زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات پایگاه داده مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال: #۶۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ق.ظ
RE: بررسی سوالات پایگاه داده مهندسی کامپیوتر ۹۲
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۳۶ ب.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  اره درسته oli92 جان،حرف شما درست هست یعنی تجزیه صحیحی نیست( تاپلهای اشتباهی میسازه) اما اینجا تاکید فقط برروی گمشدگی تاپل هست یعنی یک یا بیشتر تاپل از رابطه اول از دست بره .
البته بنظر من هم سوال جالبی نیست اصلا.

توی دیتابیس نمی دونم چیزی به نام lossless داریم یا نه ولی به جاش Lossless-Join Decomposition داریم یعنی جدول بدست آمده باید دقیقا مثل جدول اولیه باشه نه رکوردی اضافه باشه و نه رکوردی گم شده باشه، یعنی در واقع نه رکوردی از جدول اولیه گم بشه و نه رکوردی از جدول بدست آمده گم بشه حالا اگه منظور طراح همون Lossless-Join Decomposition باشه که می شه گزینه ۳ وگرنه می شه گزینه ۴ که احتمالا هم همین گزینه ۴ درست بشه چون تو تعریف lossless خودش گفته الحاق رکورد های جداول تجزیه شده باید رکورد های جدول اولیه رو بدست بیاره که گزینه ۳ هم بدست میاره
آره همین ۴ درسته، خدا رو شکر پس اینم درست زدیم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۶۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ق.ظ
freidoony@ تو توضیح سوال کاملا صریح گفته که پیوند دو رابطه حاصل از تجزیه مساوی (=) رابطه اولیه ® بشه. (در زمان تحصیل ما مساوی معنی مساوی بودن رو می داد، یعنی نع بیشتر و نه کمتر. حالا نمی دونم در زمان دولت خدمتگذار برای خدمت بهتر به مردم شاید معنیش رو عوض کردن و الانمعنی زیر مجموعه بودن رو می ده)
در ضمن اون مجموعه وابستگی تابعی نقش چی رو داشتند.
۰
۰
ارسال: #۶۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۳۹ ب.ظ
سوال ۱۰۲ : X در صورتی که فرزند داشته باشد
سوال ۱۰۳ : فرزندان
ببینید سمت چپ پیوند شماره PID فرزندان رو پیدا میکنه . و بعد با جدول اولی پیوند میده تا همه مشخصات فرزندان پیدا بشه . اصلا برای اون گزینه فرزندان کسانی که پدر دارند نیاز به دو مراجعه به جدول REL هست . یکبار کسانی که پدر دارند رو پیدا کنیم و یکبار ببینیم کیا فرزند اینان!
سوال ۱۰۴ : C->E
سوال ۱۰۵ : (A,D),(B,D),(C,D) از این رابطه اصلا نمیشه به رابطه اول رسید.

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
ارسال: #۶۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۳۱ ب.ظ، توسط ۶۶الی.)
سلام
بله میشد فرزندان چون فرزند کسانی که پدر دارند نوه میشد
سوال آخرم چون A کلید میشد اگر تو همه تجزیه ها باشه بدون گمشدگی رابطه

(۲۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۸ ق.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  [quote='rezareza2' pid='162681' dateline='1360598813']
اره درسته oli92 جان،حرف شما درست هست یعنی تجزیه صحیحی نیست( تاپلهای اشتباهی میسازه) اما اینجا تاکید فقط برروی گمشدگی تاپل هست یعنی یک یا بیشتر تاپل از رابطه اول از دست بره .

توی دیتابیس نمی دونم چیزی به نام lossless داریم یا نه ولی به جاش Lossless-Join Decomposition داریم یعنی جدول بدست آمده باید دقیقا مثل جدول اولیه باشه نه رکوردی اضافه باشه و نه رکوردی گم شده باشه، یعنی در واقع نه رکوردی از جدول اولیه گم بشه و نه رکوردی از جدول بدست آمده گم بشه حالا اگه منظور طراح همون Lossless-Join Decomposition باشه که می شه گزینه ۳ وگرنه می شه گزینه ۴ که احتمالا هم همین گزینه ۴ درست بشه چون تو تعریف lossless خودش گفته الحاق رکورد های جداول تجزیه شده باید رکورد های جدول اولیه رو بدست بیاره که گزینه ۳ هم بدست میاره
[/quote
روحانی تو جزوه اش گفته اگر تجزیه بر اساس ck ck یا pk ck باشه بدون گمشدگیه A ck بود پس گزینه ای که در تمام تجزیه ها A باشه بدون گمشدگیه

تجزیه بر اساس ck ck یا pk ck فاقد گمشدگی و چون A ck پس اونی که همه روابط A دارند فاقد گمشدگیه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezareza2
ارسال: #۶۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۵ ب.ظ)۶۶الی نوشته شده توسط:  سلام
بله میشد فرزندان چون فرزند کسانی که پدر دارند نوه میشد
سوال آخرم چون A کلید میشد اگر تو همه تجزیه ها باشه بدون گمشدگی رابطه

(۲۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۸ ق.ظ)freidoony نوشته شده توسط:  [quote='rezareza2' pid='162681' dateline='1360598813']
اره درسته oli92 جان،حرف شما درست هست یعنی تجزیه صحیحی نیست( تاپلهای اشتباهی میسازه) اما اینجا تاکید فقط برروی گمشدگی تاپل هست یعنی یک یا بیشتر تاپل از رابطه اول از دست بره .

[/quote
روحانی تو جزوه اش گفته اگر تجزیه بر اساس ck ck یا pk ck باشه بدون گمشدگیه A ck بود پس گزینه ای که در تمام تجزیه ها A باشه بدون گمشدگیه

تجزیه بر اساس ck ck یا pk ck فاقد گمشدگی و چون A ck پس اونی که همه روابط A دارند فاقد گمشدگیه
چرا هیچ کس به صورت سوال توجه نمیکنه تو صورت سوال گفته کدام مورد فاقد گمشدگی نیست یعنی کدام مورد گمشدگی داره من که فکر میکنم ۱ باشه
۰
۰
ارسال: #۶۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط x86.)
حالا بگید من چی کردم : من گزینه ی یک رو زدم ینی اونی که بدون گمشدگی بود A,B و B,C و C,D چون دیدم گزینه ی دوم و سوم گمشدگی دارم . پس گزینه ی چهار نمیتونه درست باشه . دو تا گزینه هم که نمیتونن درست باشن ---> سوال اشتباه است . پس جواب گزینه ی یک است . چه استدلال هاییکه سر کنکور نیومد سرم . Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin بابا اصلا سوالشو متوجه نمیشودم فکر کنم یه ده بیست باری جمله ی " بدون گمشدگی نیست" رو با خودم تکرار کردم . خواستم NOTش کنم بعد جواب بدست اومده رو هم NOT کنم دیدم بازم معنیِ جمله رو متوجه نمیشه : WHAT IS THIS Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin . یاد جمله ی

Hello deff, i want to play a game, right now you are feeling helpless " افتاده بودم Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۶۱ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  رفع ابهام در ر ابطه با سوالات پایگاه داده کنکور دکترا نرم افزار ۹۶ mos_hos ۷ ۷,۵۸۴ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nick2006
  تمام قبولی های علوم کامپیوتر ارشد ۹۱ مانشت به همراه pdf کارنامه‌ها Parva ۴ ۷,۸۳۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pave
Rainbow مشورت در مورد آینده شغلی ارشد مهندسی نرم افزار و شبکه(IT) misagh01 ۱۲ ۱۵,۶۷۶ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin52
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۰۸۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h
  بررسی سوالات کنکور سراسری/تالیفی/آزاد پایگاه داده ها - ۲۵درصد دوم Pure Liveliness ۵ ۳,۴۷۰ ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  بررسی سوالات کنکور سراسری/تالیفی/آزاد پایگاه داده ها - ۲۵درصد اول Pure Liveliness ۲۷ ۱۷,۳۲۴ ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  سوال ساختمان داده(کتاب الگوریتم مقسمی و ساختمان داده طورانی) Majiid ۲ ۲,۶۸۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Majiid
  حل سوالات ساختمان داده و طراحی الگوریتم(۶۰۰ مساله،و تست های مهم)(۱) Saman ۲۳ ۲۵,۲۷۰ ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  حل سوالات ساختمان داده و طراحی الگوریتم(۶۰۰ مساله،و تست های مهم)(۲) Saman ۱ ۲,۳۱۷ ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close