زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از بخش فوریه کتاب پارسه

ارسال:

m@hboobe پرسیده:

دیروز که داشتم ریاضی از کتاب پارسه میخوندم یه سوال دیدم که با روشی که به نظر من عجیب بود و اصلا درست نبود حل کرده بود Huh

میخواستم از دوستانی که ریاضی مهندسی بخش فوریه ها رو خوندن کمک بگیرمBlush

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

unique_as14 پاسخ داده:

RE: سوال از بخش فوریه کتاب پارسه

(۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۰ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  دیروز که داشتم ریاضی از کتاب پارسه میخوندم یه سوال دیدم که با روشی که به نظر من عجیب بود و اصلا درست نبود حل کرده بود Huh

میخواستم از دوستانی که ریاضی مهندسی بخش فوریه ها رو خوندن کمک بگیرمBlush

درست حل کرده / این یه انتگرال مهمه که زیاد تو فوریه استفاده میشه که اینجا با روش جدولی حل کرده / چندتا راه واسه حلش هست (جدولی، لاپلاس، تعریف مختلط و ...) / این انتگرالو با روش جز به جز حل میکنن که دو بار احتیاج به انتگرال گیری جز به جز داره که این دوبار انتگرال گیریو با جدول بدست میارن و تو این انتگرال گیری خود انتگرال مورد نظر دوباره با یه ضریبی تکرار میشه که میان فاکتورگیری میکنن و بعد ضرائبشو میبرن اون طرف تساوی / همین
(اگه مشکل داری بگو تا واست حل کنم و روش جدولیو توضیح بدم تا یاد بگیری)

۰
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

آخه من یادمه زمانیکه تابع مشتقش به سمت صفر میرفت میتونستیم از روش جدولی استفاده کنیم؛ معمولا وقتی e^x همراه با تابع های sin یا cos باشه از لاپلاس حل میشه. درسته؟
اما اینجا توی جدول آخرین سطر که علامت انتگرال گذاشته متوجه نمیشم! و اینکه از کجا فهمیده ۳ بار از e مشتق و از اون باید ۳ با انتگرال گرفت؟!!

ارسال:

unique_as14 پاسخ داده:

(۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۹ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  آخه من یادمه زمانیکه تابع مشتقش به سمت صفر میرفت میتونستیم از روش جدولی استفاده کنیم؛ معمولا وقتی e^x همراه با تابع های sin یا cos باشه از لاپلاس حل میشه. درسته؟
اما اینجا توی جدول آخرین سطر که علامت انتگرال گذاشته متوجه نمیشم! و اینکه از کجا فهمیده ۳ بار از e مشتق و از اون باید ۳ با انتگرال گرفت؟!!

خوب تو ریاضی مهندسی این جدولی هم داریم که به صفر نمی رسه /
بعد از ۳ بار انتگرال گیری خود انتگرال اصلی با یه ضریبی تکرار شده / از این جا فهمیده / اون علامت انتگرال واسه اینکه عبارت آخرو داخل انتگرال مینوسیم نه خودشو (این روش جدولیه انتگرالهایی که به صفر نمی رسنه => از یه طرف مشتق میگیریم و از طرف دیگه انتگرال تا جایی که خود انتگرال با یه ضریبی تکرار بشه / قبلیهارو خودشونو یکی در میون مثبت منفی تو هم ضرب میکنیمو مینویسیم و آخری که شبیه خود انتگراله با علامت انتگرال مینویسم و بعد فاکتور گیری و ...)
تو این سوال هم همین کارو کرده / اونجا میبینی یه ضریب نوشته بعد فلش زده یعنی خود انتگرال با این ضریب تکرار شده / شما کنار اون ضریبه بنویس I (این I یادش رفته بزاره) و بعد فاکتور بگیر و همه رو ببر یه طرف تا جوابو بدست بیاری (صفحه ۴۱ و ۸۳ هم یه انتگرال دیگه به همین روش حل کرده / ببین)

لاپلاس وقتی میگیریم که حدود انتگرال صفر تا بی نهایت باشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

ممنون از توضیح خوبی که دادید
مشکلم حل شد Smile

۰
ارسال:

uka پاسخ داده:

سلام
تشکر میکنم هم از m@hboobe عزیز که سوالو مطرح کردید
و هم از unique_as14 عزیز که پاسخو بطور واضح دادند
این سوالی بود که خودمم باهاش مشکل داشتم

۰
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

(۱۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)forouzan نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید یه سوال من ۲ تا کتاب ریاضی مهندسی پارسه دارم یکی کتابه با حجم کم حدود ۲۵۰ صفحه که نکات تستی داره و آخر هر فصل تست.
یکی دیگش جزوس و خیلی حجیمه با تمرینه زیادم هست.
به نظر شما کدوما من باید بخونم همون کتتابا یا جزوه
یعنی کتاب کافی هست؟
مرسی
من کتابی که گرفتم نویسنده اش معتقدی هست و حدودا ۵۵۰صفحه داره!!
اگر بخش درسنامه های هر دو شبیه هم هست فکر کنم فرق انچنانی با هم نداشته باشن و فقط در تعداد مثال و تست ها باشه

ارسال:

forouzan پاسخ داده:

(۱۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  
(18 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)forouzan نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید یه سوال من ۲ تا کتاب ریاضی مهندسی پارسه دارم یکی کتابه با حجم کم حدود ۲۵۰ صفحه که نکات تستی داره و آخر هر فصل تست.
یکی دیگش جزوس و خیلی حجیمه با تمرینه زیادم هست.
به نظر شما کدوما من باید بخونم همون کتتابا یا جزوه
یعنی کتاب کافی هست؟
مرسی
من کتابی که گرفتم نویسنده اش معتقدی هست و حدودا ۵۵۰صفحه داره!!
اگر بخش درسنامه های هر دو شبیه هم هست فکر کنم فرق انچنانی با هم نداشته باشن و فقط در تعداد مثال و تست ها باشه

سلام درسته منم همین ۵۵۰ صفحس.
این کتاب خوب پیش میره؟؟
سخت نیست وقت گیر نیستش؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۶۰۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۳۹۴ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۵۲۳ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۳۹۵ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
Lightbulb خرید کتاب شبکه - پارسه - دکتر حقیقت marvelous ۵ ۴,۶۰۲ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sems
Exclamation فروش کتاب های کنکور ارشد نرم افزار کامپیوتر(پارسه و پوران پژوهش) bayron ۰ ۲,۹۴۶ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bayron
Bug اهدا کتاب های ارشد پارسه - اولویت با اصفهانی ها yasin1362 ۳ ۳,۴۵۶ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۰۴ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۹۰۰ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۸۷۳ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close