از مسایل رو تو ساختمان داده پیشنهاد میکنم حفظ باشید
مثلا اینکه الگوریتم زیر را در حداقل چه مرتبه زمانی میتوان حل کرد؟! اگه حجم قابل قبولی (نه زیاد و نه کم) از این مسائل رو حل (یا حفظ) کنید اونوقت میتونید هر مسئله ای که در این زمینه به شما داده شد را به یکی از این مسائل ارتباط دهید و اون رو بدون حل کردن بدست بیارید
نمیدونم منظورم رو فهمیدید یا نه
البته ذکر یه نکته : دکتر یوسفی کتابی داره به نام بانک تست تالیفی ساختمان داده و الگوریتم ها که سوالات مهم ۶۰۰ مسئله رو بازتر کرده و توضیح مفصل تری داده و پیشنهاد میکنم تهیه کنید این کتاب رو و در کنار ۶۰۰ مسئله بخونید
کلا ۶۰۰ مسئله دیدتون رو باز میکنه تا نخونید نمیفهمید من چی میگم.
یه پیشنهاد دیگه » اگر ۶۰۰ مسئله رو نخوندی سر جلسه کنکور نرید Tongue . دیگه اهمیت این کتاب رو اینجوری بیان کردم براتون
البته سرسری نرید سراغ ۶۰۰ مسئله، سعی کنید اول تو این دو تا درس تسلط نسبی پیدا کنید بعد که ۶۰۰ رو بخونید کم کم متوجه میشید. اگه بار اول هم نتونستید سوالاتش رو حل کنید مایوس نشید، بار دوم که کتاب رو میخونید رابطتتون با کتاب بهتر میشه

۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , DANEiL , alphax , RezaTaheri , Sector , azin95
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳ ب.ظ، توسط Happiness.72.)
بابت رتبه خوبتون تبریک میگم
۱/برای درس شبکه من هم دارم از روی کراس میخونم
۲/به نظرتون برای هوش راهیان رو می خوندید نتیجه بهتری می گرفتید ؟ آیا توصیه می کنید که متن راسل هم خونده بشه ؟
موفق باشید

...Let it Go
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۰ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰ ق.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  سلام
خدا قوت واقعا خسته نباشی پاسخ هاتو تا اخر خوندم
من امسال کنکور قبول نشدم با اینکه یک سال (حالا دست و پاشکسته یا بگیر نگیر )درس خوندم و باید برم خدمت ولی میدونم که میتونم رتبه خوبی بیارم چون این تغییر توی کارنامه امسالم حس کردم خواستم بپرسم چجور توی خدمت درس خوندی یعنی اینکه خدمتت توی شهر خودت بوده؟و اگر سربازیت میفتاد یه شهر دیگه بازم درس میخوندی؟

سال دوم خیلی بهتره، یعنی درکتون از درسها رو دارید و فقط مونده مسلط بشید، درس رو رها نکنید
بله خدمت من توی شهر خودم بود، البته ارتباطی نداشت با اینکه شهر خودم باشه یا نباشه، چون من تصمیم برای خوندن رو قبل از اعزام داشتم
همچنین قبول دارم بعضی ارگان ها مثل نیروی انتظامی درس خوندن سخته ولی شدنیه
هر چند که به من هم خیلی خوش نگذشت و همیشه داغون بودم

(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۱ ب.ظ)Sector نوشته شده توسط:  سلام

از صمیم قلب بهتون تبریک میگم

هم بخاطر رتبه ی درخشانی که کسب کردید و هم بخاطر پشتکار و اراده ی آهنینی که داشتید.

براتون آرزوی بهترین ها رو دارم
ان شاءالله همیشه شاد و موفق و سلامت باشید. Smile

سپاسگزارم، آرزوی موفقیت برای شما

(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۰ ب.ظ).Heydari نوشته شده توسط:  بابت رتبه خوبتون تبریک میگم

۱/برای درس شبکه من هم دارم از روی کراس میخونم
تمرکزم رو بزارم روی بخش فراز به فرود یا فرود به فراز ؟

۲/به نظرتون برای هوش راهیان رو می خوندید نتیجه بهتری می گرفتید ؟ آیا توصیه می کنید که متن راسل هم خونده بشه ؟

موفق باشید

شبکه راس کروس رو به ترتیب از فصل ۱ بخونید تا برسید به فصل ۴ (فکر کنم سوالتون در مورد فراز به فرود یا فرود به فراز رو پاسخ دادم Smile) تستهای تالیفی دکتر حقیقت برای لایه های بالا فراموش نشه + تمرینات خود راس کروس
من خودم فصل ۵ رو نخوندم چون به نظرم کتاب دکتر حقیقت کافی بود

در مورد کتاب هوش هم بهتون بگم که کلا منبع خوبی نداریم. من پوران رو داشتم، متنی سنگین، غیرقابل درک داشت البته من متنو خوب درک کردم، چون خیلی خوب خوندم ولی پاسخ تستهاش خوب نبود. در مورد ویراست ۵ راهیان ارشد هم بگم که افتضاح بود و پر از غلط بود تا اینکه دکتر خلیلی فر ویراست ۶ رو توی ماه آخر کنکور منتشر کردن، من نخریدم چون دیگه تعویض منبع رو به صلاح نمیدونستم. فقط یکی از دوستان توی مانشت که اسمشون خاطرم نیست، لطف کردن سوالات مهم رو که از حل ویراست ۶ کتاب بود عکس گرفتن. از نظر من خدایی عالی بود. یعنی کلا رویکردشو عوض کرده بود و پاسخهای ویراست ۶ واقعا رسا بود
در مورد راسل هم فقط دو سه تا قسمت رو توصیه میکنم، یکی الگوریتم های محلی و ژنتیک و یکی رزولوشن. بقیه کتاب به نظر من اصلا نیاز نیست
البته این دو سه تا مطلبی رو که گفتم بدون راسل هم میشه خیلی خوب فهمید، فقط در سطح توصیه بود. پیشنهادم برای هوش اینه که تست های مدرسان، پارسه، پژوهش و ... رو که امسال آزمونهاش برگزار میشه رو بزنید حتما

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , Happiness.72
ارسال: #۱۱
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۸ ب.ظ
سلام
خیلی خیلی بهتون تبریک میگم و براتون آرزوی موفقیت های بیشتر دارم. ممنون از مصاحبه خوبتون.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۰۴ ب.ظ
(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۷ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  یه پیشنهاد دیگه » اگر ۶۰۰ مسئله رو نخوندی سر جلسه کنکور نرید . دیگه اهمیت این کتاب رو اینجوری بیان کردم براتونه

خیلی ممنون از پاسختون.. دقیقا من ۶۰۰ مسئله رو نخوندم و رفتم سر جلسه و البته نتیجه اش هم دیدم که اصلا خوب نشد‌‌‌...
اگه ممکنه میشه بگین چند تا سوالای داده و الگوریتم کنکور کامپیوتر رو زدین ؟ چون امسال نسبتا سخت بود..
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲ ب.ظ، توسط sixsixsix.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۳۸ ب.ظ)sarasadeghi نوشته شده توسط:  سلام
خیلی خیلی بهتون تبریک میگم و براتون آرزوی موفقیت های بیشتر دارم. ممنون از مصاحبه خوبتون.

خواهش میکنم، ممنون

(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۴ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  
(06 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۷ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  یه پیشنهاد دیگه » اگر ۶۰۰ مسئله رو نخوندی سر جلسه کنکور نرید . دیگه اهمیت این کتاب رو اینجوری بیان کردم براتونه

خیلی ممنون از پاسختون.. دقیقا من ۶۰۰ مسئله رو نخوندم و رفتم سر جلسه و البته نتیجه اش هم دیدم که اصلا خوب نشد‌‌‌...
اگه ممکنه میشه بگین چند تا سوالای داده و الگوریتم کنکور کامپیوتر رو زدین ؟ چون امسال نسبتا سخت بود..
توی کنکور IT :
حقیقتش اینکه من فقط ۱سوال گسسته و ۳ سوال شبکه (البته من دو تاشو به جواب رسیدم ولی تو گزینه ها نبود، فقط یکیش سخت بود) رو نتونستم جواب بدم. ۲۶تای بقیه رو جواب دادم ولی متاسفانه همشو تو پاسخنامه نزدم، چون میگفتم طمع آدم رو تباه میکنه، فقط فکر این بودم که ۵۰ درصد بشه مشترکم

که البته توی ساختمان داده دو تا جابه جایی گزینه داشتم یعنی دوتا سوال پشت سر هم، پاسخ این رو برای اون زدم پاسخ اون رو برای این، دلیل اشتباهم رو هم گفتم توی متن مصاحبه

کلا تنها سوالی از ساختمان داده و الگوریتم رو که اشتباه زدم (البته وارد پاسخنامه نکردمش) سوال اول ساختمان داده بود که ۵ تا قسمت داده بود گفته بود چند تاش درسته. من ۳ بدست آوردم، ابتدا هم کلید سنجش ۳ بود ولی بعدش شد گزینه ۲، که واقعا هم ۲ درست بود و کم دقتی داشتم.
در کل همه سوالات این دو درس رو پاسخ دادم و فقط یکیش رو غلط زدم، ولی اشتباهم این بود که سرجلسه از پر کردن گزینه، از سیاه کردن زیاد پاسخنامه واهمه داشتم.
پیشنهادم اینه که دوستان روی اعتماد به نفسشون کار کنن

-----------------------------
ببخشید شما پرسیدید کنکور کامپیوتر رو پرسیدید، کنکور کامپیوتر رو حقیقتا یادم نمیاد ولی خب میدونم همه سوالای ساختمان و سیستم عامل رو زدم حالا نمیدونم چند تاش درست بود. ولی من از مشترکش خیلیاش رو نزدم، مثل مدارمنطقی، نظریه زبانها، والبته معماریش هم برام سخت بود، و فقط سیستم و ساختمان داده رو زدم و کمی هم معماری، دیگه یادم نیست چی زدم سرجلسه چون واقعا خسته بودم، روز قبلش تا ساعت ۶ سر جلسه کنکور بودم و شبش هم ۴ ۵ ساعت خوابیدم
در مورد دروس تخصصی نرم افزار هم، همه سوالات طراحی الگوریتم + پایگاه داده رو زدم (البته ۲ یا ۳ تا از سوالات برنامه سازی بود فکر کنم، این رو هم براساس دانش نداشته Big Grin زدم) که چون اون دوتا درس رو فقط زدم و دوتا درس دیگه رو بلد نبودم و درصدم شده ۴۷ به نظرم خیلی خوب زده باشم

۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , DANEiL , alphax , azin95
ارسال: #۱۴
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۳ ب.ظ، توسط Paraande.)
(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۷ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  توی کنکور IT :
حقیقتش اینکه من فقط ۱سوال گسسته و ۳ سوال شبکه (البته من دو تاشو به جواب رسیدم ولی تو گزینه ها نبود، فقط یکیش سخت بود) رو نتونستم جواب بدم. ۲۶تای بقیه رو جواب دادم ولی متاسفانه همشو تو پاسخنامه نزدم، چون میگفتم طمع آدم رو تباه میکنه، فقط فکر این بودم که ۵۰ درصد بشه مشترکم

که البته توی ساختمان داده دو تا جابه جایی گزینه داشتم یعنی دوتا سوال پشت سر هم، پاسخ این رو برای اون زدم پاسخ اون رو برای این، دلیل اشتباهم رو هم گفتم توی متن مصاحبه

کلا تنها سوالی از ساختمان داده و الگوریتم رو که اشتباه زدم (البته وارد پاسخنامه نکردمش) سوال اول ساختمان داده بود که ۵ تا قسمت داده بود گفته بود چند تاش درسته. من ۳ بدست آوردم، ابتدا هم کلید سنجش ۳ بود ولی بعدش شد گزینه ۲، که واقعا هم ۲ درست بود و کم دقتی داشتم.
در کل همه سوالات این دو درس رو پاسخ دادم و فقط یکیش رو غلط زدم، ولی اشتباهم این بود که سرجلسه از پر کردن گزینه، از سیاه کردن زیاد پاسخنامه واهمه داشتم.
پیشنهادم اینه که دوستان روی اعتماد به نفسشون کار کنن

-----------------------------
ببخشید شما پرسیدید کنکور کامپیوتر رو پرسیدید، کنکور کامپیوتر رو حقیقتا یادم نمیاد ولی خب میدونم همه سوالای ساختمان و سیستم عامل رو زدم حالا نمیدونم چند تاش درست بود. ولی من از مشترکش خیلیاش رو نزدم، مثل مدارمنطقی، نظریه زبانها، والبته معماریش هم برام سخت بود، و فقط سیستم و ساختمان داده رو زدم و کمی هم معماری، دیگه یادم نیست چی زدم سرجلسه چون واقعا خسته بودم، روز قبلش تا ساعت ۶ سر جلسه کنکور بودم و شبش هم ۴ ۵ ساعت خوابیدم
در مورد دروس تخصصی نرم افزار هم، همه سوالات طراحی الگوریتم + پایگاه داده رو زدم (البته ۲ یا ۳ تا از سوالات برنامه سازی بود فکر کنم، این رو هم براساس دانش نداشته Big Grin زدم) که چون اون دوتا درس رو فقط زدم و دوتا درس دیگه رو بلد نبودم و درصدم شده ۴۷ به نظرم خیلی خوب زده باشم
خیلی خیلی ممنون٬ ازین لحاظ کنکور کامپیوتر رو پرسیدم چون خودم آی تی شرکت نکردم ولی بچه ها میگفتن مشترک آی تی ها هم امسال سخت بوده!

طراحی الگوریتم کامپیوتر رو خیلی خوب زدین...
بازم ممنون از راهنمایی کامل.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۱۲ ب.ظ
با سپاس از مصاحبه ی پرانرژی و خوبتون
بنظر شما نارنجی پوران باید قبل از ششصد مسیله بخاطر پاسخنامه ی مبسوطش خونده بشه؟
نارنجی تا چه حدی ششصد رو پوشش میده؟
ایا جفتش رو باید خوند؟ یا همپوشانیشون خیلی زیاده و اینکار ارزش نداره؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۶۱ آیتی ۹۰ *tarannom* ۴ ۱,۹۷۱ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: parsanaz
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۷ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۵۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close