زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات پایگاه داده مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال: #۱۶
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ب.ظ
RE: بررسی سوالات پایگاه داده مهندسی کامپیوتر ۹۲
در مورد این سوال به نظر من از بین دو تا گزینه فرزندان درستتر البته به احتمال ۹۵ درصد. دلیلشم همونیه که رفیقمون گفت اون ۵ درصدم احتمال می دم طراح خودش اشتباه کرده باشه که میشه گزینه شما. توجه کنید در این رابطه خاص ما به نکته ای که تو خود گزینه هاست باید دقت بیشتری کنیم. در مورد سایر گزینه ها با شما موافقم. آخریشم غلطه....
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۷
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۴۸ ب.ظ
یعنی تحلیل من از این سوال غلط بود ؟ آخه اگه اینی که شما میگی باشه جدول سمت چپ و در کل کل جدول نهایی جواب نمیده خوب شرط رابطه سمت چپ رو ببینید میگه آیدی افرادی رو بده که آیدیشون تو جدول ارتباط باشه اصلا جدول ارتباط رو داده بود واسه همین کهرابطه پدر فرزندی مشخص بشه و چون در این رابطه فقط آیدی بچه هایی میاد که آیدی پدرشون هم باشه فقط اینا میتونن تو گزینه بیان دیگه.من اصلا تحلیل شما رو درک نمیکنم میشه بهتر توضیح بدید که چطوری میشه فرزندان؟
۱
۰
ارسال: #۱۸
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۸ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)behnam001 نوشته شده توسط:  
یعنی تحلیل من از این سوال غلط بود ؟ آخه اگه اینی که شما میگی باشه جدول سمت چپ و در کل کل جدول نهایی جواب نمیده خوب شرط رابطه سمت چپ رو ببینید میگه آیدی افرادی رو بده که آیدیشون تو جدول ارتباط باشه اصلا جدول ارتباط رو داده بود واسه همین کهرابطه پدر فرزندی مشخص بشه و چون در این رابطه فقط آیدی بچه هایی میاد که آیدی پدرشون هم باشه فقط اینا میتونن تو گزینه بیان دیگه.من اصلا تحلیل شما رو درک نمیکنم میشه بهتر توضیح بدید که چطوری میشه فرزندان؟

تحلیلی که از خود رابطه به دست میاد همونیه که شما میگید اما یه جورایی این گزینه رابطه تکرار بودن رو نشون می ده ( اجداد و ... ) الان دقیقا سوال تو ذهنم نیست که گزینه شما قابل پیاده سازی نیست البته سوالش تا حدودی دو پهلو هستش ولی به نظر من این میشه...
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ)nazaninzahra2 نوشته شده توسط:  دوستان دو تا سوال اول پایگاه جوابشون چی میشد ؟ لفطفآ اگر مطمئن هستین بگین

اولیش می شه x فرزند داشته باشه اما در مورد دومی فعلا بین علما اختلاف افتاده
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۵ ق.ظ
سلام.ببینید دوستان تو سوال آخری باید صفت مشترک حداقل در یکی کلید کاندید باشه.تو ۲ گزینه اول دفترچه Bکلید کاندید مشترک وجود داشت.تو سومی نبود.فرق گزینه ها این بود.
۱
۰
ارسال: #۲۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۳ ق.ظ، توسط StudentSE.)
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ ب.ظ)mmoharrer نوشته شده توسط:  شمام که دارید حرف ما رو میزنید ! فرزندانی که پدر دارند !پس تو چی با هم اختلاف داریم؟
دوستان گزینه ها این بود:
فرزندان کسانی که پدر دارند
فرزندان

این دو تا یکی نیستند.به نظرم فرزندان میشد.
۱
۰
ارسال: #۲۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوال آخر می شه گزینه ۳ دفترچه B
(a,d) (b,d) (c,d)
پیوندشون رابطه اول رو نتیحه نمی ده به خاطر اشتراک توی d
۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ق.ظ

من سوال اخر پایگاه رو با توجه به جزوه ابراهیم مقدم گزینه چهار رو انتخاب کردم.
توی جزوه برای تعریف lossless شرط اینکه یکی از صفات مشترک کلید باشه رو نداره ،شرط اینکه صفت مشترک توی یکی از روابط کلید باشه رو برای تصاویر تعریف تصاویر غیر وابسطه هست.
فایل پیوست عکس اون قسمت جزوه دکتر ابراهیم مقدم هست

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92
ارسال: #۲۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوال ۱۰۲ دقت کنید بچه ها توو تعریف رابطه ها prel=1 رو چی تعریف کرده!! نکتش توو همینه و با عرض معذرت به بچه هایی که گزینه ۴ رو زدن باید بگم میشه گزینه ۳!!!!
سوال ۱۰۳ یقینا میشه فرزندان چون شما اصلا نمیتونی جد کسی رو تشخیص بدی!!
سوال ۱۰۴ هم میشه گزینه ۳
۱۰۵ ام اصلا نزدم یعنی اصلا روش فکر نکردم انقدر خسته بودم
۰
۰
ارسال: #۲۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ق.ظ، توسط good-wishes.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ق.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۲ دقت کنید بچه ها توو تعریف رابطه ها prel=1 رو چی تعریف کرده!! نکتش توو همینه و با عرض معذرت به بچه هایی که گزینه ۴ رو زدن باید بگم میشه گزینه ۳!!!!
دختر گلم اگر دقت کنی میبینی که PID رو با PID2 جوین کرده یعنی x در صورتیکه فرزندداشته باشد

در خصوص اون یکی آره موافقم اشتباه کردم. میشه فرزندان !!! اشتباهی فرزندان کسانی که پدر داشته باشند رو خوندم فرزندانی که پدر داشته باشند. بی دقتی!!!!
۱
۰
ارسال: #۲۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ ق.ظ
نگاه کن وقتی چندتا رابطه رو با هم پیوند می زنی، بر اساس فیلد مشترک رکورد ها با هم ترکیب می شن. حالا اگه بخوایم رابطه ی اول ایجاد بشه و رکوردهای اضافی نداشته باشه باید این فیلد مشترک توی یکی کلید کاندید باشه. با یه مثال کوچیک می تونی نقضش کنی
a1,b1,c1,d1
a2,b2,c2,d1
کافی تجزیه ش کنی و دوباره پیوندشون بدی.
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ق.ظ
سوال ۱۰۲ فکر کنم میشه xدر صورتی که پدر باشه
۱۰۳ میشه فرزندان
۱۰۴ هم میشه وابستگی E به C
۱۰۵ هم به نظر من فقط یک گزینه بود که بدون گمشدگی بود. بدون گمشدگی همونطور که صورت سوال توضیح داده بود یعنی اینکه از join جداول R1وR2وR3 به جدول اصلی برسیم. و وابستگی هایی که در جدول اصلی داریم از بین نروند. با این حساب فقط گزینه زیر درست بود:
R1(A,B
R2(B,c
R3(C,D
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ق.ظ
۱۰۲- x درصورتی که فرزند داشته باشد.

۱۰۳- فرزندان

۱۰۴- C->E

۱۰۵- گزینه ۱
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92 , variant20002000
ارسال: #۲۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ق.ظ
اون سوال گزینه اش : " فرزندانی که پدر دارند بود ؟؟؟؟ " یکی از دوستام منو تو شک انداخت گفت نوشته بوده " فرزندانی که پدر هستند "
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۹ ب.ظ
بچه ها دعوا نکنید من این جوابها را مطمئنم درست زدم
۴-۱۰۲
۱-۱۰۳
۴-۱۰۴
۰
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۴۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  رفع ابهام در ر ابطه با سوالات پایگاه داده کنکور دکترا نرم افزار ۹۶ mos_hos ۷ ۷,۷۱۴ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nick2006
  تمام قبولی های علوم کامپیوتر ارشد ۹۱ مانشت به همراه pdf کارنامه‌ها Parva ۴ ۷,۸۷۵ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pave
Rainbow مشورت در مورد آینده شغلی ارشد مهندسی نرم افزار و شبکه(IT) misagh01 ۱۲ ۱۵,۷۷۶ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin52
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h
  بررسی سوالات کنکور سراسری/تالیفی/آزاد پایگاه داده ها - ۲۵درصد دوم Pure Liveliness ۵ ۳,۵۱۹ ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  بررسی سوالات کنکور سراسری/تالیفی/آزاد پایگاه داده ها - ۲۵درصد اول Pure Liveliness ۲۷ ۱۷,۶۴۸ ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  سوال ساختمان داده(کتاب الگوریتم مقسمی و ساختمان داده طورانی) Majiid ۲ ۲,۷۲۳ ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Majiid
  حل سوالات ساختمان داده و طراحی الگوریتم(۶۰۰ مساله،و تست های مهم)(۱) Saman ۲۳ ۲۵,۴۵۹ ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  حل سوالات ساختمان داده و طراحی الگوریتم(۶۰۰ مساله،و تست های مهم)(۲) Saman ۱ ۲,۳۲۹ ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close