زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۹۵۲۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۴۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۳۶ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  برای ورود به دانشگاه یه کنکور و آزمون ورودی روش مناسبی نیست
خیلی با این حرف موافقم.
ولی شما هم خیلی زود ناامید شدی رتبه تون بد نبوده...یک سال دیگه کنکور می دادی نتیجه خیلی بهتر می شد.
حق باشماست اینقدری اون سال نتیجه کنکور به من ضربه زد و حالمو گرفت که اگه دوباره کنکور می دادم ایندفعه دیگه باید زیر ۱۰۰ میاوردم

ولی راه دیگه ای رو انتخاب کردم و چند سال این راه رو خواهم رفت ! بعد اگر نیاز دیدم ارشد دوباره خواهم خواند یا تو ایران یا خارج ایران !
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss , gogooli
ارسال: #۲۹۵۲۲
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۵۶ ب.ظ
توی همه فرآیندهای گزینشی استاندارد یه چیزی داریم به نام "قابلیت اعتماد" که تاکید داره بر اینکه آیا اون ابزار سنجش، در "شرایط ثابت" توانایی افراد رو به صورت "یکسان" می‌سنجه یا نه؟ یعنی برای مثال اگر ما همین کنکور رو با همین شرایط و سوالات یکسان در دو روز مختلف برگزار کنیم آیا همین نتایج به دست میاد یا میزان انحراف بالاتر از حد استاندارده؟ یا اگه توزیع مباحث رو عوض کنیم و در واقع دو بار کنکور رو با دو نوع دفترچه سوال برگزار کنیم آیا باز هم حدودا همین رتبه‌ها به دست میاد؟ از نظر من طبق این معیار، این کنکوری که سنجش برگزار می‌کنه قابلیت اعتماد خیلی پایینی داره، یکی از نشونه‌های واضحش هم اینه که افراد شایسته زیادی وجود دارن که نتونستن وارد بشن و در مقابلش کم نیستند افرادی‌که با شایستگی به مراتب کمتر که نه تو ارشد و نه حتی کارشناسی هدف و ایده‌ای برای تحصیل نداشتن، وارد شدند.

شاید گفته بشه ملاک کنکور فقط سواد نیست، که دقت، سرعت و هوش هم هست، بله قبول دارم، صحیح هم هست ولی چه فاکتوری مهم‌تر از سواد برای یه دانشجوی تحصیلات تکمیلی وجود داره؟ اصلا هوش عاطفیش صفر، اما هوش عاطفی مهم‌تره یا هوش تحصیلی؟ البته اینم باید گفت که اگه همین کنکور رو هم بردارن و مبنای ورود بشه معدل و فعالیت پژوهشی با ضریب تاثیرگذاری بالا برای دانشگاه‌های مطرح (که طرح مجلس هم بوده)، احتمالا یه سری اعتراضات گسترده دیگه رو از سمت دانشجویان طبقه دانشگاهی متوسط و پایین در پیش خواهیم داشت. پس شاید و البته متاسفانه به این نتیجه برسیم که در حال حاضر همین کنکور، مناسب‌ترین انتخاب و (نه لزوما مناسب‌ترین ابزار) برای این کار هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss , mahyamk , gogooli , khayyam , Skyrim , alirezaei
ارسال: #۲۹۵۲۳
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۲ ب.ظ، توسط artmiss.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۱۹ ب.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  من انقدر کنکور دادم که کم مونده اسم منو همه سردار آزمون صدا بزنن Big Grin
چه کارشناسی چه ارشد .. و قبل از اون ها هم آزمون های ورودی اینور اونور
برا ارشد نه پایه خوبی داشتم نه معدل ولی منم مثل آئورا دیدم که چقدر وضعیت با بیشتر خوندن و فهمیدن مفاهیم بهتر شد. هرچند خودم از رتبه ام راضی نیستم اما از پیشرفتم خیلی راضیم. خودمو مثال میزنم که فکر میکردم ۱۶ میشمBig Grin اینکه من خیال میکنم به اندازه رتبه ۱۶ خونده بودم شاید درسته ولی مسلما مفاهیم رو بهتر از رتبه ۱۶ یاد نگرفته بودم. اونایی که کنکور براشون مهمه به اندازه ما تلاش میکنند.. هیچ کدوم تو تلاش کردن بهتر یا بدتر از همدیگه نیستیم. اینکه واقعا چقدر یاد گرفتیم که بتونیم به همون سوالات تکراری هم که میگید خوب جواب بدیم، مهمه. شاخ غول رو که قرار نیست بشکنیم .. سوالات هم از کتاب هامون طرح میشه پس طبیعیه که گاها سوالا از نظرمون تکراری باشه.

ببین بحث من چیز پیچیده ای نیست، کنکور تو ایران هیچ رابطه ای با خلاقیت، معلومات شخص تو رشته مربوطه نداره
اگه رابطه ای هم با معلومات داره اون معلومات کنکور دادن هست نه معلومات مربط به رشته یعنی اینکه بدونی چجوری کنکور بدی،( سوالات تکراری سال های قبل، جواب های سطحی همیشه جواب درستن و ... ) و برعکس اصلا این معلومات هیچ ربطی به هوش عاطفی هم نداره به نظر من.
وقتی یکی ۳ سال پشت کنکور میمونه انتظار دارین قبول نشه وقتی سوالات تکرار میشن؟ ( هر چند خیلیا هم هستن که قبول نمیشن) خیلی از اینایی که بعد از چند سال پشت کنکور قبول میشن تو دانشگاه به مشکل میخورن چون اونجا دیگه فرصت اینکه سه بار آزمونی تکرار بشه نیست. بازم میگم نمیگم همشون چون بلاخره بحث اینه که هیچ فرمولی نداره و تو هر مرحله، سال اول،‌سال دوم، سال... هر کسی با هر سطح معلوماتی ممکنه دانشگاه قبول بشه

(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۱۹ ب.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  بماند که خیلی مسائل دیگه هم تاثیر داره مثل کیفیت خواب که این مورد من رو خیلی اذیت کرد سر جلسه کنکور و دقیقا زمانی به سوالات جواب میدادم که هر روز اون ساعت خواب بودم! و شب هم که مثل همیشه خواب راحتی نداشتم. همین بیخوابی روی هوش و حواس من تاثیرش رو گذاشته بود .. بقیه هم هرکدوم شرایط عجیب و غریبی رو شاید تجربه کردند.. کنکور پنجاه درصدش اگر اطلاعات باشه پنجاه درصد بقیه اش کنترل شرایط پیش بینی شده و نشده است.

شاید هم این راه غلط نیست. کنکور نباشه پس چطور دانشجو پذیرش بشه؟ همه دانشگاه ها استاندارد نیستند که همه رو بشه با دانشگاه و معدل کارشناسی و مقاله و ... فرستاد ارشد. کارشناسی رو چند ساله میخوان حذف کنند نتونستند. چند هزار دانش آموز سمپادی با معدل ۲۰ رو با هم نمیشه فرستاد پزشکی تهران یا برق شریف! شما امتحانات پایان ترم دانشگاهتون رو چیکار میکردید پس؟ میگفتید راه غلطیه سوالات استادهای دانشگاهمون تکراریه یا نمیدونم مفهومی نبود سوالات و محک خوبی نیست امتحان دادن و ...؟ تو مدرسه و دانشگاه هم ما امتحان دادیم کنکور هم یک امتحان مثل همه امتحان ها.. درسته اهمیتش بیشتره ولی ماهیتش که عوض نشده. همون امتحانه.
ببینید سیستم آموزشی از همون اول ایراد داشته و تو کنکور این اشتباه خیلی فاحش و غیر قابل گذشت میشه چون این آزمون سرنوشت خیلیا رو عوض میکنه، واسه همین هم همیشه روی کنکور بیشتر بحثش پیش میاد، امتحانای مدرسه شرف داشتن به کنکور چون تا جایی که یادمه بچه هایی که باهوش تر بودن و مفاهیم رو بهتر درک میکردن نمرات بهتری میگرفتن، از طرفی اصلا بحث امتحانا یه چیز دیگس وقتی طرف امتحان ریاضی میده هدف این بود که ریاضی اون سال رو یاد گرفته باشه ولی وقتی کنکور میده هدف این نیست که کنکور رو یادگرفته باشه، هدف محک زدن اینه که آیا این آدم شایسته رفتن به تحصیلات بالاتره یا کسی که رتبه اش ۱۰۰۰ میشه؟ ساده تر بگم وقتی تو مدرسه نمره قبولی تو ریاضی کسب نمیکردیم خوب یک سال دیگه میخوندیم که ریاضی اون مقطع رو یاد بگیریم تا بتونیم برای ریاضی مقطع بعد آمادگی پیدا کنیم ولی آیا هدف کنکور هم همینه؟ یعنی منطقیه که یکی یه سال دو سال سال پشت کنکور بمونه و بلاخره از شباهت سوالات کنکور و عادی شدن شرایط کنکور سال N ام قبول بشه و بعد همون آدم تو دانشگاه به مشکل بخوره... این یعنی همون بی منطق بودن سوالات کنکور، یعنی که سوالات کنکور نمیاد کسانی که شایسته تحصیلات بهتر هستن رو گزینش کنه هدفش گزینش موارد دیگس حالا تو این افراد هم افرادی که میتونن موفق باشن تو دانشگاه وجود دارن هم افرادی که موفق نیستن چون کنکور معیار خوبی برای گزینش نبوده

(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  توی همه فرآیندهای گزینشی استاندارد یه چیزی داریم به نام "قابلیت اعتماد" که تاکید داره بر اینکه آیا اون ابزار سنجش، در "شرایط ثابت" توانایی افراد رو به صورت "یکسان" می‌سنجه یا نه؟ یعنی برای مثال اگر ما همین کنکور رو با همین شرایط و سوالات یکسان در دو روز مختلف برگزار کنیم آیا همین نتایج به دست میاد یا میزان انحراف بالاتر از حد استاندارده؟ یا اگه توزیع مباحث رو عوض کنیم و در واقع دو بار کنکور رو با دو نوع دفترچه سوال برگزار کنیم آیا باز هم حدودا همین رتبه‌ها به دست میاد؟ از نظر من طبق این معیار، این کنکوری که سنجش برگزار می‌کنه قابلیت اعتماد خیلی پایینی داره، یکی از نشونه‌های واضحش هم اینه که افراد شایسته زیادی وجود دارن که نتونستن وارد بشن و در مقابلش کم نیستند افرادی‌که با شایستگی به مراتب کمتر که نه تو ارشد و نه حتی کارشناسی هدف و ایده‌ای برای تحصیل نداشتن، وارد شدند.
Big Like
تمام این حرفا رو قبول دارم.
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  شاید گفته بشه ملاک کنکور فقط سواد نیست، که دقت، سرعت و هوش هم هست، بله قبول دارم، صحیح هم هست ولی چه فاکتوری مهم‌تر از سواد برای یه دانشجوی تحصیلات تکمیلی وجود داره؟ اصلا هوش عاطفیش صفر، اما هوش عاطفی مهم‌تره یا هوش تحصیلی؟ البته اینم باید گفت که اگه همین کنکور رو هم بردارن و مبنای ورود بشه معدل و فعالیت پژوهشی با ضریب تاثیرگذاری بالا برای دانشگاه‌های مطرح (که طرح مجلس هم بوده)، احتمالا یه سری اعتراضات گسترده دیگه رو از سمت دانشجویان طبقه دانشگاهی متوسط و پایین در پیش خواهیم داشت. پس شاید و البته متاسفانه به این نتیجه برسیم که در حال حاضر همین کنکور، مناسب‌ترین انتخاب و (نه لزوما مناسب‌ترین ابزار) برای این کار هست.
درسته اعتراضات زیاده به برداشتن کنکور ولی همیشه تغییرات اولش با مخالفت همراهه و این دلیل نمیشه تا ابد همین راه رو ادامه داد بلاخره باید از یه جایی تغییرات رو شروع کرد. بیشتر اعتراضات هم به این دلیل هست که خود فرد ضرر میکنه، خود من هم ضرر میکنم ، ولی من اصراری ندارم با روش غلط برم دانشگاه چون اون تحصیلاتی که با روش غلط کسب بشه برای من ارزشی نداره، من دنبال منفعت خودم
الان مساله اینه که کنکور راه درستی برای انتخاب افرادی که شایسته تحصیلات عالی هستن نیستن به همین دلیل تو دانشگاه هم کنار افرادی که شایسته اند افراد زیادی هم هستن که شایسته نبودن بیان دانشگاه چون معیار گزینش غلط بوده
قرار نیست ما اصرار کنیم به این راه غلط و بخواهیم هر جور شده سر از دانشگاه دربیاریم، هر کسی که به برداشتن کنکور اعتراض داره مصداق همین حرفه. برداشتن کنکور برای جامعه ای که مدرک گراست خیلی سخته

در برابر تلاطم قلبم سکوت میکنم شاید سکوتم مقدمه ای بر انفجار باشدAngel

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۲۹۵۲۴
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۱۰ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۴ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  من به اشتباه راه درست رو انتخاب کردم
Big Grin
کلن خیلی حرفا واسه گفتنه که ظرفیت شنیدنش شاید نباشه من قضاوتی در باره زندگی کسی نمی کنم هر کسی خودش و راهش منحصر به فرده فقط به اون کسایی که استعداد دارن علاقه دارن اما ادم کنکور نیستن میگم راه های بهتر هم هست!

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۹۵۲۵
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۲۰ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۰ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۴ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  من به اشتباه راه درست رو انتخاب کردم
Big Grin
کلن خیلی حرفا واسه گفتنه که ظرفیت شنیدنش شاید نباشه من قضاوتی در باره زندگی کسی نمی کنم هر کسی خودش و راهش منحصر به فرده فقط به اون کسایی که استعداد دارن علاقه دارن اما ادم کنکور نیستن میگم راه های بهتر هم هست!

اصلن تو منظور منو از این حرف فهمیدی Big Grin یا میخوای کل کل راه بندازی مثه اون موقه Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۹۵۲۶
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۲۴ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۴ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  من نگفتم که رابطه معکوس داره گفتم که هیچ رابطه ای نداره یعنی کسی که رتبش خوب میشه قطعا از نظر معلومات و دانش از خیلی ها که رتبه بدی آوردن بهتر نیست.
شما یکی از اون نفراتی بودین که سال دوم وضعیتتون بهتر شد اما خبر ندارین از کسانی که سال دوم تلاش بیشتری کردن و نتیجه نگرفتن، اصلا اصل نتیجه گرفتن از سوالای غلط و جوابای غلطه که زیر سوال میره خودش، وقتی آزمونی هیچ استانداردی نداره چجوری میشه ادعا کرد کسانی که نتیجه میگیرن بیشتر از کسانی که نتیجه نمیگیرن شایسته رفتن به دانشگاه های برترن...
من یک سال سعی کردم مفهومی بخونم و تا ۶۰/۷۰ درصد مفاهیم را تسلط داشتم، ولی غافل از این بودم که کنکور رابطه ای با مفاهیم نداره، من به اشتباه راه درست رو انتخاب کردم، اگه کسی بخواد تو کنکور موفق باشه باید راه غلط رو انتخاب کنه، باید برای کنکور بخونه نه برای یادگیری مفاهیم

اگر در کنکور ارشد استانداردی وجود نداره، چطور کارشناسی‌های شریفی که کنکور ارشد میدن، اغلب خود شریف یا تهران و امیرکبیر قبول می‌شوند؟ اغلب ترم ۵ رتبه‌ی تک رقمی یا دو رقمی می‌آورند، اون هم اغلب با خوندن کتاب‌های مرجع و حل تمریناتش. حتی برای کنکور ارشد از چند سال پیش دورخیز نکردند و اغلب کسانی که دیدم با ۲ ماه خوندن یا از مهر خوندن رتبه آوردند.
شما از کجا مطمئن هستید که ۶۰ یا ۷۰ درصد مفاهیم رو تسط داشتید؟ نویسندگان کتاب‌های کنکور، مطالب رو طوری انتخاب می‌کنند که سؤال‌های سال‌های قبل رو پوشش بده. فرد کنکوری میاد این کتاب رو میخونه و میبینه اغلب تست‌های سال‌های قبل رو (که به صورت نکته‌وار داخل کتاب آورده شده‌اند) بلد هست و فکر میکنه به مفاهیم تسلط داره. اگر کسی ۶۰۰ مسأله‌ی قدسی رو خودش بلد باشه و سر کنکور نتونه تستای ساختمان داده و الگوریتم رو بزنه، اون موقع میشه گفت بدشانسی آورده.
من ادعا نمیکنم که مثلاً سوالات امتحانات شریف مفهومی هستند، ولی میگم سوالات پایان ترم نظریه و الگوریتم و مدار منطقی رو بدم و شما حل کنید، ببینید چند میگیرد، اون موقع متوجه میشید آیا واقعاً ۷۰ درصد مفهومی بلد بودید یا خیر. شما اگه یه موضوع رو مفهومی خونده باشید و مسلط باشید، باید همه یا حداقل ۸۰ ۹۰ درصد سوالات اون موضوع رو بتونید بزنید.

شما اگر مفهومی بخونید و مسلط هم باشید، رتبه‌های کنکورتون بین ۱ تا ۵۰ متغیر خواهد بود (برای یکی از دوستان خودم اتفاق افتاد و در کنکور بدترین حالت ممکن براش پیش اومد ولی رتبه‌ش زیر ۵۰ شد باز). که ولی اگر تست‌های کنکور سال‌های قبل رو خوب بلد باشید، رتبه‌تون بین ۱ و ۱۰۰۰ متغیر خواهد بود. ممکن هست بگیره و ۱۰ بشید، ممکن هست نگیره و ۱۰۰۰ بشید. اونی که کنکوری بخونه و شریف قبول بشه هم من تا دلتون بخواد دیدم که آخر سر با معدل ۱۳ فارغ التحصیل می‌شن یا درس‌ها رو می‌افتند یا استعداد و هوش ریسرچ ندارند و آموزش محور می‌شن.
بحث یک تست یا دو تست هم نیست. مشترک و تخصصی کنکور بیش از ۴۰ سؤال داره. ۳ تا هم غلط باشه، نباید بهونه باشه. آماده شدن برای ۵۰ درصد مطالب یک درس ممکن هست دو سؤال از اون درس بیاد و اتفاقاً هر دو غلط از آب در بیاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , alirezaei
ارسال: #۲۹۵۲۷
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۳ ب.ظ، توسط artmiss.)
به این دلیل که کارشناسی های شریف هم کنکوری از همون نوع تو کنکور کارشناسی شون دادن و تایید شدن رفتن شریف دوباره همون روال تکرار شده.
من تو شریف و تهران مهمان شدم، دانشجو از همه نوع توش هستن همونجور که تو دانشگاه های درجه دو هستن... ولی یخورده درصدش بالا و پایینه اگه کنکور جنم داشت همه دانشجوهای برتر و تو شریف جمع میکرد و رتبه های بعدیو به مراتب دانشگاهی پایین تر، شما که تو شریف درس خوندی و این چیزا رو دیدی طوری وانمود نکن که بقیه که بیرونن فکر کنن تمام انیشتن ها تو شریف ریختن...
از طرفی داشتن اساتید خوب و طراحان کنکور امتیازیه که دانشجویان شریف تهران امیرکبیر دارن ...

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۲۹۵۲۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۳۶ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  از نظر من طبق این معیار، این کنکوری که سنجش برگزار می‌کنه قابلیت اعتماد خیلی پایینی داره، یکی از نشونه‌های واضحش هم اینه که افراد شایسته زیادی وجود دارن که نتونستن وارد بشن و در مقابلش کم نیستند افرادی‌که با شایستگی به مراتب کمتر که نه تو ارشد و نه حتی کارشناسی هدف و ایده‌ای برای تحصیل نداشتن، وارد شدند.

شاید گفته بشه ملاک کنکور فقط سواد نیست، که دقت، سرعت و هوش هم هست، بله قبول دارم، صحیح هم هست ولی چه فاکتوری مهم‌تر از سواد برای یه دانشجوی تحصیلات تکمیلی وجود داره؟
من روی نظر خودم هست که کسی مفاهیم رو خوب بلد باشه، رتبه‌ی خوبی خواهد آورد. رتبه‌ش در کنکورهای مختلف نوسان خواهد داشت ولی انحراف معیارش کم خواهد بود. شاید هم سواد اون شخص "قابلیت اعتماد" پایینی داشته باشه که کنکور به کنکور از یک بپره به هزار و بعد به دویست و ...
بدیهتاً این حرفم با اینکه بعضی‌ها با سواد پایین هم قبول می‌شوند در تضاد نیست.
دقت و سرعت و هوش هم ملاک‌های مهمی هستند که باید در نظر گفته شوند. اغلب کشورها هم کنکور برگزار میشه و اگه اشتباه نکنم حتی آزمون پزشکی آمریکا (شاید مهمترین کنکور دنیا) هم تستی هست.
ارسال: #۲۹۵۲۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۲ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
اولا کسی که N سال میمونه پشت کنکور بعد قبول میشه اگه به خاطر تحصیلاتش هم لیاقت ورود به دانشگاه خوب رو نداشته باشه به خاطر پشت کارش قطعا این لیاقت رو داره . کی گفته دانشگاه دانشجوی باهوش میخواد فقط ؟
دوما اگه کنکور نباشه پس چی باشه ؟ معدل ؟ کنکور رو اگه خراب کنی میشه سال بعد جبران کرد . ولی شما فکر کنید توی دوران تحصیل دانشجو ی اتفاق خیلی ناگوار براش بیفته که ی مدت نتونه درس بخونه , این دیگه توی معدلش غیر قابل جبرانه ! مگر اینکه بیان این قانون که درس پاس کرده رو دیگه نمیتونی پاس کنی رو بردارن و همچنین تعداد سال های مجاز تحصیل توی ی دوره . اگه این رو درست کنن تعداد دانشجویان در حال تحصیل چند برابر میشه ! همه این ها رو هم که درست کنن باید شرایط دانشگاه ها رو جوری کنن که به تعداد دانش آموز یا دانشجوی توانا دانشگاه مناسب وجود داشته باشه .
کسی منکر این نیست که توی این دانشجوهایی که کنکور میدن خیلی از کسایی که قبول نشدن لیاقت قبولی داشتن ولی اینکه بگیم کسی که قبول شده لیاقت نداشته رو نمیدونم ! چون قطعا کشور ما به تعداد دانشجوهای خوبی که داره ظرفیت توی دانشگاه های خوب نداره

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezaei
ارسال: #۲۹۵۳۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۲۹ ب.ظ)artmiss نوشته شده توسط:  به این دلیل که کارشناسی های شریف هم کنکوری از همون نوع تو کنکور کارشناسی شون دادن و تایید شدن رفتن شریف دوباره همون روال تکرار شده.
من تو شریف و تهران مهمان شدم، دانشجو از همه نوع توش هستن همونجور که تو دانشگاه های درجه دو هستن... ولی یخورده درصدش بالا و پایینه اگه کنکور جنم داشت همه دانشجوهای برتر و تو شریف جمع میکرد و رتبه های بعدیو به مراتب دانشگاهی پایین تر، شما که تو شریف درس خوندی و این چیزا رو دیدی طوری وانمود نکن که بقیه که بیرونن فکر کنن تمام انیشتن ها تو شریف ریختن...
از طرفی داشتن اساتید خوب و طراحان کنکور امتیازیه که دانشجویان شریف تهران امیرکبیر دارن ...

کاربر Blackhalo1989 گفت که بعضی حرف‌ها ظرفیت میخواد ولی اشتباه کردم به حرفش گوش نکردم.
کنکور کارشناسی با ارشد فرق داره. در کارشناسی بدون زدن تست و کنکوری خوندن محال هست رتبه‌ی زیر هزار بیاری ولی برای ارشد شما اگر همون درس‌ها رو از کتاب‌های مرجع خونده باشید، دستتون رو بذارید جیبتون و کنکور بدید، الان اینجا همه چی رو به هم نمیبافتین.
شما ذهنتون علیه شریف بایاس هست تقصیر من نیست. من اولاً نیازی ندارم چیزی رو به کسی وانمود کنم و دوماً نگفتم داخل شریف همه انیشتین هستند بقیه کودن. دانشجو وقتی وارد دانشگاه میشه مثل سیبی هست که روی هوا قل میخوره ولی همان دانشجوی مد نظر شما اگه کنکور بده رتبه‌ی خوبی خواهد آورد. امتحانات از کتاب‌های مرجع هست و بخوایم نخوایم مجبور هستیم از همونا استفاده کنیم، در نتیجه برای کنکور کارمون راحت میشه. یکی از رتبه خوب‌های ۹۵ هم اتفاقاً گفته که برداشتم تمرینات درسی‌ای که میدادند رو حل کردم. تلنبار کردن ۴ سال کارشناسی برای چند ماه نتیجه‌ش سینوسی خواهد شد.
الان دیگه تمامی ویدئوهای دروس در اینترنت موجود هست، بفرمائید استفاده کنید.
به هر حال در مقابل اشتباهاتمون دو کار میتونیم انجام بدیم. قبول نکردن و جبهه گرفتن، پذیرفتن و اصلاح.
ارسال: #۲۹۵۳۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۰۰ ب.ظ
جنگ مانشتی برای ثابت کردن اینکه کنکور گزینه مناسبی برای ورود به دانشگاه هست یا خیر ؟

فعلا که من می گم گزینه مناسبی نیست شریفیا خواهند گفت هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۲۹۵۳۲
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۰۹ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۰۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  فعلا که من می گم گزینه مناسبی نیست شریفیا خواهند گفت هست
گزینه‌ی مناسبی نیست ولی بهترین گزینه‌ی روی میز هست.
اگر نیست، روش بهتری ارائه بدید. قطعاً اگر روشتون بهتر و البته عملی باشه، همه ازش استقبال خواهند کرد.
ارسال: #۲۹۵۳۳
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۱۱ ب.ظ
مشکل اصلی از اینجا ناشی میشه که تو کشورمون هیچ چیزی سرجای خودش نیست

طرف سوال کنکوری طرح می کنه باور کن خودشم نمی دونه چیه

شرایط کار و بیکاری هم که باعث شده همه هجوم بیارن سمت ارشد و ادامه تحصیل

اصلا خودم از گفتن حرفام ناراحت شدم

این روند زندگی اونی نبود که می خواستم فرصت رو به من نمی دن و من خواه ناخواه بی انگیزه می شم برای ادامه زندگی حتی اگه خودم رو به بی خیالی بزنم و خیلی قوی باشم

خواهشا نقد نکنید پستم رو
ارسال: #۲۹۵۳۴
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۱۲ ب.ظ
اینکه کنکور گزینه ی مناسبی هست یا نه رو نمیدونم. ولی معتقدم اگه صد در صد رو درسا آدم مسلط باشه حالا ممکنه ب خاطر اتفاقای سر جلسه شریف نه ولی دیگ امیرکبیرو قبول شه. من خودم شب قبل کنکور از استرس خوابم نبرد روزشم هیچی صبحانه نخوردم با وضع بدی کنکور دادم و خیلی گیج بودم سر جلسه ک اگه اینجوری نبود مطمئنا نتیجه بهتر می شد ولی دیگ اونقدرم تاثیر منفی نذاشت. انقدرم همه چیو گردن اشتباه بودن کنکورو اینحرفا نندازیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , blackhalo1989 , mahyamk , alirezaei
ارسال: #۲۹۵۳۵
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۱۵ ب.ظ
شاعر میگه: تو پایان هر جستجوی منی...
نمایش گرافیکی: gooooooooooooooooooooooooogle
Big Grin

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirezaei

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۸۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close