زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

به نظرتون اشکال این برنامه چیه؟

ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۰۸ ب.ظ
سلام.
من پارسال که کنکور دادم ، سیستمم این بود که توی یه هفته همه درسا رو میخوندم ، ینی روزی سه تا درس مختلف با هم که بعضی درسا تو طول هفته ۲بار یا ۳بار میخوندمشون. و هر ماه واسه یه هفته برنامه ریزی میکردم و برنامه اون هفته واسه کل ماه تکرار میشد . و هر ماه هم روی یه چیزی تمرکز داشتم ، مثلا یه ماه ریاضیا ، یه ماه مشترکا و اینجوری. یه خوبی که این سیستم داشت این بود که درسا رو زود تموم میکردم ، ینی هر کتابُ منظورمه.
حالا امسال قرار از مهر شروع کنم ، به نظرتون این شیوه درس خوندن مشکلش کجاست؟ اصلا مشکل داره؟ یا کلا مشکله؟
/ پارسال رتبم ۲۷۹ بود. /
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۲۰ ب.ظ
RE: به نظرتون اشکال این برنامه چیه؟
(۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ)Marcel نوشته شده توسط:  سلام.
من پارسال که کنکور دادم ، سیستمم این بود که توی یه هفته همه درسا رو میخوندم ، ینی روزی سه تا درس مختلف با هم که بعضی درسا تو طول هفته ۲بار یا ۳بار میخوندمشون. و هر ماه واسه یه هفته برنامه ریزی میکردم و برنامه اون هفته واسه کل ماه تکرار میشد . و هر ماه هم روی یه چیزی تمرکز داشتم ، مثلا یه ماه ریاضیا ، یه ماه مشترکا و اینجوری. یه خوبی که این سیستم داشت این بود که درسا رو زود تموم میکردم ، ینی هر کتابُ منظورمه.
حالا امسال قرار از مهر شروع کنم ، به نظرتون این شیوه درس خوندن مشکلش کجاست؟ اصلا مشکل داره؟ یا کلا مشکله؟
/ پارسال رتبم ۲۷۹ بود. /
به نظرمن طولانی بودن برنامه تون برای دروس ایرادش هست.چون درسای رشته مازیاده باید مدام درکنارهم خونده بشن تاذهن یادبگیره تحلیل کردن را،البته برنامه ریزی بستگی به روش درس خوندن افرا داره اما یکسری چیزها کلی هست.
شما دروس را به ۴راند مختلف در ماه تقسیم کنید مثلا بگید هفته اول راند اول وتا آخر،درهر راند از ریاضیات یکی از مشترک دوتا واز تخصصی هم یکی ودرکنارهمه زبان را قرار دهید وهرراند برای هرهفته باشه وسعی کنید درطی ۵روز هفته روزانه برطبق ضرایب دروس ساعت مطالعه قرار بدیدمثلا راند اول:ساختمان وسیستم عامل وگسسته وزبان وپایگاه،ساعت مطالعه ۴۰ساعت درهفته، به اینصورت که روز اول ۴ساعت ساختمان +۲ساعت پایگاه+یک ساعت زبان روز بعدی به جای پایگاه یک ریاضی بگذارید.البته خودم از این برنامه خیلی راضی بودم.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Marcel , jahani , SaMiRa.e , sh_it
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ ب.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۰ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  [quote='Marcel' pid='125881' dateline='1347208703']
سلام.
/ پارسال رتبم ۲۷۹ بود. /
من چند تا مشکل که این سبک درس خوندن میتونه براتون ایجاد کنه رو میگم ان شا الله که به دردتون بخوره.
اول اینکه تنوع تو این سبک درس خوندن کمه. مثلا ماهی که ریاضی ها رو میخونی ممکنه خیلی اذیت بشی اما تو یه ماه دو تا درس ساده بخونی و اصلا اذیت نشی این طوری قطعا اون ماهی که خیلی اذیت میشی نمیتونی از تمام توانت استفاده کنی و تو یه ماه ریاضیات رو جمع کنی و تو اون ماهی که کم اذیت میشی نمیتونی از تمام انرژیت استفاده کنی (الگوریتم درس خوندن باید حریصانه باشه ...)
دوم اینکه با این سبک درس خوندن هیچ جوره نمیتونی خودتو با هیچ برنامه ازمونی وفق بدی و اگه ازمونی نوشته باشی عملا اون ازمونها سوخت میشه. چون نمیتونی با امادگی کامل سر اونا شرکت کنی و تا زمان نزدیک به کنکور باید صبر کنی تا بتونی یه ازمون درست و با امادگی کامل شرکت کنی که این ریسکش بالاس...اگر هم ازمون ننوشته باشی که متعهد بودن به برنامه خیلی سخت میشه چون هیچ ابزاری نیست که شما رو مجبور به درس خوندن کنه...
سوم اینکه مثلا فرض کن از تیر ماه شروع به درس خوندن کرده باشی و تو تیر دوتا درس رو تموم کرده باشی از تیر تا بهمن ۶ ماه فاصله است قطعا تو این شش ماه بسیاری از اون چیزهایی که خوندی از ذهنت رخت بر میبنده. به خصوص اگه ماهیت درس حفظی باشه.
چهارم اینکه وقتی یک ماه روی یک یا دو درس تمرکز کنی به طرز معجزه اسایی ممکنه تو اون درسها خیلی قوی بشی. و این خیلی بده. شاید تعجب کنی که چه اشکالی داره ولی این واقعا بده. علت بدیش اینه که وقتی یه درس رو خوب یاد بگیری این توهم به وجود میاد در شما که دیگه رو این درس کامل مسلطی بعد تا زمان کنکور ممکنه حجمی از این اطلاعات از بین بره و یا نتونی این امادگی رو حفظ کنی (مثل کشتی گیری که چهار ماه مونده به مسابقات به امادگی صد در صد برسه قطعا تا زمان مسابقه نمیتونه این امادگی رو نگه داره...) مسئله اینجاست که همه درس ها باید دقیقا نزدیک کنکور به بالاترین مرز امادگی برسند و اگه خیلی قبلتر برسند عملا سودی برای شما ندارند چون حفظ این امادگی خودش سختتر از بدست اوردنشه...
پنجم این که کنکور مسابقه دو صدمتر نیست که بخوای فقط برای دو صدمتر تمرین کنی کنکور مثل دو ده گانه میمونه باید بتونی تو ده رشته به یه حد مناسبی برسی و لازم نیست تو هیچ کدوم از اینها رکورد دنیا رو بزنی . اون طوری درس خوندن باعث میشه یکی رو خیلی خوب بشی یکی رو ضعیف بشی. ولی اگه همرو باهم پیش ببری این طوری همرو احتمالا میتونی تو یه سطح نگه داری...

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: phoenix021 , M.Amin.M , Marcel , Sunshine Off , s.sadri , farhud , SaMiRa.e , Payam92 , ati314 , elize , sh_it , masoudalmas
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ب.ظ
جالبه.
دوستان نکات خوبیُ اشاره میکنید.مرسی.
۰
۰
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ب.ظ
برنامه تون رو سعی کنید بصورت "برنامه کوتاه مدت" باشه. یعنی اگه می خواین برنامه ریزی کنید برای حد اکثر دو هفته آینده برنامه ریزی کنید و بعد اون دو هفته برای دو هفته بعد. به اینصورت بازدهی بیشتر میشه، چون ممکنه از برنامه طولانی مدت خسته بشین یا به هر نحوی با اون سازگاری نداشته باشین.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Marcel , SaMiRa.e , ati314 , masoudalmas

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۴۲۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۲۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۵۳ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۱۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۳۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۶۹ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۸۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۳ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close