زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست بهترین منابع برای یادگیری sqlserver

ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۵ ب.ظ
سلام دوستان عیدتون مبارک-من میخواستم بدونم بهترین منابع فارسی برای یادگیری sqlچیه؟برای شروع از صفر و همچنین از چه ورژنی استفاده کنم؟ممنون

پیروزی ازان کسی است که بیش از دیگران پشتکار دارد.((ناپلئون))
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۰ ب.ظ
یک سری کتاب الکترونیکی یه بنده خدایی داده بیرون عالین.تئوری و عملی رو عالی گفته.فقط یکم طولانیه.اینک لینکش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بعدش باید منابع انگلیسی بخونی:

برای admin شدن یک سرور هم باید از ebook های مثل mctip windows 2008 server استفاده کنی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

راستی برای یاد گرفتن مراحل طراحی یک دیتابیس هم از فصل طراحی کتاب درسی مرجع درس پایگاه به اسم elmasri
استفاده کن

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajad2020 , sd_javadi , هاتف , zeinab , diligent , kms
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۲ ب.ظ، توسط desatir7316.)
دوست عزیز یه کتاب هست به اسم "آموزش گام به گام Microsoft SQL SERVER 2008 " نوشته اسلام احمدزاده که به نظر من کتاب خیلی خوبیه و خیلیا با کتاب c# این استاد آشنا هستن
استادی که این کتاب رو نوشته من باهاش درس داشتم
کارش درسته و توی با هنر شیراز درس میده
کتابای دیگه ای رو نمی شناسم
ولی این که خیلی خوب بود
بیشترشم کد گفته و توی محیط Design چندان چیزی نگفته
ولی اینم بگم اولش که شروع کنی یه کم شاید به نظرت سخت گفته و گنگه
یه دی وی دی هم همراه کتاب هست

حالا بازم بگرد مطمینا چیزای بهتری هم هست
راستی اینم بگم به نظر من یه کتاب خوب پیدا کن و زیاد به فکر ۲۰۱۲ یا ۲۰۰۸ نباش چون و به فکر منبع بهتر باش
تغریبا اصل مطالب یکیه ( مخصوصا واسه شما که می خوای تازه شروع به کار کنی)
بعد از اینکه راه افتادی می تونی چیزای که مثلا توی ۲۰۱۲ اضافه شده رو یاد بگیری هرچند که اگه از اول همون ۲۰۱۲ رو گیر بیاری بهتره، ولی اینو گفتم شاید که گیر نیاد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajad2020
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ق.ظ، توسط abbassep.)
بچه ها وقت خودتونو با کتاب های فارسی نگیرید، فقط کتاب انگلیسی بخونید
در ضمن ما کتاب های خیلی خوبی در مورد sql server داریم . ببینید واقعا سطح زبان انگلیسی که برای این کتاب های انگلیسی به کار برده می شه خیلی پایین هستش و خیلی راحت می شه اونا رو خوند
من کتاب Muraches SQL Server 2008 for Developers رو بهتون پیشنهاد می دم و می تونم بگم یکی از بهترین کتاب هایی هستش که برای یادگیری sql وجود داره و از همه مهمتر بسیار ساده می شه خوندش .

استاد رانکوهی در مورد خوندن کتاب های انگلیسی می گن : خواهنده مروارید غلطان باید غواص در ژرفا باشد وگر نه با بازی در سطح دریا جز خس و خاشاک بر نخواهد یافت.

الگو یعنی: Andres Hejlsberg طراح و توسعه دهنده Pascal , Delphi , J++ , C Sharp
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: javadem , shobair87 , HN91 , sajad2020 , zeinab , salimeh , Happiness.72
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ب.ظ
RE: درخواست بهترین منابع برای یادگیری sqlserver
نقل قول: بچه ها وقت خودتونو با کتاب های فارسی نگیرید، فقط کتاب انگلیسی بخونید
دوست عزیز چندان با این حرفتون موافق نیستم
کتابای فارسی خیلی خوبی هم پیدا میشن
هرچی که انگلیسی بود که خوب نیست
و درکل اصل کار به خود شخص و تمرین کردنش بستگی داره
کتاب درسته هرچی کامل تر گفته باشه بهتره ولی تا خودت تمرین نکنی و حالت های مختلف رو در نظر نگیری و ... فایده نداره
کتاب کافیه سرنخ رو بهت بده
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abbassep
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۳ ب.ظ، توسط abbassep.)
ببینید من خیلی در این مورد تحقیق کردم مشکل این نیست که کتاب های فارسی خوب نیستن ، مشکل اینه که کتاب های فارسی که ترجمه می شن معمولا خیلی خیلی خیلی و خیلی ناقص ترجمه می شن و بهتره بگم که مترجم محترم برای اینکه ترجمه کتاب زودتر تموم بشه بخش هایی از کتاب رو می دزده. البته این حرف من در مورد همه مترجمین صادق نیست ها ولی اغلبشون از همین روشی که گفتم استفاده می کنن. مثلا تو همین نمایشگاه امسال دیدم که کتاب professional ASP.NET 4 مربوط به انتشارات wrox رو ترجمه کردن. اما خیلی جالبه بدونید ترجمه این کتاب ۱۶۵۰ صفحه ای فقط ۶۰۰ و یا ۷۰۰ صفحه بود.
اینو واقعا من و شما و همه می دونن که بهتر اینه از کتاب های خارجی استفاده بشه چون : ۱- درسو خیلی بهتر یاد می گیرین ۲ - زبانوتو فوق العاده قوی می شه
ببینید دوستان به خدا با نشتن و مثلا کتاب ۵۰۴ واژه و امثال اینا، زبان من و شما خوب نمی شه باید باید و باید زبان رو در دل متن یاد گرفت. بارها دیده شده که خیلی از ما سر کلاس از اساتید انتقاد می کنیم که مثلا استاد کاربرد انتگرال چیه اصلا به چه دردی می خوره ولی موقعی که به زبان می رسیم اسمی از کاربر زبان نمیاریم. دوستان سطح زبان انگلیسی در کشور ما خیلی خیلی از کشور های دیگه پایین تره ایرادش هم اینه که همش تو سرمون می خونن که کتاب فارسی بخونین.
یه مورد دیگه هم خدمتتون عرض که هیچ وقت زبان رو به خاطر کنکور و چه می دونم از حرفا نخونین ، زبان رو به خاطر زبان بودنش بخونید.

الگو یعنی: Andres Hejlsberg طراح و توسعه دهنده Pascal , Delphi , J++ , C Sharp
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرتا , HN91 , sss , Happiness.72
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط آرتا.)
به نظر من هم در بسیاری از زمینه های حرفه ای رشته ما کتاب های فارسی زیاد نمی تونن کمک کنن.
من به عنوان شخصی که چند سالی هست توی زمینه زبان جاوا فعالیت دارم و تقریبا به اکثر تکنولوژی های روز اون تسلط نسبی دارم و در چند پروژه هم فعالیت داشتم می تونم بگم که در فراگیری این زبان کتاب های فارسی فقط توی ۵% از یادگیری من نقش داشتن.
این بحثو من به دو بخش تقسیم میکنم.

۱/ آشنایی اصولی با مباحث پایه ای یک زبان:
تو این بخش به نظر من کتاب های فارسی کمک خوبی می کنن به نظر من پایه یه زبان برنامه نویسی رو هم مثل بقیه شاخه های درسی یا فنی کامپیوتر باید به صورت اصولی و یه جورایی حفظی یاد گرفت پس اگه یه کتاب فارسی رو انتخاب و خوب اونو بخونید می تونید مفاهیم پایه و ویژگی های اونو به صورت اصولی یاد بگیرید چون توی خوندن این مباحث مشکلی نداریم(بحث ترجمه درست زیاد مهم نیست) و میتونیم تمامی مباحث رو درست بفهمیم.
به عنوان مثال من خودم شاید ۳ یا ۴ بار یکی از کتاب های فارسی جاوا رو که تا همین الان هم سالم نگهش داشتم خوندم

۲/تسلط به تکنولوژی های روز زبان:
متاسفانه توی این قسمت کتاب های فارسی کمک زیادی نمی تونن بکنن . چون در واقع این تکنولوژی ها به سرعت در حال پیشرفت هستن کتاب های فارسی متاسفانه از این قافله عقب موندن و کتاب های به روزی توی زمینه زبان ها برنامه نویسی به زبان فارسی انتشار پیدا نمی کنه به همین دلیل برای یادگیری کامل یک زبان من هم موافق abbassep هستم و باید این مورد رو توی منابع لاتین دنبال کنیم.
البته من تنها با خوندن کتاب های لاتین موافق نیستم و به نظر من خیلی از نکته های یک زبان رو می شه توی سایت های متفاوت برنامه نویسی البته اونم خارجی می شه پیدا کرد که توی کتاب های لاتین هم نیستن از جمله ی این سایت ها هم می شه به Stackoverflow اشاره کرد که من خیلی از نکته های جاوا رو توی این سایت فرا گرفتم

و در آخر هم یه نکته ی طلایی :

"اگه مدام دنبال این باشی که چه منبعی بهتره ، چه منبعی بخونم فقط خود رو گول زدنه و دست آخر هم هیچی یاد نمی گیری اگه جوینده باشی از همین امروز می زنی تو کار و از هر راهی که شده اون زبان رو یاد می گیری که مقدار زیادی از اون هم از همین الان شروع کردن پشت کامپیوتر و نوشتن کد هست بقیه چیز ها خودشون تو کار جور می شن"

شرمنده اگه زیاد شد.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mp1368 , abbassep , javadem , shobair87 , maryam.raz , ENGii , sss , sajad2020 , salimeh , عاطفه پارسا
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ ب.ظ، توسط mp1368.)
خیلی از نکته های یک زبان رو می شه توی سایت های متفاوت خارجی فراشون گرفت

مهمترین چیز بعد از حل کردن یک مسئله یافتن اندکی طنز در آن است

( شکسپیر )
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: javadem
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۹ ب.ظ، توسط salty_co.)
دوستان بهترین منبع فارسی برای یادگیری sql ورژن ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ چی هست؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط salty_co.)
کتاب sql server 2008 دهکردی بهتره یا جعفر نژاد؟

دوستان کسی کتاب ترجمه عطا الله یزدانی ورژن ۲۰۱۲ را خونده؟چطوره؟
لینک کتاب

۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۳۸ ب.ظ
(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ ب.ظ)salty_co نوشته شده توسط:  کتاب sql server 2008 دهکردی بهتره یا جعفر نژاد؟

بنده کتاب آقای حبیب فروزنده دهکردی را دارم بسیار بسیار بسیار کتاب خوبیست . یعنی مثل بعضا فقط نیومده T-SQL یاد بده و به صورت عملی(تصویری) هم همه ی چیز ها رو گفته ، بنده این کتاب رو یک دور خوانده ام واقعا کتاب خوبیه... من چند تا کتاب دیگه هم در مورد SQL دیدم ولی بهترین چیز که پیدا کردم همین بود... موفق و پیروز باشی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salty_co , sss
ارسال: #۱۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۸ ق.ظ
برای درک بهتر پایگاه داده باید سعی کنید درک کلی از محیط عملیاتی تون هم داشته باشید کتاب ها اصولا مقدمه ای برای همین امر هستند دوست عزیز

...Let it Go
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۸۹ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۲۸ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۵۹۷ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۵ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close